Sevilla – Osasuna 3:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Villarreal 1:0 (kon.) | Espanyol – Atlético 1:1 (kon.)
Mallorca – Getafe 0:1 (kon.) | Real Madrid – Barcelona 2:0 (kon.)
Sevilla FC
3:2 (2:0)
CA Osasuna
Neděle 01.03.2020, 12:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španělská LaLiga • 26. kolo

Rozhodčí Carlos Del Cerro Grande dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil dramatické utkání, ve kterém Sevilla dokázala zvítězit nad Osasunou 3:2. Domácí celek vedl v poločase 2:0 a vypadalo to, že zápas dohraje v naprostém klidu, protože v 54. minutě byl vyloučen gólman Herrera a Osasuna hrála jen v 10 hráčích. Nicméně hosté se nevzdali a během chvilky dokázali vyrovnat na 2:2, nejprve skóroval v 64. minutě hlavou Aridane a o 10 minut později proměnil R. Torres pokutový kop. Do konečného hvizdu už moc času nezbývalo a zdálo se, že zápas skončí remízou 2:2, ale Sevilla z posledních sil dokázala v nastaveném čase vstřelit gól, který vsítil Nasjrí a svoji druhou trefou v zápase zařídil domácím tříbodový zisk. (14:09:08)

90+8

90+3
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Do vápna přilétl nadýchaný centr, který Koundé hlavou sklepl před bránu, kde se k míči dostal JÚSUF NASJRÍ a se štěstím ho dostal za gólmanova záda. Sevilla tak v samotném závěru zápasu jde znovu do vedení.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dlouhých 8 minut.

90
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Unai García.

89
    Střídající R. García odcentroval míč na přední tyč, kde hlavičkoval Brašanac, ale jeho pokus byl nepřesný, takže Bunú zasahovat nemusel.

89
    Osassuna bude zahrávat svůj druhý rohový kop v zápase.

85
    Do konce zápasu už moc času nezbývá. Sevilla sice kontroluje balon a pohybuje se s ním na soupeřově polovině, ale cestička k brance je dost trnitá.

85
    Brašanac byl dalším, kdo obdržel žlutou kartu.

84
    Torres teď za hru vysokou nohou obdržel žlutou kartu a v dalším ligovém zápase bude chybět.

83
    Kolmici do vápna dostal L. de Jong, ale dotlačit míč před branku se mu nepodařilo, protože gólman Martínez přihrávku v pohodě zastavil.

82
    Takový průběh druhého poločasu si Sevilla určitě nepředstavovala. Hosté hrají od 54. minuty pouze v 10 hráčích a podařilo se jim v rozmezí 10 minut vyrovnat na 2:2.

79
    K centrovanému míči se dostal Gudelj, ale jeho pokus hlavou mířil mimo tři tyče.

79
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Antonio Latorre, přichází Rubén García.

78
    Sevilla bude zahrávat další rohový kop, tentokrát to vypadá na klasický centr do vápna.

77
    Sevilla rozehrála šestý rohový kop nakrátko a s míčem se dál pohybuje na útočné polovině.

76
    Gallego fauloval svého protihráče a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.

75
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Luuk de Jong.

74
    Osasuna právě vstřelila branku!
    Míč na penaltový puntík si položil ROBERTO TORRES a tvrdou ránou bezpečně pokutový kop proměnil.

Lucie Rapantová

Branky: 13. Nasjrí (Ó. Torres), 45+1. Ocampos (Ó. Torres), 90+3. Nasjrí (Koundé) – 64. Aridane (R. Torres), 74. R. Torres (pen.)

Karty:   15. Fernando (SEV), 84. Ó. Torres (SEV) – 76. Gallego (OSS), 85. Brašanac (OSS)   54. Herrera (OSS)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:15.
    Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Sergi Gómez, Escudero – F. Vázquez (75. L. de Jong), Fernando (32. Gudelj), Ó. Torres – Rony Lopes (66. Suso), Nasjrí, Ocampos.
    Náhradníci: Díaz – Banega, L. de Jong, Diego Carlos, Suso, Gudelj, Reguilón.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, D. García, Aridane, Estupiñán – Oier (C) – Arnáiz (56. R. Martínez), R. Torres (90. U. García), Brašanac, Latorre (79. R. García) – Gallego.
    Náhradníci: R. Martínez – I. Pérez, Mérida, U. García, R. García, Cardona, Barja.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro Grande – Ignacio Iglesias Villanueva, Miguel Martínez Munuera