Liverpool – Bournemouth 2:1 (kon.) | Arsenal – West Ham 1:0 (kon.) | Crystal Palace – Watford 1:0 (kon.)
Sheffield Utd. – Norwich 1:0 (kon.) | Southampton – Newcastle 0:1 (kon.) | Wolverhampton – Brighton 0:0 (kon.)
Burnley – Tottenham 1:1 (kon.)
Crystal Palace FC
1:0 (1:0)
Watford FC
Sobota 07.03.2020, 16:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 29. kolo

Dnešní zápas je u konce, domácí získali všechny tři body díky jediné trefě v zápase od Jordana Ayewa. Druhá půle více patřila hostům, ti se však nedokázali z vytvořených šancí prosadit. Pokusy jim likvidoval skvěle chytající Guaita. V závěru utkání spíše dominovali domácí, kteří soupeřovu branku ohrožovali hlavně z brejků. V nastaveném čase už si domácí výsledek pohlídali držením míče. To je ode mě dnes vše, děkuji za pozornost, na shledanou. (18:00:56)

90+6
    Rozehra rohu a konec.

90+6
    Benteke dlouho udržel míč u rohového praporku a dokonce vybojoval další roh.

90+5
    naopak hosté museli rychle zpět, Ayew zahrozil z rychlého brejku a vybojoval roh.

90+4
    Gólman rozehrál standardku, ale ani jedenáct hráčů hostů v pokutovém území nic nezmohlo.

90+4
    Ayew vidí žlutou kartu za řeči.

90+3
    Hosté se opravdu snaží, ale téměř nic jim v závěru nevychází.

90
    Benteke míč dlouho v útoku nepodržel, dopředu jdou hosté.

88
    Hosté kombinují zhruba na půlce hřiště.

87
    Domácí drží míč na polovině soupeře. Watfordu už moc času na vyrovnání nezbývá.

85
    Pussetto si počínal nedovoleně a je odměněn žlutou kartou.

84
    Střídání v týmu Watford FC: Poslední střídání hostů, ze hřiště odchází a místo něj přichází na hřiště Gray.

83
    Přímý kop Crystal Palace odvrátila obrana, míč však zůstal u domácích borců, dokud ho hráči Watfordu neodkopli napodruhé.

82
    Hraje se teď nahoru a dolu na obou stranách.

81
    Standardní situace hostů skončila protiútokem domácích.

80
    Nakonec celá akce skončila bez větších problémů pro Watford.

79
    Zaha získal míč pro svůj tým a zakládá s van Aanholtem protiútok.

77
    Další faul hostů, to je přesně to co domácí potřebují, držet míč.

75
    Domácí se najednou probrali a jsou to oni, kdo se nyní snaží o navýšení svého vedení.

74
    Střídání v týmu Watford FC: Hned dvojité střídání hostů, odešel Pereyra, přichází Welbeck.

74
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Troy Deeney, přichází Danny Welbeck.

73
    Pěkné zakončení od Bentekoho, branku minul o pár centimetrů.

72
    Faul Capoueho, rozhodčí žlutou nevytáhl, kdyby ano, musel by hráč do sprch, už totiž jednu má.

71
    hra se nyní trochu vyrovnala, domácí se více dostávají k balónu.

70
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: První střídání provádí domácí, odchází McArthur a nahrazuje ho Milivojević.

69
    Roh, rychlá kombinace, střela však zablokovaná obranou.

68
    Další zákrok domácího brankáře, tentokrát míč šel mimo tři tyče.

68
    Míč mají na kopačkách hráči Watfordu, vstřelit gól se jim zatím nedaří.

66
    Hosté rozehráli roh rychle, ale ani tahle varianta jim nevyšla.

65
    Nádherná střela Deeneyho končí ještě hezčím zákrokem Guaity.

65
    Po dvaceti minutách ve druhé půli jsou hosté mnohem aktivnějším týmem.

63
    Zaha vybojoval rohový kop.

63
    Tentokrát velmi špatně rozehraný roh, který nabídl domácím brejkovou příležitost.

63

60
    Sarr si zpracoval dlouhý balón. Dokázal ještě odcentrovat, ale pro míč si došel Guaita.

59
    Žlutá karta pro Bentekoho za zatažení.

58
    Pereyrova rána končí v rukavicích Guaity.

58
    Hosté opět zahrozili z přímého kopu, domácí mají však pevnou obran ua střelu zablokovali.

56
    Velká chyba domácích a do slibné šance se dostal Zaha, jeho střelu kryl brankář Foster.

55
    Domácí získali od soupeře na chvíli míč, dlouhou přihrávkou jim ho však vrátili.

54
    Rohový kop hostů odhlavičkovala obrana pryč. Watford však stále zůstává u míče.

52
    Doucouré musel zastavit unikajícího protihráče, za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

52
    Z přímého kopu nakonec nepřišlo žádné ohrožení branky.

50
    Žlutou kartu dostává i za řeči Kouyaté.

50
    Video potvrdilo, že se nejednalo o zákrok na červenou, Capoue vidí nakonec žlutou kartu.

47
    Hned z úvodu máme zajímavou standardní situaci pro domácí.

46
    O poločase nedošlo k žádnému střídání, hráči už jsou na hřišti a druhá půle začíná.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:05.

První půle nám moc šancí nenabídla, oba týmy se snažili, ale utkání se spíše odehrávalo ve středu hřiště. Nejdříve byli aktivnější hosté, ale po pár neúspěšných pokusech se dostali do šance domácí, konkrétně tedy Ayew a ten si umístěnou střelou poradil s gólmanem. Po první půli tedy vede domácí celek 1:0.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    To bylo také poslední, co se stalo. První poločas skončil.

45+3
    Zahova rána zablokovaná.

45+3
    Na podruhé už to bylo lepší, ale stejně to ke vstřelení gólu nestačilo.

45+2
    Obrana odkopla míč, ten se dostal k hostům, kteří si roh zopakují.

45+1
    Nastavují se ještě tři minuty.

45
    Hosté zahrozili centrem, domácí neměli vůbec míč pod kontrolou, nakonec však dokázali hosty zahnat k autové čáře.

43
    Utkání začíná být pořádně vyhrocené v závěru prvního poločasu. Zaha přifilmoval pád a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

41
    Žlutá karta pro Zahu za jeho zákrok, ten se diví a diskutuje s rozhodčím, jeho verdikt však již nezvrátí.

40
    Pereyra na centrovaný míč nedosáhl. Guaita bude rozehrávat.

39
    Hughes se snažil vybojovat pro svůj tým rohový kop, ale to se mu nepovedlo.

38
    Ani z této příležitosti nedokázali domácí nic vytěžit.

37
    Třetí roh během pár minut pro domácí celek.

36
    McCarthy rozehrál další rohový kop, před brankou Fostera byl chumel, nakonec akce končí dalším rohem.

35
    Kabasele si počínal nedovoleným zákrokem. Hrát budou hráči Crystal Palace.

34
    Překombinovaná akce domácích končí v autu, Foster bude odkopávat od své branky.

33
    Bentekoho střela neprošla, odražený míč se dostal k Zahovi, který se snažil znovu nacentrovat před branku. Nakonec je z toho rohový kop.

31
    Femenía musel zastavit soupeře a vidí za to žlutou kartu.

31
    Hosté hned po rozehrávce přišli o míč.
    28. Jordan AYEW - 1:0

28
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Domácí přešli z defenzivy do protiútoku. Pár přihrávek a z velkého vápna přišla střela od JORDANA AYEWA, která mířila přesně k tyči! Stav utkání 1:0.

28
    Zblokovaná střela Capoueho byla jednoduchým zákrokem pro Guaitu.

27
    Opět se hra přesunula na střed hřiště.

25
    Guaita poslal dobrý balon dopředu, Benteke prodloužil, ale za ním už byla jen obrana soupeře.

24
    McCarthy špatně přihrál, autové vhazování pro Watford.

23
    Zaha nacentroval před branku, hráči dokázali akci přerušit a ještě rozhodčí ukazuje, že se bude kopat od branky.

21
    Faul na Kouyatého ukončil snažení hostů. Přichází vysvobození pro domácí tým, který posledních pár minut tahal za kratší kus provazu.

20
    Dlouhý nákop Guaity nedokázali domácí útočníci zpracovat.

19
    Watford určuje tempo hry, Hughes se tentokrát dostal ke střele, která zhruba o půl metru minula branku.

17
    Velký zmatek v pokutovém území domácích, naštěstí pro ně se nikdo z hráčů soupeře ke střele nedostal.

16
    Sarr opět zatáhl míč, nakonec se do dobré pozice dostal Hughes, který však přihrával do ofsajdu.

15
    Hraje se ve středu hřiště, kde oba týmy podstupují řadu soubojů.

14
    I domácí ukázali, že umí bez problémů zlikvidovat standardní situace.

13
    Watford se dokázal znovu dostat do pokutového území, Sarr zatáhl míč, ale nastřelil jen brankáře. Je tu roh pro hosty.

12
    Přetažený míč končí v rukavicích Fostera.

11
    Nepříjemný zákrok od Masina pocítil jeden z domácích borců.

10
    I tentokrát se hosté ubránili bez větších problémů.

9
    Centr byl tečován na rohový kop.

9
    Volný přímý kop po faulu na van Aanholta.

8
    Obrana nejprve míč odkopla, k míči se však hned dostali domácí, jejich druhý centr skončil v autu, hrát budou hosté.

7
    Zaha vybojoval pro svůj tým první rohový kop v tomto zápase.

6
    Domácí jsou zatím hodně zatažení.

5
    Hráči Watfordu se poprvé dostali do vápna, kde ovšem nedokázali najít cestu k zakončení, obrana míč odkopla do autu.

3
    Po autovém vhazování domácí přišli o míč.

2
    Benteke nedokázal podržet míč na útočné polovině. Hrát budou hosté.

1
    Domácí začínají toto utkání kombinací od svého brankáře.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Dann, Cahill (C), van Aanholt – McArthur, James McCarthy, Kouyaté – J. Ayew, Ch. Benteke, Zaha.
    Náhradníci: Hennessey – Schlupp, Kelly, Meyer, Riedewald, Townsend, Milivojević.

Watford FC: Foster – Femenía, Kabasele, Cathcart, Masina – Hughes, Capoue – Sarr, Doucouré, Pereyra – Deeney (C).
    Náhradníci: Gomes – C. Dawson, Mariappa, Pussetto, N. Chalobah, A. Gray, Welbeck.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn.

Watford FC

Watford je momentálně na 17 místě v tabulce Premier League s 27 body, tedy stejně jako má Bournemouth již na sestupové příčce. Hostům se moc nedaří z pěti posledních utkání získali jen čtyři body za zři prohry, jednu remízu a jedno vítězství, kdy ovšem v minulém kole přejeli doma Liverpool 3:0. Tento cenný skalp mužstva, které do té doby neokusilo hořkost porážky v lize, by Watfordu mohl přinést nový dech a do konce sezóny ho vyhecovat k lepším výkonům, aby se v lize zachránil.

Crystal Palace po 28 odehraných utkáních má na svém kontě 36 bodů. V tabulce to stačí zatím na 12 místo. V posledních pěti zápasech je to s klubem jako na houpačce, nejdříve třikrát za sebou prohrál, poté přišly dva výherní zápasy. Jestli na výherní šňůru dokáží navázat se dozvíme v sobotu, kdy je čeká těžký soupeř Watford bojující o záchranu. Crystal Palace navíc letos moc nejdou střílet góly, celkově jich klub dal jen 25, což není v průměru ani gól na zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.