Freiburg – Union Berlín 3:1 (kon.) | Hertha – W. Brémy 2:2 (kon.) | Leverkusen – Frankfurt 4:0 (kon.)
Schalke – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Wolfsburg – RB Lipsko 0:0 (kon.) | Mönchengladbach – Dortmund 1:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 07.03.2020, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 25. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:30:39)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 8:9.

Je konec! Borussia Dortmund v důležitém zápase zvítězila nad Borussií Mönchengladbach 2:1.
    V 7. minutě se ve velké šanci ocitl domácí Lainer, ale Bürki jej vychytal. O minutu později jsme se už dočkali branky, když se prosadil Hazard. V 50. minutě sice srovnal Stindl, ale v 71. minutě rozhodl Hakimí. Deset minut před koncem mohl přinést klid na kopačky hostů Sancho, ale napálil jen tyč!

90+5

90+5
    Domácí útočník se ocitl v ofsajdovém postavení a to je pravděpodobně vše dámy a pánové.

90+4
    Nepřesná přihrávka domácích skončila jen bezpečně v moci brankáře Bürkiho.

90+3
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Häland, přichází Manuel Akanji.

90+2
    V nastaveném čase ale zatím nevidíme žádný tlak ze strany Mönchengladbachu a to především díky skvělé hře Dortmundu.

90+1
    Florian Neuhaus úmyslně zahrál rukou, aby zastavil přihrávku soupeře a také on uviděl od sudího žlutý kartónek.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89
    Stefan Lainer se po předchozím souboji pustil do Raphaëla Guerreira a oba dva byli odměněni žlutou kartou.

88
    Häland už nedokázal udržet míč na hrací ploše a následuje tak autové vhazování pro Mönchengladbach.

87
    Domácí hráč má nějaké zdravotní problémy, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

85
    Erling Häland mohl definitivně rozhodnout o výhře Dortmundu, ovšem jeho pokus skončil pouze na tribuně.

84
    Ginter se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu a Dortmund navíc má k dispozici volný kop.

83
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Giovanni Reyna.

81
    Nyní mohl srovnat pro změnu Breel Embolo, ale jeho střela minula levou tyč!

80
    Hazardova přihrávka šla do vápna na paty spoluhráčům, ale nakonec se k míči dostal Sancho, jenž vypálil, ale orazítkoval pouze pravou tyč!

79
    Nový hráč na hřišti Breel Embolo se po chvíli dopustil faulu a přidal se tak ke všem hráčům.

78
    Mönchengladbach sice měl k dispozici volný kop z levé strany, ovšem s tím si obrana Dortmundu znovu poradila.

77
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Breel Embolo.

76
    Žlutou kartu dostává Rámí Binsibajní (Borussia Mönchengladbach).
    Žlutou kartu dostává Jadon Sancho (Borussia Dortmund).

74
    Nyní to na hrací ploše dost vře a aktuálně se do sebe pustila obě mužstva! Pravděpodobně tak opět uvidíme žluté karty.

73
    Emre Can je potrestán za svůj faul žlutou kartou.

71
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Dortmund jde zpět do vedení! Häland sice vyhrál hlavičkový souboj, po kterém ale zůstal ležet na hrací ploše. Následně ovšem Sancho fantastickou přihrávkou mezi obránce dostal do velké šance z pravé strany ACHRAFA HAKIMÍHO a ten posléze zakončil mezi nohy brankáře Sommera k levé tyči. Asistence: Jadon Sancho.

70
    Momentálně neslyšíme nic jiného, než píšťalku sudího, který stále píská nedovolené zákroky hráčů.

69
    Následný brejk ale hostující hráč přerušil faulem, ovšem sudí mu žlutou kartu překvapivě neukázal.

68
    Následně tak Dortmund získal rohový kop, který ale nic velkého nepřinesl a do protiútoku jde Mönchengladbach.

67
    Hosté velice rychle rozehráli volný kop a Thorgan Hazard se snažil hledat na zadní tyči Hälanda, ovšem domácí obránce parádně zblokoval tento pokus.

66
    Hráči ve žlutých dresech ale dál drží míč a řídí momentálně průběh tohoto vyrovnaného utkání.

65
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Marcus Thuram.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Jadon Sancho.

65
    Málem šel Dortmund zpět do vedení, když centr z pravé strany skončil přesně na hlavě Thorgana Hazarda, ale jeho pokus fantasticky vyrazil Sommer!

64
    Hosté nyní hrají takové bago na polovině soupeře a metry se dostávají blíž ke svatyni Sommera.

62
    Po boji uprostřed hřiště nakonec uviděl žlutou kartu Kramer a Dortmund tak bude u míče i nadále.

61
    Erling Häland napadal rozehrávku soupeře a Sommer tak tak dokázal odkopnout míč před skluzem norského útočníka.

60
    Hodina hry je u svého konce a stav mezi Borussií a Borussií je 1:1.

59
    Canův centr do vápna hledal Hälanda, ale domácí obránce jej odvrátil do bezpečí.

58
    Hráči ve žlutých dresech stále obklopují vápno soupeře a Mönchengladbach se musí mít na pozoru.

57
    Dortmund nyní kombinuje na polovině soupeře, ale nemůže najít nějaké otevřené okýnko k bráně Sommera.

56
    Následně se domácí snažili nákopem dostat za obranu, ale to se nepovedlo, protože byl odpískán ofsajd.

55
    Ve druhé půli je zatím dominantnější tým Borussia Mönchengladbach, který momentálně diktuje tempo hry.

53
    Po chvíli si domácí chtěli vymodlit pokutový kop, ovšem ten sudí neodpískal a pokračuje se ve hře.

52
    Borussia Mönchengladbach se už opět dostává směrem dopředu, ale centr z pravé strany nepřinesl nějaké zakončení.

50
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 1:1! Po centru z rohového kopu vrátil míč za zadní tyče před branku Pléa a následně dokázal zakončit mezi nohy Hälanda LARS STINDL. Začátek druhé půle se tak domácím vydařil na jedničku. Asistence: Alassane Pléa.

49
    Domácí celek získal rohový kop z pravé strany a může tak ohrozit svatyni soupeře.

48
    Už to vypadalo, že se Borussia Mönchengladbach dostane do zajímavé šance, ale ta nakonec byla zastavena ofsajdem.

47
    Zblokovaná přihrávka na pravé straně znamená, že Dortmund bude mít autové vhazování o které se postará Hakimí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

První poločas je u svého konce a Borussia Dortmund vede nad Borussií Mönchengladbach 1:0. V 7. minutě se ve velké šanci ocitl domácí Lainer, ale Bürki jej vychytal. O minutu později jsme se už dočkali branky, když se prosadil Hazard. Následně už to ovšem nebyla moc pěkná podívaná, protože Dortmund se snaží řídit tempo hry a nikam se nežene.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2
    Borussia Mönchengladbach se snaží v nastaveném čase něco vymyslet, ale ani nyní nevidíme nijak atraktivní podívanou.

45
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

45
    Domácí hráč Jonas Hofmann upadl uvnitř vápna, ovšem sudí nechal hru pokračovat. Posléze se přitvrdilo a Zagadou za svůj faul ve středu hřiště uviděl žlutou kartu.

44
    Tentokrát to domácí celek zkusil nákopem, ovšem ten nepřinesl rovněž nic a Bürki si tak stáhl míč.

42
    Borussia Mönchengladbach útočí především po stranách, ale na to je druhá Borussia připravená.

41
    Axel Witsel nyní nenechal soupeře rychle rozehrát a uviděl tak za zdržování žlutou kartu.

40
    Po centru z rohu se sice dostal ke hlavičce právě Erling Häland, ale ta nebyla nijak moc nebezpečná a skončila bezpečně v moci Yanna Sommera.

39
    Erling Häland je na svou výšku hodně rychlý a nyní si obešel s míčem soupeře, ale jeho následná střela byla zblokována a následuje rohový kop.

38
    Už se zdálo, že se Borussia Mönchengladbach dostane do velké šance, ale nakonec vše zastavil praporek pomezního na znamení ofsajdu.

37
    Emre Can prošel středem hřiště a následně posunul míč na levou stranu, odkud přišel centr právě zpátky k jeho nohám, ale bývalý hráč Juventusu nedokázal zakončit.

36
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Tony Jantschke.

34
    Nyní se ovšem dopředu opět cpe domácí mužstvo, ale nepovedený centr skončil v moci Bürkiho.

33
    Zakaria už je mimo hrací plochu, ale vypadá to, že míří rovnou do šatny a Mönchengladbach tak bude muset nuceně vystřídat.

31
    Domácí hráč je tak ošetřován lékaři a nevypadá to s ním dvakrát dobře.

30
    Denis Zakaria se snažil dostat do zakončení, ale Roman Bürki byl u balónu dříve a následně tak přibral domácího hráče do cesty.

29
    Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje, jelikož Dortmund s míčem nikam dvakrát nepospíchá.

27
    Łukasz Piszczek posunul míč na Achrafa Hakimího, který se snažil projít po pravé straně, ale nakonec jej zastavil domácí obránce a bude to pouze odkop od svatyně Sommera.

26
    Domácí obránce zblokoval přihrávku soupeře na levé straně a hostující Borussia tak má opět autové vhazování.

24
    Nepovedený nákop Emre Cana skončil jen v zámezí za domácí svatyní.

23
    Dortmund se snaží být tím týmem, který bude diktovat tempo hry a nyní tak opět drží míč na svých kopačkách.

21
    Borussia Mönchengladbach ale opět předvedla velice nebezpečný útok do vápna, kde přízemní centr Pléy byl zblokován.

20
    Domácí mužstvo získalo balón na své polovině a nakonec muselo zapojit do hry také brankáře Sommera.

18
    Emre Can má navíc zdravotní problémy po jednom ze soubojů a momentálně je ošetřován na hrací ploše.

17
    Domácí se dostali do zajímavé šance, ale následná rána nakonec skončila pouze na tyči za bránou Dortmundu.

16
    Denis Zakaria nakonec v těžkém souboji s Hälandem dokázal udržet míč ve své moci.

15
    Erling Häland vystihl přihrávku soupeře a získal tak balón na stranu svého celku.

14
    Achraf Hakimí přišel o balón na pravé straně a po delší době tak je u míče Borussia Mönchengladbach.

13
    Atmosféra je v Borussia Parku vypjatá od první minuty a nyní se domácím fanouškům nelíbí drží míče v moci soupeře.

12
    Hostující Borussia ale posléze měla problémy a pas Matse Hummelse nakonec skončil jen v zámezí.

11
    Dortmund se dostal k míči uprostřed hrací plochy a snaží se něco vymyslet přihrávkami ze strany na stranu.

10
    A opět tady máme faulu, tentokrát je provinilcem norská supertalent Erling Häland.

9
    Tentokrát se ovšem Hazard dopustil faulu ve středu hrací plochy a u míče bude domácí celek.

8
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Erling Häland posunul míč na THORGANA HAZARDA, který se špatným zpracováním dostal ze střelecké pozice, ale náznakem pravou nohou vykoupal dva obránce soupeře a posléze fantasticky vystřelil levačkou ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Erling Häland.

7
    Roman Bürki musel být na špičkách a v pozoru, protože domácí se procpali až ke střele, ovšem zakončení Stefana Lainera hostující gólman opět vychytal!

6
    A další faul ze strany Mönchengladbachu ve středu hrací plochy. Dortmund to tak Borussia-Parku nebude mít zrovna jednoduché.

5
    Od začátku utkání se hraje na doraz a tentokrát se nedovoleným zákrokem provinil i Lars Stindl.

4
    Posléze se ale Alassane Pléa dopustil faulu, když v hlavičkovém souboji poslal k zemi Emre Cana.

3
    Opět se Borussia Mönchengladbach snažila něco vymyslet po pravé straně, ale balón nakonec skončil opět u hostujícího gólmana.

2
    Domácí celek se dostal do zakončení, ovšem Roman Bürki byl připraven a vyrazil balón.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Zakaria – J. Hofmann, Neuhaus, Pléa – Stindl (C).
    Náhradníci: Sippel – Embolo, Herrmann, Jantschke, Johnson, Strobl, Raffael, Wendt, Thuram.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Zagadou – Hakimí, Can, Witsel, Guerreiro – Brandt, Häland, T. Hazard.
    Náhradníci: Hitz – Akanji, Balerdi, Dahoud, M. Götze, Reyna, Sancho, Schmelzer, N. Schulz.

Rozhodčí: Sascha Stegemann – Mike Pickel, Frederick Assmuth.

Borussia Dortmund:

Borussia Dortmund se momentálně nachází na 3. pozici se 48 body a skóre 66:32. Boj o čelo tabulky tak je velice vyrovnané, neboť Dortmund ztrácí na první Bayern čtyři body. V posledním zápase Borussia přivítala na svém stadionu Freiburg. Už v 15. minutě poslal domácí celek do vedení Sancho. Ve druhé půli ovšem gól nepadla a Dortmund tak vyhrál těsně 1:0. Nejlepším střelcem je se 14 góly právě anglický megatalent Sancho.

Borussia Mönchengladbach:

Borussia Mönchengladbach je aktuálně na 4. místě se 46 body a skóre 46:27. Naposled se Mönchengladbach podíval na půdě Augsburgu. V prvním poločase ovšem gól nepadl. Ve 49. minutě poslal hosty do vedení Bensebaini. O čtyři minuty později to bylo už 2:0 pro Borussii po gólu Stindla. Odpověď Augsburgu sice přišla v 57. minutě, ale jedenáct minut před koncem rozhodl druhým gólem Stindl, neboť v 83. minutě se ještě prosadil domácí Finnbogason. Borussia Mönchengladbach tak vyhrála 3:2. Nejlepším střelcem je s 8 góly Plea.

Ve 25. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Dortmundu, který zvítězil 2:1. Dnes nás ovšem čeká velice vyrovnaný souboj v Borussia-Parku v Mönchengladbachu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 54 057. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sascha Stegemann a jeho asistenti Mike Pickel a Frederick Assmuth. Úvodní výkop je naplánován 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.