Prostějov – Olomouc 4:0 (kon.) | Jablonec – Žižkov 0:2 (kon.) | Příbram – Vyšehrad 2:1 (kon.)
Č. Budějovice – Táborsko 5:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Liberec 1:1 (kon.) | Zlín – Třinec 3:1 (kon.)
Jablonec – Žižkov 2:0 (kon.) | Plzeň – Dukla Praha 3:1 (kon.) | Líšeň – Opava 0:1 (kon.)
Plzeň – Příbram 4:0 (kon.) | Brno – Uničov 6:0 (kon.)
1. SK Prostějov
4:0 (3:0)
SK Sigma Olomouc
Středa 13.05.2020, 10:30Přípravný zápas

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přípravných zápasů. (12:17:54)

Dnešní zápas měl naprosto jednoznačný spád. Prostějov dominoval zejména v prvním dějství, kdy soupeře během dvaceti minut zasypal třemi brankami, čímž vlastně rozhodl o své výhře. Ve druhém poločase už to bylo o něco vyrovnanější, ale navrch stále měli domácí, kteří upravili na konečných 4:0. Sigma si tak po přestávce nepřipisuje výsledek, který by si zrovna představovala.

90

90
    Vstupujeme do poslední minuty základní hrací doby. Míč mají v držení prostějovští, kteří ho už soupeři nechtějí za žádnou cenu půjčit.

89
    Sigmě dnes prostě není souzena branka. Domácí gólman si připisuje další snadný zákrok a posílá své spoluhráče do jednoho z posledních útoků.

88
    A další nepřesný pas v podání olomouckého hráče, který mohl poslat spoluhráče do úniku, ale místo toho míč přihrál jen do rukavic brankáře domácích.

87
    Prostějov si chce podržet čisté konto, takže drží míč co nejdál od své klece, což se mu zatím velmi úspěšně daří.

85
    Olomouc pevně svírá soupeře na jeho polovině, ale jde vidět, že ještě už nemá moc sil, protože útočení zahazuje dost nepřesným pasem.

84
    Vepřek ještě donutil soupeře k faulu, ale k ničemu to asi nebude. Vzápětí navíc fauluje jeden z olomouckých.

83
    Sigma mířila do dalšího nadějného přečíslení, ale to úplně zbytečně zpomalila, což vyústilo jen ke střele do bránícího hráče.

81
    Hra už se hodně uklidňuje, od konce základní hrací doby nás už totiž dělí necelých deset minut. Prostějov i přesto se ještě trochu pokouší o navýšení vedení.

80
    Slaměna velmi aktivně napadal jednoho z protihráčů, ten se však žádné chyby nedopustil, pomohl si s Mandousem.

79
    Domácí brankář musí být opět v pozoru, i když nic složitého to zase nebylo. Míč je však velmi rychle zpět u Olomouce.
    76. Martin SUS - 4:0

76
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto, Prostějov dnes překvapivě porazí Olomouc! Slaměna vyslal do vápna z přímého kopu nebezpečný balón, který se nakonec dostal až k MARTINU SUSOVI, který ho už dopravil za brankovou čáru.

75
    Mandous úspěšně zasahuje, i když měl štěstí, protože protihráč zakončil přímo do něj. Míč však pořád zůstává v držení Prostějova.

74
    Další zásah pro brankáře Prostějova, který s následnou rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchá. Domácí už logicky hrají hlavně na čas.

73
    Mandous se opět musel zapojovat do hry, což při pohledu na stav zápasu není pro hosty úplně ideální. Ti tak mají na vstřelení třech branek čím dál méně času.

71
    Mandous si při rozehrávce dovolil parádičku v podobě kličky. Naštěstí pro něj mu vyšla, jeho spoluhráči už tak kombinují na útočné půlce.

Lukáš Mihal

Branky: 17. Pašek, 27. Koudelka, 37. Koudelka (pen.), 76. Sus

1. SK Prostějov:
    SK Sigma Olomouc: 1. poločas: Reichl – Sladký (34. Šíp), Beneš, Štěrba, Kerbr – Zahradníček, Houska, Zmrzlý, González, Pilař – Yunis. 2. poločas: Mandous – Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek – Hála, Daněk, Breite, Chytil, Falta (74. Zlatohlávek) – Juliš.