Gençlerbirliği – Konyaspor 2:1 (kon.) | Rizespor – Galatasaray 2:0 (kon.) | Gaziantep – Ankaragücü 1:1 (kon.)
Gençlerbirliği S.K.
2:1 (0:0)
Konyaspor
Neděle 14.06.2020, 17:30 • Eryaman Stadyumu, Ankara • Turecká Superliga • 27. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:32:06)

Po prvním nezáživném poločase přišla druhá půle a úplně jiné výkony na obou stranách. Za velkou změnu v herním projevu stáli zejména střídající hráči. U úvodního gólu Gençlerbirliği ještě nebyl ani jeden z nich přítomen. Sio nezaváhal a ve vápně proměnil rychlý protiútok po přihrávce Stanca. Vyrovnávací trefu ovšem zařídil Srb Marko Jevtović, který šel na plac v 39. minutě za zraněného kolegu. Dlouho se zdálo, že jeho zásah bude stačit hostům alespoň k bodu. Pak ale v 83. minutě dvojice čerstvých sil Berat Özdemir a Sefa Yilmaz zařídila vzájemnou symbiózou definitivní zvrat ve skóre. Přízemní střela z 10 metrů rozhodla o konečném osudu tohotu duelu. Gençlerbirliği si vytváří podstatný, šestibodový náskok na sestupové pásmo a odskakuje na 12. pozici. Naopak Konyaspor je nadále čtrnáctý, pouhý bod od záchranářských starostí. Gençlerbirliği S.K. – Konyaspor 2:1.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:13. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:13.

90+4

90+4
    Nakonec Riad Bajić mohl způsobit domácím fanouškům infarkt v poslední minutě. Střela v pokutovém území byla příliš vysoká a celkově nepřesná. Farouk Miya si mohl připsat důležitou asistenci.

90+2
    Rohový kop zařídil svým zákrokem Halil Pehlivan. V pokutovém území se pak nejvýše ze všech vyšplhal Ugur Demirok, jenže možná v poslední šanci zápasu míjí dobrý centr Amira Hadžiahmetoviće.

90+2
    Konyaspor se tlačí k závěrečnému tlaku, ale hlavička Marka Jevtoviće v brance neskončí. Po centru Amira Hadžiahmetoviće došlo k bloku zakončujícího záložníka.

90+1
    Drsný faul Flávia Ramose se neobejde bez žlutého napomínání. K zemi padl jako podťatý Erdon Daci.

90+1
    Stancu těsně před vápnem přišel o míč v dobré pozici. Už běží tříminutové nastavení.

90
    Erdem Özgenç mezitím vidí žlutou kartu.

90
    Ještě jedno střídání si připravilo Gençlerbirliği. Daniel João Candeias má pro dnešek odpracováno. Obraně pomůže svou výškou İlker Karakaş

89
    Překopávaná na středu nemá jasného vítěze, zdržování času ale určitě více vyhovuje Gençlerbirliği.

88
    Faulu se dopustil Farouk Miya, který se až příliš aktivně snažil míč vydolovat zpod těla Pehlivana. S rozehrávkou nespěchá Kristoffer Nordfeldt.

86
    Hosté se snaží o reakci v podobě střídání. Levan Šengelia ve druhém poločase už nedokázal připravit tolik průnikových přihrávek a střídá ho proto Erdon Daci. Končí také Jens Jönsson a na poslední minuty místo dánského beka nastupuje útočník Thuram.

85
    Daniel João Candeias si nerozuměl v kombinaci s Özdemirem, to ale domácím tolik nevadí. Jsou blízko třem bodům a musí hlavně bránit.

84
    Za míčem startoval Floyd Ayité, ale těsně před ním zvládl zasáhnout Jens Jönsson.
    83. Berat Ayberk Özdemir - 2:1

83
    Gençlerbirliği právě vstřelil branku!
    Tak střídající hráči v dnešním zápase píší neuvěřitelné příběhy. Kombinace dvou z nich končí dalším gólem. K centru z pravé strany se protlačil po Stancove zásahu Sefa Yilmaz a perfektním krátkým pasem našel kopačku BERATA AYBERKA ÖZDEMIRA. Na jeho přízemní pumelici Serkan Kirintili nedokázal dosáhnout a podruhé v tomto poločase inkasuje.