Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Kazaň 0:4 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:0 po s.n.)
Petrohrad – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 13.09.2020, 16:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl dnes změří síly s Traktorem Čeljabinsk. Utkání začíná v 16:00. Příjemnou zábavu!

Česká a slovenská stopa v utkání

Roman Will (Čeljabinsk) – Česko
    Tomáš Hyka (Čeljabinsk) – Česko
    Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) – Česko

TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor odehrál tři zápasy, ve kterých si připsal tři body. Svěřenci trenéra Gatijatulina na úvod padli 1:3 s Jekatěrinburgem, ovšem hned v následujícím zápase zabrali a dokázali porazit čínský Kunlun 3:1. Poté hrál Čeljabinsk doma se Soči, jenže tento zápas prohrál 2:3 po prodloužení. V kádru Traktoru jsou pro letošní sezonu hned tři čeští hokejisté, kteří se už dokázali prosadit. Lukáš Sedlák má na kontě jeden gól, Tomáš Hyka jednu asistenci a brankář Roman Will už v novém působišti odchytal dva soutěžní zápasy. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je zatím Sergej Kalinin, jenž vstřelil tři branky.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavl odehrála v sezoně 2020/2021 čtyři zápasy, ve kterých si připsala šest bodů, což jsou tři výhry a jedna porážka. V úvodních kolech byla stoprocentní, neboť zdolala Spartak, Chabarovsk a moskevské Dynamo. V minulém zápase ale prohrála na ledě silného Petrohradu 2:4. Zatím nejproduktivnějším hráčem Lokomotivu je švédský útočník Magnus Pääjärvi, jenž nasbíral 2 góly a 2 asistence.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Naumov) – A. Marčenko, Ohtamaa, Barancev, Rafikov, Savčenko, Malyšev, Čerepanov, Misjul – Pääjärvi, A. Petersson, Tkačjov (C) – Korškov, Lander (A), J. Averin (A) – Darjin, Kudrjavcev, Alexejev – Beljajev, Kraskovskij, Berjozkin.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Karpuchin, Bailen (A), Manuchov, Pilut, Ogurcov, Jasinskij, Jevenko, Kirpičnikov – Hyka, Sedlák (A), Äberg – Kravcov, Byvalcev, Kalinin (C) – Osnovin, Polygalov, Kosov – A. Michejev, A. Lazarev, Avcin.

Rozhodčí: Soin, Olenin – Slavikovskij, Novikov.

Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Jaroslavl bude hrát v červených dresech, zatímco Čeljabinsk v dresech bílých.

00:01

00:13
    Vpřed se po zisku kotouče hned vydával Pontus Äberg. Útočník Čeljabinsku ale při snaze vystřelit ztratil stabilitu.

00:45
    Jaroslavl už operuje za bránou svého soupeře. Nyní je k vidění hned několik osobních soubojů.

01:23
    Na úvodní střelu stále čekáme. Hra se přenesla před bránu gólmana Konovalova, ale Traktor se pořádně puku zatím nezmocnil.

02:01
    Nahození hostů od modré čáry nedoputovalo až k brance Lokomotivu.

02:29
    Atte Ohtamaa získal puk na modré čáře. Hned následně posunul do strany Marčenkovi, jemuž však černá guma čepel na poslední chvíli přeskočila.

03:09
    Oba celky střídají. Hraje se stále bez prvního přerušení hry.

03:36
    Tvrdou střelu od červené čáry dokázal český brankář Roman Will vyrazit levým betonem.

04:00
    Vitalij Kravcov se natlačil před bránu domácích a rázem se před brankářem Konovalovem objevil úplně sám. Útočník Traktoru ale touš nezvedl, takže gólman Jaroslavle zakročil pravým betonem.

04:46
    Kombinace domácích v útočné třetině přesná nebyla. Will zatím moc práce nemá.

05:16
    Nahození hostů z vrcholu levého kruhu posunul domácí brankář do rohu kluziště.

05:44
    Jaroslavli se rozehrávka z vlastní poloviny hrací plochy vůbec nepovedla. Je pískáno první zakázané uvolnění tohoto klání.

06:35
    Úvodních sedm minut je spíše opatrných. Střel ze zajímavých a gólových pozic jsme prozatím příliš mnoho neviděli.

07:17
    Ale Ilja Konovalov musel být pozorný. Hosté zachytili kotouč na modré čáře a následně bez větších rozpaků zkusili štěstí. Levý beton brankáře Lokomotivu ale byl připraven.

08:03
    Podobný zákrok si na opačné straně připsal také Roman Will. Český reprezentant ale hru přerušil.

08:44
    Domácí kapitán Vladimir Tkačjov ujel vpřed po pravém křídle. Mířil do horních pater brány, jenže Willa překonat nedokázal.

09:46
    Jegor Averin se z ničeho nic dostal k odraženému kotouči. Tváří v tvář brankáři Traktoru si ale neporadil. Averinovi puk ujel z čepele při snaze udělat kličku do bekhendu.

10:35
    Čeljabinsk chvíli útočil, ale obrana Jaroslavle se dokázala včas vrátit na své pozice.

11:05
    Přechod do útoku hokejistům v bílých dresech nevyšel. Čeljabinsk se provinil ofsajdem. Hrát se chvíli nebude, neboť nás čeká druhá komerční přestávka v rámci první periody.

11:20
    Lukáš Sedlák předvedl kvalitní práci za bránou Romana Willa. Pääjärvimu dokázal sebrat puk z hole.

11:49
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Lokomotiv jde na konci 12. minuty do vedení! Skvělou práci odvedl Tkačjov, jenž si od mantinelu vybruslil na střed kluziště a následně uvolnil ANDRÉ PETERSSONA v ideální palebné pozici. Druhý jmenovaný si puk přebral a po rychlé kličce zakončil nad lapačku Romana Willa. 1:0. Asistence: Vladimir A. Tkačjov a Alexej Marčenko.
    11:49 André PETERSSON - 1:0

12:36
    Jaroslavl byla při chuti. Zkusila to z levé strany, ale Averin mezírku ve Willově výstroji nenašel.

13:24
    Alexandr Avcin si na druhé straně nahodil puk na zadní mantinel. V rozhodujícím okamžiku ale nedokázal přesně přihrát před bránu Lokomotivu.

14:20
    Nick Bailen zachytil dlouhou přihrávku a posléze zamířil vpřed. První dvě kličky se ofenzivnímu zadákovi povedly, ale střela stejně nepřišla.

15:11
    Petersson měl dobrou příležitost na vstřelení druhé branky v utkání. Zjevil se sám před bránou, ale skákavý puk na holi nesrovnal zrovna nejlépe.

15:36
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Kravcov – 2 min., hákování).

16:06
    Anton Lander pronikl po levé straně, aby se pokusil vystřelit. Roman Will ale jeho nepříliš důrazný pokus ukryl v lapačce.

16:20
    Jaroslavl využívá přesilovku a odskakuje do dvoubrankového vedení. Marčenkovu střelu posunul těsně před bránou Magnus Pääjärvi na hůl úplně volného ANDRÉ PETERSSONA, jenž z levého kruhu pohotově vsítil svůj druhý dnešní gól. 2:0. Asistence: Magnus Pääjärvi a Alexej Marčenko.
    16:20 André PETERSSON - 2:0

17:06
    Traktor se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale Lokomotiv mu zatím moc velký počet střeleckých pokusů nedovolil.

18:06
    Po teči kotouč opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se zřejmě bude vhazovat ve středním pásmu.

18:22
    Tomáš Hyka byl natlačen do brány Jaroslavle. Český útočník zkoušel rychle střílet z pravé strany, ovšem rozjetý byl tak, že po pozdějším nárazu od obránce se už gólmanu Konovalovovi vyhnout nemohl.

18:43
    Hosté nahazují touš do útočného pásma a následně spěchají na střídačku.

19:06
    Vitalij Kravcov si zpracoval skákavý puk a poté vystřelil velice zajímavě směrem k zadní tyči. Ilja Konovalov ale zasahovat nemusel.

19:40
    Závěrečné sekundy první třetiny se hrají ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 13 – 7

První třetina nabídla spíše opatrný hokej, ale domácí hned dvě své šance dokázali proměnit v gól. U obou případů se do kolonky střelců zapsal útočník Petersson, jenž druhý gól vstřelil v přesilovce. Traktor toho směrem dopředu zatím moc nevymyslel, a proto se dá říct, že Lokomotiv má utkání pod kontrolou.

20:01

20:25
    André Petersson mohl hned na začátku třetiny zaútočit na hattrick. Jeho střelu z levého kruhu dokázal Will se štěstím vyrazit.

21:02
    Sergej Kalinin si dobruslil přihrávku a následně zpoza brány chtěl přihrávat do vyložené pozice. Obránci Jaroslavle se ale vrátili včas.

21:50
    Čeljabinsk chvíli kombinoval v útočné třetině, ale střela z tohoto náporu nepřišla.

22:28
    Denis Alexejev byl při svém úniku po pravém křídle faulován. Jaroslavl si zahraje druhou přesilovku v zápase.

22:36
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., hákování).

22:49
    Alexej Marčenko se už chystal od modré čáry vystřelit, ale kotouč mu po přihrávce spoluhráče přeskočil hůl.

23:26
    Tkačjov přihrál do strany, ale Petersson si s kotoučem neporadil. Následně se Traktor osvobodil.

23:58
    Domácí musí zakládat další útočnou akci až z vlastní třetiny.

24:15
    Druhá polovina přesilovky Jaroslavle není dobrá. Domácím se nedaří se usadit před svatyní Romana Willa.

24:36

24:51
    Lukáš Sedlák se vydával vpřed, jenže jeho akce byla zastavena kvůli ofsajdu.

25:22
    Sedlák setrval na ledě a tentokrát to zkoušel po levé straně. Podporu spoluhráčů ale v rozhodující chvíli neměl.

26:06
    Ilja Karpuchin pálil z vrcholu kruhu pouze do připravené lapačky domácího gólmana.

26:40
    Hosté se snaží si vynutit tlak, ale až do předbrankového prostoru se tolik netlačí.

27:12
    Magnus Pääjärvi nahodil na zadní mantinel, ale kotouč si dobruslili pouze hokejisté Traktoru.

27:52
    Dmitrij Ogurcov vyslal od modré čáry skrytou střelu, kterou však Konovalov zachytil svou hrudí. Hra přerušena není, takže Čeljabinsk pokračuje v aktivitě.

28:38
    Jaroslavl musela vyhodit na zakázané uvolnění. Druhá třetina je zatím z obou stran vyrovnaná.

29:05
    Anton Malyšev se vydal na útočení ve velké rychlosti. Těsně za útočnou modrou čárou vystřelil, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

29:19
    Roman Manuchov byl při střele od modré sestřelen. Zadák Čeljabinsku musel na ošetřovnu a je možné, že dnes už jej neuvidíme.

29:33
    Vypadá to, že Sergej Kalinin si pomohl přihrávkou rukou. Proto se bude vhazovat ve střední třetině.

30:10
    Kotouč si ocitl až v ochranné síti za domácí svatyní, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

30:46
    Domácí hokejisté se provinili ofsajdem, a tak se bude opět vhazovat v neutrálním pásmu. Hra se nyní hodně kouskuje.

31:07
    Do velké šance se dostal domácí Denis Barancev, který dostal puk do volného prostoru, ale obránce Jaroslavle nezamířil mezi tři tyče.

31:40
    Denis Alexejev číhal za obranou hostů, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej nedokázal najít.

32:07
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Roman Savčenko – 2 min., podrážení).

32:25
    Vitalij Kravcov vyzval ke skórování před bránou volného Lukáše Sedláka, ale český útočník nedokázal puk zasunout za brankovou čáru!

32:40
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté snižují v přesilovce! Pontus Äberg se mezi kruhy dostal ke střele, kterou následně ještě za záda Ilji Konovalova dorazil VITALIJ KRAVCOV, který už neměl těžkou práci. Asistence: Pontus Äberg a Tomáš Hyka.
    32:40 Vitalij KRAVCOV - 2:1

33:35
    Akce druhé formace domácích skončila velmi záhy, a tak kupředu míří opět hráči Čeljabinsku.

34:22
    Denis Alexejev zavezl kotouč do útočného pásma, ale žádný z jeho spoluhráčů na něj nedokázal navázat.

35:10
    Pavel Kudrjavcev se pokusil prosadit individuální akcí, ale domácí útočník úspěšný nebyl.

35:49
    Hosté udělali chybu při rozehrávce, a tak se k puku dostal Maxim Berjozkin, který se svými spoluhráči kombinuje v útočné třetině.

36:33
    Pontus Äberg se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokusu scházela větší přesnost.

37:09
    André Petersson se proháčkoval přes dva hráče až do zakončení, ale zezadu na něj dotíral ještě třetí obránce, a tak zakončení švédského útočníka nebylo ideální.

38:00
    Domácí svírají svého soupeře v jeho obranném pásmu. Se svými střelami neuspěli Alexej Marčenko, ani Jegor Averin.

38:37
    Denis Alexejev našel před bránou najetého Pavla kudrjavceva, ale druhý zmíněný hráč kotouč za záda Romana Willa nepropasíroval.

39:25
    Domácí hokejisté jsou v poslední minutách prostřední periody lepším týmem, ale Roman Will i teď odolává úspěšně.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá třetina, která byla poměrně vyrovnaná. Hosté dokázali zásluhou Vitalije Kravcova snížit na 2:1. Domácí poté přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, ale obrana Traktoru jejich náporu odolala, a tak bude třetí třetina za stavu 2:1 jistě zajímavá.

Střely na branku 22:18

40:01

40:50
    Hosté začali ve třetí třetině výraznou aktivitou v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.

41:35
    Útočná akce domácího celku skončila už ve střední třetině, a tak se dopředu ženou opět hráči Traktoru.

42:22
    Z pravé strany se ke střele dostal domácí Alexandr Darjin, ale Roman Will neměl s jeho střelou příliš velké starosti.

42:35
    Hosté se z tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění, a tak se hra před jejich bránu vrátí.

43:19
    Lawrence Pilut se vydal z pozice obránce na útočný výlet, ale jeho střela z pravé strany mířila jen do zadního mantinelu.

44:00
    Vitalij Kravcov se pokusil projít sám podél pravého mantinelu, ale Daniil Misjul jej o kotouč obral čistým způsobem.

44:25
    Daniil Misjul se následně dostal ke střele od modré čáry. Roman Will byl pozorný a hru přerušil.

44:59
    Pavel Kudrjavcev našel před bránou najetého Denise Alexejeva, který pálil z první, ale Roman Will předvedl pohotový zákrok!

45:29
    Hra je přerušena. Domácí hokejisté se provinili ofsajdovým postavením. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:00
    Kotouč si nyní ocitá až v hledišti. Vhazovat se následně bude v obranném pásmu Lokomotivu.

46:37
    Do velmi dobré pozice si najel Michail Beljajev, ale útočník domácího celku bránu soupeře úplně minul.

47:20
    Po přiťuknutí Denise Alexejeva zkusil zpoza obránců vypálil Pavel Kudrjavcev, ale ten trefil pouze prvního stojícího hráče před sebou.

48:08
    Od modré zkusil z první vypálit Lawrence Pilut, ale jeho pokus byl hrubě nepřesný. Hosté pokračují v aktivitě.

48:40
    Až nyní domácí vyvezli kotouč do obranné třetině hostů, ale dlouho v ní nevydrželi.

49:25
    Z mezikruží pálil naprosto osamocený Jegor Averin, jehož vychytal Roman Will svou vyrážečkou!

50:00
    Tomáš Hyka se dostal přes dva obránce ke střele, ale český útočník trefil jen hruď Ilji Konovalova.

50:36
    Alexej Marčenko se vydal na útočný výlet, ale obránce domácího celku ztratil kotouč ve středním pásmu.

51:21
    Střela Sergeje Kalinina byla zblokováno mimo kluziště, a tak je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

51:58
    Nick Bailen zkusil sám přejít útočnou modrou čáru, ale Atte Ohtamaa mu vystavil stopku.

52:34
    Hosté kombinují v ponechané výhodě v útočném pásmu. Ke střele zatím nedošlo.

52:58
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., krosček).

53:34
    Sergej Kalinin se dostal k zakončení, ale domácí obrana zatím střely hostí blokuje úspěšně.

54:00
    Atte Ohtamaa dostal kotouč do středního pásma, a tak si mohou domácí na chvíli oddechnout.

54:31
    Tomáš Hyka hledal křižným pasem hůl Vitalije Kravcova, ale obrana domácích puk zastavila.

54:58

55:37
    I po skončené přesilové hře je aktivita na straně hostí, kteří se ženou za vyrovnáním tohoto zápasu.

56:07
    Tentokrát se hostům rozehrávka nepovedla, a tak je odpískáno zakázané uvolnění, které vrátí hru před Romana Willa.

56:45
    Jaroslav Kosov byl jedním z obránců poslán na zem, ale rozhodčí faul nepískají, i když se zdálo, že šlo o podrážení. Hra pokračuje pět na pět.

57:15
    Nahození od modrá čáry se zastavil o Vitalije Kravcova, který následně sám pálil, ale Ilja Konovalov vedení domácího celku udržel.

57:56
    Hostující hráč nyní při pokusu o střelu zlomil hůl, a tak se mohli domácí na malou chvíli osvobodit ze sevření.

58:30
    První formace domácího celku je nyní v útočném pásmu, kde šetří cenné vteřiny ve prospěch Lokomotivu.

58:55
    Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!

59:12
    Po křižném pasu byl ve velké šanci Vitalij Kravcov, kterého však Ilja Kovovalov vychytal! Následovalo zakázané uvolnění.

59:12
    Oddechový čas pro domácí.

59:21
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Pontus Äberg – 2 min., sekání).

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Z mezikruží se ke střele dostal Magnus Pääjärvi. Roman Will jeho střelu chytil a hru přerušil.

Je dobojováno! Domácí Jaroslavl si z tohoto zápasu odnáší dva body za těsnou výhru 2:1. Hosté se na konci nadechli k velkému závaru, ale vše pokazil Pontus Äberg, který se za seknutí gólmana nechal vyloučit. Poslední vteřiny zápasu už si domácí pohlídali ve svém útočném pásmu.

Roman Will (CLJ) – 28 střel, 26 zákroků, 92,9% úspěšnost zákroků

To je z naší strany vše. Přejeme Všem krásný zbytek neděle. (18:17:30)

Daniel Fekets

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 12. A. Petersson (Tkačjov, A. Marčenko), 17. A. Petersson (Pääjärvi, A. Marčenko) – 33. Kravcov (Äberg, Hyka)

Rozhodčí: Soin, Olenin – Slavikovskij, Novikov