Ufa – Viťaz 6:5 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 0:5 (kont.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
6:5 (2:3, 2:1, 2:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 26.09.2020, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Salavat Julajev Ufa dnes přivítají HC Viťaz Moskevská oblast. Úvodní buly zápasu padne ve 13:30. Příjemnou zábavu!

Česká a slovenská stopa v utkání

Jakub Jeřábek (Viťaz) – 8 zápasů, 0+1

HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Viťaz dosud odehrál 8 zápasů, ve kterých si připsal 4 výhry a 4 porážky. V úvodu jej nečekal moc příjemný los, neboť odehrál hned tři zápasy venku a právě v těchto zápasech si připsal jednu výhru. Následně si stejný počin zapsal také při trojici domácích duelů, ale předchozí dva zápasy dokázal zvládnout výhrou. V Jekatěrinburgu vyhrál 4:3 po prodloužení a v Magnitogorsku 4:1. Nejproduktivnějšími hráči Viťazu v úvodních zápasech jsou Kaspars Daugavinš a Justin Danforth, oba tito hráči zaznamenali už 7 kanadských bodů.

SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa je v tabulce Východní konference na třetí příčce za Omskem a Kazaní. Tým kouče Culygina získal 14 bodů v 10 zápasech a celkem si připsal 7 výher a 3 porážky. Naposledy Ufa porazila Čeljabinsk 3:1, jenže o zápas nazpět podlehla na domácím ledě Soči 2:3. Dnes tak čeká Salavat již třetí utkání v řadě v domácím prostředí. Zatím nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Teemu Hartikainen, jenž nasbíral už 14 kanadských bodů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Suchačov (Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Korobov, Lisovec, Alexejev, A. Semjonov (C), Mjasiščev – Amirov, Manninen (A), Sošnikov (A) – Baranov, M. Vorobjov, Kugryšev – Pustozjorov, Lukin, Alalykin – Kuzmin, Ševčenko, Skorikov – Pašin.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Jeřábek (A), Voronkov, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Lugin, Malychin, Grebenščikov – Laričev, Bardakov, Valickyj – Arťuchin (C), Mojsejev, Smolin – Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Naumov, Birin – Sysujev, Stroganov.

Oba celky už přijely na hrací plochu a za malou chvíli si vyslechneme ruskou státní hymnu. Ufa bude hrát v černých dresech, zatímco Viťaz v dresech bílých.

00:01

00:21
    Po nepřesné rozehrávce Viťazu se ke kotouči dostal Rodion Amirov, jenž okamžitě střílel z otočky. Jeho pokus byl ale sražen mimo hrací plochu.

00:55
    Dmitrij Kugryšev šikovně hledal Vorobjova před bránou, jehož jemnou teč ale Ilja Ježov zastavil pravým betonem.

00:55
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ilja Baranov – 2 min., podrážení).

01:20
    Svjatoslav Grebenščikov na začátku přesilovky operoval až příliš důrazně v brankovišti. Musela tak být odpískána právě hra v brankovišti.

01:45
    Justin Danforth dostal zajímavě nabito na levý kruh. Svou tvrdou střelu ale mezi tři tyče nenamířil.

02:06
    Viťaz právě vstřelil branku!
    První přesilovka Viťazu je využita. Kaspars Daugavinš zabojoval u mantinelu a poté přistrčil JUSTINU DANFORTHOVI, jehož střela zápěstím zamířila přesně do horního růžku. 0:1. Asistence: Kaspars Daugavinš a Mattias Tedenby.
    02:06 Justin DANFORTH - 0:1

02:56
    Ufa se dostala vpřed, ale v soupeřově pásmu moc dlouho nevydržela. Nyní hraje ve vlastním pásmu a vyčkává na vhodný moment k rozehrávce.

03:39
    Šakir Muchamadullin si poradil u mantinelu. Hráče Viťazu dokázal natlačit na hrazení a při tom vybojovat puk.

04:16
    Hosté si mění puk z hole na hůl v útočném pásmu. Jejich snažení je zatím bez střelby.

04:44
    Danila Mojsejev zkusil štěstí po přihrávce Arťuchina. Vladislav Suchačov ale zasáhl bez větších potíží.

05:07
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Rodion Amirov – 2 min., podrážení).

05:25
    Domácí zahrozili v oslabení, ale při přechodu do pásma soupeře už neměli dostatek sil k zakončení.

06:09
    Linus Hultström velice dobře režíruje přesilovku na modré čáře. Přihrává kotouče do stran, jenže zatím žádný z hráčů v bílých dresech nevystřelil.

06:50
    Moskevská oblast využívá také druhou přesilovku a už na konci 7. minuty jde do dvoubrankového vedení. FJODOR MALYCHIN si našel puk před bránou a brankáře Suchačova se snažil překonat dlouhou kličkou do forehandu. Útočník hostů se sice už objevil v záporném úhlu, jenže od brusle Mjasiščeva odrazil kotouč do brány. 0:2. Asistence: Dmitrij Lugin a Daniil Pylenkov.
    06:50 Fjodor MALYCHIN - 0:2

07:37
    Ufa předvedla aktivní střídání, které však skončilo velmi jistým zákrokem brankáře Ježova. Salavat herně rozhodně neztrácí, jenže už dvakrát doplatil na zbytečná oslabení.

07:45
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Mojsejev – 2 min., hrubost).

08:13
    Nikita Sošnikov pálil zpoza obránce celkem nepříjemně. Pokus elitního útočníka domácích byl však sražen do rohu kluziště.

08:58
    Při hře čtyři na čtyři nyní drží hosté touš na svých hokejkách v obranném pásmu.

09:36
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).

09:46
    Hned po vyhraném buly střílel Sošnikov z vrcholu kruhu. Bránu ale netrefil, takže Ježov zasahovat nemusel.

10:33
    Ufa právě vstřelila branku!
    Také Ufa využívá přesilovku a znovu je ve hře! Nikita Sošnikov nahazoval puk na bránu z pravého kruhu. Od brusle Manninena se touš odrazil k úplně volnému DMITRIJI KUGRYŠEVOVI, jenž s přehledem zamířil do prázdné brány. 1:2. Asistence: Sakari Manninen a Nikita Sošnikov.
    10:33 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:2

11:49
    Za okamžik se bude vhazovat v pásmu Viťazu. Ufa po druhé obdržené brance rozhodně ožila.

12:25
    Igor Golovkov si musel dobruslit nahozený kotouč, který zamířil k zadnímu mantinelu. Obránce hostů tuto situaci zvládl celkem sebejistě.

13:03
    Isaak Valickyj dobře napadal rozehrávku Ufy a málem kotouč na svou hůl získal. Následná rychlá střela ale vyprodukována nebyla.

13:36
    Mojsejev vystřelil z otočky. Jeho ránu ale Vladislav Suchačov dokázal vyrážečkou vyrazit.

14:08
    Ufa má v posledních minutách problémy s rozehrávkou. Viťaz napadá vysoko a zároveň kvalitně vykrývá prostory.

15:02
    Ilja Ježov měl plné ruce práce s překvapivou střelou z levého křídla. Gólman hostů si ale nadvakrát dokázal poradit.

15:48
    Grebenščikov už neměl síly k tomu, aby po zisku kotouče vyrazil vpřed. Raději tak přihrál směrem na obránce.

16:22
    Viťaz zkouší něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím však moc přesný není.

17:08
    Bránící hráči Salavatu si opět poradili, tentokrát s akcí po pravé straně.

17:57
    Hosté znovu odskakují do dvougólového náskoku. SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV využil zaváhání Muchamadullina a rychle jej obral o puk. Následně se dostal do samostatného úniku, který zakončil dlouhou kličkou do forehandu. Suchačov vystrčil svou hokejku až příliš pozdě. 1:3. Asistence: Kaspars Daugavinš a Igor Golovkov.
    17:57 Svjatoslav GREBENŠČIKOV - 1:3

19:03
    Rozběhla se nám poslední minuta první třetiny. Domácí kontrolují puk, ale rozhodně se ještě pokusí v první dvacetiminutovce zaútočit.

19:41
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., podrážení).

19:56
    Gólové hody pokračují! Ufa rychle využila početní výhodu a opět snižuje průběžný stav. RODION AMIROV využil důrazu v předbrankovém prostoru a dokázal touš doklepnout do brány jen 4 sekundy před první sirénou. 2:3. Asistence: Nikita Sošnikov a Sakari Manninen.
    19:56 Rodion AMIROV - 2:3

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 9 – 11

První třetina skončila a rozhodně se v ní bylo na co dívat. Viděli jsme hned pět branek, z toho čtyři v přesilových hrách. Ufa dvakrát dokázala zmírnit dvoubrankové vedení Viťazu, ale stále platí, že hosté vedou. Zatím rozdílovou branku vsítil ze samostatného úniku Grebenščikov.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Vladislav Suchačov, přichází Daniil Tarasov.

20:49
    Nikita Sošnikov projel útočným pásmem a z levého kruhu šikovně vypálil zápěstím. Ilja Ježov zasáhl pravým betonem.

21:46
    Domácí vybojovali vhazování v útočné třetině, ale po buly na kotouči moc dlouho nevydrželi.

22:27
    Střídající brankář Tarasov se poprvé zapojil do hry, svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

22:36
    Zachar Bardakov vjel ve velké rychlosti do zajímavé střelecké pozice. Daniil Tarasov ale zakročil pravým betonem.

23:02
    Domácím se další rozehrávka nepovedla podle představ. Je pískáno zakázané uvolnění.

23:18
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., držení).

23:38
    Šakir Muchamadullin nabil Sošnikovovi, jehož střelu z vrcholu kruhu dokázali hostující hráči zablokovat.

24:05
    Opět byl Sošnikov v hlavní roli, tentokrát nabídl příležitost Kugryševovi, který však Ježova nepřekonal.

24:16
    Ufa využívá další přesilovku a v tuto chvíli vyrovnává průběžný stav. RODION AMIROV využil odraženého kotouče, který okamžitě posunul nad ležícího Ježova. Hostující trenér si ještě vzal trenérskou výzvu, ale s protestem neuspěl. Přezkoumáno bylo, jestli clonící hráč náhodou nezavadil o Ježova a neznemožnil mu zákrok. Branka byla uznána správně. 3:3. Asistence: Šakir Muchamadullin a Nikita Sošnikov.
    24:16 Rodion AMIROV - 3:3

24:16
    Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Anton Todykov.

25:08
    V Ufě rázem mohlo být ještě veseleji. Po velkém tlaku trefil Kugryšev z otočky tyč. Todykov měl velké štěstí, že hned neinkasoval.

25:52
    Manninen šikovně našel mezi kruhy Sošnikova, jenž rychle zápěstím vystřelil. Jeho ránu ale Anton Todykov dokázal zastavit.

26:41
    Jevgenij Arťuchin byl před bránou Ufy čistým způsobem zastaven. Vylučovat se nebude.

27:18
    Bardakov neudržel kotouč v útočném pásmu. Ve hře tak pokračují domácí.

27:34
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Lukin – 2 min., držení).

27:39
    Početní výhoda byla okamžitě využita! Po vyhraném buly Danfortha si najel KASPARS DAUGAVINŠ mezi kruhy. Jeho parádní střela přímo do zadní šibenice snad lepší být nemohla. 3:4. Asistence: Justin Danforth.
    27:39 Kaspars DAUGAVINŠ - 3:4

28:19
    Po necelé minutě je opět vyrovnáno! Ufa opravdu skvělým způsobem dokázala rozebrat hostující obranu. Kugryšev našel Alexejeva, jenž se neunáhlil a vybídl v lepší pozici ILJU BARANOVA. Posledně jmenovaný poté poslal puk do poloprázdné brány. 4:4. Asistence: Alexandr Alexejev a Dmitrij Kugryšev.
    28:19 Ilja BARANOV - 4:4

30:20
    Aktivní hra z obou stran pokračuje i nadále. Dmitrij Kugryšev zkusil štěstí střelou zápěstím, ale jeho pokus brankář Anton Todykov moc dobře viděl.

30:48
    Linus Hultström dokázal zastavit průnik domácího hráče po levém křídle. Následně se kotouče zmocnil Viťaz.

31:28
    Hosté nepřihráli zrovna ideálně na útočnou polovinu. Pískán byl icing, takže hra se opět přenese před bránu Moskevské oblasti.

31:42
    Střela domácích byla sražena do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat před Todykovem.

31:51
    Justin Danforth si nepřebral přihrávku Tedenbyho zrovna nejlépe. Viťaz se navíc dostal do ofsajdového postavení.

32:36
    Přečíslení dva na jednoho hosté nezakončili! Danforth nabídl Tedenbymu, jenže přihrávku zablokoval jeden z bránících hráčů. Viťaz to zkoušel ještě jednou, ale akci překombinoval.

33:08
    Michail Vorobjov jen o kousek nedorazil opuštěný kotouč do brány. Oba týmy se dnes tlačí hlavně směrem dopředu, což je sympatické.

34:05
    Hosté chvíli zahrozili po straně. Rána Mojsejeva ale zamířila pouze do připravené lapačky Daniila Tarasova.

34:25
    V nepřehledné situaci touš opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

34:31
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., sekání).

35:06
    Sošnikovova křížná přihrávka na levý kruh přesná nebyla. Puku se zmocnili hosté, kteří ihned vyhodili přes všechny čáry.

35:45
    Sošnikov setrval na ledě a dostal se do další palebné pozice. Todykov jeho pokus dokázal vyrazit.

36:11
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Linus Hultström – 2 min., držení).

36:36
    Kaspars Daugavinš se vrátil na led a hned měl k dispozici samostatný únik. Brankáře Tarasova zkoušel překonat dlouhou kličkou do forehandu, jenže puk nedokázal zvednout až po víko.

37:06
    V obraně hostů to znovu hořelo. Přesilovky se dnes Ufě opravdu daří, jenže nyní to domácí zřejmě překombinovali. Hledali co nejvýhodnější pozici k zakončení.

37:46
    Viťaz se opět osvobozuje. K rozehrávce se tak dostane Jevgenij Lisovec.

38:11

38:41
    Arťuchinovo zakončení z mezikruží jen těsně minulo bližší tyč. Tarasov tentokrát zasahovat nemusel.

39:13
    Hosté uklidňují poněkud rozháranou hru a momentálně přidrželi touš na svých hokejkách.

39:52
    Ve druhé třetině se už nic nestane. Ufa posouvá kotouč do střední třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 30 – 21

Po druhé třetině velmi gólového zápasu platí stav 4:4. Ufa překlopila aktivitu na svou stranu, ale také Viťaz hraje pěkný hokej. Oba celky jsou dnes velice ofenzivní, což se samozřejmě promítá také do průběžného výsledku. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která začne zhruba v 15:25.

40:01

40:18
    Tedenby se hned v první minutě zajímavě natlačil před bránu, ale na brankáře Tarasova, jenž si dobře pokryl přední tyč, nevyzrál.

40:52
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., hákování).

41:12
    Ufa hned vyhazuje přes všechny čáry. Úvod přesilovky se zatím Viťazu příliš nevydařil.

41:48
    Jakub Jeřábek si najel do zajímavé pozice. Rána zápěstím v podání českého reprezentanta ale minula bránu o několik desítek centimetrů.

42:26
    Salavat znovu vyhazuje. Z přesilové hry hostů zbývá necelých třicet sekund.

42:54
    Zrovna ve chvíli, kdy přesilovka hostů končila, se prosazuje MATTIAS TEDENBY. Švédský útočník před brankovištěm pohotově tečoval ránu Daugavinše a kotouč posunul mezi betony brankáře až do sítě. 4:5. Asistence: Kaspars Daugavinš a Justin Danforth.
    42:54 Mattias TEDENBY - 4:5

43:44
    Viťaz je při chuti a znovu se hnal vpřed. Jeřábkova rána hned po buly ale přesná nebyla.

43:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).

44:15
    Domácí začali svou přesilovku poměrně dobře. Zatím je jejich snažení bez střeleckých pokusů.

45:18
    Domácí si stále přihrávají v útočné třetině, ale moc střeleckých pokusů zatím na brankáře Todykova nešlo.

45:52

46:48
    Šakir Muchamadullin měl v obranném pásmu velké množství práce s ustrážením útočného výpadu Viťazu. Situaci se mu nakonec povedlo zvládnout.

47:17
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., držení).

47:29
    Daugavinšova rychlá střela z pravého kruhu se neujala. Domácí brankář Tarasov zasáhl bez větších potíží.

48:06
    Nyní už Ufa posunula hru do střední třetiny. Právě v tomto pásmu se bojuje o kotouč.

49:17

49:37
    Artjom Ivanjuženkov se z ničeho nic dostal do zajímavé pozice na pravém kruhu. V danou chvíli byl osamocen, ale bránu domácích přestřelil o pár čísel.

50:06
    Po zakázaném uvolnění domácí Ufy se bude vhazovat před Daniilem Tarasovem.

50:38
    V druhé polovině 51. minuty je vyrovnáno! Sošnikov si udělal prostor za bránou a poté předložil na vrchol kruhu parádní přihrávku JEVGENIJI LISOVCOVI, který se prosadil přesnou střelou do horního růžku. 5:5. Asistence: Nikita Sošnikov a Rodion Amirov.
    50:38 Jevgenij LISOVEC - 5:5

51:35
    Kotouč opustil hrací plochu, takže se bude vhazovat na středovém kruhu.

51:56
    Viťaz kombinuje v útočné třetině, ale Golovkov zřejmě svou příležitost ke střele prováhal.

53:18
    Ufa si vytvořila velký tlak v útočném pásmu. Nejlepší možnost ke skórování měl Vorobjov, jenž ale zadní tyč o pár centimetrů minul.

54:03
    Nyní se už hosté ubránili posunutím kotouče do střední třetiny. Zároveň měli dostatek prostoru k vystřídání.

54:37
    Ufa otáčí průběžný stav, vůbec poprvé v zápase jde do vedení a nyní už je velmi blízko k zisku dvou bodů. Kuzminovu střelu vyrazil Todykov pouze k holi ALEXEJE PUSTOZJOROVA, který se prosadil svižnou střelou do horních pater brány. 6:5. Asistence: Gleb Kuzmin a Alexej Semjonov.
    54:37 Alexej PUSTOZJOROV - 6:5

55:28
    Hned dvakrát v krátké chvíli se hra přerušila. Čeká nás ještě poslední komerční přestávka, po které bude následovat necelých pět minut do konce třetí periody.

55:46
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., sekání).

56:25
    Viťaz se dostal do soupeřova obranného pásma, jenže zatím se Ufa brání celkem dominantně.

56:58
    Přechod do útočné třetiny v podání hostů rozhodně nebyl ideální. Je pískán ofsajd, takže vhazování bude obstaráno ve střední třetině.

57:36
    Daugavinš vypálil z levé strany pouze do připravené lapačky gólmana Tarasova, jenž po nástupu na led dnes předvádí velmi dobrý výkon.

58:20
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., vysoká hůl).

58:57
    Ufa hraje přesně tak, jak hrát v tuto chvíli potřebuje. Ve své přesilovce drží puk, takže soupeři moc možností k vyrovnání stavu nedává.

59:15
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry a nyní se pokouší hrát bez brankáře.

59:39
    Viťaz drží puk v útočném pásmu, ale střela zatím nevznikla. Ufa důsledně brání předbrankový prostor.

Jakub Jeřábek (Viťaz) – 0+0, 2 střely na bránu, čas na ledě: 20:49

Utkání mezi Ufou a Viťazem nám skončilo poměrem 6:5 pro domácí. Ufa sice ve třetí třetině prohrávala, ale průběžné skóre dokázala zásluhou tref Lisovce a Pustozjorova otočit. Sledovali jsme velice ofenzivní hokej, který se divákům rozhodně líbil. Pro Viťaz se jedná o smolný zápas, protože minimálně bod si dnes zasloužil.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (16:27:20)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Kugryšev (Manninen, Sošnikov), 20. Amirov (Sošnikov, Manninen), 25. Amirov (Muchamadullin, Sošnikov), 29. Baranov (Alexejev, Kugryšev), 51. Lisovec (Sošnikov, Amirov), 55. Pustozjorov (Kuzmin, A. Semjonov) – 3. Danforth (Daugavinš, Tedenby), 7. Malychin (Lugin, Pylenkov), 18. Grebenščikov (Daugavinš, Golovkov), 28. Daugavinš (Danforth), 43. Tedenby (Daugavinš, Danforth)

Salavat Julajev Ufa: Suchačov (21. Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Korobov, Lisovec, Alexejev, A. Semjonov (C), Mjasiščev – Amirov, Manninen (A), Sošnikov (A) – Baranov, M. Vorobjov, Kugryšev – Pustozjorov, Lukin, Alalykin – Kuzmin, Ševčenko, Skorikov – Pašin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (25. Todykov) – Pylenkov, Jeřábek (A), Voronkov, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Lugin, Malychin, Grebenščikov – Laričev, Bardakov, Valickyj – Arťuchin (C), Mojsejev, Smolin – Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Naumov, Birin – Sysujev, Stroganov

Diváci: 3 843