Dallas Stars
4:5 (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Sobota 26.09.2020, 02:15 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Finále

Tampa Bay dnes zvítězila 5:4 po prodloužení a ve finálové sérii vede už 3:1 na zápasy. Už zítra se tak může její současný tým stát držitelem druhého Stanley Cupu v historii klubu přesně po šestnácti letech.

Svěřenci Jona Coopera sice byli v úvodní periodě aktivnější, ovšem Dallas vstřelil dvě branky z pouhých tří střel mezi tři tyče. Těsně před první pauzou ale snižoval Brayden Point, takže po první dvacetiminutovce platil stav 2:1 pro Dallas. Ve druhé třetině se Dallas zlepšil, jenže dvakrát inkasoval z dnes velmi kvalitních přesilovek hostů. Do třetí třetiny se šlo za stavu 3:3. Sledovali jsme opravdu vyrovnanou partii, při které měly obě mužstva šance k rozhodnutí. Na gól Killorna ale odpověděl Pavelski, takže vůbec poprvé v sérii se hrálo prodloužení. Dallas v něm svou přesilovku nevyužil, zatímco Tampa ano. Rozhodující trefu si připsal Kevin Shattenkirk.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního rána. Na počtenou! (05:44:18)

Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa Bay Lightning dává rozhodující gól a rázem je jedinou výhru od zisku Stanley Cupu! Po vhazování se kotouč dostal k Maroonovi, jenž přihrál na modrou čáru Hedmanovi, který ještě na vrcholu kruhu uvolnil KEVINA SHATTENKIRKA. Zadák Tampy vypálil velmi přesně k zadní tyči. Anton Chudobin měl zakrytý výhled, takže zakročit nedokázal. 4:5 po prodloužení. Asistence: Victor Hedman a Patrick Maroon.

66:27
    Michail Sergačjov se natlačil před bránu, ale střelou nad vyrážečku neuspěl. Anton Chudobin své spoluhráče podržel.

66:01
    Nyní se už hosté usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

65:25
    Buly vyhráli domácí, kteří se ihned osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

65:10
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., podrážení).

64:55
    Nikita Kučerov pálil v ponechané výhodě těsně vedle bližší tyče. Za okamžik však čeká také Blesky přesilovka.

64:03
    Jan Rutta ale po vhazování útočné pásmo neudržel. Tampa se tak musí vracet na svou polovinu kluziště.

63:49
    Nyní zase zahrozila Tampa. Dallas se musel ubránit vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

62:37
    Početní výhoda Dallasu využita nebyla. Tampa Bay hraje v plném počtu.

62:24
    Domácí i nadále kombinují v útočném pásmu, ale Andrej Vasilevskij velmi dobře odolává.

61:50
    Přesilovka Dallasu pokračuje, ale tentokrát už v klasickém formátu pěti proti čtyřem.

61:24
    Ránu Tylera Seguina dokázal zablokovat slovenský bek Erik Černák.

60:52
    Miro Heiskanen pálil po kvalitní přihrávce Gurjanova. Trefil však připravenou vyrážečku hostujícího brankáře.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. J. Klingberg (Lindell), 19. Pavelski (Ja. Benn, Radulov), 29. Perry (Seguin, Janmark), 52. Pavelski (Seguin, Heiskanen) – 20. B. Point (Palát, Shattenkirk), 23. B. Point (Killorn, Kučerov), 39. Gourde (Kučerov, Sergačjov), 47. Killorn (Sergačjov, Cirelli), 67. Shattenkirk (Hedman, Maroon)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Janmark – Perry, Pavelski, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Verhaeghe, Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Charron, Sutherland – Kovachik, Barton