Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 6:0 (kon.) | Košice – Nitra 3:4 (kon.) | Detva – HC Slovan 1:3 (kon.)
Miskolc – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Poprad – Michalovce 1:2 (0:2 po s.n.)
HC MIKRON Nové Zámky
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 20.11.2020, 18:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Nové Zámky nadelili Liptovskému Mikulášu tenisového "kanára". Absolútne zaslúžený triumf, domáci sa priebežne dostávajú na prvé miesto počas nedokončeného 15. kola. Hostia z Liptova zostávajú na poslednej priečke. (20:18:55)

59:36
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marcel Petran – 2 min., sekanie).

59:27
    Haluška márne naháňal dlhé nahodenie puku, je tu čas na posledný atak.

59:00
    Minúta do konca riadneho hracieho času.

58:50
    Vysoké nahodenie končí v lapačke Kiviaha, vhadzuje sa po jeho ľavici.

58:29
    Hostia v plnom počte.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:53
    Kozel opäť pozorný. Zdá sa, že ide už iba o to, či dnes odídeme zo zápasu s výsledkom 7:0 alebo 6:0.

57:20
    Hamráček využil pochybenie súperov a na pár sekúnd dáva svojim spoluhráčom vydýchnuť, keď vyviezol puk až za Kiviaha.
    57:12 Samuel Rehák (NZM), Patrik Kozel (LMI)

Zdroj: tipsport.sk/tv

57:12
    Rehák ani na dvakrát nepridáva siedmy gól svojho tímu. Kozel s dvomi dobrými zákrokmi pri pravej žŕdke!

56:43
    Toto sa už podobá skôr na exhibíciu. Novozámčania by radi puk dopravili až do prázdnej brány.

56:29
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Michal Matoušek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

56:00
    Štyri minúty do konca, počas dlhej presilovky gól nepadol. Zmení sa ešte niečo na výsledku?

55:40

55:10
    Embrichovi skĺzol puk z hokejky po práci Juríka. To bola stopercentná šanca, ktorá by inak bielo-zelených mrzela.

54:48
    Ďalší úspešný súboj o puk, teraz to hostia robia na jednotku.

54:19
    Hamráček s kvantom roboty. Počas oslabenia získal krídelník druhej formácie asi dvadsať sekúnd v útočnom pásme súpera.

53:41
    Až teraz sa Liptáci oslobodili. Dve minúty do konca power-play.

53:13
    A znovu ten istý hráč pri puku, keď sa ho zmocnil po súbojoch pri striedačke hostí. Náprah úspech neslávil.

52:36
    Obdržálek sa k dorážke nedostal, viac ako tretina z 5-minútovej presilovky je za nami.

52:14
    Koncovky vedúceho tímu končia väčšinou len na zadnom mantineli, HK 32 pod obrovským tlakom.

51:45
    Holovičova rana len do pravého betónu Kozla.

51:20
    Liptovský Mikuláš prečkal dvojnásobnú oslabovku, Nemec je späť. Pokračujeme v hre 5 na 4.

50:52
    Patrik Kozel a jeho prvý zákrok po návrate na ľad. Strela z ľavého kruhu mierila iba do výstroja.

50:40
    Bátory po svojom nešportovom zákroku musí odísť z ľadu, dnes dohral. Nové Zámky so 40-sekundovou presilovkou o dvoch mužov.

50:40
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Matej Bátory – 5 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie). Trest odpyká Lukáš Toma.

50:39
    Embrich zostáva ležať na ľade, rozhodcovia si túto situáciu všímajú s menším odstupom. Samozrejme sa prestáva hrať.

50:15
    Hrá sa prakticky na dvoch tretinách útočného pásma, tak zatlačili Novozámčania súpera.

49:40
    Fínski legionári pália čo to dá, puk len tak prelietava okolo Bátoryho, ktorý nestačí reagovať.

49:20
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., podrazenie).

49:00
    Bajtekova strela z uhla, Bátory sa prilepil na tyčku a nedovolil siedmy gól v sieti hostí.

48:38
    Hra plynie ďalej, čiaroví nechali akciu Nových Zámkov v pohybe.

47:26
    Ďalší zákrok domáceho ochrancu svätyne. Nové Zámky dnes zaknihujú bezproblémové víťazstvo. Reklamná prestávka.

46:00
    Kiviaho aj štrnásť minút pred koncom s čistým štítom! Hostia ani na trikrát nenašli recept na Fína.

44:46
    Domáci v plnom počte.
    44:42 Matúš HOLENDA - 6:0

44:42
    HC Nové Zámky dali gól!
    MATÚŠ HOLENDA najprv zblokoval prihrávku súpera na modrej čiare, zmocnil sa puku, prešiel s ním celé klzisko a delovkou v oslabení zvyšuje na 6:0!

Bez asistencie.

44:10
    Nahodenie na zadný mantinel, tadiaľ môže viesť cesta pre HK 32.

43:46
    Minúta z presilovky fuč, Liptovský Mikuláš len vo vlastnej tretine.

42:46
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Martin Šeliga.

42:11
    Rovnaká situácia aj na druhej strane.

41:28
    Snaha o rýchly prechod do útoku cez dve čiary sa končí až icingom z pohľadu Nových Zámkov.

40:55
    Prvé striedanie žiadne vzrušenie neprinieslo, hráči sa menia počas hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nové Zámky s prehľadom navýšili svoje vedenie a je zrejmé, že si dnes pripíšu na konto tri body. Musel by sa stať zázrak, aby Liptáci domov odchádzali minimálne s bodom.

Tretia tretina sa začne približne o 19:46.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:55
    Michalíkova len propagačná strela na záver druhého dejstva hry.

39:21
    Holovičova strela z kľaku spomedzi kruhov, Bátory vyráža iba do rohu.

38:50
    Iso-Mustajärvi netriafa puk z prvej, inak by to bolo veľmi nebezpečné.

38:25
    Nové Zámky sa usadili v útočnom pásme, akoby hrali presilovú hru.

37:40
    Samuel Hain posledným hráčom, ktorý zadržal puk pred možnou kontrou súpera.

37:09
    HK 32 späť v útoku. Strely lietajú okolo brány Kiviaha, no nie na ňu...

36:32
    Strieda sa počas hry, puk na hokejkách Nových Zámkov.

35:58
    Matoušek zoči-voči Kiviahovi neskóruje, blafák sa v krátkom samostatnom nájazde nevydaril.

35:23
    Nič nové na ľade v Nových Zámkoch. Bátory zakročil, vhadzuje sa. O víťazovi je rozhodnuté, otázne je iba to, akým výsledkom sa zápas skončí.

33:59
    Patrik Števuliak mohol zaznamenať hattrick, Bátory znovu pohotový! Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

33:36
    Kiviaho založil nový atak svojho mužstva. Rehák a Rogoň v ňom pokračovali, výsledkom je zákrok Bátoryho. Buly v útočnom pásme pre Mikron.

32:42
    Dva ofsajdy Liptákov po sebe. Domácim sa podarilo rozkúskovať hru, čo bolo aj dôvodom oddychového času.

32:04
    Oddychový čas domácich.

32:04
    Mezovského rana zrazená na ochrannú sieť. Hostia zlepšili korčuľovanie, čestný zásah by si určite zaslúžili.

31:05
    Najviac neplechy robí prvý útok Liptovského Mikuláša s Rudolfom Hunom. Skúsený harcovník skúšal zasúvať puk spoza tyčky, ale defenzíva bielo-zelených si to postrážila.

29:35
    Kiviaho naďalej stopercentný. Ak aj Liptáci pália, tak len do miest, kde sa Fín nachádza.

28:34

28:15
    Nové Zámky sa teraz už bez problémov bránia a vyzerá to, že gól neinkasujú.

27:19
    Kiviaho po dlhšom čase so zákrokom. Fín si pomohol ľavým betónom po strele Rudolfa Hunu.

26:34
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Petr Obdržálek – 2 min., sekanie).

26:08
    Oddychový čas hostí.
    26:08 Tomi ISO-MUSTAJÄRVI - 5:0

26:08
    Hostia sa ešte nestačili spamätať z jedného gólu a razom prišiel ďalší. TOMI ISO-MUSTAJÄRVI doráža pomaly kĺzajúci sa puk do brány. Seppanen za neho urobil defacto všetku robotu, hostia hodní na uterák.

Asistencie: Janne Seppanen, Samuel Rehák.
    25:18 Erik EMBRICH - 4:0

25:18
    V tejto chvíli je asi definitívne rozhodnuté! Jednoduché nahodenie na bránu, puk sa odrazil vedľa ľavej tyčky. Zadovka od Juríka pred opustenú bránu, kde ERIK EMBRICH už vedel, čo robiť – 4:0!

Asistencie: Juraj Jurík, Peter Mikuš.

24:56
    Čerstvý Bátory chytá zakončenie do náručia. Hokejisti v červenom môžu konečne prestriedať.

24:41
    Liptovský Mikuláš s ďalším zakázaným uvoľnením.

24:25
    Icing hostí.

24:13
    Tečovaný puk vo vzduchu tesne pred Kiviahom, gumový projektil napokon zamieril mimo bránu.

23:30
    Súboje na všetkých možných miestach ľadu, bojuje sa o každý centimeter.

21:42
    Puk zašliapnutý na zadnom mantineli Nových Zámkov, arbitri vykázali hru do stredného pásma.

20:55

20:35
    Liptáci usadení v útočnom pásme, avšak strela nie a nie prísť.

20:01
    Striedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Patrik Kozel, prichádza Matej Bátory.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nové Zámky sa možno prvé minúty hľadali, no aj vďaka vylúčeniam súpera sa naštartovali a za desať minút nasúkali Liptovskému Mikulášu tri góly. Hostia nestačili na rýchle akcie a budú mať čo robiť, ak nechcú, aby o celom dueli rozhodla jedna šestina hracieho času.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Kiviaho bez problémov kryje strelu z pravého kruhu. Petran mohol zamieriť aj presnejšie.

19:39
    Michalík netriafa puk po prihrávke z pravej strany, ešte je tu čas na jednu pripravenú akciu.

18:55
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Samuel Fereta – 2 min., nedovolené bránenie).
    18:42 Patrik ŠTEVULIAK - 3:0

18:42
    PATRIK ŠTEVULIAK s druhým gólom za desať minút! Zas a znova brejk po ľavej strane, traja Liptáci nestačili zastaviť prihrávajúceho Juríka a ani Števuliaka, ktorý pomedzi betóny zvyšuje už na rozdiel triedy.

Asistencia: Juraj Jurík.

18:04
    Možnosť na odpoveď, Novozámčania nemôžu striedať, previnili sa zakázaným uvoľnením.

17:40
    Aj trochu smoly pre Liptovský Mikuláš. Ten nehral zle, bohužiaľ nestačil rýchlemu protiútoku. Prestávka príde pre hostí vhod.
    16:28 Petr OBDRŽÁLEK - 2:0

16:28
    Všetok chaos ukončuje až PETR OBDRŽÁLEK! Ľavý krídelník zavŕšil bleskovú akciu, ktorá sa až na samotné zakončenie odohrávala popri ľavom mantineli. Holenda finálnym pasom našiel Obdržálka na osi ihriska a ten strelou zápästím pod hornú žŕdku nedal Kozlovi najmenšiu šancu.

Asistencie: Matúš Holenda, Tomi Iso-Mustajärvi.

16:12
    Nepresnosť za nepresnosťou, hráči teraz nevedia dostať pokoj na svoje hokejky.

15:43
    Kiviaho iba posúva puk betónmi do rohu klziska.

15:15
    Icing aj od favorita duelu a celkovo tretieho mužstva tabuľky.

14:40
    Vyhratý súboj Mikronu vo vlastnom obrannom pásme. bielo-zelení smerujú dopredu.

14:01
    Fereta vymyslel spoza brány šikovnú prihrávku. Puk sa dokĺzal iba do stredného pásma, čo domáci obranca rozhodne nezamýšľal.

13:52
    Zakázané uvoľnenie Liptovského Mikuláša.

13:31
    Uplynulú minútu sa hralo prevažne v strednom pásme. Množstvo súbojov, avšak žiadna väčšia šanca.

12:42

12:18
    Liptáci sa zahriali, nevedia ale prekonať fínskeho gólmana.

11:39
    Kiviaho a jeho betón vyrazili príklep z vrchu ľavého kruhu ku mantinelu.

11:23
    Novozámčania sa oslobodili, žiadna koncovka od hostí neprišla.

11:05
    Huna mieša puk za bránou, čaká na vhodný moment pre prihrávku medzi kruhy.

10:42
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Martin Šeliga – 2 min., sekanie).

10:19
    Bačovi sa nepodarilo zastaviť protivníka, ktorý napokon vystrelil na bránu. Patrik Kozel sa po góle oklepal a zastavil ďalší pokus súpera.
    09:32 Patrik ŠTEVULIAK - 1:0

09:32
    Posúvanie puku pozdĺž mantinelu, až prišlo nahodenie skoro od modrej a PATRIK ŠTEVULIAK môže dvíhať ruky nad hlavu! Kozel toho veľa nevidel a preto inkasuje.

Asistencie: Michal Roman, Richard Ondrušek.

09:15

09:01
    Ani z tohto nebude gól! Nové Zámky nevyužijú ani túto presilovku, pri Liptákoch stálo aj šťastie.

08:39
    Pavúk zostrelený delovkou Bajteka od modrej, hra je prerušená.

08:23
    Krížne prihrávky cez pásmo Liptovského Mikuláša. Västilä nedokázal lepšie zamieriť, nasleduje ďalšie buly.

08:00
    Patrik Kozel bez problémov ukrýva puk vo svojej výstroji.

07:37
    Domáci stratili vyše dvadsať sekúnd z presilovky, keď sa dokonca vhadzovalo po ľavici Kiviaha.

07:15
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Lukáš Toman – 2 min., sekanie).
    07:05 Obdržálek (NZM)

07:05
    Obdržálek triafa žŕdku, bol však pri tom faulovaný!

06:45
    Po vyše troch minútach v útoku aj HK 32. Veľký podiel má na tom Rudolf Huna, skúsený útočník ale žiadneho spoluhráča nenašiel.

05:54
    Novozámčania mali niekoľko sľubných príležitostí, avšak v úvodnej presilovke dňa sa im Kozela prekonať nepodarilo.

05:42

05:27
    Až teraz Pavúk posiela puk aspoň za modrú čiaru.

05:05
    Tlak pokračuje, Nové Zámky stihli už aj prestriedať počas pobytu v útočnej tretine.

04:45
    V pohotovosti aj vyrážačka Kozela. Hostia sa nevedia dostať zo svojho pásma.

04:06
    Kozelov zákrok betónov po príklepe od modrej. Bol tam aj teč, avšak skóre sa nemení.

03:42
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Lukáš Hamráček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

02:54
    Ďalší chaos pred svätyňou Nových Zámkov. Tie akoby zaspali úvod a môžu byť radi, že ich gólman predviedol už asi štvrtý úspešný zákrok.
    02:12 Lištiak (LMI), Kiviaho (NZM)

02:12
    Lištiak sa z ničoho nič dostal do samostatného nájazdu! Center tretieho útoku však zoči-voči Kiviahovi neuspel, fínsky brankár si postrážil pravú žŕdku!

01:25
    Bajtek sa napokon k puku po kombinácii druhej formácie Mikronu v útoku nedostal.

00:40
    Prekvapivo prvé sekundy patrili hosťom. Tí okamžite zamestnali domáceho gólmana, ktorý musel dvakrát zasahovať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Mikuš, Holenda, Roman, Västilä, Šeliga, Fereta, Hain, Giľák – Obdržálek, Seppanen, Iso-Mustajärvi – Okoličány, Holovič, Bajtek – Jurík, Embrich, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Rehák

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Bátory) – Nemec, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Parobek – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Toma, Hamráček – Surový, Lištiak, Uhrík – Kalousek, Matoušek, Haluška

Rozhodca: Róbert Müllner, Roman Výleta – Drahoslav Vyšný, Filip Crman – Peter Jonák.

HC Mikron Nové Zámky

Nové Zámky majú iné starosti. Tretia priečka so ziskom 24 bodov a skóre 41:32 radí Mikron do pozície favoritov ligy. Je však pravda, že trinásť zápasov je suverénne najviac. Iba Michalovce ich odohrali jedenásť, zvyšok tímov desať, respektíve deväť (osem Liptovský Mikuláš). Výkony Novozámčanov sú v posledných piatich kolách mierne na hojdačke, výhry striedajú prehry. Domáci sú ale stále favoritom.

Posledné mužstvo celej súťaže odohralo v netradičnej sezóne najmenej zápasov. Z ôsmich získalo chudobný jeden bod, skóre je taktiež negatívne – 18:42. Pri udalostiach, ktoré ale na Liptove prebiehajú, sa zdá byť získaný bod zo stredajšieho duelu proti Zvolenu ako dobrý odrazový mostík. Podarí sa HK 32 nadviazať na toto bodové ťaženie aj v piatok?

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 15. kola slovenskej Tipsport ligy. Proti sebe sa postavia tímy z opačných pólov tabuľky. Tretie Nové Zámky privítajú dvanásty Liptovský Mikuláš.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 10. Števuliak (Roman, Ondrušek), 17. Obdržálek (Holenda, Iso-Mustajärvi), 19. Števuliak (Jurík), 26. Embrich (Jurík, Mikuš), 27. Iso-Mustajärvi (Seppanen, Rehák), 45. Holenda

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Mikuš, Holenda, Roman, Västilä, Šeliga, Fereta, Hain, Giľák – Obdržálek, Seppanen, Iso-Mustajärvi – Okoličány, Holovič, Bajtek – Jurík, Embrich, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Rehák

Rozhodčí: Róbert Müllner, Roman Výleta – Drahoslav Vyšný, Filip Crman – Peter Jonák

Diváci: Bez divákov