Č. Hora – Španělsko 26:26 (kon.) | Nizozemsko – Rumunsko 35:24 (kon.) | Francie – Švédsko 31:25 (kon.)
Chorvatsko – Německo 23:20 (kon.) | Dánsko – Rusko 30:23 (kon.) | Maďarsko – Norsko 21:32 (kon.)
Nizozemsko
35:24 (16:12)
Rumunsko
Úterý 15.12.2020, 16:00 • Sydbank Arena (Kolding) • Mistrovství Evropy žen • Skupina 2

Nizozemsko – Rumunsko 35:24 (16:12)
    Nejvíce branek: van Weteringová 8, Bontová 4, Van Der Heijdenová 4 – Laslová 7/1, Polocoșerová 6, Dincăová 2. Rozhodčí: Marta Saová, Vania Saová (obě Portugalsko). Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 3:1. (17:26:14)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Nizozemska, které ve druhém dějství předvedlo naprosto dominantní výkon a v tomto duelu vítězí výsledkem 35:24. Rumunsko ve druhém dějství hodně riskovalo, což vedlo k chybám, které byly potrestány. Nizozemsko mělo skvělou koncovku zápasu, během které nakonec odskočilo na rozdíl jedenácti bodů. Rumunsko se tak s turnajem loučí bez jediného získaného bodu.

Konec zápasu. (35:24)
    60
    Tak ještě jedna branka, dost možná poslední. Bylo tomu tak z ruky Diony Housheerové. (35:24)
    60
    Po necelých pěti minutách se prosazuje také Rumunsko, a sice Cristina Laslová. (34:24)
    59
    Další chyba v kombinaci skončila trestem. Martina Smeetsová si zakončení vychutnala na jedničku. (34:23)

59
    Inger Smitsová je pochopitelně při chuti, její přízemní pokus ale brankářka lapila. (33:23)

58
    Rumunsku se v posledních minutách vůbec nedaří, po další nepřesnosti přišlo o míč a musí se vracet zpět. (33:23)
    57
    Aby toho nebylo málo, tak je tu další trefa. Znovu na konci akce stála Inger Smitsová, která míč uklidila do protipohybu. (33:23)
    56
    Už je to o devět branek. Během necelé minuty se podruhé prosadila Inger Smitsová. (32:23)

56
    Na opačné straně se vyznamenala Westerová, která si poradila se zakončením Any Iuganuové. (31:23)
    55
    Ingerová Smitsová překvapila obranu Rumunska, její rychlý náběh byla završen přesným zakončením. (31:23)
    54
    V přesilové hře se dokázala trefit také Cristina Laslová, která jednoduše mířila vedle nohy. (30:23)

54
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Merel Freriksová). (30:22)
    53
    Třicátou branku svého celku obstarala Harma van Kreijová. (30:22)
    53
    Dnešní zápas nabízí řadu hezkých momentů. Ana Ticuová jednoduchým lobem přehodila brankářku. (29:22)
    53
    Toho dokázala rychle využít Merel Freriksová, která po těžkém zpracování nezaváhala. (29:21)

52
    Nedovoleným zákrokem si nyní pomohla Ticuová, pokračovat se bude rozehrávkou z bezpečné pozice. (28:21)