Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 2:7 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 2:0 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 24.12.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek Štědrého večera a co možná nejklidnější prožití vánočních svátků. Na počtenou příště! (17:26:53)

V Jekatěrinburgu je dohráno, ve štědrovečerním klání domácích s Ufou nakonec vítězí první jmenovaní! Avtomobilist ještě osm minut před koncem prohrával o jednu branku, nakonec ale v závěru základní hrací doby šlápl na pedál, dvakrát rychle překonal Metsolu a urval si pro sebe kýžený dvoubodový zisk! Jednalo se o famózní závěr jinak nepříliš záživného utkání, v němž se ani jednomu týmu nedařilo zaskočit soupeře.

Československá stopa
    Jakub KOVÁŘ (JEK) – 18 zákroků, úsp. 90,0%.

59:54
    Larsen sbírá kotouč ve svém pásmu, na další výpad už hostům nezbývá čas. Je konec, body zůstanou doma!

59:30
    Půl minuta do konce, Larsen poslal Hartikainenovi kotouč na kruh. Nyní se o něj bojuje u mantinelu.

59:13
    Jekatěrinburg vyhodil kotouč z obranného pásma, Salavat se musí stáhnout za modrou čáru.

58:55
    Metsola upaluje na střídačku, Ufa je v šesti!

58:20
    Hartikainen chtěl uklidit kotouč k levé tyči, Kovářův beton byl ale znovu o něco rychlejší než zakončení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:12
    Salavat se snaží na inkasovanou branku zareagovat, zpevněná obrana Avta ho ale nepouští do zakončení.
    56:04 Pavel KULIKOV - 3:2

56:04
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    No, nakonec možná ani nedojde! Domácí se necelé čtyři minuty před koncem prosazují a poprvé v utkání jdou do vedení! Bočarov nahrál na mezikruží nikým nehlídanému PAVLU KULIKOVOVI, na jehož laserově přesnou střelu Metsola nestačil zareagovat – 3:2! Asistence: Stanislav Bočarov, Nikita Trjamkin.

55:53
    Míříme do závěru základní hrací doby, prodloužení se pomalu ale jistě blíží. Dojde na něj?

55:18
    Šumakov chtěl vybídnout jednoho ze svých spoluhráčů ke střele, přihrávka ale adresáta nezastihla.

54:56
    Alexejev rozehrál kotouč vpřed, následný výpad Ufy byl ale domácím celkem rychle zneškodněn.

54:18
    Metsola zachytil vyhozenou pryž za svou svatyní a přenechal jí Birjukovovi, který vyráží dopředu.

53:45
    Sudí se po bitvě o kotouč u mantinelu rozhodl přerušit hru, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

53:23
    Hra se po domácím gólu hodně otevřela, najednou sledujeme velmi svižnou a útočnou podívanou.
    52:33 Stanislav BOČAROV - 2:2

52:33
    Máme vyrovnáno, sedm a půl minuty před koncem základní hrací doby se v Jekatěrinburgu začíná zase od začátku! Lví podíl na druhé domácí brance nese Bělousov, který po křídle projel dopředu, zajel za klec a našel ve slotu volného STANISLAVA BOČAROVA, jenž následně usměrnil pryž k pravé tyči hostující branky – 2:2! Asistence: Georgij Bělousov.

52:20
    Pinemova střela z hranice útočného pásma cestu za Kováře nenašla, český gólman včas zakročil.

52:09
    Manninen se dostal do poměrně slušné střelecké pozice, z pravého kruhu ale domácí svatyni přestřelil.

51:31
    Početní výhoda se chýlí ke konci, Philip Larsen se zhruba za třináct sekund vrátí zpět na ledovou plochu.

51:16
    Krátká kombinace vyvrcholila Trjamkinovou ranou z modré čáry, kterou připravený Metsola hravě chytil.

50:42
    Metsola si poradil jak s Obidinovou střelou, tak i s následnou dorážkou z dílny dalšího domácího borce.

50:20
    Genoway byl na kruhu podražen protihráčem, faul ale nechal sudího chladným. Vylučovat se nebude.

49:41
    Philip Larsen (UFA) je vykázán za hákování, Jekatěrinburg má další šanci vyrovnat stav utkání.

49:38
    Šumakov unikl hostující obraně a udělal si výlet před Metsolu, kterého ovšem ani nadvakrát nepřekonal! Skvělá práce hostujcího gólmana.

49:01
    Aljakin proklouzl před branku a zakončil, Kovář si kotouč pohlídal a schoval jej do své výstroje.

48:40
    Ufa odrazila další domácí útok, hostující formace využívá příležitosti a opouští ledovou plochu.

48:11
    Na puku je momentálně Charles Genoway, který s ním opatrně operuje před svým vlastním brankovištěm.

47:32
    Stanislav Bočarov chtěl krátkou přihrávkou vysunout dopředu spoluhráče, který ale jeho nabídku nezachytil.

46:58
    Trjamkina těsně před brankou obral o puk Kadějkin, domácí bek si ale velmi rychle pryž vybojoval zpět.

46:33
    U kotouče jsou častěji domácí hráči, jejichž výpady ale hostující obrana hravě odráží.

45:57
    Buly před Kovářem se bude opakovat, Holland zřejmě porušil předepsaný postup vhazování.

45:44
    Berezin přenechal puk Zborovskému a odjel střídat, následná rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 1 081 diváků.

44:45
    Metsola skočil po kotouči, čímž udělal dojíždějícímu Šumakovovi čáru přes rozpočet. Domácí forvard o brankáře zakopl a zastavil se až o mantinel.

44:23
    Další zakázané uvolnění, opět jej mají na svědomí hráči Salavatu. Je vidět, že ani jeden celek momentálně není v té nejlepší formě. Hru doprovází nepřesnosti.

43:39
    Icing hostujícího výběru vrátí hru do jejich pásma, buly proběhne po pravé straně svatyně.

43:16
    Hra je poprvé ve třetí třetině na chvíli pozastavena, vhazovat se bude před brankou Juhy Metsoly.

42:53
    Zborovskij sbírá kotouč ve svém pásmu a míří dopředu, uvidíme, co Jekatěrinburg vymyslí tentokrát.

42:26
    Od začátku druhé třetiny se zatím ani jednou nepřerušovalo, na kotouči jsou momentálně domácí.

41:30
    Dosud jsme neviděli snad ani jednu střelu na branku, defenzívy obou klubů pracují na plné obrátky.

40:26
    Úvodní sekundy druhé třetiny můžeme shrnout rčením "každý chvilku tahá pilku." Ani jednomu celku se nedaří se usadit v útočném pásmu, puk často mění majitele.

40:01

Prostřední dějství příliš atraktivní podívanou nenabídlo, skromné publikum v ochozech Uralec Areny vidělo malý počet střel a ještě menší množství větších brankových šancí. Přeci jen ale nakonec aspoň jeden gól padl – těsně před koncem třetiny početní výhodu v zásah přetavil hostující Granlund, a Ufa tak do třetí části půjde s náskokem. Udrží si ho až do závěrečné sirény?

39:49
    Druhou třetinu uzavíráme hrou v domácím pásmu, Jekatěrinburg ale nedovoluje soupeři ohrozit klec.
    39:26 Markus GRANLUND - 1:2

39:26
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté využívají zkrácenou přesilovku a půl minuty před koncem druhé třetiny jdou podruhé do vedení! Znovu udeřila severská první lajna Ufy – Manninen poslal přihrávku z kruhu na kruh volnému MARKUSI GRANLUNDOVI, jenž následně bez váhání vystřelil. Projektil se pak od Kovářovy výstroje odrazil do branky – 1:2! Asistence: Sakari Manninen, Peter Larsen.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:19
    Přesilovka domácích končí předčasně, Avtomobilist špatně střídal a dostává trest za příliš mnoho hráčů. Na lavici hanby se přesouvá Sergej Šumakov (JEK).

37:56
    Kovář zastavil vyhozenou pryž před svou brankou a poslal jej spoluhráči, domácí už jsou opět vepředu.

37:27
    Na Šumakova zívala prázdná branka, domácí útočník ale v ideální pozici jen promáchl!

37:07
    Na trestnou lavici tentokrát usedá Alexej Semjonov (UFA), jenž od sudích dostal menší trest za držení.

36:57
    Domácí se usadili před Metsolou a kombinují, Dacjuk momentálně drží kotouč na pravém kruhu.

36:30
    Paže jednoho z hlavních opět vystřelila vzhůru, Avtomobilist má ponechanou výhodu.

35:59
    Krátkou kombinaci Ufy zakončil z kruhu Kugryšev, Kovář byl na svém místě připraven včas zakročit.

35:22
    Kotouč se znovu šourá až před Metsolu, Avtomobilist své první oslabení zvládá na jedničku.

34:47
    Vasilevskij vysvobodil Jekatěrinburg, hostům zatím přesilovka nevychází dle plánu.

34:22
    Ufa vylovila vyhozenou pryž zpoza vlastní klece a zkusila se vrátit dopředu, její výpad ale zastavil čárový sudí.

33:58
    Trochu života by do hry mohla vnést přesilovka Ufy, Nikita Trjamkin (JEK) je trestán za krosček.

33:24
    Pomyslné misky vah se překlopily na stranu domácích, kteří se snaží ostřelovat soupeřovu svatyni.

32:48
    Střela z modré čáry výrazně minula hostující klec, kotouč trefil jen plexisklo v rohu kluziště.

32:29
    Znovu přišla na řadu komerční přestávka spojená s úpravou ledu, vhazovat se bude před Metsolou.

31:58
    Jekatěrinburg je jako přikovaný před klecí soupeře, nebezpečnější střelu jsme od něj ale zatím neviděli.

31:18
    Ospalou atmosféru v hale prořízla Hollandova střela z modré čáry, která orazítkovala mantinel za klecí Ufy.

30:33
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny, po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve středovém kruhu.

30:24
    Kovář lapil Gimatovovo nahození ze vzduchu do své rukavice, vhazovat se bude po jeho levici.

29:49
    Alexejev nahodil puk za klec, kde jej po krátkém souboji s protihráčem převzal Kugryšev. Uvidíme, co vymyslí.

29:16
    Projektilem nyní neskončil ani protiútok Ufy, oběma celkům o první přestávce zřejmě zvlhl střelný prach.

28:45
    Domácí operují v soupeřově obranném pásmu, dosud se ale nedostali ke střele na branku.

28:03
    Metsola po Dacjukově střele pro jistotu schoval puk pod svou rukavici, hra je tak na moment přerušena.

27:29
    Makejevova slabá střela ani nedoklouzala k brance, protihráč jí zastavil těsně za kruhem.

26:57
    Manninen zachytil soupeřovu nahrávku a bez váhání vyrazil na mezikruží, dokud přestřelil domácí klec.

26:38
    Už pět minut se hraje bez přerušení, sledujeme vyrovnanou podívanou bez větších šancí.

25:56
    Jekatěrinburg znovu zkusil přejít dopředu, ani tentokrát ale před Metsolou moc dlouho nepobyl.

25:19
    Bělousov se snaží pronést kotouč do středního pásma, v patách je mu ale dotěrný hráč Salavatu.

24:58
    Sledujeme defenzivní podívanou, nadějnější střelu na branku jsme už nějakou dobu neviděli.

24:17
    Soloduchin se protáhl do útoku, jen o pár sekund později byl ale odzbrojen dvěma protihráči.

23:43
    Dacjuk prorazil skrz hostující obranu na kruh a nahodil puk za branku, kde se o něj nyní bojuje.

23:08
    Dlouhý mírný tlak Ufy nakonec k ničemu nevedl, Avtomobilist vyhazuje kotouč na druhý konec plochy.

22:28
    Vorobjov je zpět na ledě, jeho zakončení z hranice brankoviště skončilo na betonu připraveného Kováře.

21:58
    Salavat se usadil před Kovářovou svatyní, protihráči ho ale nepouští do zakončení. Gólman je bez práce.

21:20
    Ufa agresivně forčekuje a nedovoluje Jekatěrinburgu vyvézt kotouč ven do středního pásma.

20:44
    Finský útočník to zkusil z podobné pozice znovu, ani tentokrát ale českému gólmanovi nepřišel na kloub.

20:18
    Dacjukovu přihrávku zachytil Larsen, který okamžitě vyrazil vpřed a následně nahrál na kruh Hartikainenovi. Kovář si se střelou posledního jmenovaného poradil.

20:01

Střelecké trápení Jekatěrinburgu trvá stále dál. Domácí měli v první třetině nad Salavatem jasnou převahu, kterou se jim ale podařilo přetavit v pouhý jeden jediný gól. Stejný počet branek vstřelil i jejich soupeř, který vytěžil maximum z naprostého minima, a stav je tak po úvodním dějství vyrovnaný. Uvidíme, jestli se Ufě po pauze podaří s Avtem srovnat krok, nebo jestli Jekatěrinburg bude lepším týmem na ledě i nadále.

Další třetina začne přibližně v 15:56.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:43
    Závěr úvodní dvacetiminutovky se protahuje, hostujícímu týmu se znovu nepovedla rozehrávka.

19:15
    Metsola si na nedostatek práce stěžovat nemůže, Obidinově ráně z kruhu nastavil do cesty vyrážečku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:24
    Sexton udělal kolečko po vnější hraně útočného pásma a pokusil se zpoza branky poslat puk na kruh, spoluhráč si ale jeho nabídku nezvládl zpracovat.

17:59
    Salavat si do týmových statistik zapisuje další icing, po krátké pauze tak uvidíme buly před Metsolou.

17:51
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.

17:18
    Alexejev rozehrál kotouč dopředu, hostující hráči se nyní snaží se usadit v soupeřově obranném pásmu.

16:47
    Kovář předvedl naprosto rutinní zákrok, výpad Ufy tak končí neúspěšně a dopředu mohou jít domácí.

16:15
    Bělousov si chtěl okamžitě zadělat na hattrick, Metsola ale tentokrát jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
    15:28 Georgij BĚLOUSOV - 1:1

15:28
    Tentokrát se už ale Avtomobilist prosazuje, máme vyrovnáno! Gimatova z trestné lavice předčasně vysvobozuje GEORGIJ BĚLOUSOV, který si zpracoval Dacjukovu přihrávku, popojel na pravý kruh a krásnou střelou vymetl vzdálenější horní roh ufské svatyně – 1:1! Asistence: Pavel Dacjuk, Charles Genoway.

15:03
    Genoway ani tentokrát střelou z modré čáry neuspěl, Metsola měl domácího obrance přečteného.

14:45
    Domácí mají příležitost vyrovnat, první přesilovku jim hákováním nyní nadělil Eduard Gimatov (UFA).

14:10
    Philip Larsen drží kotouč za svou vlastní svatyní, první lajna Ufy uzavírá svou misi a míří na střídačku.

13:27
    Manninen chtěl poslat kotouč k levé tyči Hartikainenovi, jenž ale nebyl schopen přihrávku zachytit.

12:58
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Metsolovou brankou, do které je zapojeno hned několik borců.

12:20
    Už dobré dvě minuty se hraje výhradně v hostujícím pásmu, Avtu se ale nedaří pořádně ohrozit svatyni.

11:48
    Domácí vyhráli následné vhazování a ke slovu se dostal Bělousov, jehož překvapivou střelu Metsola rovněž chytil. Brankář Ufy je tak i nadále stoprocentní.

11:46
    Finský strážce hostující svatyně lapil projektil z modré čáry do své rukavice, hra je znovu přerušena.

10:59
    Makejev se už podruhé dostal do úniku, ani tentokrát ale výborného Metsolu nepokořil!

10:40
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, aktivnější jsou i nadále domácí hráči.
    09:17 Markus GRANLUND - 0:1

09:17
    Hosté sice až dosud tahali za kratší konec pomyslného lana, díky prudkému výpadu se ale nakonec v desáté minutě prosazují jako první! Střeleckou listinu dnešního střetnutí otevřel MARKUS GRANLUND, který z bezprostřední blízkosti brankoviště doklepl kotouč za bezmocného Kováře – 0:1! Asistence: Teemu Hartikainen, Sakari Manninen.

08:59
    Jekatěrinburg je nyní častěji na kotouči, nedaří se mu ale prorazit do útočného pásma.

08:23
    Trjamkin počkal, až jeho spoluhráči dostřídají, a následně se rozhodl vyrazit zpoza klece dopředu.

07:49
    Tohle nevidíme rádi. Vorobjov zůstal po souboji se Zborovským ležet na ledové ploše, na střídačku mu musel pomoci zdravotník. Snad bude v pořádku.

07:16
    Geoff Platt zkusil štěstí z levého kruhu, na svého bývalého spoluhráče ale recept nenašel.

06:10
    Tak tenhle nájezd se domácímu fovardovi vůbec nepovedl, Metsola jeho zakončení hravě zastavil pravým betonem. Bezbrankový stav platí dál.

06:10
    Grigorij Panin (UFA) zahákoval ujíždějícího Makejeva, uvidíme trestné střílení!

05:49
    Sudí se nyní rychle vložili do strkanice v mezikruží a ukončili ji, následuje první komerční pauza.

05:25
    Ufa za svým sokem nyní výrazně zaostává, Jekatěrinburg kombinuje v útočném pásmu.

04:27
    Berezin přenechal kotouč Obidinovi, jehož projektil proletěl kolem svatyně hostujícího výběru.

03:50
    Kovář si poradil se střelou z pravé strany, jeden z jeho spoluhráčů následně vyhodil puk ven z pásma.

03:25
    Znovu se přerušuje kvůli zakázanému uvolnění, první minuty zatím moc pohlednou podívanou nepřinesly.

02:57
    Buly před Metsolou vyhráli domácí, následná rychlá rána minula bližší tyč klece Salavatu.

02:40
    Pimenov hledal před brankou Soloduchina, který ale přihrávku kvůli dotěrnému protihráči nezachytil.

01:48
    Metsola si na konto připsal úspěšný zákrok, Ufa se nyní snaží se prokousat za vlastní modrou čáru.

01:24
    Macek drží kotouč za svou svatyní, úvod dnešního střetnutí zatím jednoznačně patří domácím.

01:08
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu přerušuje hru, vhazovat se bude po levici Jakuba Kováře.

00:36
    Domácí rychle zneškodnili první výpad hostů a nyní se sami snaží vrátit do útočného pásma.

00:05
    Jako první se do útoku dostal Avtomobilist, Genowayova střela z modré minula soupeřovu klec.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

V potemnělé aréně je vše připraveno, hosté vyráží na led. Za chvilku si poslechneme ruskou národní hymnu, pak už startu střetnutí nebude nic bránit.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Poněkud pikantní utkání dnes čeká útočníka Geoffa Platta, kterého najdeme ve třetí formaci hostujícího výběru s Kugryševem a Vorobjovem. Kanaďan s běloruským pasem totiž ještě před třemi dny působil v táboře Avtomobilistu, přičemž v novém působišti se uvedl na jedničku – k úterní vysoké výhře Ufy nad Dinamem Minsk přispěl jednou brankou.

Z řad českých hráčů v KHL do utkání zasáhne jen Jakub Kovář, dlouholetá brankářská jednička Jekatěrinburgu, která, s výjimkou krátké anabáze v Čerepovci, v klubu působí už od roku 2013. Český gólman neprožívá úplně nejlepší sezónu – jeho úspěšnost zákroků je po třiatřiceti odchytaných duelech 91,7%, přičemž v předchozích třech ročnících se pohybovala kolem 93%.

Ještě jednou vám přeji krásný Štědrý den, duel mezi Avtomobilistem a Ufou začíná za hodinu. Níže si můžete prohlédnout zahajovací sestavy obou celků.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, Arzamascev – Sexton, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Šumakov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Ovčinnikov, Obidin, Protapovič – Suslov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, A. Semjonov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Chochrjakov, Kadějkin – Platt, Kugryšev, M. Vorobjov – Soloduchin, Aljakin, Pimenov – Gimatov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Golovljov, Savenkov.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Naposledy na sebe dnešní soupeři narazili na konci listopadu, tedy v době, kdy se ani jednomu celku příliš nedařilo. Bídná forma obou týmů se odrazila na předvedené hře a ve finále i na samotném výsledku – Ufa tehdy porazila Jekatěrinburg jediným gólem, který v prodloužení vsítil Markus Granlund.

30. 11. | Jekatěrinburg – Ufa 0:1pp.
    Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 0:1.

Branky a nahrávky: 63. Granlund (Manninen, Hartikainen).
    Střely na branku: 31 – 33.
    Zblokované střely: 16 – 19.
    Hity: 13 – 9.
    Vhazování: 39 – 20.
    Trestné minuty: 6 – 10.
    Využití přesilovek: 0/5 – 1/3.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Trjamkin (A), Vasilevskij, Zborovskij, Genoway, Mamkin, Arzamascev, Zajcev – Dacjuk (C), Golyšev, Makejev – Macek, Holland (A), Bočarov – Sexton, Kulikov, Litovčenko – Bělousov, Ovčinnikov, Protapovič – Platt.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, Birjukov, Alexejev, Semjonov – Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Kugryšev, Žarkov (A), Kadějkin – Baranov, Vorobjov, Chochrjakov – Soloduchin, Pimenov, Kartajev – Gimatov.

Rozhodčí: Kulakov, Sidorenko – Berseňov, Judin.

První vzájemný zápas sezóny
    30. 9. | Ufa – Jekatěrinburg 1:4

55. Amirov (Muchamadullin) – 4. Bělousov (Dacjuk, Golyšev), 24. Macek (Holland), 31. Makejev (Mamkin), 35. Golyšev (Bělousov, Genoway).

Celková historická bilance (od sez. 2008/09)
    JEK: 17 výher (z toho 1 po prodl. a 1 po náj.)
    UFA: 16 výher (z toho 3 po prodl. a 2 po náj.)

SALAVAT JULAJEV UFA
    5. místo ve Východní konferenci
    39 Z, 15-7-3-14, 112:104 (+8), 47 bodů

Dobře na tom v poslední době nebyl ani celek z Ufy, kde se ale na rozdíl od Jekatěrinburgu už zdánlivě blýská na lepší časy. Kamenem úrazu Salavatu byla hlavně bídná ofenzíva – svěřenci Tomiho Lamsi nebyli od závěru minulého měsíce schopni gólmany soupeřů překonat více než jednou či dvakrát, přičemž z duelů s Dynamem Moskva a Jokeritem vyšli dokonce střelecky naprázdno. V úterním střetnutí s černým koněm soutěže z Minsku ale zabrali a kvalitního soupeře rozebrali 8:3. Je tedy krize pryč, nebo se hostům nepodaří na výkon z utkání proti běloruskému celku navázat?

Poslední odehrané utkání
    22. 12. | Ufa – Dinamo Minsk 8:3

24. Manninen (Kadějkin, Larsen), 25. Platt (Alexejev, Naumenkov), 33. Granlund (Manninen, Hartikainen), 44. Naumenkov (Soloduchin), 45. Manninen (Granlund, Hartikainen), 46. Pimenov (Kugryšev), 58. Žarkov (Chochrjakov, Kadějkin), 60. Gimatov (Alaljkin, Korobov) – 21. Gorbunov (Falkovskij), 48. Kozun (Prince), 54. Alistrov (Lodnia).

Nejproduktivnější hráči
    Teemu HARTIKAINEN – 32 Z, 39 bodů (17+22)