Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 2:7 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 2:0 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 24.12.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Příjemný Štedrý den u sledování KHL! V rámci dnešního programu nám soutěž nabídne i souboj mezi dvěma výběry z východu – Ufou a Jekatěrinburgem.

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG
    7. místo ve Východní konferenci
    36 Z, 14-4-6-12, 102:100 (+2), 42 bodů

Hokejisté Avtomobilistu prochází bezprecedentně intenzivní herní krizí, kvůli které se už přes měsíc propadají tabulkou Východní konference. Ještě v půlce listopadu figurovali v její první trojici, od té doby však prohráli hned jedenáct z dvanácti odehraných bitev a po včerejší výhře Novgorodu proti Soči klesli až na sedmé místo. Od devátého Novosibirsku je dělí už pouhých pět bodů, a pokud se tak Jekatěrinburg chce udržet na pozicích zajišťujících postup do play-off, bude muset rychle zapnout. Jinak to může dopadnout hodně špatně.

Poslední odehrané utkání
    22. 12. | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3

34. Bočarov (Berezin, Kulikov), 60. Obidin (Kulikov, Genoway) – 16. Byvalcev (Pilut, Åberg), 32. Kravcov (Hyka, Bailen), 40. Bailen.

Nejproduktivnější hráči
    Alexej MAKEJEV – 36 Z, 32 bodů (18+14)
    Pavel DACJUK – 29 Z, 24 bodů (8+16)
    Anatolij GOLYŠEV – 32 Z, 22 bodů (10+12)

Brankářské statistiky*
    Jakub KOVÁŘ
    – 1 855 min. | úsp. 91,7% | prům. 2,46
    Vladimir GALKIN
    – 247 min. | úsp. 84,5% | prům. 4,13

(* – Do přehledu byli zahrnuti jen brankáři, kteří dosud v sezóně odchytali minimálně 120 minut.)

SALAVAT JULAJEV UFA
    5. místo ve Východní konferenci
    39 Z, 15-7-3-14, 112:104 (+8), 47 bodů

Dobře na tom v poslední době nebyl ani celek z Ufy, kde se ale na rozdíl od Jekatěrinburgu už zdánlivě blýská na lepší časy. Kamenem úrazu Salavatu byla hlavně bídná ofenzíva – svěřenci Tomiho Lamsi nebyli od závěru minulého měsíce schopni gólmany soupeřů překonat více než jednou či dvakrát, přičemž z duelů s Dynamem Moskva a Jokeritem vyšli dokonce střelecky naprázdno. V úterním střetnutí s černým koněm soutěže z Minsku ale zabrali a kvalitního soupeře rozebrali 8:3. Je tedy krize pryč, nebo se hostům nepodaří na výkon z utkání proti běloruskému celku navázat?

22. 12. | Ufa – Dinamo Minsk 8:3

24. Manninen (Kadějkin, Larsen), 25. Platt (Alexejev, Naumenkov), 33. Granlund (Manninen, Hartikainen), 44. Naumenkov (Soloduchin), 45. Manninen (Granlund, Hartikainen), 46. Pimenov (Kugryšev), 58. Žarkov (Chochrjakov, Kadějkin), 60. Gimatov (Alaljkin, Korobov) – 21. Gorbunov (Falkovskij), 48. Kozun (Prince), 54. Alistrov (Lodnia).

Teemu HARTIKAINEN – 32 Z, 39 bodů (17+22)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Naposledy na sebe dnešní soupeři narazili na konci listopadu, tedy v době, kdy se ani jednomu celku příliš nedařilo. Bídná forma obou týmů se odrazila na předvedené hře a ve finále i na samotném výsledku – Ufa tehdy porazila Jekatěrinburg jediným gólem, který v prodloužení vsítil Markus Granlund.

30. 11. | Jekatěrinburg – Ufa 0:1pp.
    Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 0:1.

Branky a nahrávky: 63. Granlund (Manninen, Hartikainen).
    Střely na branku: 31 – 33.
    Zblokované střely: 16 – 19.
    Hity: 13 – 9.
    Vhazování: 39 – 20.
    Trestné minuty: 6 – 10.
    Využití přesilovek: 0/5 – 1/3.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Trjamkin (A), Vasilevskij, Zborovskij, Genoway, Mamkin, Arzamascev, Zajcev – Dacjuk (C), Golyšev, Makejev – Macek, Holland (A), Bočarov – Sexton, Kulikov, Litovčenko – Bělousov, Ovčinnikov, Protapovič – Platt.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, Birjukov, Alexejev, Semjonov – Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Kugryšev, Žarkov (A), Kadějkin – Baranov, Vorobjov, Chochrjakov – Soloduchin, Pimenov, Kartajev – Gimatov.

Rozhodčí: Kulakov, Sidorenko – Berseňov, Judin.

První vzájemný zápas sezóny
    30. 9. | Ufa – Jekatěrinburg 1:4

55. Amirov (Muchamadullin) – 4. Bělousov (Dacjuk, Golyšev), 24. Macek (Holland), 31. Makejev (Mamkin), 35. Golyšev (Bělousov, Genoway).

Celková historická bilance (od sez. 2008/09)
    JEK: 17 výher (z toho 1 po prodl. a 1 po náj.)
    UFA: 16 výher (z toho 3 po prodl. a 2 po náj.)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, Arzamascev – Sexton, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Šumakov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Ovčinnikov, Obidin, Protapovič – Suslov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, A. Semjonov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Chochrjakov, Kadějkin – Platt, Kugryšev, M. Vorobjov – Soloduchin, Aljakin, Pimenov – Gimatov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Golovljov, Savenkov.

Ještě jednou vám přeji krásný Štědrý den, duel mezi Avtomobilistem a Ufou začíná za hodinu. Níže si můžete prohlédnout zahajovací sestavy obou celků.

Z řad českých hráčů v KHL do utkání zasáhne jen Jakub Kovář, dlouholetá brankářská jednička Jekatěrinburgu, která, s výjimkou krátké anabáze v Čerepovci, v klubu působí už od roku 2013. Český gólman neprožívá úplně nejlepší sezónu – jeho úspěšnost zákroků je po třiatřiceti odchytaných duelech 91,7%, přičemž v předchozích třech ročnících se pohybovala kolem 93%.

Poněkud pikantní utkání dnes čeká útočníka Geoffa Platta, kterého najdeme ve třetí formaci hostujícího výběru s Kugryševem a Vorobjovem. Kanaďan s běloruským pasem totiž ještě před třemi dny působil v táboře Avtomobilistu, přičemž v novém působišti se uvedl na jedničku – k úterní vysoké výhře Ufy nad Dinamem Minsk přispěl jednou brankou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V potemnělé aréně je vše připraveno, hosté vyráží na led. Za chvilku si poslechneme ruskou národní hymnu, pak už startu střetnutí nebude nic bránit.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:05
    Jako první se do útoku dostal Avtomobilist, Genowayova střela z modré minula soupeřovu klec.

00:36
    Domácí rychle zneškodnili první výpad hostů a nyní se sami snaží vrátit do útočného pásma.

01:08
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu přerušuje hru, vhazovat se bude po levici Jakuba Kováře.

01:24
    Macek drží kotouč za svou svatyní, úvod dnešního střetnutí zatím jednoznačně patří domácím.

01:48
    Metsola si na konto připsal úspěšný zákrok, Ufa se nyní snaží se prokousat za vlastní modrou čáru.

02:40
    Pimenov hledal před brankou Soloduchina, který ale přihrávku kvůli dotěrnému protihráči nezachytil.

02:57
    Buly před Metsolou vyhráli domácí, následná rychlá rána minula bližší tyč klece Salavatu.

03:25
    Znovu se přerušuje kvůli zakázanému uvolnění, první minuty zatím moc pohlednou podívanou nepřinesly.

03:50
    Kovář si poradil se střelou z pravé strany, jeden z jeho spoluhráčů následně vyhodil puk ven z pásma.

04:27
    Berezin přenechal kotouč Obidinovi, jehož projektil proletěl kolem svatyně hostujícího výběru.

05:25
    Ufa za svým sokem nyní výrazně zaostává, Jekatěrinburg kombinuje v útočném pásmu.

05:49
    Sudí se nyní rychle vložili do strkanice v mezikruží a ukončili ji, následuje první komerční pauza.

06:10
    Grigorij Panin (UFA) zahákoval ujíždějícího Makejeva, uvidíme trestné střílení!

06:10
    Tak tenhle nájezd se domácímu fovardovi vůbec nepovedl, Metsola jeho zakončení hravě zastavil pravým betonem. Bezbrankový stav platí dál.

07:16
    Geoff Platt zkusil štěstí z levého kruhu, na svého bývalého spoluhráče ale recept nenašel.

07:49
    Tohle nevidíme rádi. Vorobjov zůstal po souboji se Zborovským ležet na ledové ploše, na střídačku mu musel pomoci zdravotník. Snad bude v pořádku.

08:23
    Trjamkin počkal, až jeho spoluhráči dostřídají, a následně se rozhodl vyrazit zpoza klece dopředu.

08:59
    Jekatěrinburg je nyní častěji na kotouči, nedaří se mu ale prorazit do útočného pásma.

09:17
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté sice až dosud tahali za kratší konec pomyslného lana, díky prudkému výpadu se ale nakonec v desáté minutě prosazují jako první! Střeleckou listinu dnešního střetnutí otevřel MARKUS GRANLUND, který z bezprostřední blízkosti brankoviště doklepl kotouč za bezmocného Kováře – 0:1! Asistence: Teemu Hartikainen, Sakari Manninen.
    09:17 Markus GRANLUND - 0:1

10:40
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, aktivnější jsou i nadále domácí hráči.

10:59
    Makejev se už podruhé dostal do úniku, ani tentokrát ale výborného Metsolu nepokořil!

11:46
    Finský strážce hostující svatyně lapil projektil z modré čáry do své rukavice, hra je znovu přerušena.

11:48
    Domácí vyhráli následné vhazování a ke slovu se dostal Bělousov, jehož překvapivou střelu Metsola rovněž chytil. Brankář Ufy je tak i nadále stoprocentní.

12:20
    Už dobré dvě minuty se hraje výhradně v hostujícím pásmu, Avtu se ale nedaří pořádně ohrozit svatyni.

12:58
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Metsolovou brankou, do které je zapojeno hned několik borců.

13:27
    Manninen chtěl poslat kotouč k levé tyči Hartikainenovi, jenž ale nebyl schopen přihrávku zachytit.

14:10
    Philip Larsen drží kotouč za svou vlastní svatyní, první lajna Ufy uzavírá svou misi a míří na střídačku.

14:45
    Domácí mají příležitost vyrovnat, první přesilovku jim hákováním nyní nadělil Eduard Gimatov (UFA).

15:03
    Genoway ani tentokrát střelou z modré čáry neuspěl, Metsola měl domácího obrance přečteného.

15:28
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tentokrát se už ale Avtomobilist prosazuje, máme vyrovnáno! Gimatova z trestné lavice předčasně vysvobozuje GEORGIJ BĚLOUSOV, který si zpracoval Dacjukovu přihrávku, popojel na pravý kruh a krásnou střelou vymetl vzdálenější horní roh ufské svatyně – 1:1! Asistence: Pavel Dacjuk, Charles Genoway.
    15:28 Georgij BĚLOUSOV - 1:1

16:15
    Bělousov si chtěl okamžitě zadělat na hattrick, Metsola ale tentokrát jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

16:47
    Kovář předvedl naprosto rutinní zákrok, výpad Ufy tak končí neúspěšně a dopředu mohou jít domácí.

17:18
    Alexejev rozehrál kotouč dopředu, hostující hráči se nyní snaží se usadit v soupeřově obranném pásmu.

17:51
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.

17:59
    Salavat si do týmových statistik zapisuje další icing, po krátké pauze tak uvidíme buly před Metsolou.

18:24
    Sexton udělal kolečko po vnější hraně útočného pásma a pokusil se zpoza branky poslat puk na kruh, spoluhráč si ale jeho nabídku nezvládl zpracovat.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:15
    Metsola si na nedostatek práce stěžovat nemůže, Obidinově ráně z kruhu nastavil do cesty vyrážečku.

19:43
    Závěr úvodní dvacetiminutovky se protahuje, hostujícímu týmu se znovu nepovedla rozehrávka.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Využití přesilovek: 1/1 – 0/0.

Střelecké trápení Jekatěrinburgu trvá stále dál. Domácí měli v první třetině nad Salavatem jasnou převahu, kterou se jim ale podařilo přetavit v pouhý jeden jediný gól. Stejný počet branek vstřelil i jejich soupeř, který vytěžil maximum z naprostého minima, a stav je tak po úvodním dějství vyrovnaný. Uvidíme, jestli se Ufě po pauze podaří s Avtem srovnat krok, nebo jestli Jekatěrinburg bude lepším týmem na ledě i nadále.

20:01

20:18
    Dacjukovu přihrávku zachytil Larsen, který okamžitě vyrazil vpřed a následně nahrál na kruh Hartikainenovi. Kovář si se střelou posledního jmenovaného poradil.

20:44
    Finský útočník to zkusil z podobné pozice znovu, ani tentokrát ale českému gólmanovi nepřišel na kloub.

21:20
    Ufa agresivně forčekuje a nedovoluje Jekatěrinburgu vyvézt kotouč ven do středního pásma.

21:58
    Salavat se usadil před Kovářovou svatyní, protihráči ho ale nepouští do zakončení. Gólman je bez práce.

22:28
    Vorobjov je zpět na ledě, jeho zakončení z hranice brankoviště skončilo na betonu připraveného Kováře.

23:08
    Dlouhý mírný tlak Ufy nakonec k ničemu nevedl, Avtomobilist vyhazuje kotouč na druhý konec plochy.

23:43
    Dacjuk prorazil skrz hostující obranu na kruh a nahodil puk za branku, kde se o něj nyní bojuje.

24:17
    Soloduchin se protáhl do útoku, jen o pár sekund později byl ale odzbrojen dvěma protihráči.

24:58
    Sledujeme defenzivní podívanou, nadějnější střelu na branku jsme už nějakou dobu neviděli.

25:19
    Bělousov se snaží pronést kotouč do středního pásma, v patách je mu ale dotěrný hráč Salavatu.

25:56
    Jekatěrinburg znovu zkusil přejít dopředu, ani tentokrát ale před Metsolou moc dlouho nepobyl.

26:38
    Už pět minut se hraje bez přerušení, sledujeme vyrovnanou podívanou bez větších šancí.

26:57
    Manninen zachytil soupeřovu nahrávku a bez váhání vyrazil na mezikruží, dokud přestřelil domácí klec.

27:29
    Makejevova slabá střela ani nedoklouzala k brance, protihráč jí zastavil těsně za kruhem.

28:03
    Metsola po Dacjukově střele pro jistotu schoval puk pod svou rukavici, hra je tak na moment přerušena.

28:45
    Domácí operují v soupeřově obranném pásmu, dosud se ale nedostali ke střele na branku.

29:16
    Projektilem nyní neskončil ani protiútok Ufy, oběma celkům o první přestávce zřejmě zvlhl střelný prach.

29:49
    Alexejev nahodil puk za klec, kde jej po krátkém souboji s protihráčem převzal Kugryšev. Uvidíme, co vymyslí.

30:24
    Kovář lapil Gimatovovo nahození ze vzduchu do své rukavice, vhazovat se bude po jeho levici.

30:33
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny, po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve středovém kruhu.

31:18
    Ospalou atmosféru v hale prořízla Hollandova střela z modré čáry, která orazítkovala mantinel za klecí Ufy.

31:58
    Jekatěrinburg je jako přikovaný před klecí soupeře, nebezpečnější střelu jsme od něj ale zatím neviděli.

32:29
    Znovu přišla na řadu komerční přestávka spojená s úpravou ledu, vhazovat se bude před Metsolou.

32:48
    Střela z modré čáry výrazně minula hostující klec, kotouč trefil jen plexisklo v rohu kluziště.

33:24
    Pomyslné misky vah se překlopily na stranu domácích, kteří se snaží ostřelovat soupeřovu svatyni.

33:58
    Trochu života by do hry mohla vnést přesilovka Ufy, Nikita Trjamkin (JEK) je trestán za krosček.

34:22
    Ufa vylovila vyhozenou pryž zpoza vlastní klece a zkusila se vrátit dopředu, její výpad ale zastavil čárový sudí.

34:47
    Vasilevskij vysvobodil Jekatěrinburg, hostům zatím přesilovka nevychází dle plánu.

35:22
    Kotouč se znovu šourá až před Metsolu, Avtomobilist své první oslabení zvládá na jedničku.

35:59
    Krátkou kombinaci Ufy zakončil z kruhu Kugryšev, Kovář byl na svém místě připraven včas zakročit.

36:30
    Paže jednoho z hlavních opět vystřelila vzhůru, Avtomobilist má ponechanou výhodu.

36:57
    Domácí se usadili před Metsolou a kombinují, Dacjuk momentálně drží kotouč na pravém kruhu.

37:07
    Na trestnou lavici tentokrát usedá Alexej Semjonov (UFA), jenž od sudích dostal menší trest za držení.

37:27
    Na Šumakova zívala prázdná branka, domácí útočník ale v ideální pozici jen promáchl!

37:56
    Kovář zastavil vyhozenou pryž před svou brankou a poslal jej spoluhráči, domácí už jsou opět vepředu.

38:19
    Přesilovka domácích končí předčasně, Avtomobilist špatně střídal a dostává trest za příliš mnoho hráčů. Na lavici hanby se přesouvá Sergej Šumakov (JEK).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

39:26
    Hosté využívají zkrácenou přesilovku a půl minuty před koncem druhé třetiny jdou podruhé do vedení! Znovu udeřila severská první lajna Ufy – Manninen poslal přihrávku z kruhu na kruh volnému MARKUSI GRANLUNDOVI, jenž následně bez váhání vystřelil. Projektil se pak od Kovářovy výstroje odrazil do branky – 1:2! Asistence: Sakari Manninen, Peter Larsen.
    39:26 Markus GRANLUND - 1:2

39:49
    Druhou třetinu uzavíráme hrou v domácím pásmu, Jekatěrinburg ale nedovoluje soupeři ohrozit klec.

Využití přesilovek: 1/2 – 1/2.

Prostřední dějství příliš atraktivní podívanou nenabídlo, skromné publikum v ochozech Uralec Areny vidělo malý počet střel a ještě menší množství větších brankových šancí. Přeci jen ale nakonec aspoň jeden gól padl – těsně před koncem třetiny početní výhodu v zásah přetavil hostující Granlund, a Ufa tak do třetí části půjde s náskokem. Udrží si ho až do závěrečné sirény?

40:01

40:26
    Úvodní sekundy druhé třetiny můžeme shrnout rčením "každý chvilku tahá pilku." Ani jednomu celku se nedaří se usadit v útočném pásmu, puk často mění majitele.

41:30
    Dosud jsme neviděli snad ani jednu střelu na branku, defenzívy obou klubů pracují na plné obrátky.

42:26
    Od začátku druhé třetiny se zatím ani jednou nepřerušovalo, na kotouči jsou momentálně domácí.

42:53
    Zborovskij sbírá kotouč ve svém pásmu a míří dopředu, uvidíme, co Jekatěrinburg vymyslí tentokrát.

43:16
    Hra je poprvé ve třetí třetině na chvíli pozastavena, vhazovat se bude před brankou Juhy Metsoly.

43:39
    Icing hostujícího výběru vrátí hru do jejich pásma, buly proběhne po pravé straně svatyně.

44:23
    Další zakázané uvolnění, opět jej mají na svědomí hráči Salavatu. Je vidět, že ani jeden celek momentálně není v té nejlepší formě. Hru doprovází nepřesnosti.

44:45
    Metsola skočil po kotouči, čímž udělal dojíždějícímu Šumakovovi čáru přes rozpočet. Domácí forvard o brankáře zakopl a zastavil se až o mantinel.

Dnešní utkání sleduje 1 081 diváků.

45:44
    Berezin přenechal puk Zborovskému a odjel střídat, následná rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

45:57
    Buly před Kovářem se bude opakovat, Holland zřejmě porušil předepsaný postup vhazování.

46:33
    U kotouče jsou častěji domácí hráči, jejichž výpady ale hostující obrana hravě odráží.

46:58
    Trjamkina těsně před brankou obral o puk Kadějkin, domácí bek si ale velmi rychle pryž vybojoval zpět.

47:32
    Stanislav Bočarov chtěl krátkou přihrávkou vysunout dopředu spoluhráče, který ale jeho nabídku nezachytil.

48:11
    Na puku je momentálně Charles Genoway, který s ním opatrně operuje před svým vlastním brankovištěm.

48:40
    Ufa odrazila další domácí útok, hostující formace využívá příležitosti a opouští ledovou plochu.

49:01
    Aljakin proklouzl před branku a zakončil, Kovář si kotouč pohlídal a schoval jej do své výstroje.

49:38
    Šumakov unikl hostující obraně a udělal si výlet před Metsolu, kterého ovšem ani nadvakrát nepřekonal! Skvělá práce hostujcího gólmana.

49:41
    Philip Larsen (UFA) je vykázán za hákování, Jekatěrinburg má další šanci vyrovnat stav utkání.

50:20
    Genoway byl na kruhu podražen protihráčem, faul ale nechal sudího chladným. Vylučovat se nebude.

50:42
    Metsola si poradil jak s Obidinovou střelou, tak i s následnou dorážkou z dílny dalšího domácího borce.

51:16
    Krátká kombinace vyvrcholila Trjamkinovou ranou z modré čáry, kterou připravený Metsola hravě chytil.

51:31
    Početní výhoda se chýlí ke konci, Philip Larsen se zhruba za třináct sekund vrátí zpět na ledovou plochu.

52:09
    Manninen se dostal do poměrně slušné střelecké pozice, z pravého kruhu ale domácí svatyni přestřelil.

52:20
    Pinemova střela z hranice útočného pásma cestu za Kováře nenašla, český gólman včas zakročil.

52:33
    Máme vyrovnáno, sedm a půl minuty před koncem základní hrací doby se v Jekatěrinburgu začíná zase od začátku! Lví podíl na druhé domácí brance nese Bělousov, který po křídle projel dopředu, zajel za klec a našel ve slotu volného STANISLAVA BOČAROVA, jenž následně usměrnil pryž k pravé tyči hostující branky – 2:2! Asistence: Georgij Bělousov.
    52:33 Stanislav BOČAROV - 2:2

53:23
    Hra se po domácím gólu hodně otevřela, najednou sledujeme velmi svižnou a útočnou podívanou.

53:45
    Sudí se po bitvě o kotouč u mantinelu rozhodl přerušit hru, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

54:18
    Metsola zachytil vyhozenou pryž za svou svatyní a přenechal jí Birjukovovi, který vyráží dopředu.

54:56
    Alexejev rozehrál kotouč vpřed, následný výpad Ufy byl ale domácím celkem rychle zneškodněn.

55:18
    Šumakov chtěl vybídnout jednoho ze svých spoluhráčů ke střele, přihrávka ale adresáta nezastihla.

55:53
    Míříme do závěru základní hrací doby, prodloužení se pomalu ale jistě blíží. Dojde na něj?

56:04
    No, nakonec možná ani nedojde! Domácí se necelé čtyři minuty před koncem prosazují a poprvé v utkání jdou do vedení! Bočarov nahrál na mezikruží nikým nehlídanému PAVLU KULIKOVOVI, na jehož laserově přesnou střelu Metsola nestačil zareagovat – 3:2! Asistence: Stanislav Bočarov, Nikita Trjamkin.
    56:04 Pavel KULIKOV - 3:2

57:12
    Salavat se snaží na inkasovanou branku zareagovat, zpevněná obrana Avta ho ale nepouští do zakončení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:20
    Hartikainen chtěl uklidit kotouč k levé tyči, Kovářův beton byl ale znovu o něco rychlejší než zakončení.

58:55
    Metsola upaluje na střídačku, Ufa je v šesti!

59:13
    Jekatěrinburg vyhodil kotouč z obranného pásma, Salavat se musí stáhnout za modrou čáru.

59:30
    Půl minuta do konce, Larsen poslal Hartikainenovi kotouč na kruh. Nyní se o něj bojuje u mantinelu.

59:54
    Larsen sbírá kotouč ve svém pásmu, na další výpad už hostům nezbývá čas. Je konec, body zůstanou doma!

Československá stopa
    Jakub KOVÁŘ (JEK) – 18 zákroků, úsp. 90,0%.

V Jekatěrinburgu je dohráno, ve štědrovečerním klání domácích s Ufou nakonec vítězí první jmenovaní! Avtomobilist ještě osm minut před koncem prohrával o jednu branku, nakonec ale v závěru základní hrací doby šlápl na pedál, dvakrát rychle překonal Metsolu a urval si pro sebe kýžený dvoubodový zisk! Jednalo se o famózní závěr jinak nepříliš záživného utkání, v němž se ani jednomu týmu nedařilo zaskočit soupeře.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek Štědrého večera a co možná nejklidnější prožití vánočních svátků. Na počtenou příště! (17:26:53)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 16. Bělousov (Dacjuk, Ch. Genoway), 53. Bočarov (Bělousov), 57. P. Kulikov (Bočarov, Trjamkin) – 10. M. Granlund (Hartikainen, Manninen), 40. M. Granlund (Manninen, Larsen)

Diváci: 1 081