Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 2:7 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 2:0 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 24.12.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek Štědrého večera a co možná nejklidnější prožití vánočních svátků. Na počtenou příště! (17:26:53)

V Jekatěrinburgu je dohráno, ve štědrovečerním klání domácích s Ufou nakonec vítězí první jmenovaní! Avtomobilist ještě osm minut před koncem prohrával o jednu branku, nakonec ale v závěru základní hrací doby šlápl na pedál, dvakrát rychle překonal Metsolu a urval si pro sebe kýžený dvoubodový zisk! Jednalo se o famózní závěr jinak nepříliš záživného utkání, v němž se ani jednomu týmu nedařilo zaskočit soupeře.

Československá stopa
    Jakub KOVÁŘ (JEK) – 18 zákroků, úsp. 90,0%.

59:54
    Larsen sbírá kotouč ve svém pásmu, na další výpad už hostům nezbývá čas. Je konec, body zůstanou doma!

59:30
    Půl minuta do konce, Larsen poslal Hartikainenovi kotouč na kruh. Nyní se o něj bojuje u mantinelu.

59:13
    Jekatěrinburg vyhodil kotouč z obranného pásma, Salavat se musí stáhnout za modrou čáru.

58:55
    Metsola upaluje na střídačku, Ufa je v šesti!

58:20
    Hartikainen chtěl uklidit kotouč k levé tyči, Kovářův beton byl ale znovu o něco rychlejší než zakončení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:12
    Salavat se snaží na inkasovanou branku zareagovat, zpevněná obrana Avta ho ale nepouští do zakončení.
    56:04 Pavel KULIKOV - 3:2

56:04
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    No, nakonec možná ani nedojde! Domácí se necelé čtyři minuty před koncem prosazují a poprvé v utkání jdou do vedení! Bočarov nahrál na mezikruží nikým nehlídanému PAVLU KULIKOVOVI, na jehož laserově přesnou střelu Metsola nestačil zareagovat – 3:2! Asistence: Stanislav Bočarov, Nikita Trjamkin.

55:53
    Míříme do závěru základní hrací doby, prodloužení se pomalu ale jistě blíží. Dojde na něj?

55:18
    Šumakov chtěl vybídnout jednoho ze svých spoluhráčů ke střele, přihrávka ale adresáta nezastihla.

54:56
    Alexejev rozehrál kotouč vpřed, následný výpad Ufy byl ale domácím celkem rychle zneškodněn.

54:18
    Metsola zachytil vyhozenou pryž za svou svatyní a přenechal jí Birjukovovi, který vyráží dopředu.

53:45
    Sudí se po bitvě o kotouč u mantinelu rozhodl přerušit hru, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 16. Bělousov (Dacjuk, Ch. Genoway), 53. Bočarov (Bělousov), 57. P. Kulikov (Bočarov, Trjamkin) – 10. M. Granlund (Hartikainen, Manninen), 40. M. Granlund (Manninen, Larsen)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, Arzamascev – Sexton, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Šumakov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Ovčinnikov, Obidin, Protapovič – Suslov.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, A. Semjonov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Chochrjakov, Kadějkin – Platt, Kugryšev, M. Vorobjov – Soloduchin, Aljakin, Pimenov – Gimatov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Golovljov, Savenkov.

Diváci: 1 081