Kiel – Darmstadt 1:1 (7:6 po pen.) | Essen – Leverkusen 2:1 (po pr.) | W. Brémy – Fürth 2:0 (kon.)
Dortmund – Paderborn 3:2 (po pr.)
Rot-Weiss Essen
2:1 (0:0)
Bayer Leverkusen
Úterý 02.02.2021, 18:30 • Stadion Essen • Německý pohár • Osmifinále

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (21:08:04)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 4:11. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:8.

Fotbal umí psát strhující příběhy. A jeden takový vzniká i na stadionu v Essenu. Celek ze čtvrté nejvyšší německé soutěže v prodloužení poráží páté mužstvo Bundesligy 2:1. Už jen tato věta zní nemyslitelně, dnes se ovšem stává skutečností. Domácí přežili řadu krizových momentů, skvěle zachytal brankář Davari. Na konci prvního poločasu prodloužení vsítil branku Leon Bailey a vše se zdálo být nad slunce jasné. Jenže když Essenu teklo do bot, přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a ve druhém poločase nadstavbové části dosáhl na dvě branky. Nejprve se trefil Oguzhan Kefkir, zkázu favorita završil Simon Engelmann ranou z ostrého úhlu. Vše dokonáno jest, Essen míří do dalšího kola německého poháru, Leverkusen polyká hořkou pilulku.

120+3

120+3
    Poslední půlminutka. Engelmann vyváží míč společně s Neuwirtem.

120+3
    Harenbrock se ještě dotkl míče, tudíž aut na středu pro hosty. Čas ale nemilosrdně teče.

120+2
    Polovina nastavení je v tahu a Leverkusen se ještě ani nepokusil zakončit. Hráči v černém jsou jako opaření.

120+2
    Tapsoba nakopává míč dopředu, zatím nevidíme dostatečnou snahu hostů propracovat se k vyrovnání.

120+1
    Nastavení poběží ještě asi 180 vteřin. Mezitím se píská ofsajd.

120
    Sudí ještě kontroval potenciální penaltový zákrok před brankou Essenu, soud ovšem nezměnil a domácí tak stále vedou.
    117. ENGELMANN - 2:1

117
    Essen právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že domácí dnes napíší strhující fotbalový příběh. SIMON ENGELMANN nebyl na trávníku příliš vidět, teď ale dává stěžejní branku. Po přiťuknutí Harenbrocka se trefil z ostrého střeleckého úhlu přímo do šibenice. Úžasný obrat v prodloužení! Bude to stačit k vítězství?

116
    Frimpong si po drobném kontaktu s obráncem žádá penaltu, v této fází zápasu by ale podobný pokutový kop vyvolal nemalou kontroverzi.

115
    Frimpong okamžitě snášel svůj centr do vápna, proti je ale Harenbrock. Rohový kop Bayeru nesvědčí a podle toho to také dopadlo.

114
    Bailey mohl být hrdinou Leverkusenu, nyní ale odchází na úkor Frimponga. Hosté věří, že jim závěrečná změna pomůže.

113
    Kefkir necentroval úplně špatně, ale míč přesto zvládla odvrátit obrana Leverkusenu. Z první pak zkoušel pálit Harenbrock, střelu si za rámeček nedá.

113
    I když nerad, rukou se míče jednoznačně dotkl Diaby. Zajímavá standardní situace a šance pro Kefkira.