Columbus – Dallas 3:6 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 4:3 (kon.)
Winnipeg – Calgary 3:2 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:1 (kon.)
Edmonton – Ottawa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 1:3 (kon.) | Tampa – Detroit 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Dallas Stars
Středa 03.02.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou! (03:48:06)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:33 (6:13, 8:14, 12:6)
    Zblokované střely – 7:14
    Vyhraná vhazování – 24:31
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 12:10

Columbus nakonec podlehl Dallasu 3:6. Hosté zápas rozhodli především ve druhé třetině, v níž čtyřikrát skórovali. Do třetí části se tak nastupovalo za stavu 1:5, ovšem Modrým kabátům se ještě přeci jen podařilo utkání zdramatizovat. Ve 44. minutě se nejprve zužitkoval dobrou práci Robinsona zblízka Michail Grigorenko a ve 48. minutě snížil na 3:5 od modré čáry Dean Kukan. Víc toho už ale domácí hráči nedokázali a v čase 58:19 naopak zpečetil skóre trefou do prázdné klece Alexandr Radulov.

59:29
    Domácí se ještě snaží alespoň o korekci. Po akci Maxe Domiho končí puk pod lapačkou Oettingera.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a asi i celého zápasu.
    58:19 Alexandr RADULOV - 3:6

58:19
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Na obranné modré se dostal k puku Jamie Benn, který ho posunul na levou stranu k Joeovi Pavelskimu. Ten ještě nahrál ALEXANDROVI RADULOVI, jenž trefil od modré čáry prázdnou branku. Asistence: Joe Pavelski a Jamie Benn.

58:02
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Domácí navíc musejí rozehrávat od své branky.

57:27
    Domácí už samozřejmě pokračují ve hře bez brankáře.

57:25
    Max Domi zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na Oettingera, který si netroufl rozehrát a raději přerušil hru. Reklamní přestávka a vítaný čas pro domácí se poradit, aniž by museli sáhnout k oddechovému času.

56:58
    Domácí to už zkoušejí bez brankáře!

56:29
    Domácí se po delší době dostali do útočného pásma. Střelu od modré čáry teď vyrazil Oettinger.

55:01
    Pět minut schází do konce třetí třetiny.

54:32
    Domácí Roslovic se ve středním pásmu zbavil Dickinsona, ale jeho kličkování nebylo efektivní. Následně totiž přišel o puk.

53:56
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Jakeem Oettingerem.

53:04
    A ani teď nic nepřijde. Savard neudržel útočné pásmo. Puk mu na modré přeskočil hokejku.

52:27
    Domácí snížili na dvoubrankové manko, které je stále možné stáhnout. Nějaký nápor Blue Jackets se ale zatím nekoná.

51:34
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Je tu další z reklamních přestávek.

50:33
    Atkinson zachytil u pravého mantinelu rozehrávku soupeře a hledal na mezikruží najíždějícího Patrika Laineho. Tomu protihráč zablokoval hůl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:54
    Další icing Columbusu.

49:45
    Dlouhý pas Foligna nenašel najíždějícího Liama Foudyho. Domácí se tedy dopustili zakázaného uvolnění.

49:03
    Hosté se snaží zase přebrat kontrolu nad zápasem a nyní kombinují v útočném pásmu.

48:11
    Hra byla přerušena kvůli domácímu ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.
    47:23 Dean KUKAN - 3:5

47:23
    Columbus právě vstřelil branku!
    Pozor! Trpělivá hra domácích v útočném pásmu nakonec slaví úspěch! Hosté nestačili vystřídat a jejich pětice už tak přeci jen nestíhala přistupovat k protihráčům tak energicky. Toho nakonec využil DEAN KUKAN, který od modré čáry propálil brankáře Oettingera a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Michail Grigorenko a Vladislav Gavrikov.

46:56
    Domácí se nyní snaží nějak přehrát obranu soupeře. Dallas ale brání dobře a hráči Columbusu nemají v útočném pásmu moc prostoru.

45:46
    Hintz nyní hledal v náznaku přečíslení 2 na 1 Gurjanova. Včas se ale vrátil druhý z domácích obránců.

44:47
    Jamie Benn mohl zase navýšit vedení hostí! Našlápl na levém křídle a jeho střela z kruhu pro vhazování zazvonila o horní tyčku!
    43:40 Michail GRIGORENKO - 2:5

43:40
    Domácí korigují skóre! Za brankou dobře zapracoval Eric Robinson, který tam získal puk a dostal ho do brankoviště. Kotouč se pak od levého betonu Oettingera odrazil k MICHAIL OVI GRIGORENKOVI, který ho zblízka poslal za záda gólmana Dallasu – 2:5. Asistence: Eric Robinson.

43:28
    Ve třetí třetině zatím ani na jedné straně neevidujeme střelu na branku.

42:39
    Dobrý průnik Domiho podél levého mantinelu. Přihrávku před branku směřoval na Vladislava Gavrikova, který ale netrefil zařízení.

41:30
    Zatím se nezdá, že by hosté s výrazným náskokem hodlali nějak polevit. Nadále usilovně forčekují a znepříjemňují soupeři hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:08
    Roope Hintz strávil úvodní sekundy třetí třetiny na trestné lavici. Teď už skáče na led a Dallas je tak v plném počtu.

Hity – 10:3

Po čtyřiceti minutách se zdá, že Dallas v Columbusu směřuje za poklidnou výhrou. Hosté totiž ve druhé části hned čtyřikrát skórovali a vedou v Nationwide Areně 5:1. Hned po 49 sekundách prostřední třetiny zvýšil v přesilovce na rozdíl dvou branek John Klingberg. Početní výhodu pak využili i domácí, na 1:2 snižoval ranou od modré čáry Seth Jones, ale o pouhých 17 sekund později vrátil Hvězdám dvougólový polštář Jamie Benn. Do konce druhé části pak skórovali ještě Denis Gurjanov a Radek Faksa, jenž svým zásahem vyhnal na střídačku brankáře Korpisala.

40:00

39:54
    Andrew Cogliano vyzkoušel v oslabení pozornost brankáře Merzlikinse střelou z levé strany. Lotyš byl pozorný.

Tak ne. Puk se opravdu odrazil od břevna. V brance nebyl a skóre se tak měnit nebude.

38:53
    Tečovaná střela Maxe Domiho se odrazila od břevna zpět před brankovou čáru! Ten odraz ale vypadal poměrně podivně. Rozhodčí si možná po přerušení hry zkontrolují, zda kotouč nebyl už v brance!

38:07
    Trest za podrážení dostává hostující Roope Hintz. Blue Jackets tak budou mít šanci snížit v přesilovce.

37:59
    Alexandre Texier se zbavil Marka Pysyka a vybruslil si s pukem na pravý kruh. Střelu mu ale stačil zablokovat Joel Hanley.

37:20
    Střelu Cama Atkinsona z levé strany vyrazil Oettinger svou vyrážečkou

36:43
    To se jim nepodařilo a dopředu vyrazil na levé straně Patrik Laine. Do jeho střely ale vložil hůl obránce Klingberg.

36:30
    Oettinger za brankou zastavil puk pro Klingberga a hosté zase mohou potrápit obranu soupeře.

35:34
    Střelu Joela L'Esperanceho z vrcholu pravého kruhu pokryl Merzlikins. Reklamní přestávka.

35:10
    Domácí to budou mít už hodně složité. Soupeř jim utekl na čtyřgólový rozdíl a navíc se prezentuje výbornou hrou.

33:59
    Domácí střídají brankáře. Joonase Korpisala nahrazuje Elvis Merzlikins.
    33:59 Radek FAKSA - 1:5

33:59
    Hosté se radují z pátého gólu! Hráči Dallasu zastavili protiútok domácích ve středním pásmu a hned otočili hru k brance soupeře. Blake Comeau nahrál RADKOVI FAKSOVI, který napoprvé nepřekonal Korpisala, ale jeho dorážka z úhlu projela pod betony domácího gólmana až za brankovou čáru – 1:5. Asistence: Blake Comeau a Andrew Cogliano.

32:50
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

31:59
    Pokus domácího Deana Kukana srazil mimo branku Esa Lindell.
    31:30 Denis GURJANOV - 1:4

31:30
    Texasané tuhle přesilovku nakonec využili a vedou už o tři góly! Hosté rozpoutali před brankou soupeře závar, po němž se puk po dorážce Alexandra Radulova odrazil k DENISOVI GURJANOVOVI, který z pravého kruhu zamířil k bližší tyčce, kam se rozhozený Korpisalo teprve přesouval – 1:4. Asistence: Alexandr Radulov a Roope Hintz.

31:15
    Jamie Benn hledal na vzdálenější tyčce čekajícího Radka Faksu. Tomu v zakončení do odkryté branky zabránil na poslední chvíli Seth Jones, jenž puk tečoval do ochranné sítě!

30:54
    Miro Heiskanen střílel z levého kruhu, zamířil nad domácí branku.

30:35
    Domácí vyhazují.

30:14
    Ke střele se dostal Klingberg, bránící Jenner srazil puk do rohu.

29:39
    Patrik Laine dostal dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Stars.

29:17
    Patrik Laine teď připravil přesným pasem od levého mantinelu šanci pro obránce Setha Jonese. Ten překvapil hostující obranu výletem před branku, kotouč ale tečoval do betonů Oettingera!

28:18
    Puk končí v Korpisalově lapačce. Máme tu reklamní přestávku.

27:45
    Zakázané uvolnění domácích.
    25:58 Jamie BENN - 1:3

25:58
    Uplynulo 17 sekund od Jonesova zásahu a hosté si berou dvoubrankový náskok zpět! Joe Pavelski posunul z pravé strany puk na před brankou volného JAMIEHO BENNA, který nabídku spoluhráče usměrnil mimo dosah přesouvajícího se Korpisala. Asistence: Joe Pavelski.
    25:41 Seth JONES - 1:2

25:41
    Domácí přesilovku využívají a snižují na rozdíl jednoho gólu! SETH JONES si vyměnil puk s Jakeem Roslovicem a od modré vypálil. Oettengerova lapačka sáhla do prázdna a kotouč zapadl do sítě. Asistence: Jake Roslovic a Nick Foligno.

25:17
    Od brankové čáry si vytáhl puk do zakončení Boone Jenner. Oettinger se nenechal překvapit.

24:54
    Za držení je vyloučen Mark Pysyk. Domácí tedy čeká dvouminutová přesilovka.

24:35
    Nyní tu máme signalizované vyloučení na straně Dallasu. Domácí zatím využívají výhody a hrají v šesti.

22:50
    V dalších dvou minutách početní výhody už toho Texasané mnoho nepředvedli. Columbus je v plném počtu.

21:05
    Hosté pokračují ve druhé části své dlouhé přesilovky.
    20:49 Joe PAVELSKI - 0:2

20:49
    Další střela Johna Klingberga už končí na místě určení! Joe Pavelski vyhrál buly na švédského obránce, který od modré nasměroval puk na branku. Za letícím kotoučem se ještě natahovaly hole Pavelskiho a Radulova, což ztížilo Korpisalovi práci a podle oficiálních statistik ho JOE PAVELSKI skutečně tečoval. Právě on je totiž nakonec uveden jako autor branky – 0:2. Asistence: John Klingberg.

20:45
    Od modré čáry střílel John Klingberg. Korpisalo puk viděl a sáhl si pro něj lapačkou.

20:02
    Hosté mají k dispozici v podstatě kompletní čtyřminutovou přesilovku při vyloučení Bjorkstranda.

Hity – 5:2

První třetina vyšla o něco lépe Dallasu. Hosté byli střelecky aktivnější, sami dobře bránili a hned ve 4. minutě i skórovali. Nahození obránce Klingberga tečoval za záda domácího brankáře Joe Pavelski. Hokejisté Columbusu se do šancí moc nedostávali a nevyužili ani přesilovou hru. V úvodu druhé části se navíc sami budou muset bránit v oslabení po čtyřminutovém vyloučení Bjorkstranda.

20:00

19:55
    Joel Hanley se skácel v rohu kluziště na led poté, co ho zasáhl hokejkou do tváře Oliver Bjorkstrand, který promáchl puk. Od dánského útočníka to bylo neúmyslné, ale platí pravidlo, že hráč je za svou hůl zodpovědný. Hanley navíc utrpěl krvavé zranění, takže hráč Columbusu dostává trest na 2+2 minuty.

19:37
    Hosté jsou už v plném počtu.

19:18
    Oliver Bjorkstrand to zkusil z vrcholu levého kruhu. Oettinger byl ale na místě a následně měl dost času na to, aby volný puk přikryl.

19:00
    Poslední minuta první třetiny. Modré kabáty tuhle přesilovku nehrají dobře.

18:16
    Tentokrát dobře zapracoval Radek Faksa, který zablokoval přihrávku a vyhodil.

17:49
    Hosté vyhazují zásluhou obránce Pysyka.

17:36
    Jamie Oleksiak podrazil po vhazování Patrika Laineho a domácí si zahrají přesilovku. První v zápase.

17:05
    Jason Dickinson střílel pro změnu z pravé strany a Korpisalo si připisuje další zákrok.

16:54
    Roope Hintz střílel z levého kruhu. Korpisalo puk vyrazil před sebe, žádná dorážka hostí už ale nepřišla.

16:30
    Cam Atkinson převzal puk na modré čáře, udělal si místo pro střelu a zkusil to. Hosté ale srazili jeho pokus do ochranné sítě.

15:40
    Hvězdám zatím funguje defenziva. Columbus se těžko dostává do zakončení, natož do větších šancí.

14:39
    Joel L'Esperance prověřil Korpisala střelou po přejetí útočné modré. Brankář Modrých kabátů puk schoval v klíně a tak tu máme další reklamní přestávku.

14:23
    Zakázané uvolnění Dallasu. Vhazovat se bude před brankářem Jakeem Oettingerem, který dnes dostal příležitost na místo jedničky Antona Chudobina.

13:25
    Pobyt domácích v útočném pásmu ukončil Oleksiak, který před svou brankou zachytil puk a odehrál ho do bezpečí.

12:46
    Až teď vylétl puk ze hřiště a tak je tu čas na reklamní přestávku.

11:58
    Čas ubíhá, aniž by se na ledě něco většího dělo. Hraje se delší dobu bez přerušení.

10:37
    Střely na branku – 7:5

09:49
    Hostující útočník Denis Gurjanov se natlačil z pravé strany až do zakončení. Puk skončil na betonu Korpisala.

08:27
    Oliver Bjorkstrand hledal v situaci 2 na 1 Texiera. Dobře ale zapracoval jediný obránce Dallasu, který kotouč srazil za branku.

08:03
    Jamie Benn to zkoušel z ostrého úhlu. Joonas Korpisalo byl připraven.

07:30
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Korpisalovu svatyni.

06:46
    Střelu Joea Pavelskiho z pravého kruhu vyrazil betonem Korpisalo.

05:21
    Velký závar před hostující brankou! Kotouč nedostali za brankář Jake Oettinger, pod kterém skončil hrací předmět!

04:12
    Domácí se snaží hned odpovědět. Nejprve pálil z vrcholu pravého kruhu Vladislav Gavrikov, po něm pak z o něco větší vzdálenosti Oliver Bjorkstrand. Oettinger ale obě rány vyrazil.
    03:33 Joe PAVELSKI - 0:1

03:33
    Hosté se ujímají vedení! JOE PAVELSKI ukázal, že je mistr v tečování střel, když změnil před Korpisalem směr pokusu obránce Johna Klingberga a puk zapadl do brankové síťky. Asistence: John Klingberg a Jamie Benn.

02:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez nějakých větších příležitostí.

00:57
    Z pravého kruhu to zkoušel Joe Pavelski. Druhý úspěšný zákrok si připsal domácí brankář Korpisalo. Před tím to zkoušel od modré čáry Esa Lindell.

00:20
    Columbus dnes nastoupil v dresech z kolekce "Reverse retro," na nichž převládá červená barva.

00:01
    Patrik Laine na dopoledním tréninku Columbusu. Dnes si odbude premiéru v dresu Modrých kabátů.

Debut v dresu Columbusu si dnes opravdu odbude uzdravený finský kanonýr Patrik Laine. Ten přišel z Winnipegu výměnou za Pierra-Luca Duboise.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto, Kukan – Atkinson (A), Texier, Laine – Bjorkstrand, Roslovic, Jenner (A) – Domi, N. Foligno (C), Grigorenko – Foudy, M. Koivu, Robinson.

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Oleksiak, Heiskanen, Pysyk, Hanley – Gurjanov, Hintz, Ja. Benn (C) – Radulov, Pavelski, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Dowling, L'Esperance, Caamano.

Rozhodčí: Blandina, Charron – Alphonso, Toomey.

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Columbusu dosud odehráli 10 zápasů, získali v nich 11 bodů (skóre 24:28) a v tabulce Centrální divize jim patří třetí místo. Modré kabáty vyhrály čtyři zápasy, třikrát získaly bod za remízu po řádné hrací době a třikrát odešly z ledu po šedesáti minutách poraženi. Naposledy hráli Blue Jackets dvojzápas v Chicagu, kde nejprve zvítězili 2:1, poté ale prohráli 1:3. Uvidíme, zda si dnes neodbude debut za Columbus hvězdná posila z Winnipegu Patrik Laine. Finského útočníka zatím do zápasů nepustilo zranění.