Magnitogorsk – Barys 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 4:3 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Petrohrad – Minsk 4:3 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
5:1 (2:0, 3:1, 0:0) Stav série: 3:2
Barys Nur-Sultan
Středa 10.03.2021, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Osmifinále

Domácí celek vyhrává tento zápas 5:1 a získává třetí výhru v této sérii. Magnitka tento zápas vyhrála celkem jednoznačně, naopak Barys si kromě gólové střely žádnou výraznější šanci nevypracoval. (17:18:02)

Česká stopa v zápase
    Andrej Nestrašil (MET) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:32

59:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

58:30
    Nyní se Nur-Sultan dostal do útočného pásma, ale střelecký pokus byl hodně nepřesný.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:44
    Barys rozehrává od své branky, pokouší se ještě zápas korigovat.

57:10
    Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.

56:50
    Arkadij Šestakov (Barys) rozehrává od své branky, následně ale hráči hostů nedokázali vybojovat útočné pásmo.

56:20
    Henrik Karlsson (Barys) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

56:00
    Sledujeme hru pět na pět. Vyloučený hráč se vrací do hry.

55:30
    Alexej Makljukov (Barys) pálil od modré čáry, jeho pokus vyrazil brankář, a pak už hrála obrana.

54:40
    Polovina přesilovky je pryč, sledujeme dobrou hru domácích, kteří míří za výhrou v tomto zápase.

54:16
    Magnitka vyhazuje přes všechny čáry, hosté tedy rozehrávají od své branky.

53:50
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Alex Lintuniemi pálil od modré čáry, ale neuspěl.

53:40
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., držení).

53:13
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Hra je přerušená, komerční přestávka.

52:26
    Philip Holm (Magnitogorsk) nedokázal získat kotouč v útočném pásmu, a tak mohli hrát hosté. Do rychlém přenesení hry se do šance nedostali.

51:10
    Curtis Valk (Barys) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

50:46
    Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) se propracoval do útočného pásma, jeho pokus ale končí vele branky.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:50
    Dmitrij Ševčenko (Barys) pálil od modré čáry, jeho ránu obránce zblokoval.

49:16
    Darren Dietz (Barys) se usadil s kotoučem v útočném pásmu, následně pálil jeho spoluhráč, ale minul branku.

48:41
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).

47:40
    Na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině, domácí hráči vedou o čtyři branky.

47:27
    Magnitka špatně rozehrála, píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Metallurgu.

46:57
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní hru pět na pět.

46:30
    Archip Několenko pálil od modré čáry. Puk končí mimo branku.

46:00
    Aktivně hraje domácí celek, který se pokouší navýšit své vedení. Taylor Beck (Magnitogorsk) to vzal na sebe, jeho blafák byl nepřesný.

45:30
    Přesilovku pět na tři domácí neproměnili, a tak pokračuje klasická početní výhoda.

44:57
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., podrážení).

44:50
    Barys vyhazuje přes všechny čáry, Nikolaj Goldobin (Magnitogorsk) musí rozehrávat od své branky.

44:20
    Magnitogorsk se nemůže propracovat do útočného pásma.

44:00
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) hraje s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se domácí tým nedostal.

43:12
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Matt Frattin – 2 min., vysoká hůl).

42:27
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Nikolaj Kuljomin (Magnitogorsk) pálil, jeho pokus končí vedle branky.

41:45
    Barys se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Arkadij Šestakov (Barys) neuspěl ránou z bezprostřední blízkosti.

40:47
    Sledujeme úvod třetí třetiny, domácí celek vede o čtyři branky.

40:20
    Nikolaj Goldobin (Magnitogorsk) měl velkou šanci, ale Henrik Karlsson (Barys) byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.

40:03
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou.

40:01

Po dvou třetinách vede domácí celek jednoznačně 5:1 a míří za výhrou v tomto pátém zápase série.

40:00

39:40
    Domácí drží hru daleko od své branky.

39:00
    V poklidném tempu se tato třetina dohrává.

38:23
    Domácí celek udělal ve druhé třetině důležité kroky k výhře v tomto zápase.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:30
    Henrik Karlsson (Barys) kryje tvrdou ránu soupeře, Philip Holm pálil z mezikruží, ale neuspěl.

36:39
    Střídání v týmu Barys Nur-Sultan: ze hřiště odchází Joni Ortio, přichází Henrik Karlsson.
    36:39 Dennis RASMUSSEN - 5:1

36:39
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Z hodně podobné pozice se prosazuje další domácí hráč, tentokrát brankářeOrtia prostřelil střelou zápěstím DENNIS RASMUSSEN. Asistence: Philip Holm.
    35:39 Taylor BECK - 4:1

35:39
    Krásná rána a domácí celek navyšuje své vedení znovu na tři góly. Prosazuje se po dobré přihrávce osamocený TAYLOR BECK. Asistence: Andrej Nestrašil a Michail Pašnin.

34:35
    Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) pálil z bezprostřední blízkosti, Joni Ortio našel jeho ránu v rukavici.

34:07
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Barysu musí od své branky rozehrávat.

33:44
    Hostující celek po vstřelení branky pokračuje v aktivní hře, Dmitrij Ševčenko pálil z dobré pozice, ale minul branku.

32:40
    Komerční přestávka.

31:53
    Domácí celek měl nyní velkou šanci, kotouč poskakoval v brankovišti Barysu, ale brankář Joni Ortio (Barys) byl pozorný.

30:47
    16:14, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, mírně aktivnější jsou domácí hokejisté.
    30:04 Curtis VALK - 3:1

30:04
    Barys právě vstřelil branku!
    Početní výhodu proměnil také hostující celek, a tak je sníženo na rozdíl dvou branek. Odražený kotouč z pravého kruhu poslal tvrdou ránou do horní části branky CURTIS VALK. Vasilij Košečkin (Magnitogorsk) neměl nárok zastavit tuto střelu.

29:22
    Barys se usadil v útočném pásmu, Curtis Valk (Barys) uhájil modrou čáru, aktivní hra hostů může pokračovat dál.

28:30
    Přesilovku si nyní zahraje hostující celek, který zatím v tomto zápase na svůj střelecký úspěch čeká.

28:16
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., vražení na hrazení).
    27:30 Nikolaj GOLDOBIN - 3:0

27:30
    Krásně sehraná přesilovka a domácí celek navyšuje své vedení. Plotnikov našel Prochorkina, který už mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku na NIKOLAJE GOLDOBINA, který poslal puk pod horní tyč. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Sergej Plotnikov.

27:05
    Darren Dietz (Barys) byl hodně důrazný, a tak připravil Magnitogorsk o pásmo.

26:50
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ve kterém kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

26:30

26:30
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., sekání).

26:00
    Šest minut hry ze druhé třetiny je pryč, Magnitogorsk rozehrává od své branky. Stabilněji se do útočného pásma nedostal.

25:36
    Takticky hraje domácí celek velmi dobře, má dvoubrankový náskok, navíc soupeře do žádných velkých šancí nepouští.

25:10
    Alexej Makljukov (Barys) rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, následně Jegor Petuchov (Barys) byl před brankou, ale puk netrefil podle představ.

23:16
    Sledujeme rychlý hokej, Barys rozehrává od své branky, pokouší se něco vymyslet. Následně Curtis Valk pálil a domácí Vasilij Košečkin předvedl jistý zákrok.

21:30
    Sledujeme už hru pět na pět.

21:10
    Jeden z hráčů Magnitky se dostal do zakončení, vypálil do protipohybu brankáře, a pak trefil brankovou konstrukci.

21:03
    Přesilovku sice hraje domácí celek, ale nemůže se propracovat do zakončení.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, do které vstupuje domácí celek s dvoubrankovým vedením.

20:01

Sergej Mozjakin a Nikolaj Prochorkin se dokázali prosadit v první třetině. Díky nim vede domácí celek po dvaceti minutách o dvě branky.

20:00

19:55

19:45
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.

19:27
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).

19:26
    Nikita Michajlis (Barys) si volný najížděl do předbrankového prostoru, ale puk sek němu nedostal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:54
    Barys se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, Darren Dietz (Barys) to zkoušel od modré, ale neuspěl.

18:22
    Barys Nur-Sultanse rychle dostal do útočné třetiny, Kirill Paňukov tam dostal puk, ale rána byla zblokovaná.

18:00
    Přesilovku hraje hostující celek, probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:55
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., hákování).

17:55
    Bude se znovu vylučovat.
    15:32 Nikolaj PROCHORKIN - 2:0

15:32
    Krásně sehraná přesilovka a domácí celek navyšuje své vedení. Po šikovné přihrávce spoluhráče se střelou z kruhu přesně pod horní tyčku prosazuje NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Grigorij Dronov a Nikolaj Goldobin

15:08
    Barys se po nepřesné přihrávce soupeře dostal k puku, a pak vyhodil přes všechny čáry.

14:41
    Philip Holm (Magnitogorsk) kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu.

14:19
    Přesilovku nyní hrají domácí, kteří se pokouší navýšit své vedení, ale musí rozehrávat od své branky.

14:12
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., hákování).

13:45
    Domácí hrají takticky dobře, snaží se rychle přejít střední pásmo a vypálit.

13:11
    Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) do úniku z trestné lavice byl v brejku, ale blafák nedotáhl. Joni Ortio (Barys) byl připravený.

13:04

12:50
    Curtis Valk (Barys) to individuálně nezvládl, domácí znovu posílají puk přes všechny čáry.

12:31
    Matt Frattin (Barys) vedl útočnou akci Barysu, ale vypálit na branku nedokázal, následně Magnitka vyhodila.

12:00
    Nikita Michajlis (Barys) si najížděl do volného místa, čekal na přihrávku, ale do dráhy puku vložil hokejku jeden z domácích hráčů. Ten dokázal vyhodit.

11:36
    Alex Lintuniemi (Barys) kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně se puk dostal mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude před brankou.

11:22
    Přesilovku, úvodní v tomto zápase, si zahraje hostující celek, který má možnost vyrovnat.

11:04

11:04
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Prochorkin – 2 min., vysoká hůl).

10:37
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulejší hokej.

10:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek vede o jednu branku.

09:45
    Taylor Beck (Magnitogorsk) ujel v brejku po křídle do útočného pásma, jeho rána ovšem končí nad brankou.

09:22
    Grigorij Dronov (Magnitogorsk) jako obránce pálil od modré čáry, následně Arťom Zemčonok, ale ani jeden z nich nedokázal trefit branku.

08:57
    Oba týmy střídají, hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž utkání.

08:13
    Sergej Plotnikov (Magnitogorsk) pálil rychle po vhazování, jeho rána byla zblokovaná.

08:10
    Joni Ortio (Barys) kryje kotouč, vhazovat se bude po ráně Nikolaje Prochorkina před brankou Barysu. Domácí hráči jsou důraznější v úvodu zápasu.

06:56
    Dennis Rasmussen (Magnitogorsk) vedl zajímavou akci svého celku, zakončoval Sergej Mozjakin, ale jeho rána končí mimo branku.

06:10
    Linus Videll (Barys) pálil z mezikruží, rána mu nesedla podle představ, ale i tak musel Vasilij Košečkin zasahovat.

05:45
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, hosté se dostali do útočného pásma, ale domácí brankář byl připravený.

04:24
    Curtis Valk (Barys) se sice dostal do útočného pásma, ale nedokázal ohrozit branku soupeře. Následně se píská zakázané uvolnění domácích.

04:00
    Nyní na nějakou výraznější šanci čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

03:09
    Magnitogorsk hraje zodpovědně, nedává soupeři mnoho prostoru, Maxim Karpov vedl další domácí akci, vypálit ale nedokázal.

02:43
    Nyní se hosté pokoušeli odpovědět, Kirill Paňukov to vzal na sebe, ale nedokázal prostřelit obranu soupeře ani brankáře.
    01:27 Sergej MOZJAKIN - 1:0

01:27
    Domácí celek se dostává rychle v zápase do vedení, z bezprostřední blízkosti měl dostatek času na zpracování a zakončení obranou neobsazený SERGEJ MOZJAKIN. Asistence: Philip Holm a Maxim Karpov.

00:47
    Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, střely mířily nad brankou, gólman zasahovat nyní nemusel.

00:12
    Arťom Zemčonok (Magnitogorsk) rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod hry.

00:01
    Úvodní buly pro hostující celek, zápas začíná.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Dronov, Zemčonok, Pašnin, Minulin, Holm, Martynov, Nikolajev – Goldobin, S. Plotnikov, Prochorkin – A. Nestrašil, Beck, Košelev – Karpov, S. Mozjakin, Rasmussen – Jurov, Několenko, N. Kuljomin – Korobkin.

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Makljukov, Dietz, Šalapov, Heatherington, Lintuniemi, Blacker – Frattin, Paňukov, Videll – R. Starčenko, Petuchov, Gurkov – Michajlis, Valk, Lilja – Ševčenko, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Streltsov, Ronamarenko.

Zatím vždy platilo, že Magnitka v sérii vedla a Barys srovnával. Bude to platit i po pátém zápase?

Jediným českým nebo slovenským hokejistou v této série je Andrej Nestrašil oblékající dres Magnitky.

Důležitý, pátý duel, se bude hrát v Areně Metallurgu v Magnitogorsku.

Úvodní zápas série vyhrál Magnitogorsk, ve druhém klání vyhrál Nur-Sultan díky brance Darrena Dietze 2:1 a srovnal na 1:1 stav série.Třetí mač vyhrála Magnitka 2:1 a dostala se v sérii do vedení. V zatím posledním zápase série vyhrál Barys 4:2, díky čemuž srovnal stav série na 2:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. S. Mozjakin (Holm, Karpov), 16. Prochorkin (Dronov, Goldobin), 28. Goldobin (Prochorkin, S. Plotnikov), 36. Beck (A. Nestrašil, Pašnin), 37. Rasmussen (Holm) – 31. Valk

Barys Nur-Sultan: Ortio (37. H. Karlsson) – Makljukov, Dietz, Šalapov, Heatherington, Lintuniemi, Blacker – Frattin, Paňukov, Videll – R. Starčenko, Petuchov, Gurkov – Michajlis, Valk, Lilja – Ševčenko, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Streltsov, Ronamarenko

Diváci: 2 373