Ottawa – Calgary 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Columbus – Carolina 0:3 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 5:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 2:1 (kon.) | Vegas – St. Louis 5:1 (kon.)
Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 0:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
Vancouver Canucks
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Winnipeg Jets
Úterý 23.03.2021, 03:08 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vancouver s Winnipegem čeká v rámci probíhající sezony již šesté vzájemné utkání, do něhož v noci na úterý naskočí. Prozatím se ve vzájemných duelech o něco více dařilo Jets, kteří vyhráli tři z pěti utkání, avšak vzhledem k lichému počtu odehraných klání se ve své podstatě jedná o vyrovnanou bilanci.

Hosté mají za sebou dva těžké zápasy na ledě Edmontonu, se kterým v obou případech prohráli a rádi by se ve vyrovnané Severní divizi vrátili k trochu úspěšnějšímu období a posbírali zase pár výher. A to i s ohledem na to, že minulý týden v celkové bilanci prohráli tři ze čtyř odehraných zápasů.

Canucks v posledním utkání proti Montrealu přišli o svou sérii čtyř výher v řadě a jejich stíhací jízda za nejlepší čtyřkou divize byla pozastavena. I tak ale mohou být se svými posledními výkony velmi spokojení, jelikož se díky ní posunuli na dostřel od čtvrtého Montrealu. Ke své smůle však mají odehraný příliš vysoký počet zápasů, oproti Montrealu a Winnipegu dokonce o čtyři duely více, a tak ani tato úspěšná série jim příliš velkou výhodu prozatím nepřinesla.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler, Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn – Boeser, Horvat, Höglander – Virtanen, J. T. Miller, Vesey – Hawryluk, B. Sutter, Motte – MacEwen, Gaudette, Roussel.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey, Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Wheeler, Scheifele, Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Barton, Murchison.

00:01

00:37
    Nepovedená přihrávka přes střední pásmo vede k zakázanému uvolnění Vancouveru.

00:49
    Schmidtův pokus prolétl vedle branky do zadního hrazení. První pokus o střelu tedy příliš úspěšný nebyl.

01:06
    To Poolman už vypálil na klec. Demko jeho ránu od modré vyráží.

01:37
    Na druhé straně ledu se snažil prosadit Hamonic, jenže trefil svou ranou pouze bránícího Poolmana.

02:04
    Zakázané uvolnění Vancouveru vrací hru před Demka.

02:14
    Od úvodu sledujeme poměrně útočný hokej. Hosté po vyhraném buly zkusili rychle střílet, ale Wheeler trefil pouze bránícího protihráče.

03:39
    Další zakázané uvolnění Vancouveru po nepříliš přesné sehrávce skrz střední pásmo.

04:40
    Domácí mají puk ve svém pásmu a nedaří se jim přechod přes střední třetinu. Winnipeg dobře napadá jejich rozehrávku.

05:11
    Když už se jim povedlo přejít střední pásmo, přišla poměrně rychlá ztráta puku. Na druhé straně se Winnipegu nepovedlo nahození, které končí až v ochranné síti a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

06:30
    Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu, avšak nyní už podstatnou dobu bez střelby na branku.

07:15
    Zklidnit divoké tempo se snaží Vancouver, který se dostal do útočného pásma a přihrává si po obvodu. Puk se dostal do levého kruhu, odkud ale Virtanen míjí branku.

07:40
    Útok Canucks nakonec přinesl i střelu na branku, s tou si ale poradil Hellebuyck. Hra pokračuje.

08:25
    Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Útočné snahy Winnipegu jsou zhaceny poté, co Stanley dvakrát vypálil, avšak v obou případech pouze do bránících protihráčů.

09:03
    Hra je přerušena po zákroku Hellebuycka proti střele Horvata na druhé straně kluziště. Komerční přestávka.

09:33
    Další přerušení hry po zákroku Hellebuycka.

09:41
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Po vyhraném buly ve svém pásmu předvedl BLAKE WHEELER rychlý protiútok, na jehož konci probruslil do pravého kruhu a přesnou střelou pokořil Demka. Bez asistence.
    09:41 Blake WHEELER - 0:1

09:55
    Hosté znovu vyrazili do útoku, Ehlers byl z podobné pozice, z níž Wheeler otevřel skóre, vychytán.

10:30
    Vancouver se pokusil rozebrat obranu soupeře, ale úplně se mu to nepovedlo. Přesto si domácí našli prostor k zakončení, které ovšem vykryl Hellebuyck. Komerční pauza.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:44
    Edler se snažil najít spoluhráče na útočné modré čáře, ale jeho snaha končí jen zakázaným uvolněním pro Vancouver.

12:30
    Winnipeg vede na střely 7-6, mnohem podstatnější ovšem je, že vede 1:0 na branky.

13:10
    Nahození ze středního pásma od Lewise doputovalo až k Demkovi. I toto bude posouzeno jako střela. Domácí brankář rychle rozehrává.

14:05
    Vysoko odražený puk od mantinelu si před brankou Winnipegu zpracoval Boeser, který si srazil puk před sebe a okamžitě vystřelil. Hellebuyck byl pozorný, střelu likviduje a přerušuje hru. Komerční přestávka.

14:47
    Gaudette zkoušel štěstí z pravého kruhu, ale stejně jako spoluhráči recept na Hellebuycka, alespoň prozatím, nenašel.

15:25
    Útok Winnipegu byl zastaven kvůli postavení mimo hru. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

15:41
    Přečíslení dvou proti jednomu! Wheeler se Stastnym si dávali přednost, Stastny po přijmu přihrávky do pravého kruhu ještě jednou vrátil Wheelerovi, jenže jeho pas nebyl úplně ideálně poslaný. Útočník Jets se pro něj musel natáhnout za sebe a dal tím čas Demkovi k přesunu. Domácí brankář poté Wheelera vychytal parádním zákrokem.

16:15
    Demko má nyní plné ruce práce. Další jedovatá střela, tentokrát od Ehlerse, přišla zpoza kruhů, znovu se mu ovšem povedlo přerušit hru.

16:33
    Další přerušení hry po postavení mimo hru Vancouveru. Dění na ledě se nyní dost kouskuje.

16:51
    A pro změnu zakázané uvolnění Vancouveru.

17:32
    Pěkný průnik Hoglandera po pravém křídle. Domácí útočník nakonec vzal celou akci na sebe a z hranice pravého kruhu i vystřelil, ale Hellebuyck letící puk vytěsnil na zadní mantinel.

18:10
    Hra se vrátila před Demka, který tentokrát mohl zůstat v klidu a proti soupeři zasahovat nemusel.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny. V útoku jsou hosté.

19:07
    Už to ovšem neplatí, přišla ztráta puku a šanci na útok tak mají domácí.

19:30
    Po kroužení na pravé straně útočného pásma se Virtanen po otočce rozhodl ke střele, ale puk proletěl jen k zadnímu hrazení.

20:00

V úvodní dvacetiminutovce se střelecky prosadili pouze hosté a to po vydařené solo akci Blakea Wheelera, jenž ve svém pásmu vybojoval buly a sám se poté po pravém křídle vydal do útoku, přičemž celou akci zakončil přesně zamířenou střelou za záda Demka.

Další třetina začne přibližně v 04:00.

20:01

20:45
    Úvod druhé třetiny patřil především Winnipegu, který v útočném pásmu hrozil Demkovi. Zejména Scheifele, který s pukem objel branku, vypálil po vyjetí do prostoru dost nebezpečně. Puk se ale odrazil mimo klec.

21:11
    Protiútok Vancouveru končí jen postavením mimo hru.

21:20
    Jets vyhráli buly ve středním pásmu a Ehlers se vydal ke zteči až k brance soupeře. Demko jeho zakončení udržel na svých betonech a přerušil hru.

21:50
    Útok domácích nic nepřinesl. Pouze Hughes vypálil nepřesně od modré čáry a napálil kotouč do zadního mantinelu.

22:56
    Hra je přerušena v obranném pásmu Canucks. Vhazuje se po pravici Demka.

23:10
    Bude se poprvé v utkání vylučovat.

23:10
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 2 min., držení).

23:38
    Jets si prozatím v útočném pásmu pouze přihrávají...

23:52
    Po nepřesné střele z pravého kruhu se puku zmocnili domácí, kteří jej vyhazují přes všechny čáry.

24:22
    Winnipeg je usazen v útočné třetině a znovu zkouší rozebrat defenzivní kvartet soupeře.

24:45
    Pionk vypálil zpoza kruhů, Demko toho příliš neviděl, ale puk se mu zachytit povedlo.

24:55
    Canucks vyhodili kotouč přes všechny čáry.

25:10

25:16
    MacEwan, vracející se z trestné lavice, dostal přihrávku do úniku, dostal se až k Hellebuyckovi, před kterým zastavil, nechal proklouzat kolem vracejícího se obránce a prudce vypálil ze zhruba tří metrů. Jen do betonu.

26:00
    Postavení mimo hru zastavilo další útočnou akci Vancouveru.

26:57
    Hoglander se snažil mířit mezi betony Hellebuycka, který ovšem puk vytěsnil k zadnímu mantinelu. Dobrý útok domácích, ještě lepší zákrok hostujícího brankáře.

27:23
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Trochu smolné po chybné rozehrávce.

27:49
    Hamonic se prodral přes útočnou modrou čáru a pokusil se vystřelit od pravého mantinelu. Morrissey mu ovšem střelu srazil do ochranné sítě. Komerční pauza.

28:03
    Copp se napřáhl zpoza levého kruhu, na Demka ale nevyzrál. Stále tak platí vedení Winnipegu 1:0.

28:56
    Dubois se dostal do pravého kruhu a dostal tam přihrávku do jízdy. Puk si pustil na bekhend a zkusil rychle zakončit, jenže Demko podržel puk pod betony.

29:51
    Schmidt to nejspíš byl, kdo vypálil na Hellebuycka skrz stísněný prostor před brankou. Hostující brankář dál drží čisté konto.

30:35
    Dlouhý útok domácích nakonec nic nepřinesl. Hosté dostali puk až k zadnímu mantinelu obranného pásma Canucks.

31:13
    Bude se vylučovat na straně Winnipegu, to ale až po komerční pauze.

31:13
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., vysoká hůl).

31:20
    Hosté vyhráli buly a poslali puk přes všechny čáry.

31:58
    Nejen, že Winnipeg znovu vybojoval kotouč, ale ještě s ním vyjel do středního pásma a následně vrátil do vlastní třetiny. Až po pošetření cenného času se hosté rozhodli odpálit kotouč přes všechny čáry.

32:39
    Zatím nepříliš povedenou početní převahu nevylepšil ani Miller, který slabší střelou nechal Hellebuycka v klidu přerušit hru.

32:47
    A po buly další vyhození Winnipegu.

33:08
    Hosté se v oslabení vydali do útoku. Sice se nedostali ke střele, ale toto oslabení odehráli výborně.

33:13

33:48
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

34:42
    Ehlers prudce vypálil zpoza kruhů. Demko zachytil puk nad svými betony a přerušuje hru. Komerční pauza.

35:19
    Demko neudržel puk po střele Connora z levého kruhu. K jeho štěstí se ale žádný z hostujících hráčů poblíž nezdržoval a nemohl dorážet.

35:50
    Přesto Winnipeg dál útočil a až nyní se povedlo domácích vytěsnit hru mimo své pásmo.

35:57
    Postavení mimo hru Jets.

36:37
    Hosté jsou nyní mnohem aktivnější. Vancouver se de facto pouze brání, což pro něj vůbec není dobré. Naopak by potřeboval převzít iniciativu.

37:18
    MacEwan zavezl puk do útoku po pravé straně a uvolnil na středu Edlera, jehož dělovka však skončila jen na zadním mantinelu a poté mimo kluziště.

38:15
    Myers byl na ledě téměř dvě minuty v kuse. Prováhal šanci na prostřídání, ale k jeho štěstí Winnipeg neudržel puk v útočném pásmu, a tak mohl bek Canucks odjet na střídačku.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny. V závěru periody se příliš nestřílí, hraje se ale nadále v poměrně vysokém tempu.

39:25
    Po přerušení hry se bude vhazovat před Demkem.

39:30
    Ještě jedno přerušení, domácí vyhodili puk na svou střídačku.

40:00

Ve druhé třetině branka nepadla. Vancouver po slibném vstupu do druhé třetiny nedokázal ovšem využít dvě početní převahy a přenechal iniciativu Winnipegu, který byl nebezpečným týmem. Nic z toho však Jets nevytěžili a tak stále platí skóre 1:0 v jejich prospěch.

Další třetina začne přibližně v 04:52.

40:01

40:48
    Vyrážečkou musel Hellebuyck zasáhnout proti nepříjemné střele Boesera. Těžkou situaci ale zvládl.

41:06
    Tlak Vancouveru končí trochu nešťastně. Rána Edlera od modré čáry trefila Horvata do nohy. Domácí útočník jen s vypětím všech sil odkulhal na střídačku a mizí v kabině...

41:25
    Demko vyráží puk po střele Morrisseye až do ochranné sítě.

42:07
    Hosté vybojovali ve svém pásmu puk a rozjeli rychlý protiútok, na jehož konci ADAM LOWRY z pravé strany přihrával na střed, ale puk tečoval vracející se obránce. Od něj se kotouč odrazil do vzduchu, obloučkem přeletěl Demka a zapadl za jeho záda do branky. Asistence: Madon Appleton.
    42:07 Adam LOWRY - 0:2

43:04
    Stastny obětavě nastavil své tělo jedovaté střele Schmidta od modré čáry a vypomohl Hellebuyckovi.

43:45
    Canucks se snaží zvýšit aktivitu, potřebují vsítit kontaktní gól, aby se dostali zpět do hry. Jenže tím trochu také otevřeli obranu, čehož se pokusil využít Connor. Jeho střelu zpoza levého kruhu Demko vyráží.

44:10
    Už jsou ale zase Canucks zpět v útoku a snaží se vykombinovat střeleckou pozici.

44:50
    Prozatím Winnipeg předvádí dobrou obrannou práci. Nyní jejich kontr zastavilo postavení mimo hru.

45:29
    A tomu se říká smůla! Střela Jordieho Benna od modré čáry prošla skrz skupinu hráčů mezi kruhy, překonala i Hellebuycka, ale zastavila se o horní tyč!

45:50
    Kotouč končí na jedné ze střídaček.

46:45
    Gaudette se snažil překonat Hellebuycka z pravého kruhu, ale hostující brankář si připisuje už 18. úspěšný zákrok.

47:03
    Po ráně Connora, kterou zblokoval Hamonic, končí puk v hledišti. Komerční pauza.

48:05
    Winnipeg drží puk dlouze v útočném pásmu a přihrává si podél mantinelu. To mu za tohoto stavu vyhovuje, šetří čas daleko od své branky.

48:42
    A dlouhý útok, dlouhá kombinaci, končí pro hosty nejlepším možným způsobem. Skákavou přihrávku od modré přiťukl na levé straně brankoviště Copp na pravou stranu k ADAMOVI LOWRYMU, který vsítil druhou branku ve třetí třetině. Proti jeho zakončení nemohl Demko vůbec nic dělat. Asistence: Andrew Copp, Josh Morrissey.
    48:42 Adam LOWRY - 0:3

49:05
    Virtanen se uvolnil mezi kruhy a vypálil na Hellebuycka, jenž ale nadále drží čisté konto. Pro Vancouver už to musí být frustrující.

50:01
    Jets se dopustili zakázaného uvolnění, které vrací hru před Hellebuycka.

50:16
    Hamonic si sjel do pravého kruhu a zkušil štěstí z této pozice. Ani tentokrát Hellebuyck nezaváhal.

51:10
    Menší závar před Hellebuyckem, jenž z celé situace vyšel jako vítěz. Z trochu nepřehledné situace chtěl vytěžit Benn od modré čáry, k němuž se dostal puk, ale jeho ránu brankář hostí zastavil a nedovolil soupeři dorážet, byť se o to snažili hned dva domácí útočníci. Komerční pauza.

51:21
    Miller se pokoušel mezi kruhy protečovat letící puk, i to však dokázal Hellebuyck vychytat.

52:10
    Také jedna úsměvnější situace. Nahození Canucks do útočného pásma se odrazilo k Hellebuyckovi, který chtěl odehrát puk o zadní mantinel, ale nějakým způsobem se mu při tomto pokusu podařilo padnout na led jako podťatému.

52:20
    A krátce poté padl jako podťatý také jeden hráč Vancouveru, tomu však k tomu pomohl Stastny. Rozhodčí nevylučuje.

53:18
    Jets se dostali do útoku a po delší době musel rovněž Demko zasahovat. Connorovu střelu z pravého kruhu chytá.

53:58
    Hra je znovu přerušena, tentokrát ovšem v obranném pásmu Winnipegu. Hoglanderovu střelu totiž do hlediště sráží Perreault.

54:30
    Canucks se krátí čas. S ohledem na dobrou práci Hellebuycka by zvrat v tomto utkání byl v tuto chvíli už zázrak. Ale domácí to ještě musí zkusit.

55:18
    Avšak hosté dobře brání a průnik soupeře okamžitě zastavili a puk zase odváží pryč ze svého pásma.

55:43
    Motteho dlouhá přihrávka přes střední pásmo se neujala. Zakázané uvolnění.

56:00
    Komerční přestávka.

56:42
    Ke smůle Vancouveru drží hosté puk daleko od své branky.

57:00
    Canucks chtěli odvolat brankáře ve chvíli, kdy byl puk ve středním pásmu. Demko už byl téměř u střídačky, ale hosté zastavili akci soupeře a Demko si rychle vracel zpět do branky. Rozhozená obrana Canucks však dopustila, že Scheifele přihrál mezi kruhy zcela volnému PAULU STASTNEMU, který Demka prostřelil a přidává definitivní tečku za jakoukoliv snahou domácích o zázrak. Asistence: Mark Scheifele.
    57:00 Paul STASTNY - 0:4

57:50
    Edler trefuje střelou od modré čáry tyč Hellebuyckovy branky. Podruhé v utkání pomohla brankáři Jets konstrukce jeho klece. Hosté následně odehráli puk na zakázané uvolnění.

58:35
    Utkání se chýlí ke svému konci. Útoky Vancouveru jsou již bez energie, ale přesto se někteří ještě alespoň o čestný gól snaží.

59:24
    Ale bez úspěchu, nyní ani nepřešli červenou čáru.

Dlouho to vypadalo, že vyrovnaný zápas mezi Vancouverem a Winnipegem nabídne dramatickou koncovku. Po dvou třetinách vedli hostující Jets pouze 1:0, ale zkraje třetí třetiny své vedení zvýšili zásluhou Lowryho, jenž navíc přidal o šest minut později další branku a bylo po možnosti sledovat dramatickou koncovku střetnutí.

Winnipeg nakonec zvítězil 4:0 a po dvou porážkách se mu povedlo opět vybojovat velmi důležité dva body, díky nimž se ještě více osamostatnil na třetím místě Severní divize.

Kdo nastoupil do brankoviště?
    Thatcher Demko (VAN) 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2%, odchytal 60:00
    Connor Hellebuyck (WPG) 22 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání
    V utkání se nepředstavil žádný český nebo slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Connor Hellebuyck (WPG)
    2. Adam Lowty (WPG) 2+0
    3. Blake Wheeler (WPG) 1+0

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (05:33:26)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Wheeler, 43. Lowry (Appleton), 49. Lowry (Copp, Morrissey), 57. Stastny (Scheifele)

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers (A), Jo. Benn – Boeser, Horvat (C), Höglander – Virtanen, J. T. Miller, Vesey – Hawryluk, Graovac, Motte – MacEwen, Gaudette, Roussel.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Barton, Murchison