NHL
Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Columbus – Detroit 5:4 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 5:1 (kon.) | Florida – Tampa 5:1 (kon.)
Nashville – Carolina 3:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – St. Louis 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 4:3 (kon.) | San Jose – Arizona 4:5 (po pr.)
po prodl.
Minnesota Wild
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Anaheim Ducks
Neděle 09.05.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
  Staňte se fanoušky NHL.cz!
   
  Anaheim dnes uzavře základní část a zároveň i letošní sezónu v Minnesotě, se kterou se střetne podruhé během čtyřiadvaceti hodin. Hráči Ducks včera v noci Minnesotu potrápili, nakonec ale padli po prodloužení 4:3. O osudu posledního vzájemného utkání a vítězství Wild rozhodl čtyřiadvacetiletý útočník Kirill Kaprizov.
   
  Zatímco Anaheim se dnes s letošní sezónou rozloučí, Minnesotu čekají ještě poslední dva zápasy proti St. Louis a poté už playoff. Wild už mají sice postup jistý a mohlo by se zdát, že už není o co hrát, opak je ale pravdou, protože ve hře je ještě druhé místo Západní divize, ze kterého mohou sesadit Colorado. Ducks skončí na posledním místě bez ohledu na výsledek.
   
  Úvodní sestavy:

  Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Ma. Johansson, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Sturm, Bonino. Hlavní trenér: Dean Evason.

  Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson (A), Fowler (A), Ja. Larsson, Benoit, Drysdale, Mahura – Rakell, Lundeström, Heinen – Terry, Zegras, Comtois – Volkov, Getzlaf (C), Deslauriers – Carrick, Steel, Jones. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

  Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee. Čároví: Julien Fournier, Ryan Galloway.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:01
  Ducks vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se tedy mohou vydat směrem vpřed. Včerejší střetnutí skončilo vítězstvím Minnesoty po prodloužení 4:3.
   
  00:30
  Hokejisté Anaheimu se ocitli na obranné modré čáře pod obrovským tlakem a o pár sekund později vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Přerušení.
   
  01:03
  Ryan Suter vystřelil na levém křídle od modré čáry a jeho táhlá tečovaná střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány, kterou dnes hájí Ryan Miller.
   
  02:41
  Kevin Fiala rychle vyrazil společně s Marcusem Johanssonem do přečíslení dva na jednoho a skvěle se natlačil před bránu, jeho bekhendové zakončení ale skončilo na sevřených betonech Ryana Millera! Wild měli první slibnou příležitost.
   
  03:29
  Puk skončil na střídačce Wild, těsně předtím ale na pravém křídle vypálil od modré čáry Trevor Zegras a jeho tečovaná střela těsně minula vzdálenější levou tyč domácí brány Minnesoty!
   
  04:18
  Mats Zuccarello měl problém se zpracováním puku, nakonec se ale na pravém křídle dostal ke střele a z ostrého úhlu zamířil do náruče brankáře Ryana Millera.
   
  05:17
  Carson Soucy zkusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování a mířil na lapačku Ryana Millera, pozorný brankář Ducks ale jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.
   
  05:50
  Cam Talbot nedokázal udržet střelu z vrcholu levého kruhu pro vhazování v lapačce a Ducks se dostali k dorážce, kterou domácí brankář skvěle vyrazil, když se bleskově přesunul k levé tyči!
   
  06:21
  Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. Minnesota dnes měla dvě slibné brankové příležitosti a to samé vlastně platí i v případě Ducks.
   
  06:40
  Max Jones je v úvodu zápasu hodně aktivní a nyní zkusil vystřelit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější levou tyč.
   
  07:31
  Z podobného místa vzápětí vystřelil po obratu hry Josh Manson, Cam Talbot byl ale pozorný a hokejkou rychle stáhl puk pod svou lapačku. Zatím je to bez branek.
   
  08:11
  Alexandr Volkov vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho prudká rána s příklepem zamířila nad bránu. Za Camem Talbotem zaznělo ochranné sklo.
   
  09:01
  Minnesota je během posledních okamžiků zápasu pod tlakem a raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.
   
  09:41
  Hokejisté Minnesoty se zdravě naštvali a Kirill Kaprizov vyrazil společně s Ryanem Hartmanem a Matsem Zuccarellem do útoku, nikdo se ale ke střele nedostal.
   
  10:21
  Jonas Brodin vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování směrem na přední tyč, kde byl připravený Ryan Miller a sevřenými betony bez problému zasáhl.
   
  11:04
  Útočné snažení Ducks skončilo a po přerušení hry přichází na řadu druhá komerční přestávka. Zatím žádný gól nepadl a skóre je tedy bezbrankové.
  Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!
   
  12:02
  Anaheim právě vstřelil branku!
  RICKARD RAKELL teď sice stál zády k bráně, nahození Joshe Mahury od modré čáry ale ve vzduchu skvěle tečoval mezi betony Cama Talbota! Asistence: Josh Mahura a Josh Manson.
  12:02 Rickard RAKELL - 0:1
   
  12:50
  Joel Eriksson Ek byl zasažen vysokou holí do obličeje a Troy Terry dostal čtyři minuty. Velká šance Minnesoty.
   
  13:37
  Kevin Fiala teď vypálil na vrcholu mezikruží bez přípravy a jeho rána mířila k pravé tyči, Ryan Miller ale vytáhl skvělý semafor a podržel Ducks!
   
  13:47
  Tentokrát si Ryan Miller připsal snadnější zákrok, když na pravém křídle vystřelil od hrazení Joel Eriksson Ek a brankář Anaheimu podržel kotouč ve svém náručí.
   
  14:56
  Matt Dumba vypálil na vrcholu levého kruhu a poté pravého kruhu pro vhazování, obě jeho střely bez přípravy ale skončily mimo. První nad. Druhá vedle.
   
  16:22
  Nicolas Deslauriers vyrazil podél trestných lavic do přečíslení dva na jednoho a mohl skórovat v oslabení, Cam Talbot ale jeho střelu na přední tyči vyrazil.
   
  16:32
  Minnesota právě vstřelila branku!
  Kirill Kaprizov na levém křídle skvěle potáhl puk a poté ho pěkně předložil před bránu JAREDOVI SPURGEONOVI, který nyní po ledě skóroval do prázdné sítě! Ryan Miller se sklouzl mimo bránu. Stav 1:1. Asistence: Kirill Kaprizov a Kevin Fiala.
  16:32 Jared SPURGEON - 1:1
   
  19:00
  Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
   
  19:22
  Kirill Kaprizov mohl otočit skóre, když na pravém křídle vypálil od modré čáry, Ryan Miller ale našel puk na přední tyči v lapačce. Následuje komerční přestávka.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Rickard Rakell sice poslal skvělou tečí ve vzduchu Anaheim do vedení, poté ale fauloval Troy Terry a jeho čtyřminutové vyloučení v závěru první třetiny po nádherné kombinační akci potrestal Jared Spurgeon. Po první části. Minnesota Wild 1 Anaheim Ducks 1.
   
  Druhá třetina začne přibližně v 3:02.
   
  Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-5; Zablokované střely: 5-2; Vhazování: 61%-39%; Hity: 2-3; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:01
  Minnesota vyhrála úvodní vhazování prostřední části, do které oba týmy vstupují za stavu 1:1 poté, co na branku Rickarda Rakella odpověděl Jared Spurgeon.
   
  21:44
  Minnesota otočila hru a Marcus Johansson vypálil na levém křídle s příklepem, jeho rána od modré čáry ale trefila brusli jednoho z hráčů a skončila v ochranné síti.
   
  22:30
  Hokejisté Anaheimu otočili hru podél střídaček a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování se dostali ke střele, kterou na přední tyči hrudí vyrazil Cam Talbot.
   
  23:33
  Nico Sturm se řítil po nádherné krátké kolmé přihrávce sám na bránu, jenže poté neposedný kotouč poslal z blízkosti nad ní! Obrovská šance!
   
  24:13
  Marcus Foligno prokázal obrovskou rychlost a také on se protáhl do samostatného úniku, jenže Ryan Miller včas sevřel betony k sobě!
   
  24:39
  Mats Zuccarello teď vypálil na pravém křídle ihned po vhazování a dobře mířil do vzdálenějšího levého horní rohu brány, Ryan Miller puk vyrazil do ochranné sítě.
   
  25:22
  Ryan Getzlaf byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Minnesota má k dispozici další přesilovou hru (1/2).
   
  26:30
  Nick Bonino zkusil vystřelit na bodu levého kruhu pro buly, jeho pokus byl ale na přední tyči zablokován a Ducks se tak podařilo minimálně na chvíli osvobodit.
   
  27:30
  Mats Zuccarello vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy nepřesně a vyloučený Ryan Getzlaf už se vrátil zpět na ledovou plochu. Následuje reklamní přestávka.
   
  28:46
  Trevor Zegras vyhodil puk z obranného pásma Ducks směrem na bránu Minnesoty a po zásahu Cama Talbota se tedy nemohlo pískat zakázané uvolnění.
   
  29:46
  Nick Bonino vystřelil po souboji v rohu ledové plochy na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levou tyč brány Ducks.
   
  30:47
  Alexandr Volkov na ose ledové plochy krásně pronikl do útočného pásma, jenže jeho následná střela zápěstím z prostoru mezikruží byla sražena mimo.
   
  31:33
  Polovina zápasu je za námi a další útočnou snahu Ducks zřejmě zastavilo postavení mimo hru. Před námi je každopádně další krátká reklamní přestávka.
   
  32:47
  Trevor Zegras se dostal do zakončení v pravém kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale připravený Cam Talbot, který ukryl jeho pokus snadno v lapačce.
   
  34:10
  Marcus Foligno se rychle vytočil zpoza brány a snažil se zakončit v blízkosti levé tyče, Ryan Miller ale ukryl vkleče puk pod svou lapačkou. Komerční přestávka.
   
  35:05
  Minnesota právě vstřelila branku!
  Kirill Kaprizov znovu vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a pěknou přihrávkou z úhlu vzápětí našel RYANA HARTMANA, který na vzdálenější pravé tyči bez problému skóroval do odkryté sítě! Minnesota otočila vývoj a vede 2:1. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.
  35:05 Ryan HARTMAN - 2:1
   
  35:56
  Minnesota právě vstřelila branku!
  NICK BONINO využil pěkné zpětné bekhendové přihrávky Nica Sturma z levého kruhu, když nádhernou bombou z mezikruží napálil puk do pravého horní rohu brány! Oba góly dělilo pouhých 51 sekund. Asistence: Nico Sturm.
  35:56 Nick BONINO - 3:1
   
  37:36
  Minnesota vstřelila dva góly v rozpětí pouhých 51 sekund a udělala výrazný krok k vítězství. Anaheim musí vstřelit minimálně dva góly, pokud chce bodovat.
   
  38:38
  Simon Benoit vyhodil puk v obranném pásmu přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
   
  39:00
  Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Minnesota udělala krátce před koncem prostřední části významný krok k vítězství, když se v rozpětí pouhých 51 sekund prosadili v domácím dresu Ryan Hartman a Nick Bonino. Skóre po druhé třetině zápasu je již podle očekávání. Minnesota Wild 3 Anaheim Ducks 1.
   
  Třetí třetina začne přibližně v 3:58.
   
  Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-8; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 49%-51%; Hity: 4-3; Přesilové hry: 1/4-0/0; Trestné minuty: 0-8.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:01
  Minnesota vstřelila v závěru prostřední části duelu dva slepené góly a do závěrečné třetí třetiny vstupuje s dvoubrankovým vedením. Navíc dohrává přesilovku.
   
  41:16
  Ducks oslabení úspěšně přečkali a na bodu pravého kruhu pro vhazování práskl bez přípravy do puku Jacob Larsson, Cam Talbot ale puk a jeho ránu vyrazil mimo.
   
  42:18
  Anaheim právě vstřelil branku!
  TREVOR ZEGRAS si v levém kruhu pro vhazování skvěle pokryl puk a nádhernou střelou zápěstím z úhlu zamířil do vzdálenějšího pravého rohu! Asistence: Maxime Comtois a Jamie Drysdale.
  42:18 Trevor ZEGRAS - 3:2
   
  44:00
  Ducks sice nedokázali na levém křídle dojet nahozený puk, zásluhou dobrého forčekingu ho ale získali zpět a následná střela od modré čáry byla zablokována.
  Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!
   
  44:52
  Hokejisté Anaheimu hýří v úvodu třetí části pohybem a nyní se dostali ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Cam Talbot ale ukryl puk v své lapačce.
   
  45:37
  Jonas Brodin byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Anaheim může vyrovnat během první přesilové hry.
   
  46:32
  Jared Spurgeon dokázal vybojovat puk za vlastní bránou a poté ho vyhodit až k bráně Ryana Millera.
   
  47:00
  Trevor Zegras dostal nádhernou přihrávku na vzdálenější pravou tyč a mohl skórovat do prázdné brány, jenže Cam Talbot se stačil přesunout a levým betonem pak vytáhnout spektakulární zákrok! Vyrovnání se nekoná!
   
  48:50
  Cam Talbot ukryl nahození Ducks v lapačce a poté, co Minnesota úspěšně přečkala důležité oslabení, dostává prostor reklamní přestávka. Ducks prohrávají o gól.
   
  50:21
  Ducks předvedli krásnou rychlou akci a na bodu levého kruhu se dostal ke střele Josh Mahura, našel ovšem pouze náruč Cama Talbota. Komerční přestávka.
   
  51:27
  Anaheim dostal Minnesotu pod velký tlak, domácí si za to ale mohli sami, když nepřesně rozehráli zpoza vlastní brány. Nicméně, Ducks se poté ke střele nedostali.
   
  52:12
  Max Jones byl souběžně vyloučen s Ianem Colem, který hrál bez helmy, a dvě minuty se tedy bude hrát ve hře 4 na 4. První trest za nesportovní chování.
   
  54:37
  Kotouč teď skončil v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka. Wild vedou 3:2.
  Staňte se fanoušky NHL.cz!
   
  55:21
  Minnesota se snaží hrát za jednobrankového vedení hodně jednoduše a držet puk v útočném pásmu, což se jejím hráčům nyní daří. Do konce necelých 5 minut.
   
  56:10
  Jacob Larsson chtěl vypálit bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže puk úplně minul.
   
  56:29
  Ryan Miller nedokázal udržet ránu od modré čáry, vzápětí mu ale pomohl jeden ze spoluhráčů, který puk zametl pod něj. Wild se nepodařilo přidat pojistku.
   
  58:12
  Anaheim by rád odvolal brankáře, jenže se mu nedaří udržet v útočném pásmu. Wild velice dobře brání.
   
  58:36
  Ryan Miller se ohlédl za vyhozením Minnesoty a poté naskočil na střídačku! Hra bez brankáře.
   
  59:00
  Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
   
  59:34
  Anaheim právě vstřelil branku!
  Kevin Fiala minul prázdnou bránu a na opačné straně poté skóroval MAXIME COMTOIS, když nádhernou střelou z bodu levého kruhu vymetl bližší levý horní roh brány! Ducks tedy dokázali vyrovnat! Asistence: Rickard Rakell a Troy Terry.
  59:34 Maxime COMTOIS - 3:3
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  Minnesota má před sebou další prodloužení. Včerejší extra time rozhodl po pouhých 17 sekundách Kirill Kaprizov, který dnes zaznamenal dva body za dvě asistence. Stav. Minnesota Wild 3 Anaheim Ducks 3.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  61:06
  Marcus Johansson vyrazil na levém křídle na steč, jenže neměl podporu spoluhráčů, a tak otočil hru zpátky.
   
  61:47
  Jamie Drysdale mohl rozhodnout, jenže Cam Talbot ho skvěle vychytal pravým betonem!
   
  62:46
  Minnesota právě vstřelila branku!
  VICTOR RASK teď vymetl nádhernou střelou z levého kruhu bližší levý horní roh brány poté, co převzal puk na útočné modré čáře, a potvrdil nejlepší domácí bilanci Wild v historii organizace – 4:3! Asistence: Matt Dumba a Mats Zuccarello.
  62:46 Victor RASK - 4:3
   
  Konec zápasu.
   
  Minnesota se rozloučila s domácím prostředím vítězně, když na svém ledě podruhé v řadě porazila Anaheim po prodloužení. Wild vstřelili ve druhé části dva góly v rozpětí 51 sekund a udělali krok k vítězství, jenže Ducks dokázali vyrovnat. Prodloužení poté rozhodl Victor Rask. Minnesota letos zaznamenala nejlepší domácí bilanci v historii organizace. Konečný výsledek zápasu v St. Paul. Minnesota Wild 4 Anaheim Ducks 3.
   
  Statistiky: Střely na bránu: 25-22; Zablokované střely: 14-7; Vhazování: 49%-51%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné minuty: 4-10.
   
  Kdo se postavil do brankoviště?

  Cam Talbot (MIN) 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4%, odchytal 62:46
  Ryan Miller (ANA) 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 61:48

  Tři hvězdy utkání

  1. Victor Rask (MIN) 1+0
  2. Kirill Kaprizov (MIN) 0+2
  3. Ryan Miller (ANA) 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 61:48 (04:46:27)

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 17. Spurgeon (Kaprizov, Fiala), 36. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 36. Bonino (Sturm), 63. V. Rask (Dumba, Zuccarello) – 13. Rakell (Mahura, Manson), 43. Zegras (Comtois, Drysdale), 60. Comtois (Rakell, Terry)


  Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Ma. Johansson, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Sturm, Bonino. Hlavní trenér: Dean Evason.
  Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson (A), Fowler (A), Ja. Larsson, Benoit, Drysdale, Mahura – Rakell, Lundeström, Heinen – Terry, Zegras, Comtois – Volkov, Getzlaf (C), Deslauriers – Carrick, Steel, Jones. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

  Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee. Čároví: Julien Fournier, Ryan Galloway

  Diváci: 3300
  thejrc.org