Bolívie – Argentina 1:4 (kon.) | Uruguay – Paraguay 1:0 (kon.)
Bolívie
1:4 (0:3)
Argentina
Úterý 29.06.2021, 02:00 • Arena Pantanal (Cuiabá) • Copa América • Skupina A

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek noci. (03:59:09)

Argentina se může těšit na čtvrtfinále, ve kterém vyzve Ekvádor. Bolívie na turnaji končí.
    Argentina porazila Bolívii 4:1.

Zápas končí, Argentina zvítězila nad Bolívií 4:1 a potvrdila své první místo ve skupině A Copa América. Bolívie už před zápasem věděla, že skončí ve skupině poslední, ale určitě se chtěla s turnajem rozloučit lepším výsledkem. O výhře Argentiny rozhodl už první poločas. Hned v úvodu zápasu Lampe skvěle vychytal Agüera i Correu, v šesté minutě už ale Argentina šla do vedení, prosadil se po Messiho přihrávce Alejandro Gómez. Ve 33. minutě byl právě tento hráč ve vápně Bolívie faulovaný a penaltu s přehledem proměnil Lionel Messi. Ten se ve 43. minutě po parádním pasu od Agüera prosadil ještě jednou. Ve druhém poločase dokázala Bolívie snížit v 60. minutě se pěkně pod břevno trefil Erwin Saavedra. Už o pět minut později to ale opět bylo o tři góly, po minutě na hřišti se prosadil z dorážky střídající Lautaro Martínez. Další góly už nepadly, další dvě šance Messiho a dvě střely Lautara Martíneze vychytal skvělý Carlos Lampe.

90+4

90+3
    Argentina zůstává na útočné polovině hřiště a ještě se pokusí vytvořit si zřejmě poslední šanci v zápase.

90+2
    A z rohového kopu už Argentinci bolivijskou branku ohrozit nedokázali.

90+2
    Lionel Messi se dostal do šance, když se pěkně obtočil okolo Bejarana. Jeho následné zakončení ale Lampe skvěle vyrazil na rohový kop. Pokus o hattrick Messimu nevyšel.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Henry Vaca sám standardní situaci rozehrál, ale ani na dvakrát neprocpal svou střelou míč na bránu.

90
    Znovu byl Vaca nedovoleně sražen na zem, tentokrát už je to za cenu žluté karty pro Acuňu. Bolívie bude mít zajímavý přímý kop.

89
    Henry Vaca byl faulovaný, Bolívie okamžitě ve středu pole na krátko rozehrává.

88
    Na trávníku zůstával chvíli ležet další hráč Argentiny Lautaro Martínez, ale i on bude v pořádku, spoluhráči už mu pomohli na nohy.

87
    Lisandro Martínez má krvavé zranění, takže musí být za postranní čárou ošetřen.

86
    V závěru utkání přeci jen vidíme první žlutou kartu utkání, dostává ji Rodrigo Ramallo za faul loktem na Lisandra Martíneze.

85
    Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Erwin Saavedra, přichází Moisés Villarroel.

85
    Tentokrát po rohovém kopu Carlos Lampe zasahovat nemusel, veškerou práci odvedli obránci.

84
    Julián Álvarez ukázal dobrou rychlost a z pravého křídla se vřítil do šestnáctky. Pak sice nedokázal před brankou nikoho oslovit přihrávkou, ale vybojoval alespoň rohový kop.

83
    Marcos Acuňa vhodil z autu míč až do šestnáctky, ale se spoluhráči si nerozuměl, nikoho z nich nenašel.

Petr Sumbal

Branky: 60. Saavedra (Justiniano) – 6. A. Gómez (Messi), 33. Messi (pen.), 43. Messi (Agüero), 65. Lautaro Martínez

Karty:   86. Lisandro Martínez (ARG), 90. Acuňa (ARG)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 0:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:7.
    Bolívie: Lampe – Saavedra (85. Villarroel), Haquin, Jusino, R. Fernández (81. Wayar) – Justiniano (C) – Chura (61. H. Vaca), R. Vaca, Céspedes, Diego Bejarano – Álvarez (61. Ramallo).
    Náhradníci: Cordano, J. Rojas – Arce, Flores, Marc. Martins, Quinteros, Ramallo, Sánchez, H. Vaca, Villarroel, Wayar.

Argentina: Armani – Montiel, Pezzella, Lisandro Martínez, Acuňa – G. Rodríguez (71. Paredes), Palacios (71. Domínguez) – Á. Correa (64. Lo Celso), Messi (C), A. Gómez (56. Álvarez) – Agüero (64. Lautaro Martínez).
    Náhradníci: Marchesín, Musso – Álvarez, de Paul, Domínguez, N. González, Lo Celso, Lucas Martínez, Otamendi, Paredes, Tagliafico, Lautaro Martínez.

Rozhodčí: Rojas – León, Bossio