Kajrat – CZ Bělehrad 2:1 (kon.) | Malmö – Helsinki 2:1 (kon.) | Mura – Ludogorec 0:0 (kon.)
Slovan Bratislava – Young Boys 0:0 (kon.) | Eindhoven – Galatasaray 5:1 (kon.) | Olympiakos – Neftçi Baku 1:0 (kon.)
Legia – Flora 2:1 (kon.)
FC Kajrat Almaty
2:1 (1:0)
FK Crvena Zvezda Bělehrad
Středa 21.07.2021, 16:00 • Almaty Ortalyk Stadion, Almaty • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:55:54)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:5.

Je konec. Kajrat Almaty zvítězily nad Crvenou Zvezdou Bělehrad 2:1. Už ve 3. minutě mohli jít domácí do vedení, když prchnul obráncům Hovhanisjan, ale jeho střelu dokázal vyrazit brankáře Borjan. Ve 24. minutě se už ale Almaty dočkaly gólu, který vstřelil Kanté. Ke konci poločasu byl Bělehrad o něco aktivnější, ale branka už nepadla. Do druhé části zápasu vstoupili hosté velmi aktivně a v 56. minutě srovnali, když si dal vlastní branku Mikanovič. V 78. minutě mohla Crvena Zvezda otočit zápas, ale pokus Kangy vyrazil brankář. O minutu později přišlo potrestání ze strany domácích, když se trefil Bagnack. Konec zápasu už si domácí pohídali.

90+4

90+3
    Bagnack se provinil faulem ve středu hrací plochy, kde zfauloval Krstičiče a hosté mají poslední možnost něco vymyslet.

90+2
    Ovšem domácí brankář Pokatilov se ujal míče a nakopl jej až za svatyni Bělehradu.

90+1
    Kanga se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy, kde podrazil Kantého.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90
    Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází El Fardou, přichází Falco.

88
    Domácí jen odkoply míč až k brankáři Borjanovi, ale Crvena Zvezda dlouho u míče nepobyla.

87
    Almaty se dostaly dopředu po pravé straně a získaly autové vhazování.

86
    Kajrat Almaty už si chtějí pohlídat tento jednogólový náskok a soustředí se především na svou defenzívu.

84
    Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Katai, přichází Bakayoko.

82
    Lois Diony měl na pravé straně hodně místa a nakonec už uvnitř domácí šestnáctky vystřelil, ale jeho pokus letěl několik metrů vedle.

81
    Nyní skončil míč jen v zámezí a Kajrat Almaty získaly autové vhazování na své polovině.
    79. Macky BAGNACK - 2:1

79
    Kajrat právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš a domácí celek si bere vedení zpět na svou stranu! Po rohovém kopu sice nepřišlo zakončení a hostující obrana se vysunula ze svého vápna, ovšem Jan Vorogovskij skvělým lobem za hlavu našel na hranici ofsajdu volného MACKA BAGNACKA, který zakončil do pravé části branky. Asistence: Jan Vorogovskij.

79
    Posléze přišel protiútok, ale Kantého střelu zblokoval hostující obránce.

78
    No a málem to bylo 2:1 pro Bělehrad! Kanga se totiž opřel do míče na hranici šestnáctky, ale jeho ránu k levé tyči dokázal skvělým zákrokem vyrazit brankář Pokatilov!

77
    Crvena Zvezda Bělehrad je momentálně ve druhé půli lepším týmem, ale už jsme delší dobu neviděli nic vážnějšího.

76
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Burančjev, přichází Aljkulov.

74
    Kanga ovšem poslal jen přízemní přihrávku na hranici vápna, odkud přišla hodně hodně hodně nepovedená střela jeho spoluhráče.

73
    Krstičič se opřel do míče uvnitř vápna, ale jeho rána byla zblokována a následuje tak rohový kop Kangy.

72
    Kanté byl zdvojen hráči Bělehradu a nakonec tak přišel o míč.

70
    Dvacet minut před koncem utkání přiletěl centr z levé strany do vápna, kde byl připraven brankář Pokatilov.

69
    Hovhanisjan se sice rval se soupeřem o míč, ale nakonec se domácí hráč provinil faulem.

68
    Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Ivanič, přichází Kanga.
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Šušenačev, přichází Bagnack.

67
    Už to vypadalo na nadějnou šanci domácích, ale střela ze střední vzdálenosti trefila pouze spoluhráče.

66
    Kajrat Almaty posléze velmi rychle rozehrály a dostaly se do útoky, ze kterého vytěžily rohový kop z levé strany.

65
    El Fardou se snažil projít z pravé strany do vápna, ale soupeř ho poslal pouze k zemi, ovšem čistě a následně tak sudí odpískal ruku hostujícímu útočníkovi za chycení míče.

63
    Poté se sice k míči dostali domácí, ale na dlouho to nebylo. Bělehrad tak má další autové vhazování.

62
    Ve druhé části zápasu zatím je Crvena Zvezda o něco lepším týmem a nyní má k dispozici autové vhazování.

60
    Po chvíli letěl další míč z nohy bělehradského hráče do vápna, kde se ale dostal vysoko gólman Pokatilov a vyboxoval balón.

59
    Hosté ale znovu rozehráli standardní situaci nakrátko a následný centr do vápna nepřinesl nic nebezpečného.

57
    Nyní se Bělehrad opět dostal dopředu a získal rohový kop z levé strany.
    56. Dino MIKANOVIČ - 1:1

56
    CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
    Tak to je obrovská smůla pro domácí a zároveň je srovnáno na 1:1! Gajič poslal přízemní centr z pravé strany do vápna, kde si nakonec balón srazil nechytatelně k levé tyči DINO MIKANOVIČ a je z toho tak vlastní branka.

55
    Kajrat Almaty se dostaly z pravé strany na střed vápna, kde přišlo zakončení Kantého, ale to letělo vysoce nad bránu Bělehradu.

54
    Ani tentokrát si Bělehrad nedokázal vymyslet nic vážnějšího a míč končí opět a jenom za svatyní Borjana.

52
    Krstičič se sice dostal ke střele, ale jeho pokus nakonec letěl jen vedle domácí svatyně.

51
    Burančjev uviděl kartu žluté barvy, když zatáhl za dres protihráče.

49
    Crvena Zvezda Bělehrad drží míč na polovině soupeře, ale to je tak zatím vše.

47
    Na začátku druhé půle přišel faul na hostujícího hráče, který nyní leží na hrací ploše a je ošetřován.

46
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Sujumbajev, přichází Burančjev.
    Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Pavkov, přichází Diony.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

První polovina tohoto utkání je u svého konce a Kajrat Almaty vedou nad Crvenou Zvezdou Bělehrad poměrem 1:0. Už ve 3. minutě mohli jít domácí do vedení, když prchnul obráncům Hovhanisjan, ale jeho střelu dokázal vyrazit brankáře Borjan. Ve 24. minutě se už ale Almaty dočkaly gólu, který vstřelil Kanté. Ke konci poločasu byl Bělehrad o něco aktivnější, ale branka už nepadla.

45+4

45+4
    Crvena Zvezda Bělehrad se dostal do šestnáctky domácích a následně ještě získala autové vhazování. Sujumbajev stále není na hrací ploše a domácí taka hrají chvíli v oslabení.

45+3
    Ivanič se snažil projít do vápna přes tři hráče, ale obrana Almat mu odkopla balón pryč.

45+2
    Nakonec už je kapitán domácích Sujumbajev mimo hrací plochu a uvidíme, jestli zasáhne do druhé poloviny zápasu.

45+1
    El Fardou v souboji pravděpodobně zranil Sujumbajeva, který je nyní ošetřován a velice těžce se zvedá.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

44
    Následný centr ze standardní situace ani tentokrát nepřinesl nic nebezpečného a Kajrat Almaty odkoply míč do zámezí.

43
    Katai se snaží o srovnání ještě před poločasem, ale jeho pokus uvnitř vápna zblokoval domácí obránce a následuje tak rohový kop Crvene Zvezdy.

42
    Šušenačev už nestihl míč na hrací ploše a za jeho následné zakopnutí uviděl od sudího žlutou kartu.

41
    Katai si zpracoval křížný pas na levé straně a posléze odcentroval do vápna, ovšem balón byl přetažený.

40
    Opět skončil míč po nepřesné akci bez nějakého smyslu jen v zámezí za bránou Borjana.

39
    Balón skončil pouze v zámezí, což znamená autové vhazování pro Almaty.

38
    Nakonec přišel centr domácích z levé strany, ale ten byl odvrácen obranou Bělehradu a Crvena Zvezda jde do brejku.

37
    Nyní se hra trochu uklidnila, ale častěji je u míče právě domácí celek jako nyní.

35
    Balón skončil znovu v zámezí a to po nepřesné přihrávce na straně Bělehradu.

34
    Po chvíli to bylo opět domácí mužstvo, které bylo u míče jako první, ale snaha projít po pravém křídle skončila jen v zámezí.

33
    Tentokrát se domácí celek neprocpal do vápna srbského celku a kapitán Borjan tak bude mít odkop od své brány.

32
    A také tomu tak doopravdy bylo a uvnitř vápna se procpal do zakončení Kanté, ovšem jeho hlavička zamířila vedle brány Borjana.

31
    Balón skončil pouze v zámezí a Almaty následně získaly autové vhazování, které bude z rukou Mikanoviče opět daleké.

30
    Po půl hodině utkání vedou domácí Almaty nad Bělehradem 1:0 a to celkem zaslouženě za svou aktivitu od úvodní minuty.

29
    Opět byla standardní situace rozehrána nakrátko a následně se snažil poslat centr do vápna Katai, ale míč mu sjel z nohy a skončil daleko v zámezí.

28
    Mikanovič přes sebe nepustil protivníka a Crvena Zvezda tak bude zahrávat rohový kop.

27
    Po volném kopu se sice dostal ke hlavičce Ivanič, ale mířil nepřesně a navíc se ocitl v ofsajdu.

25
    Alip se dopustil faulu na své polovině a Bělehrad tak bude pokračovat volným kopem.
    24. José KANTÉ - 1:0

24
    A máme tady úvodní branku tohoto utkání, kterou dávají domácí! Gafurzhan Sujumbajev se postaral o exekuci rohového kopu a po jeho centru do vápna se dostal k důrazné hlavičce JOSÉ KANTÉ, jenž zakončil nechytatelně k levé tyči. Asistence: Gafurzhan Sujumbajev.

24
    Nakonec přišla velmi dobrá přihrávka na pravé křídlo a následný centr byl zblokován do zámezí. Almaty tak mají další rohový kop a zatím jsou aktivnějším celkem na hrací ploše.

23
    Kajrat Almaty drží balón ve své obranné řadě a postupným útokem se snaží něco nebezpečného vymyslet.

21
    Vágner Love se odhodlal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován a následně skončil míč jen v moci gólmana Borjana.

20
    Za záchranou brzdu musel zatáhnout Katai a uviděl od sudího žlutou kartu za přerušení brejku soupeře.

19
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok Kajratu, ale následný volný kop Zvezdy byl rozehrán nakrátko a přišla ztráta.

18
    Ten byl rozehrán nakrátko, ale posléze se El Fardou ocitl v ofsajdu, což byla velká chyba Bělehradu.

17
    Crvena Zvezda se tentokrát dostala po levé straně k centru, který zblokoval do zámezí Dugalič a následovat bude rohový kop.

16
    Standardní situace Almat ale nepřinesla nic nebezpečného, ale domácí nadále pokračují v útočném tažení na polovině srbského celku.

15
    Tentokrát ovšem získali autové vhazování domácí a Mikanovič hodil míč až do vápna, kde přišla střela Kanteho z otočky, která byla zblokována do zámezí a následovat bude rohový kop.

14
    Domácím se nepovedla útočná akce po pravém křídle a Rodič se tak postará o autové vhazování Bělehradu.

12
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Kosovič, přichází Vorogovskij.

12
    Domácí hráč Košovič se ovšem u souboje s protihráčem také zranil a je odvážen na nosítkách do zámezí.

11
    O něco více ze hry ale zatím mají domácí Almaty, ovšem ty se tentokrát dopustily faulu, konkrétně to byl záložník Košovič.

10
    Crvena Zvezda Bělehrad je v dnešním zápase o něco málo větší favorit, ale kurzy se u obou týmů pohybují nad 2, což značí, že bychom měli vidět velice vyrovnaný zápas.

8
    Posléze ale přišel protiútok Kajratu Almaty a domácí mužstvo získalo další rohový kop.

7
    Nyní se na stadionu Ortylak ozývá pískot, jelikož je u míče hostující celek Crvena Zvezda.

6
    Mikanovič se snažil prodrat po pravém křídle, ale míč nakonec skončil jen v zámezí a následuje tak autové vhazování Bělehradu.

4
    Poté tak měly Almaty k dispozici rohový kop, ale po následném centru z něj nepřišla žádná větší šance.
    3. Hovhanisjan nevyužil obrovské šance!

3
    Následně přišla obrovská šance domácího mužstva! Kamo Hovhanisjan ukradl míč soupeři, přešel přes dva hráče a dostal se osamocený do zakončení, které tlačil k pravé tyči, kde zasáhl gólman Borjan!

2
    Crvena Zvezda Bělehrad nyní drží míč ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet.

1

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Mikanovič, Dugalič, Alip, Sujumbajev (C) – Poljakov, Košovič, Hovhanisjan – Šušenačev, Love, Kante
    Náhradníci: Ustimenko – Aljkulov, Bagnack, Burančjev, Sejdachmet, Ulšin, Vorogovskij

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Gajič, Dragovič, Pankov, Rodič – Krstičič, Sanogo, Ivanič – El Fardou, Katai – Pakov
    Náhradníci: Popovič – Babič, Bakayoko, Degenek, Diony, Erakovič, Falco, Gavrič, Kanga, Nikolič, Petrovič, Srnič

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoglu.

Kajrat Almaty se v 1. předkole utkaly s Maccabi Haifou. V prvním zápase na půdě soupeře skončil remízou 1:1, ovšem odvetu už Almaty zvládly poměrem 2:0. Crvena Zvezda díky srbskému koeficientu 1. předkolo Ligy mistrů hrát nemusela.

Ve 2. předkole Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy FC Kajrat Almaty a FK Crvena Zvezda Bělehrad. Naposled se spolu tato mužstva utkala před šesti lety v 1. předkole Evropské ligy, kdy Almaty vyhrály 2:0 a 2:1 a postoupily dále. Dnes se bude hrát na stadionu Almaty Ortalyk. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Meler a jeho asistenti Eyisoy a Komurcuoglu. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Raška

Branky: 24. Kanté (Sujumbajev), 79. Bagnack (Vorogovskij) – 56. Mikanovič (vla.)

Karty:   42. Šušenačev (KAL), 51. Burančjev (KAL) – 20. Katai (CZB)

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Mikanovič, Dugalič, Alip, Sujumbajev (C) (46. Burančjev (76. Aljkulov) – Poljakov, Košovič (12. Vorogovskij), Hovhanisjan – Šušenačev (68. Bagnack), Love, Kanté

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Gajič, Dragovič, Pankov, Rodič – Krstičič, Sanogo, Ivanič (68. Kanga) – El Fardou (90. Falco), Katai (84. Bakayoko) – Pavkov (46. Diony)

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoglu
    Středa 28.07.2021
    CZ Bělehrad - Kajrat 5:0

Branky: 9. Katai (Rodič), 20. Diony (Gobeljič), 43. Katai, 49. Ivanič (Rodič), 56. Falco (Gobeljič)

Karty:   50. Gobeljič (CZB), 90+4. Lazetič (CZB) – 82. Hovhanisjan (KAL), 90+4. Alip (KAL)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:12.