Finále Freestyle (ženy) (kon.) | Finále Freestyle (muži) (kon.)
konec
Finále Freestyle (muži)

Neděle 01.08.2021, 04:20 • Ariake Urban Sports Park • Olympijské hry - OH - Cyklistika BMX
Sledujte:
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:20.
     
    Vítejte v Ariake Urban Sports Parku, kde se dnes budou udělovat první olympijské cenná kovy pro freestylové bikery a bikerky. Po včerejších kvalifikačních jízdách jsou na pořadu dne finálové jízdy tohoto krásného freestylového odvětví, jako první se do parku plného překážek, skoků, zdí a ramp spustí ženy, o hodinu později je bude následovat devítka mužů.
     
    Krása freestylových disciplín je v tom, že žádná jízda není stejná, každý ze závodníků či závodnic si poskládá jízdu naprosto podle sebe a navíc spousta bikerů provádí své jedinečné, tzv. "signature" triky, které nikdo jiný nezkouší. Také každý park je postavený úplně jinak a jezdci musí tedy hodně improvizovat. Druhou věcí je hodnocení rozhodčích, protože to je vždy do jisté míry subjektivní, a tak není vždy jasné, že ta technicky nejnáročnější jízda nebo ta nejčistší bude automaticky tou nejlépe hodnocenou.
     
    Historie

    Disciplína BMX freestyle je zařazena na Olympijské hry vůbec poprvé, ale věřím, že v programu her zůstane i nadále, stejně jako tomu je například na zimních hrách se snowboardingem a freestyle lyžováním. Pro diváky jsou totiž tyto závody nesmírně atraktivní a záživné.

    Toto sportovní odvětví vzniklo ve Spojených státech a postupně se propracovalo do programu nejprestižnější akce zaměřené na freestylové disciplíny – X Games. Před pár lety si celý BMX cirkus pod sebe vzala Mezinárodní cyklistická unie a zařadila freestyle do programu Mistrovství světa 2017. Od té doby se pod hlavičkou UCI koná každý rok.
     
    Harmonogram a pravidla

    Program v Tokiu je rozdělen do dvou dní, každý závodník či závodnice předvedl dvě jízdy během kvalifikace, známky za obě jízdy se zprůměrovaly v jednu výslednou a podle toho byli závodníci a závodnice nasazeni do finále. Zde předvedou rovněž dvě jízdy, tentokrát se ale bude počítat pouze ta lepší z nich.

    Jednotlivé jízdy trvají šedesát sekund a během nich se bikeři snaží předvést co nejkonzistentnější jízdu plnou různých triků. Rozhodčí při hodnocení přihlíží k obtížnosti triků, čistotě provedení, výšce skoků, kreativitě, originalitě a také celkovému dojmu z jízdy. Celkem existuje 11 kritérií, podle kterých arbitři jízdy hodnotí. Každý z pěti rozhodčích rozdává známku od 0 do 100 a výsledná známka za jízdu se zprůměruje ze všech pěti položek.

    Každý z jezdců má dnes tedy k dispozici dvě jízdy, v celkovém účtování se počítá pouze ta lepší. Tradiční taktikou je tedy první z nich zajet lehce na jistotu a ve druhé jít all in a naplno to rozbalit. Ve finále se pojede dle pořadí z kvalifikace s tím, že nejlepší biker z prvního dne pojede jako poslední, aby měl dokonalý přehled o jízdách svých soupeřů.
     
    Slovníček základních pojmů a triků:

    Gap – překonání překážky, tzv. díry
    Transfer – skok z jednoho druhu překážky či rampy na jinou překážku
    180, 270, 360, 540, 720 – Rotace o daný počet stupňů kolem své osy
    Fakie – dopad z triku pozadu
    Wheelie – jízda na jednom kole se šlapáním do pedálů
    Manual – jízda na jednom kole bez šlapání do pedálů
    Wall ride – rider přejede na kole po zdi
    Wall tap – rider se ve vzduchu oběma koly odrazí od zdi
    Fast plant – rider ve vzduchu sundá jednu nohu z pedálu a na chvíli s ní došlápne na zeď
    Barspin – trik s protočením řidítek kolem dokola
    X-up / X-down – trik s překřížením rukou a zatočení řidítek na jednu či druhou stranu
    One hander / no hander – rider během triku pustí jednou nebo oběma rukama řidítka a napne je ve vzduchu
    One footer / no footer – rider během triku sundá jednu nebo obě nohy z pedálu a napne je ve vzduchu
    Nothing – rider se v jeden moment pustí oběma rukama i nohama a napne je ve vzduchu
    Backflip – salto vzad
    Frontflip – salto vpřed
    Flair – salto vzad doplněné o otočku o 180 stupňů
    Tailwhip – trik, kdy biker sesedne ve vzduchu ze sedla, pomocí řidítek pod sebou protočí rám kola o 360 stupňů a pak na kolo dosedne zpět
    Downwhip – tailwhip otáčený na opačnou stranu
    Bike flip – rider otočí celým kolem kolem jedné z os, aniž by se točil on sám
    360 flip – rider provede salto a zároveň otočku o 360 stupňů
    Cash-Roll – salto vzad s otočkou o 360 stupňů, ale v pořadí 180-salto vzad-180
    Turndown – rider se ve vzduchu postaví na pedálech a otočí řidítky do strany, takže si je "omotá" kolem nohy
    Can-Can – rider přendá jednu nohu křížem přes horní rám kola, připomíná to tedy pohyb nohy při tanci kankánu
    Tabletop – rider naklopí celé kolo směrem do horizontální polohy
    Candy bar – rider sundá nohu z pedálů a došlápne s ní na rám mezi řidítky
    Superman – rider sesedne ve vzduchu ze sedla, natáhne ruce dopředu a nohy dozadu, takže připomína let superhrdiny, a pak dosedne zpět
    Indian Air – rider sesedne ze sedla, drží kolo jen za řidítka, naklopí se do strany a švihne nohama do strany, pak nasedne zpět
    Seat/tire/peg/pedal grab – grab je trik, kdy se biker rukou dotkne určité části kola – sedla, předního nebo zadního kola, šlapky nebo pegu
    Toboggan – rider se jednou rukou pustí řidítek, otočí je do strany a volnou rukou se dotkne sedla, pak dosedne zpět
     
    Favorité

    Celkem se ve finálových jízdách představí pouze devítka jezdců, konkurence je tedy obrovská. Favoritem mužského závodu je Australan Logan Martin, který symbolicky pojede jako poslední. To nejlepší nakonec. Martin je mistrem světa ze zmíněného prvního MS 2017 v Chengdu. Titul zopakoval i letos v červnu ve francouzském Montpellieru, kde předvedl třeba svůj klasický trojitý tailwhip, front bike flip, kdy před sebou otočí celé kolo o 360 stupňů kolem horizontální osy, nebo otočku o 720 stupňů doprovázenou dvěma barspiny. Věřme, že na podobnou jízdu se můžeme těšit i ve finále Tokiu.

    Bohužel, ostatní dva medailisté z Francie na OH nestartují, největším vyzyvatelem Loganovi Martinovi by tak mohla být domácí hvězda Rim Nakamura, který na posledních X Games 2019 v Minneapolis bral stříbro právě za Australanem. A navíc vyhrál celkové pořadí Světového poháru ve freestylu 2019, tedy naposledy, kdy se odjela kompletní sezóna. K bývalým medailistům z MS patří Justin Dowell, mistr světa 2018 a Kenneth Esquivel, vicemistr světa 2018. A Američan Nick Bruce? Najděte si jeho backflip se dvěma tailwhipy a zůstanete civět s ústy dokořán. V kvalifikaci se také parádně uvedli veterán "Double D" Daniel Dhers reprezentující Venezuelu a Francouz Anthony Jeanjean, který skončil čtvrtý i s jízdou plnou chyb, může se tedy hodně zlepšit. Paleta favoritů tedy bude široká.
     
    Výsledky kvalifikace:

    1. Logan Martin (AUS) 90,97 bodu
    2. Rim Nakamura (JPN) 87,67
    3. Daniel Dhers (VEN) 85,10
    4. Anthony Jeanjean (FRA) 84,65
    5. Irek Rizaev (ROC) 81,25
    6. Kenneth Tencio Esquivel (CRC) 79,80
    7. Declan Brooks (GBR) 76,75
    8. Justin Dowell (USA) 75,20
    9. Nick Bruce (USA) 3,80
     
    Kvalifikační jízdy včera o mnohém napověděly. Třeba o tom, že pokud Logan Martin neudělá chybu, zřejmě na něj nikdo ze startovního pole nemá. Obě jízdy jel v podstatě na jistotu, nepředvedl v nich zdaleka své nejlepší kousky a i tak mu to jako jedinému stačilo na dvě známky přes 90 bodů a pohodlné vedení.

    Aspirantem na medaili je rozhodně Japonec Nakamura, který během obou jízd stihl předvést asi největší počet triků ze všech bikerů. Veterán Daniel Dhers ukázal, že ještě nepatří do starého železa a oslňoval zejména využitím všech možných překážek v parku a pěknými transfery. A poslední slovo určitě neřekli ani Američané, kteří sice skončili na posledních dvou místech, ale ani jeden své jízdy nejel naplno. Nick Bruce je dokonce nejel prakticky vůbec, zřejmě měl nějaké zdravotní komplikace a nechtěl riskovat. A nebo chce rozhodčí dnes překvapit. Pozadu nebude chtít zůstat ani Francouz Jeanjean, jenž skončil čtvrtý a z jeho trojitého tailwhipu až přecházel zrak. Máme se rozhodně na co těšit!
     
    Startovní listina finále:

    1. Nick Bruce (USA)
    2. Justin Dowell (USA)
    3. Declan Brooks (GBR)
    4. Kenneth Tencio Esquivel (CRC)
    5. Irek Rizaev (ROC)
    6. Anthony Jeanjean (FRA)
    7. Daniel Dhers (VEN)
    8. Rim Nakamura (JPN)
    9. Logan Martin (AUS)
     
    Celá devítka mužů už je nastoupená v parku a představují se kamerám. Je mezi nimi i Nick Bruce, který během tréninků v Tokiu utrpěl pád a zranění ramene. Včera odjel kvalifikační jízdy jenom aby se neřeklo, dle jeho slov se sotva může odrazit od země. Uvidíme, čeho bude schopný dnes a jak ho doktoři dali dohromady.
     
    Závod právě začal.
     
    1
    Právě Nick Bruce je připravený to alespoň zkusit. Rozjel to čistým backflipem, ale po ostatních překážkách jede s hodně zataženou ruční brzdou. Přidal pár transferů a jednu třistašededátku, na konci zahodil kolo z rampy a i když se směje, je určitě hodně zklamaný. Pětileté čekání a práce je v tahu, se zraněním ramene zkrátka jezdit freestyle BMX nejde.
     
    2
    Jeho reprezentační kolega Justin Dowell to hned odpálil z hloubi parku 450 otočkou a trojitým barspinem v transferu nahoru na U rampu!
     
    2
    A trojitý barspin se mu povedl i při následném backflipu, fantazie! Další skok okořenil 360tkou s barspinem a dvojitým downhipem, zatím Američan jeden ve velkém stylu oproti včerejšku.
     
    2
    450 no hander a 540 no hander hned za sebou a pak se rozjel na svůj signature trick 360 s barspinem a tailwhipem provedených najednou, tzv. twix. Bohužel mu ale nevyšel dopad a v jízdě nepokračuje, ale pokud se mu tyhle triky povedou ve druhé jízdě, může zaútočit na pódium. Takhle je to jen 44,60 bodů.
     
    3
    Brit Declan Brooks se bude snažit napodobit kolegyni Worthingtonovou a začíná 360 backflipem a okamžitě přidává dvojitý backflip!
     
    3
    Pokračuje 360 double barspinem a následně čistým saltem vpřed. Po chvíli k frontflipu přidal i turndown!
     
    3
    Paráda, hodně variabilní jízda, ke které Brooks ještě přidal i wall ride a handplant, kromě jiného. Declan dělal dokonce filmového kaskadéra, třeba ve filmu Mary Poppins se vrací. Teď už je ale dávno profíkem na kole, iknasuje za svou exkluzivní jízdu 89,40 bodů a jde do čela.
     
    4
    Kenneth Tencio Esquivel zase začal jízdu svým tradičním flair dropem, kdy hned z úvodní rampy dolů skočí flairem. Hned po tom přidal double whip backflip a na druhém skoku hodně čistě provedená no hander 360.
     
    4
    Flair transfer z jedné rampy na druhou a pak barrel roll přes jednen z menších boxů. Z Učka skočil 360 flip a hned na to navázal 720 s barspinem!
     
    4
    Alley Op 360 tailwhip, šílenou kombinaci jen tak tak ustál. Ještě si střihl jeden flair otočený na druhou stranu a jízdu ukončil dokonce 540 flair! Skvělé představení vynáší zástupci Kostariky 84,60 bodů.
     
    5
    Irek Rizajev z Ruska začal backflipem s tobogganem a ukončený turndownem. Pak se dokonce pokusil o quad-tailwhip, ale neustál ho a jízdu už zabalil. Vyzkoušel si pár skoků na rampách a bude se soustředit na svou druhou jízdu.
     
    6
    Francouz Anthony Jeanjean ukázal backflip double whip na úvod a dvojitý backflip na dalším skoku, paráda!
     
    6
    Trošku se mu ale při dopadu svezla noha, ale pokračuje dál. Trojitý tailwhip, parádní seat grab indian air! To jsme tu dnes ještě neměli.
     
    6
    Flair transfer, 720 cork, tedy vyosená otočka přes hlavu. 360 double whip a na závěr flair transfer do vertikálu. Na závěr zkusil ještě flair downhip, ale stejně jako v kvalifikacích se nevešel do časového limitu. Chyby tam sice byly, ale Francouz to dojel do konce a určitě ve druhé jízdě může zlepšit obdržených 78,20 bodů.
     
    7
    Třetí z kvalifikace veterán Daniel Dhers už je v parku a začíná za zvuků tracku In The End od Linkin Park sypat triky z rukávu. Na úvod 720 can-can cork a 360 s triple tailwhipem hned po tom, to je hodně těžký kalibr!
     
    7
    Double tailwhip transfer z rampy na rampu, 360 barspin a parádní signature trick s názven cash roll, který on sám vymyslel a jako první ho začal na závodech dělat. Paráda.
     
    7
    360 no hander, vysoký wall tap a pak snad ještě vyšší 360 double tailwhip! Pár vteřin před koncem ještě stihl jednu cork 720 otočku a na samý závěr kombinaci no hander flair a flair tailwhip, to byla neskutečná práce od Double D! 90,10 bodu pro veterána a první místo.
     
    8
    Rim Nakamura nesmí podlehnout tlaku domácího prostředí. Začíná 360 triple barspinem, pokračuje 720 tailwhipem, který málem neustál.
     
    8
    Následný flair barspin s lehkým zaváháním, dál pokračuje trikem decade, kdy se obtočí na řidítkách kolem sedla svého kola. Ovšem 360 s tailwhipem a následným downhipem otočeným na druhou stranu, to byla fantazie!
     
    8
    Bohužel, u následného backflipu s barspinem a tailwhipem neodhadl dopad, sjel z kola. Sice to nezabalil, ukázal rozhodčím ještě backflip can-can a parádně protaženého supermana, klasický lookback a zbytek si už nechá na druhou jízdu.
     
    9
    Logan Martin, král BMX posledních let. začal 720 barspinem a navazuje barrel roll barspinem.
     
    9
    Následuje double tailwhip trasfer z rampy na rampu, dál předvádí další barrel roll tentokrát zkombinovaný s tailwhipem, naprosto precizní provedení.
     
    9
    Okamžitě potom vystřihl dva trojité whipy točené na obě strany, neskutečné. Flair barspin transfer a hned po tom no hander frontflip! Logan se nešetří a jede na max.
     
    9
    Flair downwhip a na samý závěr 540 flair a pak opposite flair točený na druhou stranu. Perfektní práce, 93,30 bodu a jasný útok na zlato pro bývalého australského hráče rugby.
     
    První kola máme za sebou, za malou chvíli jdeme do druhého. Vede Logan Martin s 93,30 body, za ním je Daniel Dhers a Declan Brooks.
     
    1
    Nick Bruce do druhé jízdy nenastoupil, to zranění ramene je zkrátka moc vážné.
     
    2
    Justin Dowell opět startuje 450 triple barspinem a pokračuje backflipem s triple barspinem, stejně jako v první jízdě.
     
    2
    Jenže následující 360 barspin do double tailwhipu mu nevychází a medaile z toho nebude, Dowel zůstal na zemi a zbytek jízdy ani pro diváky u obrazovek neodjede a je hodně zklamaný. Američané nejsou vůbec úspěšní.
     
    3
    Declan Brooks po první jízdě útočí na medaili, to se asi stejně jako u Worthingtonové v soutěži žen nečekalo. Ona sama mu na tribuně fandí, Declan zase začal 360 backflipem a následným double backflipem.
     
    3
    Vysoký wall ride a neskutečně vysoký i 360 barspin. Přidává salto vpřed, tedy frontflip a k dalšímu frontflipu zase přidal i turndown.
     
    3
    360 backflip a handplant na závěr, zopakoval zhruba svůj výkon z prvního kola, ale přidal tam pár lepších transferů, píše 90,80 bodů a jde na druhé místo!
     
    4
    Kenneth Tencio Esquivel tam zase pustil flair drop na úvod, na prvním skoku backflip s double whipem a 720 barspin, lehce přetočený.
     
    4
    Flair transfer provedený i v nízké rychlosti a výšce, barrel roll přes nízký box a 360 backflip navázaný na dalším skoku na 360 double tailwhip. Parádní představení.
     
    4
    Krásný a naplno protažený Indian air, kdy málem odkopl kameru nad rampou, skvělý flair, 720 přes rohovou rampu a parádní 540 flair s čistým flairem na rohové rampě! Kenneth se zlepšil, inkasuje 90,50 bodu a jde před Dherse na třetí místo!
     
    5
    Irek Rizajev potřebuje zajet čistou jízdu, v té první se to nepovedlo. Na úvod zase backflip s tobogganem do turndownu, na dalším skoku si to rozmyslel a místo čtverného whipu tam poslal jen trojitý.
     
    5
    Wall ride, lehký manual a can-can transfer, double tailwhip a pak se pořádně rozjel na dnešní první 1080 rotaci dámy a pánové!
     
    5
    Dvakrát po sobě 360 whip, pokaždé točený na jinou stranu, po dalším wall ridu ještě přidal no hander a i s lehce zraněným kolenem ukázal závěrečný flair a ještě před tím double tailwhip. Slušná práce od Rusa, zaplacená 82,40 body. I když do umístění na pódiu nepromluví, vypadá spokojeně.
     
    6
    Anthony Jeanjean má na to, aby se přenesl přes 90 bodů. Začal zase backflipem s double tailwhipem a dvojitým backflipem přes box.
     
    6
    Parádní transfer s barspinem a no handerem, pak se musel rozjet na trojitý tailwhip. Bohužel ale nevyužívá všechny skoky k trikům a v jeho jízdě je dost mezer.
     
    6
    Parádní seat grab indian air, následně perfektní flair barspin transfer, jenže u následující 720 cork otočky dopadl zadním kolem na hranu rampy a padá!
     
    6
    Škoda, Anthony tímto ztrácí šanci na medaili, už nestihl ani trik a navíc je evidentně tak zklamaný, že jízdu ani dojet nechtěl. 51,20 se počítat nebude, Francouz je šestý.
     
    7
    Jdeme na poslední tři jízdy! Daniel Dhers je momentálně čtvrtý a musí se zlepšit, jestli chce cenný kov. Začíná otočkou o 720 s can-canem a one handerem a pokračuje neskutečným 360 triple tailwhipem, fantastické!
     
    7
    Alley Op 360 double whip transfer z rampy na rampu, Double D o to ještě chce zabojovat! 360 barspin a jeho perfektně zvládnutý signature trik s názvem cash roll. WOW!
     
    7
    Venezuelan je v ráži, poslal tam další 720 otočku dokonce bez rukou, wall ride a skvělý frontflip, následně 720 cork, tedy vyosená otočka přes hlavu. Na závěr stejně jako v první jízdě no hander flair a flair tailwhip, absolutně nemožné zakončení jízdy, bude to stačit na medaili?
     
    7
    Daniel Dhers inkasuje 92,05 bodu a je druhý! Kenneth Esquivel tak o medaili přichází!
     
    8
    A co ukáže Nakamura, zaútočí na domácí cenný kov? Nebo nechá Loganovi Martinovi zlato bez námahy?
     
    8
    Na úvod 360 triple barspin, hned po tom 720 no hander do barspinu, ale zase přetáhl odjezd a málem to neustál.
     
    8
    Flair transfer a decade jakoby se nechumelilo, poté ten jeho parádní 360 tail whip a downhip, parádní představení, i když lehké chyby při dopadech tam byly.
     
    8
    Backflip a dva barspiny, oba točené na jinou stranu, jak to může Japonec stíhat a nezabít se u toho?!
     
    8
    Alley Op flair na quarter pipe rampě, 360 double tailwhip a backflip can-can, neskutečné věci předvádí Nakamura. Ještě tam přidal superman seat grab a stále má 20 vteřin!
     
    8
    Back seat grab s tobogganem, také dnes zatím neviděná kombinace, turndown, ale na poslední trik už neměl dostatek rychlosti, bohužel. Ale jeho triky měly neskutečnou výšku a předvedl pár neotřelých kombinací, to by mohla být medaile!
     
    8
    Rim Nakamura to nedokáže! 85,20 bodu nestačí na cenný kov a máme to jasně rozdané. Brooks má senzační bronz a napodobuje kolegyni Worthingtonovou ziskem medaile z OH, Daniel Dhers na stará kolena vydoloval z Tokia stříbro!
     
    9
    A co ukáže teď už jistý olympijský vítěz Logan Martin! Pustí tam jízdu naplno, přidá ještě něco, co jsme neviděli? Nebo si to už jen užije?
     
    9
    720 barspin na úvod a konečně tam narval i ten svůj parádní nothing front bike flip! Absolutně nemožný trik popírající nejeden fyzikální zákon.
     
    9
    360 downhip, double tailwhip transfer, bez mrknutí oka tam Logan sází své kousky.
     
    9
    Bohužel, koncentrace už byla ta tam, u trojitého tailwhipu zaváhal na dopadu a jeho představení je u konce!
     
    I tak je ale Australan Logan Martin historicky prvním mužem, který získává zlatou medaili v disciplíně Freestyle BMX!
     
    Závod právě skončil!
     
    Viděli jsme další neuvěřitelné představení bikerů, kteří se ve finálových jízdách zmáčkli na maximum a předvedli to nejlepší co v nich je. A tím nejlepším z nejlepších se stal dle očekávání Australan Logan Martin, kterému stačila na zisk zlaté medaile perfektní první jízda. Bezchybné provedení jeho triků, obrovská obtížnost a velká variabilita mu přináší vítězství na Olympijských hrách.

    Druhý končí veterán z Venezuely Daniel Dhers, který se musel ve své druhé jízdě zlepšit, aby mohl pomýšlet na pódium. A povedlo se mu to! Své triky ještě vyšperkoval o pár otoček, whipů a flairů a se ziskem 92,05 bodu slaví stříbro. O bronz se strhl neskutečný boj mezi Kennethem Esquivelem a Declanem Brooksem, který nakonec o tři desetiny ovládl Brit a podtrhl parádní freestylový den pro Spojené Království. Nutno podotknout, že obě dnešní britské medaile jsou prvotřídním překvapením.

    Domácí naděje Rim Nakamura doplatil na chyby v provedení, i když obě jeho jízdy byly neskutečně natřískané různými triky. Američané nakonec úplně propadli, Justin Dowell v obou jízdách upadl a Nick Bruce vinou zranění do druhé jízdy ani nenastoupil.
     
    Myslím, že historická premiéra disciplíny Freestyle BMX dopadla na výbornou a všem, kdo dnešní přenos sledovali, se musí ještě teď točit hlava a přecházet zrak. Krása tohoto odvětví je také v tom, že všichni závodníci, ač soupeři, si navzájem přejí a tvoří nesmírně soudržnou komunitu. Olympijský závod by klidně v některých zemích mohl přimět malé děti, aby s tímto nebezpečným, ale nádherným sportem sami začali.
     
    S těmito slovy už se s vámi z Tokia pro dnešek loučím, ale zvu vás ke sledování dalších textových přenosů z olympijských disciplín a pokud máte rádi freestyle, těšte se na středu a čtvrtek, kdy jsou na pořadu dne závody ve skateboardovém parku.
     
    Konečné pořadí:

    1. Logan Martin (AUS) 93,30 bodu
    2. Daniel Dhers (VEN) 92,05
    3. Declan Brooks (GBR) 90,80
    4. Kenneth Tencio Esquivel (CRC) 90,50
    5. Rim Nakamura (JPN) 85,10
    6. Irek Rizajev (ROC) 82,40
    7. Anthony Jeanjean (FRA) 78,20
    8. Justin Dowell (USA) 44,60
    9. Nick Bruce (USA) 24,60 (05:42:42)

    Adam Kodet

    Konečné pořadí
    1. Logan Martin (AUS) 93,30 bodu
    2. Daniel Dhers (VEN) 92,05
    3. Declan Brooks (GBR) 90,80
    4. Kenneth Tencio Esquivel (CRC) 90,50
    5. Rim Nakamura (JPN) 85,10
    6. Irek Rizajev (ROC) 82,40
    7. Anthony Jeanjean (FRA) 78,20
    8. Justin Dowell (USA) 44,60
    9. Nick Bruce (USA) 24,60
    Startovní listina
    1. Nick Bruce (USA)
    2. Justin Dowell (USA)
    3. Declan Brooks (GBR)
    4. Kenneth Tencio Esquivel (CRC)
    5. Irek Rizajev (ROC)
    6. Anthony Jeanjean (FRA)
    7. Daniel Dhers (VEN)
    8. Rim Nakamura (JPN)
    9. Logan Martin (AUS)
    bahis siteleri