Rennes – Lens 1:1 (kon.) | Bordeaux – Clermont Foot 0:2 (kon.) | Nice – Remeš 0:0 (kon.)
Saint-Étienne – Lorient 1:1 (kon.) | Štrasburk – Angers 0:2 (kon.) | Méty – Lille 3:3 (kon.)
Montpellier – Marseille 2:3 (kon.)
Girondins Bordeaux
0:2 (0:0)
Clermont Foot
Neděle 08.08.2021, 15:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:03:13)

Žluté karty: 1 – 0.

Snový rok Clermontu pokračuje i po historicky prvním postupu do Ligue 1. Svěřenci Pascala Gastiena rozhodně nepůsobili jako nezkušení nováčci a po skvělém výkonu si odváží z Matmut Atlantique všechny tři dostupné body. Tým z regionu Auvergne-Rhône-Alpes si zejména v první půli připravil mnoho šancí. Dva góly mu nebyly uznány pro ofsajd a další možnosti zlikvidoval vždy dobře postavený gólman Costil. Po nebezpečné hlavičce Ogiera se už zdálo, že Bordeaux dostane koncovku pod svou kontrolu. Opak se však stal pravdou, střídající Rašani v 82. minutě nahrál na gól Bayovi. Domácí v zoufalé snaze o vyrovnání nic nepředvedli a v nastaveném čase kapitulovali od Dossoua ještě jednou.

90+4
    90+3. Jodel DOSSOU - 0:2

90+3
    Clermont Foot právě vstřelil branku!
    Bude to vítězná premiéra v nejvyšší soutěži pro Clermont! Costil se postaral o rozehrávku z půlící čáry, jenže vzápětí se na něj řítil smrtící protiútok. Jordan Tell přihrál doprava na JODELA DOSSOUA, jenž udělal Costilovi drzou kličku a vše uzavřel rutinní střelou do prázdné brány.

90+2
    Jeden ze členů domácího realizačního týmu viděl podobu žluté karty. Asi šlo o poznámky k drobnému zdržování při vhazování Cédrica Hountondjiho.

90+1
    Dramatická koncovka bude trvat po dobu čtyř nastavených minut.

90
    Rašani si chytře počkal na náběh Tella, jenž vyvrcholil rohovým kopem. I ten byl rozehrán především na jistotu, hosté nechtějí přijít o míč.

90
    Costilův dlouhý odkop se stal kořistí Clermontu, jenž rozjel plynulou kombinaci. Z útočné třetiny hřiště se však vrací až ke stoperům.

89
    Útočný záchvěv Bordeaux ještě chvíli pokračoval. Jednalo se o centr z pravého křídla, nicméně Sekou Mara svou hlavičkou jen lehce protáhl brankáře Desmase.

88
    Zerkane byl faulován hned při zpracování Marovy přihrávky. Kwatengův nákop do šestnáctky si muži v bílém pohlídali.

87
    Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Jordan Tell.

86
    Tak jsem to zakřikl, protože na zemi zůstává sedět Mohamed Bayo. Poprvé v zápase bude zapotřebí zásah realizačního týmu.

84
    Jestli Bordeaux začínalo být uspokojeno remízovým stavem, tak nyní musí pořádně zabrat. Na vyrovnání mu nezbývá ani deset minut. Moc důvodu k nastavování není.
    82. Mohamed BAYO - 0:1

82
    Třetí trefa Clermontu už platí, obrovská radost v kotlíku hostujících příznivců může vypuknout! Akim Zedadka zprava poslal centr k vzdálenější tyči, kde ho Rašani sklepl na MOHAMEDA BAYA a ten snadným doklepnutím otevřel gólový účet svého týmu v Ligue 1!

81
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Mehdi Zerkane.

81
    Gastienův pas na přední tyč zneutralizoval dobře postavený Otávio. Zedadka ještě vhazuje, ale to už je balon hodně daleko od Benoita Costila.

Michal Břuchanský

Branky: 82. Bayo (Rašani), 90+3. Dossou (Tell)

Karty:   35. Kalu (BOR)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:9.
    Girondins Bordeaux: Costil – Kwateng, Koscielny (C), Mexer, Benito (62. Medioub) – Sissokho, Bašić (81. Zerkane) – Adli (46. Otávio), Oudin, Kalu (72. A. Traoré) – Briand (62. Mara).
    Náhradníci: Poussin – Bellanova, Bessile, Medioub, Mara, A. Traoré, Otávio, Zerkane, Bakwa.

Clermont Foot: Desmas – N'Simba, Hountondji, Ogier (C), Zedadka – Samed, Gastien – Dossou, Berthomier (70. Iglesias), Allevinah (79. Rašani) – Bayo (87. Tell).
    Náhradníci: Djoco – Mendy, Albert, Seidu, Iglesias, Tell, Rašani, Boyer, Teixeira.

Rozhodčí: Batta – Aube, Coniglio