Slavia – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (2:3 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 2:1 (2:0 po s.n.)
Pardubice – Liberec 5:3 (kon.) | Havířov – Nitra 6:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 3:1 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Motor ČB – Kladno 3:2 (po pr.) | Frýdek-M. – Vsetín 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Tábor 6:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 0:0 (zruš.) | Velké Meziříčí B – Kometa Brno B 0:0 (zruš.)
Kobra – Příbram 3:2 (kon.) | Jablonec n/N – Řisuty 4:3 (po pr.) | Znojmo – Jihlava 4:5 (po pr.)
Sokolov – Litoměřice 5:6 (kon.) | Salzburg II – Benátky n/J 4:5 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:1 (kon.)
Děčín – Chomutov 3:2 (kon.) | Martin – Vlci Žilina 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Dvůr Králové n. L. 6:5 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Bílina 10:1 (kon.) | Přerov – Zlín 2:1 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Čtvrtek 19.08.2021, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Přípravné zápasy

Je dobojováno. Prostějov byl většinu zápasu lepším celkem, výhru si právem zasloužil Do vedení o dvě branky šli domácí již v první třetině, kdy se trefili Petr Mrázek a Petr Beránek. Ve druhé třetině se Horácká Slavia zvedla a kromě lepšího herního projevu předvedla i gólovou akci z holen kapitána hostí Ladislava Bittnera. Ve třetí třetině ale opět nastoupili draví Jestřábi. Po upravení skóre volali celou periodu, povedlo se jim to ale až v momentě, kdy Třebíč riskovala a odvolala svého brankáře. Na konečných 3:1 dával branku Patrik Husák.
    Ode mě je to pro dnešek vše a budu se na vás těšit u další přenosu z přípravy Chance ligy, tentokrát už výhradně ze vsetínského Lapače. (20:12:20)

59:48
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    I přes veškerou snahu Třebíče, dnes zvítězí Prostějov, který si výhru za své počínání právem zaslouží. Do prázdné klece zacílil PATRIK HUSÁK. Asistence: Tomáš Jáchym.

59:37
    Třebíč hraje opět bez gólmana, Prostějov vyhodil, ale puk mířil pouze na zakázané uvolnění.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:10
    Mičán je na střídačce, Třebíč to zkouší v šesti.

58:37
    Kotouč je zašlápnut v rohu, sudí vybízejí týmy ke hře.

58:13
    Třebíč hrozí před prostějovskou brankou.

57:20
    Hra se přesunula do obranného pásma hostů, což Třebíč jistě netěší, domácí zašlapávají v jejich třetině kotouč.

56:55
    Šťovíček se vyskytl v obrovské šanci, jeho pokus kdy byl osamocen před Altrichterem, ale skončil pouze v bezpečí betonů prostějovského gólmana.

56:44
    Třebíč se v posledních minutách snaží dorovnat stav, pokus o vstup do pásma nyní zastavil ofsajd.

55:29
    Kdyby Krliš spatřil dříve z trestné lavice vystupujícího Střondalu, tak by mohl jít druhý jmenovaný sám na branku.

54:30
    Tato přesilová hra se Jestřábům nedaří, oba celky se nyní po ledě prohání rychlostí blesku, ale toto počínání nemá žádnou přidanou hodnotu.

53:23
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Střondala – 2 min., podrážení).

53:00
    Kdyby Střondala zachytil Krlišovu přihrávku, nedal by Altrichterovi žádnou šanci.

52:51
    Valova střela z mezikruží skončila pouze v ochranné síti.

52:32
    Tato přesilovka se Prostějovu nepovedla, ke kotouči se dostával i oslabený celek, který se snažil hrozit.

52:22

51:45
    Ve vlastním oslabení se hnal do útoku Krliš, jeho střela byla Altrichterovými betony zlikvidována.

50:46

50:22
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Nedvídek – 2 min., hákování).

49:39
    Třebíč držela domácí v pásmu, ale bez žádného většího ohrožení Altrichterovy klece, následně domácí vyhazují kotouč.

49:01
    Třebíčský kapitán teď ve snaze o dorážku dostal doslova a do písmene do zubů od jednoho z prostějovských obránců.

48:50
    Sotva skončilo jedno oslabení Jestřábů, začalo další, ve kterém Bittner nepříjemně pálil na lapačku Altrichtera.

48:46
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiránek – 2 min., hákování).

46:43
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ferda – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jáchym – 2 min., hrubost + 2 min., hákování).

46:27
    Ke kotouči se dostal Vodný, pokusil se vypálit, ale obránci Prostějova byli na svých místech.

45:44
    Šťovíček se snažil vymyslet akci svého celku, jeho spoluhráči ale nespolupracovali.

45:07
    Hokej se začíná vzdáleně podobat tomu, co jsme viděli v první periodě, samé střely a akce z hokejek Jestřábů.

43:49
    Mrázkův pokus končí v náruči Mičána. Prostějov opět tlačí.

43:40
    Klimíček byl po dobře naservírované přihrávce takřka v gólové pozici, ale před jeho pokusem zavřel Mičán betony.

42:04
    Před Mičánem nebezpečně hrozili Švec s Jiránkem.

41:57
    Na střed brány zamířil Kloz, jeho rána končí v Mičánově náruči.

41:03

40:56
    Hosté začali třetinu v přesilovce, velkou akci ale nevytvořili.

40:01

Druhé dějství skončilo. Nejprve to vypadalo, že Třebíč bude působit stejně jako v první periodě, ale nakonec se hosté zvedli. Ve své přesilovce vytvořili tlak, který si udrželi i následně po ní, kdy se prosadil kapitán Ladislav Bitnner. V Prostějově nyní panuje stav 2:1.

Třetí třetina začne přibližně v 19:33.

40:00

39:35
    Třebíč se vlastní chybou vyhodila z útočného pásma.

39:07

38:40
    Šťovíčkova přihrávka měla oči, avšak adresáta před bránou nenašla.

38:15
    Před Klimíčkem se otevřel úplně prázdný prostor, takže stál rázem tváří v tvář Mičánovi, ten byl ale ve střehu.

37:47
    Domácí před další akcí zastavil ofsajd.

36:58
    Domácí nyní ve vlastní útočné třetině střílí, ale jejich pokusy nejsou nikým tečovány.

36:15
    Šťovíčkovo nepříjemné nahození mířilo, naštěstí pro domácí, mimo klec Altrichtera. Nenápadná střela totiž je tou, co je většinou pro maskované muže nejvíc nebepečnou.

35:01
    Třebíč branka zvedla, pár minut po gólu se sice hnal za dalším gólem Prostějov, který si chtěl vzít na své hole dvoubrankové vedení, poté ale převzali režii hosté, nepříjemně střílel Střondala.

33:01
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Ke konci přesilové hry a těsně po ní se hosté konečně zvedli. Na ledě byli loňští kanonýři, kteří zajistili vstřelení kontaktního gólu. Po neúspěšných přesilovkových pokusech Šťovíčka a Vodného zaúřadoval kapitán Bittner, který překonal Altrichtera z beprostřední blízkosti. Asistence: Matěj Psota.

32:47

31:59
    Minuta Třebíčské přesilovky je za námi, hostům se zatím nepodařilo vytvořit žádnou pořádnou akci.

30:47
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Babka – 2 min., podrážení).

30:47
    Bittnerovy nepříjemné dorážky skončily nakonec po lapačkou Altrichtera.

30:23
    Ferda se dostal do blízkosti domácího gólmana, klec ale o více než metr minul.

29:41

29:23
    Jiránkova střela rozezněla Mičánovy betony. Brankář Třebíče má v oslabení plné ruce práce.

29:12
    Střela od modré z hole Rudovského donutila hostujícího gólmana k širokému rozštěpu.

27:41
    Po tomto nedovoleném zákroku Střondaly se faulovaný Mrázek na třebíčského útočníka škaredě obořil. Šarvátku rozehnali sudí.

26:44
    Týmy si přehazují kotouč, oba celky předvádí dlouhé přihrávky, ani jednomu se však nedaří úderněji vstoupit do útočné třetiny.

25:30
    Třebíč už přichází s útočnými pokusy, prozatím jsou sice docela neohrabané, ale již to na Zimním stadionu v Prostějově nevypadá na hru jednoho celku.

25:17
    Křehlíkův smělý, přímý, bekhendový pokus skončil v náruči Mičána.

24:46
    Vodný nahodil puk před sebe a rozjel se za ním zcela osamocen, jeho žabička přeskočila Altrichterovu lapačku, ale její trajektorie mířila mimo branku.

23:04
    Od první třetiny se nic nezměnilo, Prostějov stále ostřeluje hostující klec. Mičán jim ale nyní nedává šanci.

22:07
    Valovu střelu Mičán zlikvidoval lapačkou.

21:38
    Měl být odpískán trest hostí, který byl ale nakonec hlavním arbitrem zrušen.

20:01

Je za námi první perioda, ve které byli jasně dominantní domácí. Prostějov po většinu třetiny Třebíč nepustil do svého pásma a zároveň byl nepříjemný v obranném pásmu hostu. Dvě pěkné gólové akce předvedla dvojice Petr Mrázek a Petr Beránek, díky těmto dvěma mužům, kteří zacílili ve 3. a 6. minutě vedou Jestřábi 2:0. Třebíč se dostala ke kotouči málo, v první periodě by se daly spočítat jejich střely na prstech jedné ruky. Snad se hosté do druhé třetiny vzpamatují a nastoupí v jiném rozpoložení.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:48
    Posledních pár sekund se odehrává v obranné třetině domácích, ale u kotouče jsou Jestřábi.

18:51
    Střely hostů končí pouze odrazem od holení domácích.

17:56
    Na kotouči se drží většinou Prostějov, ale Třebíč dobře napadá, avšak když už se ke kotouči dostane, není schopná zahrozit.

16:56
    Kotouč je v rohu kluziště, kde o něj oba celky bojují, Třebíč se snaží jej ze všech sil dostat na hokejku, protože se nachází ve svém obranném pásmu.

14:03
    Po dlouhé době akce do útočné třetiny ze strany Třebíče, Krliš v dobré pozici minul.

13:47
    Tempo hry je vysoké, aktivnější je opět domácí celek, ale narozdíl od první půlky této třetiny, není přesný ve střele, natož v koncovce.

12:57

11:15
    Střela Husáka od modré byla tečována jedním z útočníků, ale Mičán ji zachytil svými betony.

-71:26
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Svoboda – 2 min., nedovolené bránění).

10:11
    Na modré čáře se k puku dostal Gajarský, který se vydal k Altrichterově brance, jeho bekhendový pokus brankář domácích vyrazil mimo nebezpečí, ale útočník Třebíče tímto předvedl zatím nejvíc nebezpečnou akci bílo-červených.

09:15
    Třebíči se nedaří opustit vlastní obranné pásmo, jejich pokusy konstantně končí na zakázaném uvolnění, vhazovaní před vlastní brankou není pro hosty příjemné, domácí jsou tvrdí, když jde o hru před brankou a snaží se navýšit svůj náskok o tři branky.

08:14
    Třebíč se snaží také o pěknou rozehrávku, která by zajistila založení akce, ale zatím marně. Jejich pokus se zastavil na zakázaném uvolnění.

07:37

07:09
    Střelu od modré nebezpečně tečoval Švec, Mičán reflexy zachytil.

06:44
    Přesilová hra je z pohledu domácích aktivní, ale ještě se Jestřábům nepodařilo uzamknout Třebíč ve svém útočném pásmu.

05:37
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Nedvídek – 2 min., podrážení).

05:09
    Třebíč se zatím ke slovu příliš nedostala. Krásnou akci předvedla opět dvojice Beránek – Mrázek. Tentokrát to byl ale loňský kanonýr Mrázek, kdo přihrával do jízdy na PETRA BERÁNKA, který se prosadil mezi betony Mičána. Asistence: Petr Mrázek, Tomáš Jáchym.

04:31
    Domácí jsou aktivnější, prosadit se zkoušel Babka střelou od modré čáry.

02:52
    Prostějov jde krátce po vlastním oslabení do vedení, Beránek nahrál na úplně volného PETRA MRÁZKA, který na levém kruhu vypružil svoji hokejku jako luk a zacílil za Mičána. Asistence: Petr Beránek.

02:24

00:50
    Třebíč byla nucena opustit pásmo, jelikož jeden z obránců nezachytil přihrávku a došlo by k postavení mimo hru.

00:24
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jáchym – 2 min., hákování).

00:10
    První střídání bylo ve znamení obou týmů, ke střele se dostala Třebíč, vhazuje se před Mičánem.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Altrichter (Bláha) – Husák, Havlík, Klimíček, Babka, Krejčí, Vala – Beránek, Jáchym, Mrázek, Jelínek, Kloz, Rudovský, Jiránek, Štefka, Švec, Koblížek, Novák Martin, Dubský.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Kolman, Furch, Mlčák, Gabrhelík, Chalupa, Zukal, Svoboda – Šťovíček, Bittner, Psota, Vodný, Nedvídek, Střondala, Krliš, Gajarský, Ferda, Křehlík, Michálek, Vedral..

Jak dopadne dnešní zápas se dozvíme od 18:00 na Zimním stadionu v Prostějově, kdy bude vhozena úvodní buly.

Horácka Slavia Třebíč

Dnešní hostující celek si v přípravě připsal zatím: prohru, remízu i výhru.
    Slavia doma remizovala s Kometou Brno 3:3. Následně porazila doma Znojmo 2:1, ale v odvetě na Orli nestačila a toto úterý z jejich ledu odjela s prázdnou po prohře 4:3.
    Třebíč má mladý kádr. Kromě stálic byl tým posílen o mladíky z Komety Brno, kteří by měli přinést na Vysočinu náboj. O mnoho hráčů ale Horácká Slavia neposílila, také na druhou stranu ji téměř nikdo před sezónou neopustil.
    V loňské sezóně skončil tým z Vysočiny na 8. místě tabulky Chance ligy a v předkole nestačili poměrem 2:3 na pražskou Slaviu. Cílem pro novou sezónu je pro hvězdy zajisté dobré umístění po základní části a zajištěné play-off.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody:
    Adam Gajarský (předchozí klub: VHK ROBE Vsetín, pozice: útočník)
    Lukáš Forman (Přerov, obránce)
    Jan Mlčák (HC Kometa Brno, obránce)
    Vojtěch Střondala (HC Kometa Brno, útočník)
    Ondřej Gabrhelík (19/20 HC Slezan Opava, SHK Hodonín, obránce)
    Jiří Hunkes (Anglet (FR), obránce

Odchody
    Karel Nedbal (nové působiště: Vrchlabí, pozice: obránce)

Domácí mají za sebou odehranou přesně půlku přípravných utkání. Připsali si zatím dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. Domácí celek nejprve porazil GKS Jastrzębie 1:2, následně doma remizoval se Vsetínem 3:3, prohru eviduje letka ze zápasu proti Porubě 1:2. Poslední výhru si Hanáci připsali v úterý na ledě Valašského hokejového klubu, který porazili 2:3.
    V plánu mají domácí ještě zápas další zápas s Třebíčí, GKS Jastrzębie a Porubou.

Domácí na následující sezónu hodně posílili, obměněn byl takřka celý kádr. V týmu zůstalo z loňských sezón tolik hráčů, že by je bylo možno spočítat na prstech jedné ruky. Jedním z bojovníků, kteří hájili už v předchozí sezóně barvy LHK je brankář Ondřej Bláha. V obraně zůstali Peter Krejčí a Robin Staněk. V ofenzívě pokračuje mladík Michal Janeček a forvard Lukáš Motloch, dále vysoký útočník Josef Podlaha a hlavně tahoun Petr Mrázek, který jednu dobu platil za nejproduktivnějšího hráče celé Chance ligy. Jde vidět, že by si letos Jestřábi rádi v klidu zajistili pozice play-off.

Příchody:
    Adam Havlík (předchozí klub: Znojmo, pozice: obránce)
    David Vala (Ústí nad Labem, obránce)
    Tomáš Dřímal (Přerov, obránce)
    Jiří Klimíček (Přerov, obránce)
    Josef Zajíc (Kladno, obránce)
    Patrik Husák (Frýdek-Místek, obránce)
    Jan Rudovský (Znojmo, útočník)
    Martin Novák (České Budějovice, útočník)