Spišská N. Ves – Prešov 5:3 (kon.) | Poprad – Cracovia 2:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Pustertal 1:3 (kon.)
HK Poprad
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Comarch Cracovia
sk Neděle 22.08.2021, 15:00 • Zimný štadión Poprad • Tatranský pohár

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vitajte pri sledovaní posledného hracieho dňa 74. ročníka Tatranského pohára a domáci Poprad sa stretne s Cracoviou Krakov v súboji "iba" o tretie miesto. Pre Poprad je to zrejme veľké sklamanie, pretože nedokáže obhájiť triumf na druhom najstaršom hokejom turnaji v Európe. Môže si však za to sám, keďže nedokázal nadviazať na víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou a v priamom súboji o postup do finále prehral včera prekvapujúco s Liptovským Mikulášom po nájazdoch. Poľské mužstvo bojovalo včera tiež o finále, ale Cracovia zdolala Pustertal iba po nájazdoch, čo im nestačilo na prvenstvo v tabuľke. Takže nás čaká zápas tímov, ktoré skončili druhé v tabuľke v boji o bronzovú priečku na Tatranskom pohári.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Čiliak – Dalhuisen, Drgoň, Hudec, Rymtha, Ulrych, Brejčák, Demo, Novajovský, Bjalončík, Fataraba, Handlovský, Livingston, Skokan, Šišovský, Valigura, Svitana, Bortňák, Mešár, Paločko, Vandas

Comarch Cracovia Krakov: Zabolotny – Dudas, Gula, Ignatovich, Jaracz, Jezek, Saur, Bezwinski, Brynkus, Csamango, Gosztyla, Kaminski, Kapica, Nemec, Voroshilo, Yatsenko

Rozhodca: Orolin, Štefik – Kovalčík, Wolf.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:04
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Csamango – 2 min., hákovanie).

02:52
    Drgoň mohol využiť presilovku hneď v úvode zápasu, lenže to by musel od modrej čiary mieriť presnejšie.

04:00
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Dudas – 2 min., podrazenie).

05:56
    Dosť nezáživný hokej pokračuje, keďže Poprad sa nedostal k ničomu v druhej presilovej hre a čakáme na nejakú peknú akciu.

06:19
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ulrych – 2 min., držanie).

09:00
    Po dlhej dobe sme sa dočkali striel, ale Nemec na jednej strane a Hudec na opačnej neprekonali brankára, takže pokračujeme bez gólov.

10:04
    Mešár bol v dobrom postavení na hranici ľavého kruhu, Zabolotny však predviedol tretí spoľahlivý zákrok.

10:11
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Jezek – 2 min., napadnutie).

12:04
    Rymtha sa snažil potrestať nedisciplinovanosť hráčov Cracovie, ale vypadá to tak, že ani tretia početná výhoda Popradu nebude využitá.

12:53
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Livingston – 5 min., kopnutie).

13:03
    Veľká šanca pre Cracoviu otvoriť skóre v presilovej hre, ktorá bude trvať až päť minút a ako prvý sa dostal k zakončeniu Kapica, ktorého vychytal Čiliak.

13:26
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Gula – 2 min., držanie).

16:01
    Nič podstatné sa dlho na hracej ploche nedialo, až v tejto chvíli Brynkus neprekonal blízkosti Čiliaka.

17:20
    Trest Livingstona stále ešte neuplynul, ale Bjalončík ohrozil Zabolotneho aj v oslabení.

18:51
    Kraków dal gól!
    A päťminútový trest Livingstona je v úplnom závere potrestaný vďaka ERIKOVI NEMCOVI a outsider tohto zápasu sa dostáva do vedenia! Asistencia: Gosztyla

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Veľmi dlho sme sledovali v prvej tretine slabý hokej bez striel, ale všetko zmenilo zbytočné vylúčenie Livingstona až na päť minút a Cracoviu priblížil Nemec k tretiemu miestu na Tatranskom pohári. Poprad však má stále dostatok času, aby zápas otočil, ale bude musieť pridať. Druhá tretina začína približne o 15:47.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:45
    Svitana a Yatsenko preverili Čiliaka so Zabolotnym na začiatku druhej tretiny, tak dúfajme, že podobné tempo vydrží dlhšie.

22:12
    Poprad dal gól!
    Domáci vyrovnávajú veľmi rýchlo, keď FILIP MEŠÁR bol voľný pred Zabolotnym a z tejto pozície sa už nemýlil strelou zápästím! Asistencie: Hudec, Bjalončík

24:49
    Poprad mohol dokonca skóre otočiť hneď vo svoj prospech, ale Handlovský a Svitana sa v blízkosti brány nepresadili a Drgoň už len nahodil puk na Zabolotneho zo stredného pásma.

25:28
    Poprad sa rozohral k dominantnému výkonu, ktorý by potreboval korunovať druhým gólom, čo sa nepodarilo ani Vandasovi.

26:51
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Gosztyla – 2 min., vrazenie na mantinel).

29:11
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Dudas – 2 min., sekanie).

29:51
    A je otočené po zakončení DÁVIDA SKOKANA, ktorý sa presadil tiež z blízkosti podobne ako Mešár a Poprad využíva presilovú hru! Asistencie: Svitana, Handlovský

30:17
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bortňák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

31:58
    Radosť domácim príliš dlho nevydržala, keďže sa Bortňák dopustil zdržiavania hry a jeho vylúčenie potrestal MARTIN DUDAS, ktorý Cracoviu vracia do hry o tretie miesto!

34:08
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bjalončík – 2 min., vrazenie na mantinel).

34:37
    Poprad hrá znova v oslabení, ale našťastie tentokrát Čiliak podržal domácich po strele Saura z diaľky.

36:31
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Saur – 2 min., faul lakťom).

37:47
    Vandas preveril pozornosť Zabolotneho z uhla, stav je stále nerozhodný pred koncom druhej tretiny.

38:05
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Voroshilo – 2 min., podrazenie).

39:56
    Doslova kanonáda Popradčanov v tejto presilovke, keď zasypali Zabolotneho množstvom striel, ale ten Cracoviu podržal.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Obidve mužstvá majú rovnako blízko a zároveň ďaleko k víťazstvu a tretiemu miestu na Tatranskom pohári. Poprad bol od úvodu druhej tretiny lepším mužstvom na ľade a zaslúžene otočil po góloch Mešára a Skokana. Lenže prišlo oslabenie, ktoré potrestal Dudas a stav 2:2 sa odvtedy nezmenil. Tretia tretina začína približne o 16:35.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Sme zvedaví, či Poprad alebo Cracovia strhnú výsledok na svoju stranu ešte v tretej tretine, ale Gulovi sa prekonať Čiliaka nepodarilo.

41:01
    Ale gól Cracovie prichádza krátko na to, keď sa presadil ARTYOM VOROSHILO a Poprad opäť nečakane prehráva!

41:01
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., sekanie).

43:43
    Najprv Brynkus preveril Čiliaka, a potom z protiútoku zakončil Rymtha, ale Poprad sa neteší z vyrovnania.

45:39
    Poprad sa stále hľadá a Cracovia už mohla zvýšiť vedenie, ale Čiliak zakročil hneď dvakrát po strelách Csamangu a Nemca.

46:26
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Brejčák – 2 min., podrazenie).

47:18
    Cracovia môže zúročiť presilovku, čo by ju priblížilo už blízko k tretiemu miestu, ale Yatsenko neuspel.

48:54
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Šišovský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:29
    Prevaha poľského mužstva pokračuje v ďalšej presilovke, lenže nie je rozhodnuté ani po strele Kaminskiho.

52:29
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Gosztyla – 2 min., nedovolené bránenie).

53:54
    Poprad sa dostáva v početnej prevahe do tlaku, ktorým sa snaží vyrovnať, ale Zabolotneho neprekonal dvakrát Handlovský ani Mešár.

55:04
    Gólovo sa nepresadili ani Šišovský či Ulrych a čas sa domácim postupne kráti, Cracovia je čoraz bližšie k tretiemu miestu.

55:27
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Zabolotny – 2 min., podrazenie).

57:30
    Dalhuisenova delovka od modrej čiary končí u Zabolotneho a Cracovia prečkala aj toto oslabenie, takže je ešte bližšie k cennému úspechu na Tatranskom pohári.

58:30
    Už len minúta a pol zostáva Popradu v snahe o vyrovnanie, ale aj Rymtha sa nepresadil, preto to vyzerá márne z pohľadu domácich.

59:05
    V poslednej minúte sa vhadzuje po pravej ruke Čiliaka, tak uvidíme, či sa Poprad ešte dostane k hre bez brankára.

59:24
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., napadnutie).

59:24
    Vylúčenie v tíme Comarch Cracovia Krakov (Nemec – 2 min., napadnutie).

59:29
    Rýchlo sa Poprad dostal do útočného pásma, kde sa usadil, ale ani Drgoňova jedovka Zabolotneho neprekvapila.

Stretnutie je na konci a Cracovia sa teší z prekvapivého víťazstva 3:2 nad domácim Popradom, takže sa môže tešiť z bronzovej priečky na 74. ročníku Tatranského pohára, čo je určite úspech pre celý poľský hokej. Pre Poprad je štvrté miesto určite sklamanie, ale stále ide len o prípravu. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývam Vás večer sledovať vyvrcholenie tohto turnaja, keď sa vo finále stretne HC Pustertal a Liptovský Mikuláš! (17:14:56)

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 23. Mešár (Hudec, Bjalončík), 30. Skokan (Svitana, Handlovský) – 19. Nemec (Gosztyla), 32. Dudas, 42. Voroshilo

Comarch Cracovia: Zabolotny – Dudas, Gula, Ignatovich, Jaracz, Jezek, Saur, Bezwinski, Brynkus, Csamango, Gosztyla, Kaminski, Kapica, Nemec, Voroshilo, Yatsenko

Rozhodčí: Orolin, Štefik – Kovalčík, Wolf