Kajrat – Fola 3:1 (kon.) | Žilina – Jablonec 0:3 (kon.) | Lincoln – Riga FC 3:1 (po pr.)
Bodö/Glimt – Žalgiris Vilnius 1:0 (kon.) | Elfsborg – Feyenoord 3:1 (kon.) | Famagusta – Beer Ševa 3:1 (kon.)
AS Řím – Trabzonspor 3:0 (kon.) | Kodaň – Sivasspor 5:0 (kon.) | Arnhem – Anderlecht 2:1 (kon.)
Rosenborg – Rennes 1:3 (kon.) | CSKA Sofia – Plzeň 3:0 (po pr.) | Hammarby IF – Basilej 3:1 (3:4 po pen.)
Maccabi Haifa – Neftçi Baku 4:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Karaganda 2:0 (kon.) | Gent – Raków 3:0 (kon.)
Rijeka – PAOK 0:2 (kon.) | St. Johnstone – Linz 0:2 (kon.) | Union Berlín – KuPS 0:0 (kon.)
Tottenham – FC Ferreira 3:0 (kon.) | Aberdeen – Karabach 1:3 (kon.) | Partizan Bělehrad – Santa Clara 2:0 (kon.)
Shamrock – Flora 0:1 (kon.)
IF Elfsborg
3:1 (1:0)
Feyenoord Rotterdam
Čtvrtek 26.08.2021, 19:00 • Borås Arena • Evropská konferenční liga (předkola) • Play-off

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Elfsborgu, který svého soupeře porazil poměrem 3:1, avšak na postup to nestačí. Švédský celek se do dvoubrankového vedení dostal v úvodu druhého poločasu, jenomže soupeř poměrně rychle snížil. Švédský celek tak najednou musel k případnému prodloužení vstřelit další čtyři trefy, přičemž se mu povedla pouze jedna z nich. (20:48:19)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:13.

90+2

90+1
    V závěru zápasu ještě jeden nedovolený zákrok, po kterém na zemi skončil hostující Haps.

90
    Nastavují se dvě minuty.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí stále vedou a ještě budou mít nastavený čas.

87
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jahanbakhsh, přichází Benita.

87
    Další nedovolený zákrok, tentokráte v podání Larssona, který si proti Hapsovi pomohl evidentním faulem.

86
    Larsson se tak ujme rozehrávky dalšího rohového kopu.

85
    Marciano nyní podržel svůj celek. Do zakončení se totiž dostal Ondrejka, jehož rána skončila na hostujícím brankáři.

84
    Kokcu rozehraje další rohový kop svého celku.

83
    Do konce druhého poločasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Domácí sice stále vedou vedou, avšak potřebují ještě tři branky

81
    Ronning si poměrně dlouhou dobu nepřipsal žádný další zákrok, tentokráte si přichystal dalekonosný odkop od své branky.

79
    Pouze v ofsajdovém postavení se nyní nacházel domácí Alm, z místa přestupku tak bude moci rozehrávat Pedersen.

78
    Žlutou kartu dostává Kokcu (Feyenoord Rotterdam).
    77. NDIONE - 3:1

77
    Elfsborg právě vstřelil branku!
    Domácí celek se znovu prosazuje! Akce po levém křídle nakonec přinesla míč k hranici pokutového území, kde se napřáhl MAROKHY NDIONE. Jeho tečovaná rána nakonec skončila za zády bezmocného brankáře.

77
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Alm, přichází Gudjohnsen.

76
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Bernhardsson, přichází Qasem.

75
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Sinisterra, přichází Haps.
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Linssen, přichází Bannis.

74
    Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Feyenoord pochopitelně kráčí za postupem, domácí to mají hodně složité.

73
    Kokcu svým centrem dokázal najít hlavu jednoho ze svých spoluhráčů, který ovšem z hranice malého vápna nedokázal trefit přesně.

72
    Feyenoord je v posledních minutách aktivnější a bude zahrávat roh.

71
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Romer, přichází Söderberg.

70
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Okkels, přichází Ondrejka.

69
    Feyenoord zkušeně drží míč kousek od středového kruhu. Domácí celek pro změnu napadá zdlouhavou kombinaci.

67
    Žlutou kartu dostává Romer (IF Elfsborg).

66
    Nizozemský celek tak mohl rozehrávat z hlouby hrací plochy. I proto jsme sledovali spíše rozehrávku do strany na Pedersena.

65
    Bernhardsson to v krátkém časovém sledu znovu přehnal s agresivitou, po jeho zákroku se na zemi ocitl Kokcu.

63
    Elfsborg je nyní aktivnější a zahrává rohový kop.

62
    Tentýž hráč posléze napadal rozehrávku soupeře natolik aktivně, že si pomohl nedovoleně, což uviděl také hlavní sudí zápasu.
    61. TIL - 2:1

61
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jenom prosazují! Po hezké kombinaci se totiž k míči dostal GUUS TIL, který se dostal do nebezpečné vzdálenosti od domácí branky a Ronning tak poprvé inkasoval.

60
    Po rohovém kopu si ještě za obranu soupeře nabíhal domácí Alm, který se podle pomezního sudího nacházel v ofsajdu.

59
    Kokcu to zkoušel ostrým centrem do pokutového území, kde se nejvýše do vzduchu dostal Bernhardsson, který okamžitě odvracel.

58
    Následně ho ještě napodobil také kolega Til, který pro změnu pálil pouze do protihráče a my budeme sledovat další rohový kop.

57
    Před malým momentem měl za pokutovým územím poměrně dost času na zakončení Sinisterra, kterému se nepovedlo branku trefit.

55
    Také v tomto případě se k rozehrávce rohového kopu postavil Kokcu.

54
    Ronning se musel znovu činit, tentokráte se mu střelu od soupeře povedlo vyrazit za cenu dalšího rohového kopu.

53
    O rozehrávku volného kopu se nakonec ujal domácí obránce Vaisanen, který na jistotu rozehrál po zemi nakrátko na Romera.

52
    Následoval nedovolený zákrok kousek od středového kruhu. Po souboji totiž na zemi skončil domácí Bernhardsson.

51
    Krátce po rozehrávce si svůj náběh za obranu nedokázal pohlídat hostující Linssen, čehož si všiml také pomezní sudí.
    50. BERNHARDSSON - 2:0

50
    Ono to bude ještě hodně zajímavé! Po autovém vhazování do pokutového území přiletěla přízemní nabídka, kterou si dokázal najít ALEXANDER BERNHARDSON, jenž tečoval přesně k zadní tyči.

48
    Hned v úvodu druhého poločasu si s míčem zahrál domácí brankář Ronning, kterému se povedlo rozehrát na McVeye.

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte na starost vzali hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku. O tu se v samotném závěru postaral domácí Larsson, který perfektně kopl přímý kop. Do té doby měl šance pouze Feyenoord, kterému se ovšem ani jednou nepovedlo překonat Ronninga.

45

44
    Ronning si v koncovce prvního poločasu připsal další dobrý zákrok, tentokráte totiž vychytal Toornstru.

42
    Domácí se dostávají do vedení§ K rozehrávce standardní situace se totiž postavil JOHAN LARSSON, který jí kopl znamenitě. Jeho rána pravou nohou se o pravou tyč odrazila a skončila za Marcianem.

42
    Til si před malým momentem pomohl dalším nedovoleným zákrokem, na zemi se pro změnu octil Larsson.

41
    Žlutou kartu dostává Trauner (Feyenoord Rotterdam).

40
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

38
    K odraženému balónu se posléze dostal jeho kolega Bernhardsson, jehož zakončení pro změnu trefilo spoluhráče.

37
    Vaisanen se před malým momentem dokázal natáhnout po míči, jenomže ten poslal pouze do protihráče.

35
    S ním si ovšem hostující obrana dokázala poradit, jenomže pouze za cenu dalšího rohového kopu pro soupeře.

34
    Elfsborg předvedl rychlý protiútok, po kterém bude následovat další rohový kop.

33
    Ani ten nepřinesl nic nebezpečného. Centr se totiž stočil přesně na hlavu pozorného Vaisanena, který dostal balón do bezpečí.

32
    Orkun Kökçü rozehraje další rohový kop svého celku.

31
    Je za námi třetina hry, jenomže i nadále na branku čekáme. Zatím největší šanci měl na kopačce hostující záložník Til.

29
    Hostující Feyenoord je stále usazen kousek od pokutového území soupeře, zatím to ale k ničemu nebezpečnému nevede

28
    Ronning si navíc posléze dokázal poradit s dorážkou, na první branku tohoto zápasu tak musíme i nadále čekat.

27
    Obrovská šance pro hosty! Do zakončení se totiž prodral naprosto osamocený Til, který trefil pouze brankovou konstrukci.

26
    Do kombinace se po delší době zapojil také hostující brankář Marciano, kterému se povedlo rozehrát na nohu Pedersena.

25
    A v krátkém časovém sledu bylo znovu pískáno. Tentokráte to s agresivitou přehnal Alm, který zavadil o nohu Pedersena.

24
    Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného počínání. Hostující Sinisterra totiž v souboji o míč poslal na zem Olssona.

23
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu. Na první branku stále čekáme, nyní má míč na kopačce Marciano.

21
    V ofsajdovém postavení se po krátké kombinaci nacházel hostující Ndione a k míči se tak znovu vrací domácí mužstvo.

20
    Míč se po následné standardní situaci odrazil ven z hrací plochy, což znamená rohový kop pro švédský celek.

19
    Nedovoleným způsobem si před zraky sudího počínal hostující Kokcu, který zhruba u středového kruhu fauloval Okkelse.

17
    Na levém křídle se znovu k míči dostal aktivně hrající Jahanbakhsh, který se v souboji nedostal přes obránce Larssona.

16
    Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného, jenomže domácí si míče moc neužili a znovu se brání na své polovině.

15
    To vše znamená, že nizozemský celek bude zahrávat další rohový kop.

14
    Ronning je zatím hrdinou svého celku, tentokráte se do zakončení dostal Jahanbakhsh, který trefil pouze brankáře.

13
    Marciano se rovněž zapojil do rozehrávky svého celku. Jeho pas na pravém křídle navíc dokázal převzít volný Linssen.

12
    Ronning nyní znovu odkopával od své branky, ve vzdušném souboji se ovšem prosadil pouze hostující Malacia.

11
    Máme za sebou úvodní desetiminutovku tohoto zápasu, která nám nabídla dvě zajímavé šance hostů, kteří se ale neprosadili.

11
    Na opačné straně si svůj náběh za obranu nedokázal pohlídat Bernhardsson, který se podle pomezního nacházel v ofsajdu.

10
    A byl to právě Malacia, kdo se prezentoval nedovoleným zákrokem a domácí celek se tak znovu vrací k hracímu předmětu.

9
    Malacia se podruhé v tomto duelu dostal do zajímavé příležitosti, ani na druhý pokus nedokázal překonat brankáře Ronninha.

8
    Ronning nyní musel vyhazovat míč na pravou stranu, kde se mu povedlo oslovit volného Larssona, jenž má poměrně dost času.

7
    Rohového kopu se nakonec na pravé straně ujal Linssen, jehož centrovaná nabídka doputovala pouze na hlavu pozorného Vaisanena.

6
    Feyenoord si tak vybojoval první rohový kop.

5
    Malacia se před malým momentem dostal do dobré střelecké pozice, jenomže jeho ránu zablokoval jeden z protihráčů.

4
    Poprvé se k míči dostal hostující brankář Maciano, kterému se povedlo přenést hru směrem na volného Malaciu.

3
    Linssen šel do souboje s protihráčem, jenomže si pomohl nedovoleně a na zemi se ocitl domácí Bernhardsson.

2
    Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

IF Elfsborg: Ronning – Larsson (C), Vaisanen, McVey, Strand – Romer, Alm, Olsson – Bernhardsson, Ndione, Okkels
    Náhradníci: Dyngeland, Valdimarsson – Broman, Gudjohsen, Holmen, Lagerbielke, Maudo, Ondrejka, Prince, Qasem, Soderberg, Zanden

Feyenoord Rotterdam: Marciano – Pedersen, Trauner, Burger, Malacia – Toornstra (C), Kokcu, Til – Jahanbakhsh, Linssen, Sinisterra
    Náhradníci: Remie, Troost – Bannis, Benita, Boženík, Haps, Hendriks, Milambo.

1. zápas
    Feyenoord Rotterdam – IF Elfsborg 5:0

Branky: 25. Sinisterra (Toornstra), 30. Jahanbakhsh (Toornstra), 37. Sinisterra (Linssen), 48. Sinisterra (Pedersen), 58. Linssen

Feyenoord Rotterdam je velkým favoritem tohoto předkola, což koneckonců potvrdil také v prvním duelu, ve kterém si takřka zajistil postup do skupinové fáze. Nizozemský celek totiž svému soupeři nasázel hned pět branek a pakliže chce Elfsborg postoupit, bude muset rovněž vstřelit minimálně pět gólů. Feyenoord se přitom do vedení dostal až v polovině prvního poločasu, avšak do jeho konce se prosadil hned třikrát. Nizozemský celek během patnácti minut druhého poločasu dokázal vstřelit další dvě branky a bylo zaděláno na pořádný debakl. Švédský celek navíc přišel o vyloučeného Holsta a utkání dohrával v početní nevýhodě. Diváci se ovšem žádné další branky již nedočkali, Elfsborg to bude mít v dnešní odvetě extrémně složité.

Evropská konferenční liga má na programu odvetné zápasy čtvrtého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi IF Elfsborg a Feyenoord Rotterdam.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Suchý

Branky: 42. Larsson, 50. Bernhardsson (Okkels), 77. Ndione – 61. Til (Sinisterra)

Karty:   67. Romer (ELF) – 41. Trauner (FEY), 78. Kokcu (FEY)

IF Elfsborg: Ronning – Larsson (C), Vaisanen, McVey, Strand – Romer (71. Söderberg), Alm (77. Gudjohnsen), Olsson – Bernhardsson (76. Qasem), Ndione, Okkels (70. Ondrejka)
    Náhradníci: Dyngeland, Valdimarsson – Broman, Gudjohnsen, Holmen, Lagerbielke, Maudo, Ondrejka, Prince, Qasem, Soderberg, Zanden

Feyenoord Rotterdam: Marciano – Pedersen, Trauner, Burger, Malacia – Toornstra (C), Kokcu, Til – Jahanbakhsh (87. Benita), Linssen (75. Bannis), Sinisterra (75. Haps)
    Náhradníci: Remie, Troost – Bannis, Benita, Boženík, Haps, Hendriks, Milambo