Alaškert – Rangers 0:0 (kon.) | Helsinki – Fenerbahce 2:5 (kon.) | Zorja Luhansk – Rapid 2:3 (kon.)
Galatasaray – Randers 2:1 (kon.) | Alkmaar – Celtic 2:1 (kon.) | Kluž – CZ Bělehrad 1:2 (kon.)
Slovan Bratislava – Olympiakos 2:2 (kon.) | Legia – Slavia cz 2:1 (kon.) | Antverpy – Omonia Nikósie 2:0 (3:2 po pen.)
Sturm Graz – Mura 2:0 (kon.)
AZ Alkmaar
2:1 (2:1)
Celtic Glasgow
Čtvrtek 26.08.2021, 20:15 • AFAS Stadion • Evropská liga (předkola) • Play-off

Ode mne je to pro dnešek již úplně vše. Přeji pěkný zbytek večera a budu se těšit příště, na počtenou. (22:33:16)

Fauly: 18:7.

Je dobojováno! Celtic Glasgow sice dnes podlehl na půdě AZ Alkmaar v odvetě závěrečného kola kvalifikace svému soupeři 1:2. Nicméně v součtu s prvním zápasem, který zelenobílí 2:0 vyhráli, to znamená, že postupují do základní skupiny Evropské ligy! Vše podstatné se v této odvetě odehrálo již v prvním poločase. V jeho závěru a na startu druhé půle to vypadalo, že je jen otázkou času, kdy dá AZ vyrovnávací gól. Jenže tlak Alkmaaru se postupně vytratil, branka nepřišla, a tak slaví postup Celtic.

90+4

90+4
    Ještě jeden centr na hranici šestnáctky Celticu, Welsh jej odvrací a sudí už nekompromisně píská konec. Karlsson už napálil míč do sítě jen ze vzteku a po odpískání, tohle platit nebude. Je konec! Glasgow postupuje!

90+4
    Fandové Alkmaaru nevěřícně sledují, jak jejich celku unikají poslední vteřiny utkání. Vypadá to, že se jim už nepodaří jednobrankové manko smazat. Ačkoliv to na přelomu poločasů vypadalo velice nadějně.

90+3
    Celtic vyrazil jen propagačně kupředu a Edouardo se příliš nenamáhal balón hráčům AZ vrátit. Ti ale nakonec ještě mohou hrát.

90+2
    Rohový kop na přední tyč odvrácen. Je tu ale další roh. Ten byl kroucen přímo do brány, Hart zvládl míč vyboxovat do bezpečí právě před Verhulstem, jenž ho ve vápně povalil na zem.

90+1
    Sudí Martins nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby. Alkmaar získává rohový kop a do vápna běží i Verhulst.

90
    A safra! Pokud jsem viděl správně, tak Gudmundsson trefil patičkou do obličeje Ralstona ve vápně a pochopitelně vidí žlutou kartu. Tohle mohlo dopadnout mnohem hůř a pak by musela přijít na řadu kartička úplně jiné barvy.

89
    De Wit podebral při náběhu Welshe, fandové AZ se sice zlobí, ale útočný faul se i tak píská a postup Alkmaaru kupředu je tak opět zbržděn.

89
    Prudký vysoký centr z pravé strany do vápna Celticu našel hlavou Welsh a odehrál jej do bezpečí. Důležitý okamžik pro Glasgow.

88
    Borci z Glasgow se dostali na chvíli kupředu, Christie ale merunu proti dvěma protivníkům neudržel a nyní spěchá dozadu, aby se zapojil do obranné formace.

87
    Kolik jsme už dnes viděli vysokých míčů na hranici šestnáctky Celticu, to nespočítám. Každopádně ty dva poslední neskončily valným způsobem.

87
    Hráči Alkmaaru musí znovu založit svůj útok až od své svatyně. Podařilo se jim sice dostat kupředu, jenže to nejcennější jim uteklo do zámezí. Aut pro Glasgow.

86
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Furuhaši, přichází Soro.

86
    AZ hází aut na levé straně, Witry předává míč Koopmeinersovi, ten však bude muset počkat, než vystřídá Furuhaši.

85
    Fotbalisté Glasgow jsou po delší době na útočné půli. Furuhaši byl očividně v ofsajdu a nemohl hrát. Viditelně se sice nechtěl zapojit, sudí ale postavení mimo hru stejně odpískal.

84
    Hart samozřejmě s rozehrávkou nespěchá. Kapitán AZ Koopmeiners už také gestikuluje k sudímu Martinsovi, aby brankáře Celticu popohnal a nastavil nějaké minuty navíc.

Petr Šatalík

Branky: 7. Aboukhlal, 26. Starfelt (vla.) – 3. Furuhaši

Karty:   39. Aboukhlal (ALK), 66. Indi (ALK), 90. Gudmundsson (ALK) – 58. McGregor (CEL), 62. Furuhaši (CEL)

Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:7.
    AZ Alkmaar: Verhulst – Witry, Martins Indi, Letschert, Sugawara – T. Koopmeiners (C), de Wit, Midtsjo (75. Beukema) – Karlsson, Pavlidis (71. Gudmundsson), Aboukhlal (71. Poku).
    Náhradníci: Vindahl, Reus – Beukema, Clasie, Evjen, Gudmundsson, Chatzidiakos, P. Koopmeiners, Oosting, Poku, Reijnders, Taabouni.

Celtic Glasgow: Hart – Taylor (24. Montgomery), Welsh, Starfelt, Ralston – Turnbull, McGregor (C), Rogic (60. Edouard) – Christie, Furuhaši (86. Soro), Abada.
    Náhradníci: Barkas, Bain – Ajeti, Bitton, Bolingoli, Edouard, Montgomery, Robertson, Shaw, Soro, Urhoghide.

Rozhodčí: Tiago Martins (POR) – Luis Campos (POR), Rui Teixeira (POR) – André Narciso (POR)