Kajrat – Fola 3:1 (kon.) | Žilina – Jablonec 0:3 (kon.) | Lincoln – Riga FC 3:1 (po pr.)
Bodö/Glimt – Žalgiris Vilnius 1:0 (kon.) | Elfsborg – Feyenoord 3:1 (kon.) | Famagusta – Beer Ševa 3:1 (kon.)
AS Řím – Trabzonspor 3:0 (kon.) | Kodaň – Sivasspor 5:0 (kon.) | Arnhem – Anderlecht 2:1 (kon.)
Rosenborg – Rennes 1:3 (kon.) | CSKA Sofia – Plzeň 3:0 (po pr.) | Hammarby IF – Basilej 3:1 (3:4 po pen.)
Maccabi Haifa – Neftçi Baku 4:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Karaganda 2:0 (kon.) | Gent – Raków 3:0 (kon.)
Rijeka – PAOK 0:2 (kon.) | St. Johnstone – Linz 0:2 (kon.) | Union Berlín – KuPS 0:0 (kon.)
Tottenham – FC Ferreira 3:0 (kon.) | Aberdeen – Karabach 1:3 (kon.) | Partizan Bělehrad – Santa Clara 2:0 (kon.)
Shamrock – Flora 0:1 (kon.)
FC Kodaň
5:0 (2:0)
Sivasspor
Čtvrtek 26.08.2021, 19:00 • Telia Parken, Kodaň • Evropská konferenční liga (předkola) • Play-off

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:15. (20:57:40)

Fotbalisté Kodaně dnes deklasovali Sivasspor 5:0 a v součtu s vítězstvím 2:1 v prvním zápase postupují do skupinové fáze EKL. Domácí načali soupeře zásahy Stageho a Daramyho v první půli. Po změně stran se pak utkání změnilo v exhibici a Kodaňští skórovali ještě třikrát. Z mé strany je to vše. Mějte se fajn!

90+3

90+3
    Ahmet Oğuz dostal v samém závěru utkání ještě žlutou kartu.

90+3
    Po ní se míč v pokutovém území odrazil k Zecovi. Kapitán Kodaně vysoko přestřelil

90+2
    Na pravé straně si hráli s hostující obranou Ankersen s Diksem. Druhý jmenovaný byl faulován a tak uvidíme ještě standardní situaci Kodaně.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.

89
    Rasmus Höjlund se ocitl v postavení mimo hru. Rozehrávají hosté.

88
    V pohodě hrající Kodaň má míč na kopačkách. Fanoušci jsou spokojeni a prozpěvují oslavné chorály.

87
    Spolupráce Höjlunda s Kamilem Wilczekem. Domácí akci zakončoval druhý jmenovaný střelou do náruče brankáře Vurala.

86
    Střely na bránu – 8:3

84
    Uğur Çiftçi byl faulován Kevinem Diksem, který se snažil dostat k míči. Hosté rozehrávají z blízkosti svého rohového praporku.

83
    Utkání se dohrává v poklidném tempu. Sivasspor je zralý na ručník a domácí mají pro dnešek splněno.

81
    Mohammed Daramy si vysloužil při odchodu ze hřiště obrovský aplaus diváků a loučili se s ním také spoluhráči a realizační tým. Tento fotbalista totiž míří po dnešním utkání do Ajaxu Amsterdam.

80
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Peter Ankersen.

80
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Mohammed Daramy, přichází Luther Singh.

79
    Zeca se pokusil z velké dálky přehodit Vurala, který se po předchozím zákroku nacházel na hranici šestnáctky. Míč se snesl těsně vedle brány Sivassporu!

77
    Çiftçi je po souboji se střelcem domácího gólu ještě ošetřován. Höjlund si ale počínal čistě.
    76. Rasmus HÖJLUND - 5:0

76
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Domácí zasahují soupeři pátý úder! Na dlouhý nákop Boilesena si naběhl RASMUS HÖJLUND. Ten přetlačil bránícího Çiftçiho a z levé strany postupoval sám na brankáře Vurala, kterého pokořil střelou mezi nohy – 5:0.

74
    Hráči dánského týmu dnes neponechali nic náhodě. V součtu s prvním zápasem vedou už 6:1. Turci už v prvním poločase ztratili naději na postup.
    72. Höjlundova střela.

72
    Střídající Rasmus Höjlund si v pokutovém území navedl míč na pravačku a vypálil. Vural jeho ránu vyrazil a odmítl tak pátý gól za svými zády!

70
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Kamil Wilczek.
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pep Biel, přichází Rasmus Höjlund.

69
    Lukas Lerager fauloval Okechukwa a dostal za to žlutou kartu.

67
    Domácí zahrávali rohový kop, po němž klidně mohlo opět udeřit. Na centr Pepa Biela si naskakoval Jonas Wind, jemuž chybělo pár centimetrů, aby míč usměrnil do brány soupeře.

64
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Isaac Cofie, přichází Azubuike Okechukwu.
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Koray Altınay, přichází Özkan Yiğiter.
    62. Pep BIEL - 4:0

62
    Tohle je už exhibice Kodaně! Domácí sehráli krásný ťukes, na jehož konci poslal z levé strany míč do šestnáctky Mohammed Daramy. Ten našel Jonase Winda, který balón z první posunul na PEPA BIELA, jenž z první překonal přízemní střelou brankáře Vurala – 4:0.

62
    V ofsajdu byl nyní chycen hostující křídelník Olarenwaju Kayode.

61
    Ten rozehrával Fayçal Fajr, jeho centr na bližší tyč domácí odvrátili.

60
    Kayode pronikal dopředu na pravé straně. Získal pro hosty rohový kop.

59
    Domácí se hnali do dalšího kontru. Jonas Wind na hranici šestnáctky nepřetlačil protihráče.

57
    Zhruba po dvou minutách na hřišti se prosazuje LUKAS LERAGER! Domácí donutili vysokým presinkem soupeře k chybě v rozehrávce, Jonas Wind nahrál Leragerovi a ten se z hranice šestnáctky trefil po zemi ke vzdálenější tyči. O postupu Kodaně už není pochyb.

55
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Lukas Lerager.

55
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Leke James, přichází Sefa Yılmaz.
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Max Gradel, přichází Mustapha Yatabaré.

48
    Další roh. Pep Biel tentokrát našel Kevina Dikse, který bránu netrefil.

47
    Domácí zahrávali roh. S centrem Biela si defenziva Sivassporu poradila.

46
    Do druhého poločasu ani jeden z týmů nevystřídal.

46

45+2
    První poločas skončil. Po prvním poločase vede Kodaň nad Sivassporem 2:0 a kráčí do skupinové fáze Konferenční ligy. Domácí poslal ve 24. minutě do vedení Jens Stage, ve 39. minutě pak přidal druhý gól Mohamed Daramy.

45+2
    Hostujícímu Jamesovi byl odmáván ofsajd. Více už toho první dějství asi nepřinese.

45+1
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45
    Rohový kop Pepa Biela. Hosté se ubránili.

41
    S odpovědí se snažil přispěchat Hakan Arslan. Grabara však lapil jeho pokus.
    39. Mohamed DARAMY - 2:0

39
    Domácí zvyšují svůj náskok a směřují do skupinové fáze! MOHAMED DARAMY převzal míč na levém křídle, navedl si ho do pokutového území a přesnou střelou překonal a Vurala – 2:0.

38
    Momentálně vidíme hodně osobních soubojů. Po faulu Kristiansena na Kayodeho budou rozehrávat hosté.

33
    Kodaňští si gólem zvedli sebevědomí a momentálně jsou aktivnější.

31
    Domácí měli k dispozici rohový kop. Míč poslal do šestnáctky Pep Biel, obrana Sivassporu situaci přestála.

30
    Žlutou kartu dostává Ziya Erdal (Sivasspor).
    24. Jens STAGE - 1:0

24
    Domácí jdou do vedení! Nabídku Pepa Biela ze standardní situaci využil JENS STAGE, který míč hlavou usměrnil ke vzdálenější tyči. Dánský celek tak vede v součtu dvojzápasu o dva góly.

24
    Žlutou kartu dostává Altınay (Sivasspor).

21
    Další útočná snaha domácích skončila na ofsajdu Daramyho.

20
    Domácí mohli jít do vedení! Střelu Kevina Dikse vytěsnil brankář Vural do brankové konstrukce!

18
    Pep Biel zahrával dva rohy Kodaně v krátkém sledu. Gólovou šanci to nepřineslo.

14
    Domácí se dostali k prvnímu rohovému kopu. Centr Biela pokryla defenziva Turků.

11
    Hostující Fajr se dostal ke střele, tu zablokovala obrana Kodaně.

9
    Hosté se snaží hrát aktivně. Altınay minul bránu. O chvíli později přišel roh Sivassporu. Po něm zakončoval Kayode, Grabara vyrazil a dorážka
    Hakana Arslana skončila vedle!

5
    První zakončení hostí, do kterého se dostal Olarenwaju Kayode. Grabara byl ale na místě.

3
    Hosté zahrávali rohový kop. S centrem Fajra si obrana domácích poradila.

1

FC Kodaň: Grabara – Diks, Chočolava, Boilesen, Kristiansen – Stage, Zeca (C), Biel – Falk, Wind, Daramy.
    Náhradníci: Grytebust, Johnsson – Lerager, Ankersen, Oikonomou, Lund, Höjlund, Wilczek, Böving, Singh

Sivasspor: Vural – Oğuz, Altınay, Çiftçi, Erdal (C) – Arslan, Cofie, Fajr – Kayode, James, Gradel.
    Náhradníci: Yıldırım, Satılmış – Okechukwu, Yiğiter, Yılmaz, Yatabaré, Camara, Félix.

Rozhodčí: Visser – Nijssen, Vanyzere (BEL).

1. zápas: Sivasspor – FC Kodaň 1:2 (0:0)

Lepší výchozí pozici do odvety si vytvořil dánský celek. Po bezgólovém prvním poločase se vše podstatné událo v úvodní čtvrthodině druhého dějství. Hosty poslal v 55. minutě do vedení Diks, ovšem Sivasspor srovnal o čtyři minuty později Jamesem. Za další minutu však rozhodl o výhře Kodaně Stage. Obrazem hry i statisticky se jednalo o vcelku vyrovnaný zápas.

Branky: 59. James – 55. Diks, 60. Stage (Falk)

FC Kodaň:
    Kodaň obsadila v minulém ročníku dánské ligy třetí místo. Také to znamenalo účast v předkolech EKL. Lvi nejprve hladce vyřadili běloruské Žodino, které přejeli 4:1 doma a 5:0 venku. Poté si poradili i s bulharským Plodivem. Po remíze 1:1 na půdě soupeře zvítězili 4:2 v dánském hlavním městě.

Kodaňští už mají za sebou i vstup do ligy. Ze šesti utkání mají na kontě čtyři výhry a dvě remízy a v tabulce jim patří druhé místo. O víkendu doma přehráli 2:0 SönderjyskE.

Sivasspor:
    Sivasspor obsadil v minulém ročníku turecké Süper Lig páté místo a kvalifikoval se tak do předkol nově založené Evropské konferenční ligy. Začal ve druhém, v němž vyřadil po dvou výhrách 1:0 moldavský Petroclub. Ve 3. předkole pak turecký celek zvítězil 2:1 na půdě gruzínského Batumi, ale doma 1:0 prohrál a tak se muselo prodlužovat. Sivassportu nakonec zajistil postup vyrovnávací trefou Jorge Felix.

Celek z města Sivas už má za sebou i nepovedený vstup do domácí ligy. Oba zápasy totiž prohrál. Nejprve 0:1 doma s Konyasporem a o víkendu 1:2 na hřišti Trabzonsporu.

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V odvetném utkání závěrečného předkola o postup do skupinové fáze Konferenční ligy hostí dánský celek FC Kodaň turecký Sivasspor. Kodaň před týdnem zvítězila na hřišti soupeře 2:1 a nachází se tedy v o něco lepší výchozí pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Augustin

Branky: 24. Stage (Biel), 39. Daramy (Wind), 57. Lerager (Wind), 62. Biel (Wind), 76. Höjlund (Boilesen)

Karty:   69. Lerager (KOD) – 24. Altınay (SIV), 30. Erdal (SIV), 90+3. Oğuz (SIV)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:15.
    FC Kodaň: Grabara – Diks, Chočolava, Boilesen, Kristiansen – Stage (80. Ankersen), Zeca (C), Biel (70. Höjlund) – Falk (55. Lerager), Wind (70. Wilczek), Daramy (80. Singh).

Sivasspor: Vural – Oğuz, Altınay (64. Yiğiter), Çiftçi, Erdal (C) – Arslan, Cofie (64. Okechukwu), Fajr – Kayode, James (55. Yılmaz), Gradel (55. Yatabaré).

Rozhodčí: Visser – Nijssen, Vanyzere (BEL)