Finsko – Wales 0:0 (kon.) | Katar – Srbsko 0:4 (kon.) | Švýcarsko – Řecko 2:1 (kon.)
Finsko
0:0 (0:0)
Wales
Středa 01.09.2021, 18:00 • Helsinki Olympic Stadium • Mezinárodní přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Finsko a Wales.

Od mistrovství Evropy půjde pro oba týmy o první zápas. Oba týmy své poslední dva zápasy shodně prohrály a navíc nevstřelily ani gól.

Poslední vzájemný zápas sehrálo Finsko s Walesem v rámci Ligy národů B. V listopadu 2020 Wales vyhrál 3:1.

Finsko: Eriksson – Raitala, Ivanov, Toivio (C), Hämäläinen – Assehnoun, Kairinen, Kamara, Hostikka – Forss, Jensen
    Náhradníci: Hradecky – O'Shaughnessy, Väisänen, Taylor, Valakari, Pukki, Scüller, Soiri, Nissilä, Alho, Pohjanpalo

Wales: Ward – Ampadu, Lockyer, Lawrence – Levitt, Smith, J. Williams, Wilson, Norrington-Davies – T. Roberts, Johnson
    Náhradníci: Hennessey, King – Gunter, Cooper, B. Davies, Mepham, Sheehan, Bale, Colwill, Morrell, Harris, Woodburn

Rozhodčí: Tohver – Koiv, Klassen (EST).

1

1
    Utkání začalo, domácí Finsko hraje v bílém a hosté oblékli červené dresy.

2
    Hned ve druhé minutě se hostující T. Roberts propracoval do zakončení, Ivanov jeho pokus zblokoval.

3
    Hostující Levitt rozehrával volný kop, následně se k zakončení dostal Ampadu, jehož rána končí vedle.

5
    Forss fauloval Lockeyera, a tak budou rozehrávat hostující fotbalisté.

7
    V červeném hrající hostující celek hraje nyní aktivně, Wilson se propracoval do další dobré střelecké pozice, ale rána končí zblokovaná.

8
    Finsko rozehrává od své branky, Eriksson se také zapojil do kombinace na své polovině.

10
    Deset minut hry je pryč, zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.

11
    Rychlou akci domácího celku zastavuje ofsajd, v něm byl Assehnoun.

12
    Ofsajd i na druhé straně, ve špatném postavení byl Johnson.

13
    Faul na polovině hrací plochy, domácí Hämäläinen fauloval Williamse.

15
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene a hraje se spíše na polovině.

17
    Ampadu byl aktivnější v osobním souboji, a tak si vynutil faul soupeře. Assehnoun byl faulovaným.

18
    Stále fanoušci zde v Helsinkách čekají na nějakou výraznější šanci.

20
    Kvůli faulům se hra hodně kouskuje, mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není.

21
    Podle oficiálních statistik jsme viděli jednu jedinou střelu. Pokus hostujícího celku končí mimo. Na branku ani jeden tým nevypálil.

22
    Finsko nyní rozehrává od své branky, Toivio kominoval se svými spoluhráči. Následně Jensen si nabíhal do volného prostoru, ale míč se k němu nedostal.

24
    Kairinen v souboji o míč fauloval soupeře, hrát tedy bude hostující celek. Lawrence uvede míč na do hry na polovině hrací plochy.

Byla nařízena penalta pro Wales za faul v pokutovém území.
    Penaltový zákrok.

25
    Bezbrankový stav stále platí. Wilson se rozhodl pro středu na levou stranu ze svého pohledu, ale stejnou stranu si vybral brankář, který balon vyrazil a následná dorážka nebyla nebezpečná.
    25. Penalta

27
    Právě jsme viděli nejvýraznější šanci úvodní části zápasu, hostující celek nedokázal proměnit pokutový kop.

27
    Finsko nyní kombinuje na své polovině a pokouší se něco vymyslet a rychle přejít před branku soupeře.

30
    Půlhodina hry je pryč, nejvýraznější šanci měl hostující celek, který neproměnil penaltu.

30
    Domácí po nepřesné akci soupeře rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Na obou týmech je patrné, že jde o první repre zápas od EURO.

31
    Finský brankář byl pozorný a dokázal si poradit se stříleným centrem před branku. Následně bude rozehrávat od své branky. rozhodl se pro přihrávku na obránce.

34
    Sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o míč probíhají zejména na polovině hrací plochy.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce poločasu, domácí Assehnoun se propracoval do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná Lockyerem.

38
    Ward rozehrává od své branky, míč přenechal obráncům, kteří nevěděli, jak přenést hru, a tak balon vrací znovu až ke svému gólmanovi.

39
    Po faulu hostujícího hráče budou domácí rozehrávat volný kop a jeho exekuce se ujme Ivanov.

40
    Sledujeme nepříliš divácky atraktivní zápas, ve kterém stále platí bezbrankový stav a to už se dostáváme do finální fáze hry v tomto poločase.

41
    Domácí Assehnoun fauloval soupeře, hrát budou hostující fotbalisté. Volný kop bude rozehrávat gólman Ward.

42
    Špatná rozehrávka Finska, kapitán Toivo na přihrávku nedosáhl, na půlce budou rozehrávat hosté.

45
    Po klidnější pasáži hry uvidíme první rohový kop. Wilson centroval před branku, ale obrana si poradila.

45+0

Wales neproměnil penaltu, Eriksson vytáhl skvělý zákrok, a tak platí po prvním poločase bezbrankový stav.

46

46
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází James Lawrence, přichází Den Davies.
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Danny Ward, přichází Wayne Hennessey.
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jasin Assehnoun, přichází Urho Nissilä.

48
    Z kraje druhého poločasu se do zakončení hostující Wilson, ale jeho pokus zblokoval Toivio.

50
    Nyní se do šance dostalo domácí Finsko, Nissilä vypálil dobře, ale trefil jen soupeře. Lockyer byl dobře postavený.

50
    Díky aktivní hře vybojovalo Finsko rohový kop. Kairinen centroval před branku, ale obrana si poradila.

52
    Jensen to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen soupeře. Následně Finsko vybojovalo rohový kop.

54
    Finsko se do výraznější šance nedostalo, následně rychlou akci hostů zastavil ofsajd, v něm byl T. Roberts.

55
    Žlutou kartu dostává Glen Kamara (Finsko).

56
    Volný kop rozehrával Wilson. Jeho rána mířila přímo na banku a domácí gólman byl u tyče včas, balon vyboxoval.

57
    Následovala další blesková akce Walesu, ale Roberts byl nachytaný v ofsajdu. Hrát budou domácí, jmenovitě Ivanov.

59
    Domácí Kairinen si počínal příliš důrazně, Wilsona fauloval. Hrát budou hosté.

60
    Volný kop rozehrávat Wilson. Následně se k zakončení dostal Smith, jehož pokus končí vedle.

60
    Hodina hry je pryč, nejvýraznější šance měli hosté, ale pokutový kop neproměnili.

63
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Jonny Williams, přichází Joshua Sheehan.
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Rubin Colwill.

64
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Pyry Soiri.
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Robert Taylor.

65
    Žlutou kartu dostává Joshua Sheehan (Wales).

68
    Finsko rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění momentálně není.

68
    Hostující Ampadu si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně, hrát bude Finsko.

70
    Wales pokračuje v aktivní hře, T. Roberts se propracoval k zakončení, ale jeho pokus kryje domácí Eriksson.

72
    Zdá se, že uvidíme další střídání.

73
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Marcus Forss, přichází Joel Pohjanpalo.
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jukka Raitala, přichází Nikolai Alho.
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Ben Woodburn.

75
    Čtvrthodina hry zbývá do konce tohoto přípravného zápasu, ve kterém stále platí bezbrankový stav.

77
    Woodburn si v souboji počínal nedovoleně, fauloval domácího Kamaru, který bude rozehrávat volný kop.

79
    Wales si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, rána Colwilla byla zblokovaná na rohový kop.

79
    Hosté rozehrávají rohový kop, Wilson centroval před branku, ale obrana si poradila. Balon končí v zámezí, rozehrávat bude Eriksson.

80
    Hostující celek se propracoval do zakončení, ale po rychlé akci Wilson minul branku.

81
    Wales hraje nyní aktivně, snaží se vstřelit vedoucí branku tohoto zápasu.

83
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Tyler Roberts, přichází Gereth Bale.

84
    A byl to hned Bale, kdo se dostal rychle do zakončení, jeho rána ale minula cíl.

85
    Nyní to zkoušel znovu Bale, jeho rána byla výrazně lepší, ale Eriksson si připsal velmi dobrý zákrok.

87
    V krátké době jsou odmávané dva ofsajdy. Nejprve byl ve špatném postavení Wilson, a pak Soiri.

88
    V poklidném tempu se dohrává přípravné utkání. Na gól stále čekáme.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+0

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 0:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 13:8.

Finsko se s Walesem rozchází po bezbrankové remíze. Nejvýraznější šance měl hostující celek, který ovšem v prvním poločase nedokázal proměnit pokutový kop. (19:50:04)