Kazachstán – Ukrajina 2:2 (kon.) | Lucembursko – Ázerbájdžán 2:1 (kon.) | Portugalsko – Irsko 2:1 (kon.)
Francie – Bosna 1:1 (kon.) | Dánsko – Skotsko 2:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Izrael 0:4 (kon.)
Moldavsko – Rakousko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Gibraltar 3:1 (kon.) | Norsko – Nizozemsko 1:1 (kon.)
Turecko – Černá Hora 2:2 (kon.) | Malta – Kypr 3:0 (kon.) | Rusko – Chorvatsko 0:0 (kon.)
Slovinsko – Slovensko 1:1 (kon.)
Faerské ostrovy
0:4 (0:2)
Izrael
Středa 01.09.2021, 20:45 • Tórsvøllur, Torshavn, Faerské ostrovy • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina F

S konstatováním, že Izrael i díky hattricku Erana Zahaviho veze z Faerských ostrovů výhru 4:0 a posouvá se na druhé barážové místo skupiny F, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:43:55)

Situace ve skupině F je tak po čtyřech kolech z deseti rázem jasnější

Dánsko vede s plným počtem 12 bodů
    Na druhé místo se posunul Izrael se sedmi body
    Třetí místo patří Rakousku, jenž má také sedm bodů
    Na čtvrté místo z druhého kleslo čtyřbodové Skotsko
    Faerské ostrovy a Moldavsko mají po bodu.

Bez červených karet.

Izraelci berou z důležitého zápasu tři body. Ze začátku byli lepší Faeřané a měli i první velkou šanci, nicméně jejich veškeré odhodlání uťal Eran Zahavi. Nejprve si ve dvanácté minutě navedl míč parádně na střed před vápno a trefil vzdálenější šibenici. Postupem poločasu se Faerské ostrovy svému soupeři vyrovnaly, ale opět doplatily na zbytečné chyby. Dabburův gól ještě nebyl uznán pro ofsajd, ale z další šance těsně před poločasem trefil Eran Zahavi opět šibenici, znovu střelou zpoza vápna, ale z druhé strany.

Veškeré pomyšlení domácích na body pak skončilo v 52. minutě, kdy Solomon po rohu prošel do vápna, přiťuknul míč na Munase Dabbura a ten z malého vápna dokopnul balon do sítě. Když už se zdálo, že Eran Zahavi hattrick nezkompletuje, narazil si ve druhé minutě nastavení míč ve vápně s Abadou a trefil se po zemi na bližší tyč. Výsledek 0:4 je možná pro domácí trošku krutý, každopádně se jedná o jasnou lekci z produktivity, kterou Izrael dnes svému soupeři udělil a třemi body tak poskočil na druhé místo tabulky. Zatím stoprocentní Dánové totiž dnes porazili doma Skotsko 2:0.

90+6

90+5
    Faeřané dnes nebudou skórovat ani jednou. Pokus Edmundssona je zblokován a z následného rohu se domácí také neprosazují, byť koníček Nattestada rozhodně neměl špatné parametry.

90+4
    Zápas se dohrává, Zahavi je hattrickem nasycen, tři body se vezou do Izraele, není co řešit.
    90+2. Eran ZAHAVI - 0:4

90+2
    Izrael právě vstřelil branku!
    Megakoncert jménem Eran má třešničku v podobě hattricku. ERAN ZAHAVI si na levé straně před vápnem narazil míč s Abadou, který mu jej už ve vápně vrátil a jeden z nejlepších izraelských fotbalistů všech dob kompletuje střelou po zemi na bližší tyč svůj dnešní třígólový večer. Asistence: Liel Abada.

90+1
    První minuta z až zbytečného počtu pěti nastavených minut je minulostí.

90
    Zbývá už jen vyřešit otázku, kolik minut bude dnes nastaveno nad rámec základní hrací doby. V prvním poločase to byly minuty tři.

90
    Poslední minuta základní hrací doby se právě rozbíhá, Izraelci si jdou suverénně pro vítězství a pro posun na druhé místo tabulky, které v konečném účtování zajistí baráž.

87
    Na levé straně si Sun Menachem zpracoval míč na prsa a bleskově ho přihrával dopředu, kde cítil nabíhajícího Erana Zahaviho. Ovšem centru chyběla přesnost, a to výrazně.

87
    Malá domů Izraelcům vyšla, prakticky jako všechno v dosavadním průběhu dnešního mače.

86
    Centr na zadní tyč na Suna Menachema neprošel, obránce Izraele se tak z útočného výletu vrací rychle zpět.

85
    A vzápětí následuje i poslední střídání Izraele. Manor Solomon, jenž má velkou zásluhu na třetí brance, pouští do hry Ijada Abu Abaida.

84
    Eli Dasa přepouští místo na závěr zápasu Lielu Abadovi.

83
    Dor Peretz získal zhruba třicet metrů před vápnem odražený míč. Zkusil vystřelit, ovšem minul branku. Nicméně lepší, než kdyby míč ztratil a soupeř šel do kontru.

80
    A naopak René Joensen musel na půlce hřiště u lajny takticky zastavit pronikajícího soupeře.

Tomáš Lysý

Branky: 12. Zahavi (B. Natcho), 44. Zahavi (Dabbur), 52. Dabbur (Solomon), 90+2. Zahavi (Abada)

Karty:   80. R. Joensen (FAO)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:11.
    Faerské ostrovy: Nielsen (C) – Rólantsson, Faerö, Nattestad, R. Joensen – S. Vatnhamar (63. Edmundsson), G. Vatnhamar (76. Mohr), Andreasen (64. Hansson), Hendriksson (76. Jensen), M. Olsen – K. Olsen (76. D. Johansen).
    Náhradníci: Gestsson, Lamhauge – Mohr, D. Johansen, Vatnsdal, Hansson, Bartalsstovu, Askham, Edmundsson, Jensen, Knudsen, Frederiksen.

Izrael: Marciano – Dasa (84. Abada), Dgani (71. Arad), Menachem, Tibi – Dor Peretz, B. Natcho (C) (62. Abu Fani), Solomon (85. Abu Abaid) – N. Bitton, Zahavi, Dabbur (71. Weissman).
    Náhradníci: Harush, Nitzan – Glazer, Atzili, Arad, Weissman, Kinda, Abu Fani, Abu Abaid, Abada, Abu Hanna, Haziza.

Rozhodčí: Dennis Higler – Rogier Honig, Rens Bluemink (vš. Nizozemsko)