Finsko – Wales 0:0 (kon.) | Katar – Srbsko 0:4 (kon.) | Švýcarsko – Řecko 2:1 (kon.)
Švýcarsko
2:1 (1:1)
Řecko
Středa 01.09.2021, 20:45 • St. Jakob-Park (Basilej) • Mezinárodní přípravné zápasy

Ode mne je to již vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc. (22:46:11)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:10.

Zápas nám skončil vítězstvím Švýcarska 2:1. Domácí tým se v 51. minutě díky souhře Zubera s Rubenem Vargasem vrátil do vedení, Od této chvíle se pak Švýcaři stáhli spíš do defenzivy, což se jim nakonec vyplatilo, protože tento těsný náskok nakonec dokázali udržet. Od Řeků to ovšem nebyl špatný výkon, statisticky měli dokonce převahu.

90+5

90+5
    Na závěr jsme viděli tutovou šanci Zeqiriho, který po rohu zakončoval velmi efektním způsobem patičkou. Vlachodimos ale předvedl parádní reflexivní zákrok a míč vyrazil!

90+4
    Zajímavý balon teď z levé strany na Zeqiriho. Domácí útočník byl ale nejspíš v ofsajdu a nakonec na míč ani nedokázal doskočit.

90+3
    Až příliš dlouhý byl nyní řecký nákop směrem k domácí bráně. Kobel byl v pokutovém území sám a tak pro něj bylo jednoduché sebrat míč do svých rukavic.

90+2
    Denis Zakaria byl po střetu nějakou dobu ošetřován na trávníku. Zápas ale už bezpochyby dokáže dohrát.

90+1
    I ve druhém poločase nás čeká ještě počet tří nastavených minut.

90
    Jedny z posledních řeckých příležitostí přicházejí v podobě rohových kopů. Po jednom z nich jsme dokonce viděli i střelu, byla ovšem zablokována obranou soupeře.

89
    Zakaria teď pokazil slibný protiútok svého týmu, když trošku odflákl přihrávku do běhu na pravé křídla. Ta totiž nakonec skončila jen u bránícího hráče.

88
    Švýcaři se toho nebojí a zapojují do kombinace i brankáře Kobela. Jsou při tom pod velkým nátlakem Řeků, kteří se chtějí co nejrychleji dostat zpět k míči.

87
    Příliš dlouhá přihrávka po levém řeckém křídle znamená, že míč skončil v zámezí a přijde odkop do brány.

86
    Ani v tomto případě jsme se však šance ani zakončení nedočkali. Centr totiž opět dopadl pouze na hlavu bránícího hráče.

85
    Teď se Lotomba pro změnu předvedl v trochu jiném světle, když fauloval soupeře. Hosté tak budou zahrávat další standardní situaci.

84
    Dobrá defenzivní práce Lotomby, který se vrátil do pokutového území a zastavil tak přihrávku soupeře do nebezpečné pozice před prázdnou bránu.

83
    Řekům se čas pomalu začíná krátit. Teď jim zbývá dejme tomu deset minutek.

82
    Rohový kop řeckého týmu žádné ohrožení pro branku Švýcarska nepřinesl, protože byl domácí obranou bez obtíží odvrácen.

81
    Vzhledem k tomu, že dnešní utkání je pouze přátelské, tak oba týmy už vyměnily zhruba polovinu hráčů své základní jedenáctky. Uvidíme, zda přijdou ještě nějaká další střídání.

80
    Žlutou kartu dostává Mavropanos (Řecko).

80
    Trošku jsem to předpokládal, ale jako by s odchodem Zubera a Pavlidise ze hry odešly i brankové příležitosti. Od té doby jsme totiž žádnou neviděli.

79
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Androutsos, přichází Saliakas.

78
    Kobel teď byl venku z branky, což pomohlo tomu, aby zastavil protiútok soupeře. Míč totiž odkopl pryč.

77
    Stále však vidíme stejný obrázek hry. Švýcaři se soustředí hlavně na defenzivu a do útoku se příliš neženou. Hosté hrají s míčem o něco víc, do šance se jim ale nedaří dostávat.

76
    Hosté se nyní u rozhodčího domáhali odpískání penalty po té, co se jim zdálo, že Schär zahrál ve vápně rukou. Nic se ale nestalo.

75
    Do pokutového území Švýcarska letěl centrovaný míč, domácí obrana si s ním ale poradila a Kobel tak opět nemusel zasahovat.

74
    Přišel nedovolený zákrok Zakarii na polovině domácího celku, hosté tak budou zahrávat standardní situaci.

73
    Do ofenzivy to ale od gólu Vargase není žádné sláva. Kromě jedné střely Zubera se k bráně Řekl vlastně vůbec nedostali. Je to samozřejmě ovlivněné tím, že se snaží bránit svůj jednogólový náskok.

71
    K jednomu z hostů nyní propadl míč na levou stranu vápna, ve velkém úhlu si jej ovšem v souboji s bránícím hráčem nedokázal navést na střelu.

70
    Druhý poločas už je ve své druhé polovině, čeká nás tak ještě přibližně dvacet minut. Uvidíme dnes ještě nějaký přesný zásah, nebo už skóre zůstane stejné?

70
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Pavlidis, přichází Douvikas.

69
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Seferović, přichází Zeqiri.

69
    Žlutou kartu dostává Mantalos (Řecko).

68
    Řekové opravdu Kobela ve druhém poločase moc neprověřili, ke gólu ovšem byli velmi blízko. Je tak možné, že se mlže zase urodit jejich nějaká šance z ničeho nic.

67
    Švýcarům se poslední desítky sekund daří více držet míč a přerušit tak řeckou kombinaci a snahu o vyrovnání. Času do konce je ale stále více než dost.

66
    Uvidíme, jak bude ofenziva Švýcarů vypadat bez Stevena Zubera. On byl totiž prakticky u všech šancí svého týmu. V první půli to byl i Widmer, ani on už ale po trávníku dnes neběhá.

65
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Zuber, přichází Fassnacht.
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Bakasetas, přichází Papadopoulos.

64
    Na domácí straně je to Zuber, na hostující pak Pavlidis. Tito dva hráči jsou dnes určitě nejvíc nebezpeční ze svých týmů. Pro prvního jmenovaného ale představení už končí.

63
    Ovšem teď už bezpochyby ano! Pavlidis si udělal před gólmanem kličku doprava, míč ovšem do sítě nedostal. Nastřelil totiž pouze pravou tyč! Teď byl vyrovnávací gól na dosah.

62
    Jižané i nadále kombinují a snaží se něco dobrého vymyslet. Je ale pravdu, že kromě gólu a střely z hranice vápna Pavlidise žádnou brankovou příležitost neměli.

60
    Je ovšem poznat, že se Švýcaři více soustředí na obrana. Je to od nich ale minimálně zatím koncentrovanější defenziva než v první půli.

59
    Teď se Řekům hezky povedl přechod blíže k bráně. Ve dvou to ale proti bránící linii hráčů v červených dresech ale měli složité.

58
    Naopak Řekové se ve druhé půli zatím do střeleckých pozic nedostávají. To domácím určitě vyhovuje, protože druhé půle prvního poločasu od nich totiž dobrá opravdu nebyla.

57
    Zuber je i nadále hodně vidět a nyní dokonce i prověřil gólmana. Vlachodimos byl ale připraven, zasáhl a drží tak svůj tým na dostřel jediného přesného zásahu,

56
    V tomto případě se Zuberovi na levém křídle už moc nedařilo. Míč skončil v zámezí a hosté tak budou rozehrávat od své brány.

55
    Švýcaři jsou aktivní v dostupování a napadání a soupeř to tak nemá s kombinací jednoduché. To je rozdíl oproti druhé části první půle, kdy nechávali Řekům až moc prostoru.

54
    Hosté se po gólu soupeře snaží najít cestu do útoku. To se jim i pře větší držení míče ale zatím nedaří.

53
    Androutsos se nyní zloví, míč ale do zámezí nejspíš opravdu putoval od něj. Švýcaři tak budou vhazovat.

52
    Nyní jsou to tak opět Řekové, kdo je na toho s tím, aby skórovali a znovu tak odpověděli na náskok soupeře.
    51. VARGAS - 2:1

51
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Z první příležitosti poločasu se ale prosazují domácí hráči. Zuber dostal míč na levé křídlo za obranu, rychle jej poslal do pokutového území na RUBENA VARGASE, který jej z první uklidil do sítě.

50
    Úvod do druhého poločasu je zatím vyrovnaný. Neevidujeme žádnou šanci ani nějakou převahu ani jednoho z týmů.

49
    A jak se dalo čekat, tak byl vystřídán i otřesený obránce Cömert. Věřím ale, že bude brzo fit a připraven naskočit do dalších zápasů.

48
    Domácí celek vybojoval rohový kop. Kopnul jej Zuber, míč se poté chvíli držel v chumlu hráčů ve vápně, nakonec jej ale hostující obrana dokázala odkopnout do bezpečí.

47
    Oba týmy sáhly na začátku poločasu k několika změnám. Soubor hráč na hřišti se nám tak poměrně změnil.

46
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Cömert, přichází Vargas.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Sow, přichází Aebischer.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Rodríguez, přichází Lotomba.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Widmer, přichází Garcia.
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tsimikas, přichází Giannoulis.
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Bouchalakis, přichází Siopis.

46

První poločas utkání je za námi. Je možné jej rozdělit přibližně na dvě poloviny. Té první dominovali Švýcaři, kteří se také v sedmé minutě ujali zásluhou Stevena Zubera vedení. Řekové se ale oklepali, začali být nebezpeční a ve 34. minutě se dočkali vyrovnání. Prosadil se Vangelis Pavlidis. Uvidíme, jaký průběh nás čeká ve druhém poločase.

45+4

45+3
    Ani švýcarský obránce ale zatím nestřídá. O tom se tedy nejspíš rozhodne až o poločase.

45+2
    Cömertův protějšek je na tom lépe a pokračuje ve hře s obvázanou hlavou. To je to nejdůležitější.

45+1
    Rozhodčí nastavil ještě tři minuty nad rámec základního hracího času prvního poločasu.

45
    Domácí fotbalista je hodně otřesen, za pomoci ovšem odchází z trávníku po svých. na jeho pokračování v zápase to ale podle mě nevypadá.

44
    Nebezpečný hlavičkový souboj a nepěkný pohled. Cömert se hlavou srazil se soupeřem a oba jsou nyní ošetřování na trávníku. Věřme, že budou v pořádku.

43
    Teď se ovšem při něčem podobné dopustil hostující kapitán Bakasetas nedovoleného zákroku na Zubera, Domácí tak budou rozehrávat.

42
    Řekům se totiž po ztrátě míče daří často vybojovat jej zpět ještě na polovině soupeře, to Švýcarům znemožňuje jejich rychle protiútoky, kterým hrozili v úvodu.

41
    Hra se nám opravdu uklidnila, její obrázek je však jiný než předtím. V tomto případě jsou to domácí, kterým se nedaří dostat se na delší dobu k míči.

40
    Nyní už je to zase trochu vyrovnanější, na míči se však i nadále drží reprezentanti země z Balkánu.

39
    Domácí publikum je také poznatelně tišší než v první půli úvodního poločasu. Domácí tým by se potřeboval vrátit ke hře ze začátku zápasu.

38
    Kobel musel zasahovat proti střele zpoza pokutového území. Měl to ale jednoduché, protože míč mířil přesně na něj.

37
    Švýcaři jsou i nadále zamlklí a nechávají hrát svého soupeře. Tohle bych ještě před patnácti minutami vůbec nečekal.

36
    Obrázek hry se nám ale úplně otočil. Prvních dvacet pět minut byli Řekové neviditelní, teď ale obraně soupeře slušně zatápěli.

35
    Další řecký pokus letěl z velké dálky, přesný nebyl a gólman Kobel nyní mohl zůstat v klidu.
    34. PAVLIDIS - 1:1

34
    Řecko právě vstřelilo branku!
    A zvýšená ofenzivní aktivita přináší hostujícím fotbalistům vyrovnání. Míč se pro Švýcary nešťastně odrazil na pravou stranu vápna k Bakasetasovi, který jej z úhlu nastřelil na bránu. Našel přesně nohu připraveného VANGELISE PAVLIDISE, který balon usměrnil do sítě.

33
    I nadále jsou to však Řekové, kdo se nyní drží na míči. Švýcaři jsou nyní zatím v největším útlumu zápasu.

32
    Standardní situaci u postranní čáry rozehráli hosté nakrátko. |Nebyla to ale dobrá varianta, protože následný centr nikoho nenašel a míč skončil v zámezí.

31
    Z řecké strany je to nyní opravdu už výrazně lepší. Poslední minuty jsou oni lepším týmem. Nyní přišla střela z větší vzdálenosti a nebyla špatná, pravou tyč brány ale minula.

30
    No, ale teď jsem to celkem zakřikl, protože Pavlidis střílel z velmi slibné pozice na hranici pokutového území. Prostor mezi třemi tyčemi ale trefit nedokázal.

29
    Švýcarský gólman bude opět odkopávat od své brány. Řekové se nám trochu osmělili do jejich šance to ovšem zatím nevede.

27
    Domácí obránce Fabian Schär zůstal po souboji na zemi a musel být ošetřen. Po chvíli zamířil za postranní čáru a musí počkat, až bude vpuštěn zpět do hry.

26
    Pp řeckém centru zprava musela domácí obrana míč odvracet až nadvakrát. Nakonec se to povedlo, hosté ale budou zahrávat rohový kop.

25
    Na to, že se hraje pouze přípravný zápas, tak ze strany Švýcarska vidíme dobré tempo a snahu hrát. Snad se dočkáme také i dalších gólů.

24
    První řecké střely jsme se zatím nedočkali. Hosté se nedostávají ani do nějakého většího množství protiútoků. Děje se tak pouze ojediněle.

23
    Widmer je v dnešním zápase zatím z pravé strany hodně aktivní. nyní ovšem přibrzdila protiútok svého týmu a ten se tak ke střele nedostal.

22
    Ani v tomto případě však zakončený nebyl. Míč se po centru od praporku snesl pouze na hlavu řeckého obránce.

22
    Švýcaři však pokračují v ofenzivě, nyní si vybojovali svůj druhý rohový kop zápasu.

21
    Tutové šance Švýcarska. Widmer si na pravé straně vápna sběhl za obranu a dostal míč, nedokázal jej ovšem usměrnit mezi tři tyče a bránu tak minul!

19
    Nyní se ovšem Řekové po zisku míče vydali do protiútoku. ten však nebyl po přihrávce vzduchem na hranici vápna ani zakončen.

18
    Obrázek hry je i nadále stejný. Domácí tým kombinuje s míčem a hosté se snaží spíše bránit, aby nedostali další gól.

17
    Teď si Zuber věřil až trochu moc, jeho střela z hranice pokutového území z jeho levé strany byla opravdu slabá a navíc se zastavila pouze o bránícího hráče.

16
    Řekové začali aktivně napadat a snaží se tak dělat svému soupeři problémy s rozehrávkou. To se jim sice zatím nepodařilo, ovoce to ovšem přinést může.

15
    Od Švýcarska zatím kromě té gólové nepřišla žádná střela na bránu. Nedá se ale popřít, že domácí tým je lepším celkem na hřišti.

14
    Widmerova přihrávka od postranní čáry směrem blíže na střed hřiště nebyla povedená a domácí tým tak v tomto případě míč ztratil.

13
    Řekové zatím nic nepřevedli. Nedaří se jim příliš držet na míči a už vůbec se s ním dostat na dostřel bráně soupeře.

12
    Steven Zuber trochu kulhá a je ošetřován za postranní čarou. Vypadá to ovšem, že se chystá v zápase pokračovat.

11
    Další rychlá akce domácích, kteří zatím dělají Řekům velké problémy. Přihrávka na Zakariu do gólové pozice ovšem od Sowa přesná nebyla.

10
    To se jim nyní celkem podařilo a zpoza pokutového území střílel Widmer. Tomu však jeho pokus vůbec nesedl a trefil jen jeho spoluhráče, který se nacházel vedle brány v ofsajdu.

9
    Jsou to ovšem domácí fotbalisté, kteří kombinují s míčem a snaží se najít cestu k bráně.

8
    Řekové tak moc dlouho svého soupeře bránit nedokázali. Jsem zvědavý, zda se nyní budou snažit hrát útočněji a tlačit se za vyrovnáním.
    7. ZUBER - 1:0

7
    Domácí tým se ze své první šance ujímá vedení. Po pěkné rychlé kombinaci na polovině hřiště se Švýcaři vydali dopředu. Míč nakonec po centru zprava skončil u STEVENA ZUBERA, který si jej zády bráně velmi dobře zpracoval a posléze jej poslal k levé tyči.

6
    Nyní už více na míči hrají domácí fotbalisté, což se dá předpokládat. Jsou to oni, kdo měl mít v dnešním souboji převahu.

5
    Rodríguez nyní nedostihl míč na levém křídle, ten tak utekl až do zámezí. Hostující gólman se chystá odkopávat od brány.

4
    Roh Švýcarska nebezpečný pro branku soupeře nebyl. Obrana Řecka jej bez jakýchkoli problémů ubránila.

3
    Sow byl s míčem na pravé straně vápna, ten před ním ale ukopl jeden z bránících hráčů. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.

3
    V úvodních chvílích Řekové svým soupeřům prakticky nepůjčili míč. Ti je ale nyní zahnali do úzkých a vybojovali alespoň vhazování.

2
    Haris Seferović byl chvíli po začátku v ostrém souboji se soupeřem. Chvíli se držel za kotník, už je ale zpátky na nohou.

1
    Rozehrávky se ujali fotbalisté týmu. Uvidíme, co pro nás týmy v tomto přípravném zápase připraví.

1

Švýcarsko: Kobel – Cömert, Schär, Zesiger – Widmer, Sow, Zakaria, Rodríguez – Freuler, Zuber – Seferović
    Náhradníci: Aebischer, Akanji, Elvedi, Fassnacht, Garcia, Lotomba, Mvogo, Sommer, Steffen, Vargas, Xhaka, Zeqiri

Řecko: Vlachodimos – Androutsos, Chatzidiakos, Mavropanos, Tsimikas – Bakasetas, Zeca, Bouchalakis, Koutris – Vrousai, Pavlidis
    Náhradníci: Alexandropoulos, Dioudis, Douvikas, Fountas, Giannoulis, Limnios, Mantalos, Papadopoulos, Paschalakis, Saliakas, Siopis, Tzavellas

Rozhodčí: Munukka A. (FIN).

Řecko

Řecký fotbal je od památného evropského šampionátu 2004 stále na úpadku a nic zásadního se na tom v poslední době příliš nemění. Na poslední EURO se Řekové neprobojovali a opět tak chyběli na velké akci. Nyní už ovšem téměř rok drží sérii neporazitelnosti. A s dvěma prvotřídními soupeři dokázali sehrát dobrou partii. Se Španěly dokázalo Řecko na úvod kvalifikace na MS 2022 remizovat, stejný výsledek si pak připsalo v červnu proti Belgii v přáteláku. Ve zmiňované kvalifikaci ale nedokázali na cenný bod navázat, když taktéž remizovali s nepříliš silnou Gruzií.

Švýcarsko

Můžeme říci, že Švýcarsko zažilo poměrně dobré EURO. Postup do čtvrtfinále sice není pro tým, který se v poslední době pravidelně kvalifikuje i na mistrovství světa, žádný zázrak, zklamání však také ne. Švýcaři přitom měli těžkou vyřazovací část. V osmifinále si překvapivě na penalty poradili s favorizovanou Francií. Ve čtvrtfinále pak ve stejné herní činnosti podlehli Španělům. Ve kvalifikace na MS v Kataru zatím odehráli dva zápasy. Utkali se s Bulharskem a Litvou a v obou případech potvrdili roli favorita a zvítězili.

Zdravím vás u přátelského utkání, ve kterém se spolu utkají reprezentace Švýcarska a Řecka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.