Frisk Asker – Bolzano 1:5 (kon.) | Doněck – Rouen 2:1 (kon.) | Sparta – TPS cz 3:2 (kon.)
Jastrzębie – Salzburg 2:3 (kon.) | Tappara – Lugano 3:2 (po pr.) | Bremerhaven – Växjö 2:1 (kon.)
Skellefteå – Eisbären 5:3 (kon.) | EC-KAC – Rungsted Seier Capital 3:2 (po pr.)
HC Donbass Doněck
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Les Dragons de Rouen
Neděle 05.09.2021, 16:00 • Palace of Sports • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Francouzský zástupce sehrál první zápas s rakouským Klagenfurtem. Rouen v roli papírového outsidera překvapil svého soka, se kterým sehrál vyrovnanou partii. Branky byly k vidění jen v první třetině a stav 1:1 dospěl následně až do závěrečného hvizdu. Klagenfurt se v prodloužení prosadil ihned po 43 vteřinách hry a sebral Rouenu bonusový bod.

Doněck zatím odehrál jedno utkání v rámci Ligy mistrů. Utkal se s dánským Rungstedem, kdy byl v roli papírového favorita. Nakonec duel dospěl až do prodloužení a následně do samostatných nájezdů. Doněck tuto dovednost nezvládl a nakonec prohrál 3:2 po samostatných nájezdech, když neproměnil ani jeden z pěti nájezdů. Zápas byl taky okořeněn spoustou vyloučení, dohromady bylo uděleno 51 trestných minut!

00:01

00:41
    Nahození od domácího celku nevedlo k ničemu a Rouen sbírá puk za svou brankou.

01:11
    Při dalším zavezení puku musel Pintarič hlídat prostor u své levé tyčky!

01:41
    Pintarič poprvé chytá puk do své výstroje a přerušil tak hru. Donbass má za sebou první střelecký pokus na branku soupeře.

02:13
    Zatím obě mužstva spíše nahazují puky do pásma soupeře a tak většinou končí celý pokus o útok.

03:07
    Sigarev se nyní dostal ke střele z první, ale příliš nadzvedl puk a ten skončil za brankou Les Dragons.

03:30
    Brankář Rouenu raději přikryl puk pod svou lapačku a přerušil hru.

03:39
    Hráč Rouenu si na bruslil před branku, kam na něj směřovala přihrávka. Ovšem byl dobře pokryt obráncem a nedostal se do žádného zakončení.

04:51
    Uvidíme první vyloučení a Tessier míří na trestnou lavici za držení.

06:04
    Donbass se po minutě přesilové hry dostal k tlaku a před brankou soupeře dokázal udělat menší závar, po kterém došlo k menší roztržce.

06:04
    Vyloučení v týmu HC Donbass Doněck (Ljalka – 2 min., hrubost).

06:04
    Flood si při bránění počínal nedovoleně a je vyloučen za hrubost. Nabízí soupeři přesilovku 5 na 3!

06:45
    Střela z první se nevešla mezi tři tyče a Donbass za moment bude již hrát klasickou přesilovku.

07:08
    A opět je tu vyloučení. Flood zahrál faul kolenem.

08:57
    Rouen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ANTHONY GUTTIG, který v protiútoku dostal přihrávku od Lampériera a hezky si udělal kličku proti brankáři a zasunul puk pod jeho tělo. Asistence: Loic Lampérier a Florian Chakiachvili.
    08:57 Anthony GUTTIG - 0:1

10:10
    Donbass se ihned mohl dostat k vyrovnání, ale hráči nakonec nevyšlo závěrečné zakončení a nedokázal před brankou ideálně zakončit!

11:10
    Zato Makarov měl další pernou práci. Nyní musel reagovat na dvě střely v krátké době za sebou!

13:05
    Rouenu se nyní daří držet puk více na svých čepelích a jejich soupeř má nyní problémy se dostat k nějakým útočným akcím.

13:48
    Makarov nyní vyrazil puk do vzduchu a čekal, kde puk dopadne. Nakonec dopadl těsně před jeho branku a musel dávat velký pozor na sjíždějícího soupeře. Nakonec se o něj postaral obránce.

14:28
    Hosté aktuálně zlobí hráče Doněcku v jejich vlastní třetině.

15:32
    Špatná rozehrávka Donbassu je opět nutila hrát zpět ke své brance a to pod napadáním ze strany soupeře. Domácím se nyní vůbec nedaří.

16:42
    Až nyní se domácí dostali k nebezpečnějšímu tlaku na branku. Prvotní střela byla sice sražená, ale hráč za brankou dostal puk zpět před branku, kde jej delší dobu hledal Pintarevič.

17:10
    Stefanovič nyní byl o něco rychlejší při přechodu modré čáry a vystavěl svého spoluhráče, který ještě ve středním pásmu zpracovával puk, ofsajdu.

18:16
    Dobrá přihrávka před Makarova, kterou jako první sebrali bránící hráči. Donbass se následně dostal do rychlého útoku a prověřil Pintareviče.

19:20
    Běží poslední minuta první třetiny a nejspíše půjde francouzský celek do té druhé s náskokem.

20:00

Donbass nezvládl první třetinu, když měl paradoxně více šancí ke skórování, hlavně z důvodu, že hrál dvě přesilové hry! Rouenu se podařilo udeřit z jednoho dobře sehraného protiútoku. Chvílemi to z pohledu domácích vypadalo, jakoby si nevěděli rady, v závěru první třetiny už se dostali zase zpět do tempa.

14:6 střely na branku v první třetině!

20:01

20:51
    Souboj za brankou Doněcku nakonec vyšel lépe pro Rouen a ten se ihned vydává po pravé straně do útoku.

21:12
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Dorion – 2 min., nedovolené bránění).

21:47
    Po delší kombinaci přišel puk na volného Stefanoviče a ten zamířil jen do připraveného Pintareviče. Následně jeho spoluhráči vyhazují puk.

22:47
    Do konce přesilové hry zbývá asi 30 vteřin a Donbass rozjíždí další snahu z vlastní třetiny.

23:16
    Ani tato přesilová hra nakonec nevedla k žádné situaci, která by volala po vyrovnávací brance.

24:04
    Lampérier se dostal do úniku a v tísni soupeře nedokázal lépe zakončit.

24:25
    Puk se odrazil od zadního mantinelu před Makarova a z pravého úhlu přišla dorážka, která šla nad branku!

24:38
    Doněck právě vstřelil branku!
    Autorem branky je OLEGS SISLANNIKOVS, který si sjel hezky před branku a z rohu dostal přesnou přihrávku od Birjukova. Asistence: Andrej Birjukov a Grigory Želdakov.
    24:38 Olegs SISLANNIKOVS - 1:1

26:03
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Caron – 2 min., držení).

26:30
    Hráč si sjel kousek od modré čáry a z první pálil na branku. Puk si nenašel cestu mezi tři tyče!

27:02
    Rouen vyhazuje puk a nutí soupeře, aby začínal až od své branky. Záhy další dobré bránění a opět se puk ocitl až za Makarovem.

27:38
    Pintarič si pohlídal nečekanou střelu z pravé strany a ramenem snad vykryl puk a ten skončil za jeho brankou.

28:04
    Oslabení dnes Rouenu jde a opět nedovolili soupeři skórovat v početní převaze.

29:05
    Makarov měl nyní trochu štěstí, proti střele od modré čáry si vyjel z branky a srazil puk mimo. Ten šel kousek od jeho pravé tyčky!

29:53
    Polovina duelu je za námi a Donbass se ve druhé třetině přece jen dostal k vyrovnání a hra je opět otevřená.

30:15
    Ljalka se ocitl v dobré střelecké pozici, ale v době, kdy už chtěl střílet, tak byl odstaven od puku. Puk se ani k brance Pintareviče nedostal.

31:21
    Johnston měl nyní čas na zakončení a poslal puk do Makarova. Ten nyní zabránil druhé brance soupeře!

32:09
    Rouen je dnes často vylučován. Guttig je dalším hráčem, který pyká za nedovolené bránění.

32:32
    Začátek přesilovky se domácím nedaří a ztrácí puk v útočném pásmu.

32:50
    Pintarevič viděl vysoké nahození a ukryl puk do své lapačky!

33:37
    Ani tato přesilová hra není v režii domácího celku úplně nejlepší a spíše bojují o puk, než by si vytvářeli tlak do brankoviště.

34:06
    Až v závěru přesilovky se z levé strany do střely opřel Sislannikovs a ten poslal puk do horní části branky a brankář vyrazil do ochranné sítě.

34:54
    Vyloučení v týmu HC Donbass Doněck (Peresunko – 2 min., držení hole).

35:53
    Rouen má nyní první přesilovku a vede si v ní ještě hůř, než Donbass. Zatím se ještě nedostal pořádně do pásma.

36:41
    Vyloučení v týmu HC Donbass Doněck (Zacharov – 2 min., hrubost).

37:02
    Rouen chvíli hrál přesilovku pět na tři, z krátko kombinace se nedostal ke střele.

37:43
    Rouen se vrátil zpět do pásma, ale soupeři se jej daří držet podél mantinelu.

38:30
    Rouen už tuto přesilovku hraje o něco lépe, ovšem střílí do připraveného Makarova.

39:34
    V závěru zápasu mají oba brankáři o něco více práce. Pintarevič si připsal další úspěšný zákrok.

40:00

Druhá třetina už byla o něco hokejově pohlednější. Donbass se v ní dostal k vyrovnání. Avšak pokračoval ve své nedisciplinovanosti a nabídl soupeři další přesilovky. Domácí se v početní převaze moc neukázali a ani jejich soupeř v závěru třetiny toho moc v přesilovce neukázal.

Střely ve druhé třetině: 12:13!

40:01

40:50
    Donbass v první minutě závěrečné třetiny napadá rozehrávku Rouenu.

41:13
    Pohotová střela od domácího hráče, která skončila mimo tři tyče. Následně se ke střele dostal Andrejkiv, který nechal vyniknout Pintareviče.

42:11
    Gólman nyní bezpečně hlídal nahozený puk ze středního pásma a na jistotu rozehrál na vracejícího se spoluhráče.

42:44
    Domácí začali třetinu aktivně a opět čelil Pintarevič další nebezpečnější střele!

43:33
    Bucenko se natahoval ve středním pásmu po puku, ale nedokázal jej získat. Následně poprvé v této třetině zahrozili i hosté a Makarov měl nyní i trochu štěstí proti jejich zakončení.

44:27
    Stefanovič se rozjel po levé straně a dostal přesný pas. Pintarevič proti jeho pokusu vytasil svou lapačku.

45:03
    Rychlá útočná akce Rouenu skončila šikovnou střelou Yea a ten rozezvučel pravou tyč!

46:10
    Pintarevič má rozhodně více práce a opět musel zasahovat u své levé tyčky. Nyní si trochu oddechne, protože je tu prostor pro komerční pauzu.

46:39
    Tvrdá rána skončila na plexisklu za Pintarevičem a ten se nyní marně natahoval se svou lapačkou.

48:10
    Poměrně jednoduchý průnik hostujícího hráče a ten se dostal i do zakončení, které Makarov vyrazil betonem.

49:01
    Krušné chvilky pro Rouen, neboť Guttig je dnes podruhé na trestné lavici. Nyní za hákování.

49:44
    Pintarevič nyní uhlídal své brankoviště, když eliminoval trmu vrmu a zneškodnil několik dorážek!

50:28
    Nyní střela mimo branku Rouenu. Z pohledu Donbassu zatím nejlépe zahraná přesilovka v tomto zápase.

51:00
    Autorem branky je ANDREI BIRJUKOV, který byl dostatečně důrazný před brankou a doklepl puk do branky. Všemu předcházela dobrá střela od Sislannikovse, která zůstala sražená před brankou. Asistence: Olegs Sislannikovs a Viktar Turkin.
    51:00 Andrei BIRJUKOV - 2:1

51:07
    Vyloučení v týmu HC Donbass Doněck (Bucenko – 2 min., nedovolené bránění).

53:05
    Rouen se v přesilovce nedostal k žádné nebezpečné situaci. Naopak se v závěru přesilovky musel spíše bránit.

54:33
    Snaha Rouenu se dostat k puku, ale to se jim nyní moc nedaří a spíše nahání černou pryž po ledové ploše.

55:38
    Dobrá pasáž hry pro hosty, kteří se nyní pohybují jako dravci v útočné třetině soupeře.

56:36
    Delší hra bez přerušení a čas se pro francouzský celek rapidně krátí.

56:58
    Nyní byli hosté zastaveni hned ve středním pásmu a poté krátce po přechodu přes modrou čáru.

57:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Rouen statečně bojuje za brankou soupeře, ale nedaří se jim dostat puk před branku. To už hrají bez svého brankáře.

59:05
    Ljalka dojel vyhozený puk a doklepl jej do prázdné branky, ale už byl hlášeno zakázané uvolnění a branka nemůže platit!

59:05
    Vzápětí si domácí stratég bere oddechový čas.

59:20
    Domácí dokázali vyhrát buly a vyváží puk až do třetiny Rouenu.

59:38
    Rouen se rozjíždí do útoku a bude mít jednu z posledních šancí!

59:53
    Přechod do útoku se jim nepovedl a Ljalka nyní ze středního pásma netrefil prázdnou klec a Ljalka byl při svém pokusu faulován.

59:53
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Guttig – 2 min., sekání).

Střely na branku ve třetí třetině: 12:9!
    Střely celkem v zápase: 38:28!

Domácí celek nakonec vítězí, když se dokázal prosadit ve třetí části hry a otočit tak průběh utkání na svou stranu. K vidění bylo vyrovnané utkání od obou stran a Rouen byl Donbassu rozhodně vyrovnaným soupeřem. (18:21:38)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 25. Sislannikovs (Birjukov, Želdakov), 51. Birjukov (Sislannikovs, Turkin) – 9. Guttig (Lampérier, Chakiachvili)

HC Donbass Doněck: Makarov (Voris) – Smereck, Žuldikov, Grygorjev, Andrejkiv, Želdakov, Nogačev, Pangelov-Juldašev, Sakalouski – Sigarev, Birjukov, Sislannikovs, Korenčuk, Bucenko, Ljalka, Medvedev, Turkin, Stefanovič, Morozov, Zacharov, Peresunko
    Les Dragons de Rouen: Pintarič (Duquenne) – Chakiachvili, Yeo, Guimond, Dorion, Salve, Flood – Lampérier, Guttig, Vigners, Bedin, Tessier, Nesa, Johnston, Caron, Gilbert, Reynaud, Tomasino, Leborgne, Gueurif´

Rozhodčí: A. Kicha, A. Peretiatko – O. Rjabikov, A. Berehovenko

Diváci: 5 328