Barys – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 2:4 (kon.) | Čerepovec – Minsk 1:4 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:0 (kon.)
Dynamo Moskva
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 05.09.2021, 16:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního večera a úspěšný start do nového týdne. Na shledanou. (18:47:30)

Československá stopa v utkání

Do dnešního souboje nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.

Využití: 2 – 0

Třetí dějství bylo hodně podobné tomu druhému, hosté se snažili zdramatizovat utkání, ale žádný gól se jim vstřelit nepovedlo. Domácí hráli v klidu, neproměněné šance je moc mrzet nemuseli, ale v závěru se přeci jen ještě jednou radovali a čtvrtým gólem dali výsledku konečnou podobu. Z druhého vítězství v sezóně se radují zaslouženě.

59:27
    Domácí vyhazují přes všechny čáry a hostům se už dopředu moc nechce.

58:58
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Bryzgalov – 2 min., držení).
    58:39 Nikolaj ČEBYKIN - 4:0

58:39
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí potvrzují své dnešní vítězství. Velkou práci odvedl u zadního mantinelu Igumnov, který se zbavil protihráče a bekhendem přihrál před hostující svatyni, kam najel volný NIKOLAJ ČEBYKIN, který sám před Säterim zamířil k levé tyči, kde byl volný prostor.
    Asistence: Ivan Igumnov a Vladislav Jefremov.

58:23
    Skrumáž před Bočarovem ke gólu nevede, brankář Dynama dokázal udržet puk před lajnou.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

57:35
    Andrej An. Mironov pro změnu střílel hodně tvrdě, ale Harri Säteri vyráží.

57:11
    Andrej An. Mironov nahazoval puk od modré lajny na bránu, ale minul.

56:09
    Stanislav Galijev projel před bránu a chtěl přihrát na druhou stranu, ale našel jen hůl protihráče.

55:45
    Domácí po buly vyhodili a jsou kompletní.

55:35
    Viktor Komarov mířil zápěstím pouze do náruče brankáře, ten měl dobrý výhled, takže mu nedělalo problém puk uklidit do výstroje.

54:49
    Vladislav Jefremov vyvezl puk ven ze třetiny a dostal se dokonce do šance, jeho bekhendové zakončení vyrazil Harri Säteri se štěstím levým betonem.

54:04
    Bočarov drží puk v lapačce a přerušuje hru. Pokud hosté tuto přesilovku nevyužijí, hodně se ji sníží šance na bodový zisk.

53:45
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladislav Michajlov – 2 min., hrubost).

52:05
    Alexej Jakovlev zkoušel individuálně projít, ale byl zastaven za útočnou modrou a ke střele se nedostal.

50:52
    Domácí jsou kompletní a jdou si pro druhé vítězství.

50:23
    Alexandr Šarov byl blízko snížení, ale jeho tvrdou střelu vyrazil domácí brankář rychlým levým betonem.

49:35
    Hosté stříleli ze všech možných pozic, ale Bočarov odolal a zůstává stoprocentní.

48:52
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Sergejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:35
    Michail Fisenko zastavil letící puk ramenem a zastoupil tak svého brankáře, který zasahovat nemusel.

47:15
    Icing hostů, kterým hodně rychle ubíhá čas.

46:25
    Alexej Jakovlev nedokázal s pukem projet z levé strany až před bránu, obrana domácích obstarala veškerou práci.

46:14
    Nakonec z toho byly více než čtyři minuty, nyní je hra přerušena vinou ofsajdu domácích.

45:42
    Bočarov uklidil puk do lapačky a hned rozehrál. Hraje se 3,5 minuty bez přerušení.

45:17
    Nikita Setdikov najížděl sám před brankáře, ale nakonec vůbec nemířil mezi tři tyče.

45:00
    Rob Klinkhammer nahazoval puk bekhendem na bránu, ale Säteri zasahovat nemusel.

44:29
    Alexandr Šarov trefil pouze posledního bránícího protihráče, Bočarova tak neohrozil.

43:57
    Alexej Jakovlev střílel z ostrého úhlu na bližší tyč, místo u ní ale nenašel.

42:17
    Säteri raději schoval volný kotouč pod lapačku a přerušil hru.

42:02
    Jeden z domácích hráčů neměl hokejku, hosté toho nevyužili a přichází o pásmo.

41:27
    Nick Shore střílel přes obránce, tentokrát domácí gólman práci neměl.

40:48
    Ivan Bočarov si připisuje první zákrok třetí části, když kryl levým betonem zakončení zblízka.

40:01

Tak nakonec i ve druhé dvacetiminutovce se diváci branky dočkali, když v jejím úplném závěru využili domácí přesilovou hru a do třetí periody si ponesou slušný třígólový náskok. Vyhráno ale zdaleka nemají, tři góly se v hokeji dají snadno dohnat a hosté nehrají špatně, jen zatím nemají štěstí v zakončení.

Další třetina začne přibližně v 18:09.

40:00
    39:43 Dmitrij RAŠEVSKIJ - 3:0

39:43
    Domácí se nakonec dočkali, podruhé využívají přesilovou hru a těsně před druhou sirénou přidávají třetí branku. U pravého mantinelu odraženého puku zmocnil DMITRIJ RAŠEVSKIJ, možná chtěl nejprve přihrávat, ale pak si vše rozmyslel a nabruslil s kotoučem do kruhu pro vhazování, odkud ranou zápěstím překonal Säteriho, kterému puk prošel někde mezi lapačkou a betonem.
    Asistence: Alexandr Petunin.

39:20
    Kotouč končí u Bočarova.

39:02
    Běží poslední minuta druhé části.

39:01
    Harri Säteri vůbec nevěděl, jak puk pravým betonem vyrazil a ani kde se nachází, spoluhráči mu ale pomohli.

38:36
    Po zblokované střele Sibir opět vyhazuje přes všechny čáry.

38:15
    Hostům se daří osvobodit.

38:01
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., hrubost).

37:17
    Nikita Novikov trefil hokejku protihráče, od které se puk odrazil pryč z ledové plochy.

36:56
    Zblokovaná střela jednoho z domácích hokejistů až k Säterimu nedoletěla.

35:33
    Ale málem inkasoval třetí gól. Dmitrij Raševskij po přihrávce na střed střílel do protipohybu brankáře, ale těsně minul. Tohle byla velká šance.

35:20
    Sibir je kompletní.

34:39
    Andrej Pedan pálil od modré vedle pravé tyče hostující svatyně.

34:00
    Hosté vyhazují.

33:50
    Rychlá kombinace domácích branku nepřináší, zakončujícímu hráči puk sjel z čepele.

33:41
    Oscar Lindberg zůstal před brankářem sám, stáhl si puk a zakončoval zblízka pouze do jeho výstroje.

33:24
    Andrej Sergejev si hned po buly najel s pukem blíž k bráně, jeho dělovku ale zastavil jeden z protihráčů.

33:20
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., sevření puku rukou).

32:57
    Eric O'Dell v dobré palebné pozici nezasáhl kotouč ideálně a gólmana tak příliš neohrozil.

32:03
    Andrej Pribylskij přihrál křižně z levé strany na modrou, odkud střílel jeden z jeho spoluhráčů, ale minul.

31:17
    Moskevský tým je kompletní, jeho brankáře se střelou od modré pokoušel ještě překonat Valentin Pjanov, ale neuspěl.

30:55
    Nyní se ale domácím vyhodit nepovedlo a budou to ještě perné chvíle v závěru oslabení.

30:15
    Teď se Dynamu daří vyhodit puk ze třetiny a unavené kvarteto může vystřídat.

30:00
    Hosté ostřelují domácí svatyni, ale snížení zatím nepřichází.

29:17
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., hákování).

28:35
    Hosté v situaci dva na jednoho, Alexandr Šarov posunul na levou stranu Nickovi Shoremu, ale ten trefil pouze přesouvajícího se brankáře, který soupeři dobře zmenšil střelecký prostor.

27:56
    Na druhé straně střílel Denis Golubev pouze do připravených betonů gólmana.

27:20
    Pedanovo nahození od levého mantinelu šlo vedle bližší tyče brány hostů.

27:00
    Tečovaný puk končí kdesi v hledišti, hra je přerušena.

26:30
    Nikita Setdikov střílel z otočky jenom do protihráče.

26:24
    Hrálo se více než tři minuty bez přerušení, než se domácí provinili icingem.

26:02
    Vladislav Michajlov vystihl rozehrávku soupeře, ale dřív, než stihl zakončit, o kotouč rovněž přišel.

25:17
    Na druhé straně v situaci jeden na jednoho neuspěl Alexej Jakovlev.

24:20
    Alexandr Petunin dostal přihrávku před odkrytou hostující svatyni, ovšem včas k němu přijel jeden z protihráčů a zabránil mu zakončit.

23:50
    Domácí celou útočnou akci zbytečně překombinovali, Michail Fisenko nedokázal zpracovat přihrávku Dmitrije Raševskijho.

22:59
    Ivan Igumnov obdržel přihrávku na střed, ale v zakončení z dobré pozice mu zabránil jeden z protihráčů.

22:07
    Michail Fisenko dokázal vyvést puk do středního pásma, tam zlomil hůl a musel odjet na střídačku.

21:41
    Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, ale žádná šance k vidění není.

20:30
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

20:01

Hodně rychlou třetinu máme za sebou navzdory tomu, že v ní padly dvě branky. Aktivnější byli v úvodu hosté, jenže pak doplatili na nedisciplinovanost, šli do tří a domácí vstřelili ve zkrácené dvojnásobné výhodě první gól a své vedení o dvě minuty později ještě navýšili. Oba góly zaznamenal Vadim Šipačov, který si tak i ve druhém utkání sezóny připisuje dva góly a to máme za sebou teprve první třetinu.

Další třetina začne přibližně v 17:22.

20:00

19:31
    Hosté dlouho drželi puk v útočném pásmu, ale bránu protivníka se jim ohrozit nepovedlo.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:30
    Domácí raději vyhodili puk na icing.

18:15
    Valentin Pjanov pálil tvrdě v útočném pásmu pouze do protihráče.

17:34
    Nikolaj Čebykin prošel s pukem do pokutového území, z mezikruží chtěl střílet, ovšem o kotouč v rozhodujícím momentu přišel.

16:10
    A domácí pět v tlaku, od modré to zkoušel Andrej Sergejev, ale kotouč až k brankáři nedorazil.

15:40
    Oleg Li se snažil přihrát spoluhráči před bránu, ale puk byl tečován do vzduchu, poté si jej nikdo z hostů zpracovat už nedokázal.

15:28
    Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a na kontě mají osm střel. Hosté se osvobodili jen za cenu icingu.
    13:35 Vadim ŠIPAČOV - 2:0

13:35
    Sibir už sice hrál v plném počtu, ale ani to nezabránilo soupeři vsítit druhý gól. VADIM ŠIPAČOV rychlým vyjetím zpoza brány překvapil Säteriho a našel skulinu v jeho výstroji. Finský gólman možná sám ani nevěděl, kudy puk prošel za brankovou lajnu.
    Asistence: Andrej An. Mironov a Alexandr Petunin.

13:27
    Hosté jsou kompletní.

13:20
    Säteri toho teď moc neviděl, ale puk byl zblokován do rohu kluziště.

12:45
    Domácí pokračují v klasické početní výhodě, zatím bez úspěchu.
    11:37 Vadim ŠIPAČOV - 1:0

11:37
    Domácí dokázali svoji zkrácenou dvojnásobnou početní výhodu využít. VADIM ŠIPAČOV se pokoušel z pravé strany přihrát svému spoluhráči před bránou, puk se k němu odrazil zpět a domácí hráč se rozhodl zakončovat, nejprve sice trefil jen gólmanův beton, ale z dorážky se mu povedlo se štěstím dostat puk do brány.
    Asistence: Andrej Sergejev.

11:27
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Jefremov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:10
    A znovu.

10:50
    Po vyhraném buly hosté opět odpalují kotouč do bezpečné vzdálenosti.

10:26
    Andrej Sergejev pálil tvrdě od modré jen do protihráče.

09:55
    Domácí si vypracovali příležitost, ale Säteri udržel puk před bránou a jeho spoluhráči vyhazují.

09:39
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., hákování).

09:38
    Andrej Pribylskij obdržel přihrávku před brankáře, kde byl zcela sám, byl ovšem zahákován a nestihl zakončit. Bude se vylučovat.

09:15
    Teď už se icing nepískal a hosté museli rychle pro puk do obrany.

08:57
    Zakázané uvolnění Dynama.

08:30
    Alexej Kručinin spíš jen nahodil puk ze středního pásma na bránu, Bočarov neměl problém zasáhnout.

07:49
    Ani teď nemusel Harri Säteri zasahovat, střela domácího kapitána byla tečována do ochranné sítě.

06:47
    Domácí se sami připravili o pásmo, když Andrej Sergejev špatně přihrával na útočné modré a puk poslal ven ze třetiny. Střely na branku v tuto chvíli jsou 0:4.

06:25
    Trevor Murphy ihned po vyhraném buly nahazoval puk na bránu, ale Ivan Bočarov byl připraven, třebaže toho moc neviděl.

06:20
    Oleg Li ukázal, jak velmi rychlé brusle má, když si s pukem najel až před brankáře, ale mířil jen do jeho výstroje. Nutno říct, že mnoho prostoru neměl.

05:17
    Ten ale nyní pokazil rozehrávku a píská se icing.

05:00
    Už více než tři minuty se nepřerušovalo, u kotouč hostující celek.

04:39
    Alexandr Petunin skončil naražený na mantinelu za hostující svatyni, ale hraje se dál.

04:11
    A na druhé straně šla střela jednoho z hostů mimo tři tyče.

04:00
    Domácí vyrazili do útoku, ale po špatné přihrávce o puk přichází.

03:13
    Ale teď málem ano, Eric O'Dell si sjel pro přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal zakončit. Dva soupeři jej od kotouče odstavili, zřejmě v rámci regulí.

02:30
    Hosté jsou zatím aktivnější a dělají domácí obraně nemalé potíže, Harri Säteri na druhé straně ještě nemusel řešit žádnou nepříjemnost.

01:56
    Ivan Bočarov se štěstím vyrazil nepříjemnou střelu levým betonem.

01:17
    Znovu se domácí zmohli jen na vyhození kotouče, ten mířil na branku Sibiru, takže se icing nepíská.

00:50
    Hosté vyrazili ihned do útoku, ale k žádné střele se nedostali a domácí posílají puk ven.

00:01

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Pribylskij, Mironov (A), An. Sergejev, Volkov, J. Zajcev, Pedan, Novikov – Galijev, Petunin, Šipačov (C) – O'Dell (A), O. Lindberg, Raševskij – Fisenko, Klinkhammer, Michajlov – Čebykin, Bryzgalov, Igumnov – Jefremov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – D. Bodrov (A), Jefremov, Alanov, Jermakov, Ilja Morozov, T. Murphy, K. Alexejev – Pjanov, Litovčenko, O. Li (C) – Česalin, Golubev, A. Jakovlev – N. Shore, Milovzorov (A), Šarov – V. Komarov, Setdikov, Kručinin – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Vasiljev, Ščeňov – Goljak, Ponomarenko.

Československá stopa

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista, neboť ani jedno z mužstev českým či slovenským zástupce nedisponuje.

Posledních pět vzájemných zápasů

Dynamo Moskva – Novosibirsk 3:4n
    Novosibirsk – Dynamo Moskva 2:4
    Dynamo Moskva – Novosibirsk 2:1 (přátelský zápas)
    Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:2
    Novosibirsk – Dynamo Moskva 1:0

V základní hrací době vyhrál Novosibirsk na ledě Dynama naposledy 25. února 2009, kdy se radoval z těsného vítězství 4:3.

Tým z hlavního města přivítal v prvním střetnutí jiné Dynamo, a sice to z běloruské metropole Minsku. Svého soka porazil poměrem 4:1, když dva góly zaznamenali jeho hráči v přesilové hře, třemi body za gól a dvě nahrávky k výhře přispěl švédský útočník Oscar Lindberg. Všechny branky domácího celku padli během úvodních 21 minut, soupeř pak už jen v 28. minutě korigoval stav.

Hosté začali svůj první zápas, který sehráli na ledě Čeljabinsku, velmi dobře a během prvních deseti minut se ujali vedení 2:0. Domácí ještě v první části snížili, asistencí se podílel Tomáš Hyka, poté dlouho nemohli najít na brankáře Novosibirsku recept a až v 57. minutě se jim to díky proměněné přesilovce podařilo. Duel dospěl do prodloužení, které čtrnáct vteřin před koncem rozlouskl po přihrávce Lukáše Sedláka běloruský obránce Nick Bailen.

Krásný dobrý den, pět zápasů má na pořadu nová část nejprestižnější evropské hokejové ligy KHL. Jako poslední přijde na řadu utkání týmů, kterým se na úvod sezóny dařilo rozdílně, Dynama Moskva a Novosibirsku. Favoritem je prvně zmíněný tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 12. Šipačov (An. Sergejev), 14. Šipačov (Mironov, Petunin), 40. Raševskij (Petunin), 59. Čebykin (Igumnov, Jefremov)

Rozhodčí: Vasiljev, Ščeňov – Goljak, Ponomarenko