HK MD Šumperk – Vsetín 2:3 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Kobra 0:4 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 3:4 (kon.)
Přerov – Warriors Brno 7:0 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Chrudim 3:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
HC Chrudim
Neděle 12.09.2021, 14:45 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Liga juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45..

V rámci druhého kola Ligy juniorů zajíždí na led Ústí soupeř z Chrudimi. Oba týmy se utkaly naposled v únoru 2020, kdy na chrudimském stadionu zvítězil domácí tým poměrem 8:3. Z posledních pěti vzájemných střetnutí navíc Chrudim zvítězila hned čtyřikrát. Utkání startuje v 14:45 na ústeckém zimním stadionu.

Domácí Slovan nevstoupil do nové sezóny podle svých představ, v prvním utkání zajížděl na led vzdáleného Havlíčkova Brodu a z Vysočiny odjížděl z prázdnou, když prohrál 4:0. Vítěznou branku zapsali havlíčkobrodští hned v druhé minutě, další tři góly přidali v druhé třetině.

Hosté z Chrudimi naopak začali nový ročník vítězně. Na domácím kluzišti přivítali Kralupy nad Vltavou a ve vyrovnaném utkání se radovali z výhry 4:2. Vítěznou branku si v závěru druhé periody připsal Lukáš Hebek.

Poslední vzájemná utkání

22.02.2020 – Chrudim vs. Slovan – 8:3
    24.01.2020 – Slovan vs. Chrudim – 1:6
    20.12.2019 – Chrudim vs. Slovan – 4:3pp
    24.11.2019 – Slovan vs. Chrudim – 5:4
    25.10.2019 – Chrudim vs. Slovan – 5:4sn

HC Slovan Ústí nad Labem: Ježek (Štěpka) – Filip, Kuchler, Hora, Polata (C) – Nedoma, Svoboda, Špaček, Macek, Hurný, Tot (A), Kredl, Česnohlídek, Bár, Vlach, Kušej, Macel (A), Koval

HC Chrudim: Batěk (Kindl) – Votava, Pazdera, Jiroušek, Vašíček, Vaníček, Prýl (C) – Hebek, Jirout, Helikar, Hykl, Macas, Hrdlička, Pilař, Jaša, Felcman, Kubíček

Rozhodčí: Mareš – Toman, Serbus.

Oba týmy jsou již vyrovnané na modrých čarách, utkání za okamžik začne.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování pro domácí.

00:29
    První střela, Macek to zkoušel na Baťka, který si ovšem s tímto pokusem poradil.

01:10
    Další ránu vyslal Bár, branku ale netrefil.

01:44
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

02:01
    Kredlovu střelu zblokoval Hebek.

03:14
    Slovan teď tlačí svého soupeře, ten ho ale k šancím nepouští.

03:35
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Hykl.

04:11
    Ústečtí se nyní nemohou usadit v útočném pásmu.

05:10
    Macas vystihl rozehrávku domácích, ke střele se ale nedostal.

06:33
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí využili tlak z úvodu utkání, puk se dostal k Pavlu KUŠEJOVI, který objel bránu a vymetl pravý růžek Baťkovi svatyně – 1:0! Asistence: David Kredl.

07:59
    Další akce domácích a další blok hostů, Chrudim se zatím do útoku moc nedostává.

08:56
    Hra vysokou holí, rozhodčí přerušil.

09:07
    Česnohlídek nahodil puk od modré a nadělal vrásky chrudimské obraně, jelikož před Baťkem nepříjemně skočil.

10:25
    Slovan stále kombinuje v útočném pásmu.

10:42
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (Helikar – 2 min., držení).

12:02
    Ústí se ani druhá přesilovka zatím nedaří, Chrudim brání modrou čáru.

13:13
    Kušej to teď zkoušel od modré, trefil ale vedle levé tyče.

13:17
    A Kušej znovu, vybruslil do mezikruží, ale na Ježka nevyzrál.

13:39
    Jirouškovu střelu Ježek vyrazil.

14:02
    Macek ujel soupeři po pravé straně a naservíroval JAKUBU TOTOVI precizní přihrávku, kterou s klidem uklidil do prázdné brány – 2:0! Asistence: Aleš Macek.

14:56
    V dobré šanci také Bár, tentokrát ale Batěk střelu vykryl.

16:15
    Hykl se chtěl uvolnit obkroužením kolem brány, jeho střela byla ale sražená a ježek v klidu pokryl.

17:27
    Hra se nyní trochu vyrovnala, oba týmy zkouší rychlé útoky.

18:43
    Nedoma napřáhl a vyslal tvrdou střelu, která skončila v Baťkově lapačce.

18:50
    Potyčka před chrudimskou bránou, kterou rozhodčí rychle uklidnili.

19:10
    Zakázané uvolnění hostí.

19:22
    A následuje další icing Chrudimi.

19:56
    Do poslední šance se ještě dostával Bár, přes posledního obránce ale neprošel.

20:00

První třetina patřila jednoznačně domácímu týmu, který si vytvořil hned několik gólových příležitostí a po zásluze vede 2:0, branky trefili postupně Kušej a Tot. Druhá třetina začne přibližně v 15:29.

Druhá třetina během chvilky začne, všichni aktéři jsou již připraveni.

20:01

20:02
    Buly pro Chrudim.

20:33
    Ofsajd zastavil útočné snažení hostů.

21:18
    Útok nevyšel nyní ani jednomu týmu, vhazuje se před Baťkem.

21:40
    Svoboda se nyní rozhodl vzít střelu na sebe a nevypadalo to vůbec špatně, orazítkoval tyč.

22:52
    Palata teď svým nahozením bránu neohrozil.

24:02
    Aleš Bár se krásně uvolnil a z mezikruží vystřelil, vyraženou střelu dokázal za Baťkova záda dostat JIŘÍ ŠPAČEK. Asistence: Aleš Bár a Jan Macel.

24:49
    Jaše byl teď ve velké šanci na snížení, puk mu ale sjel a musel zakončit bekhendem, jeho pokus nakonec Ježek zlikvidoval.

25:14
    Z ledu ze teď těžko zvedá chrudimský Pazdera, nakonec ale odjíždí po svých na střídačku.

25:52
    Macek teď svým sólem zaměstnal celou obranu soupeře a dal svým spoluhráčům klid na vystřídání.

26:18
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (Hrdlička – 2 min., vysoká hůl).

27:07
    Zatím dobře sehraná přesilovka, ve které už se málem domácí radovali z další branky. Špaček ale nedokázal zastrčit puk za Baťkův beton.

28:04
    Pilař teď zaměstnal Ježka, který musel jeho střelu v oslabení likvidovat svou lapačkou.

29:32
    V další obrovské šanci Špaček a opět byl proti natažený beton Baťka, ten teď drží svůj tým.

31:48
    Hra nyní postrádá přesnost, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudný útok.

32:28
    Kubíčkův pokus vyráží Ježek, Chrudim se poslední dobou osměluje.

33:46
    Chrudimskou akci ukončil Vaníček střelou od modré, trefil pouze hruď Ježka.

34:34
    Obrovská šance hostů! Dva chrudimští útočníci ujížděli sami na Ježka, tak dlouho si ale přihrávali, až skončil puk v brankařovo klíně.

36:34
    Jedovatá střela Prýla z levého kruhu. Domácí si v závěru třetiny koledují, Chrudim nyní na hřišti dominuje.

37:00
    Odpovědět zkusil Filip, jeho střela ale neměla potřebné parametry.

38:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tot – 2 min., podrážení).

38:36
    Posunutá brána hostí, jeden z chrudimských obránců se nedohodl se svým brankařem a po srážce se ocitl v brance.

39:28
    Domácí vyhazují do bezpečí.

40:00

I druhá třetina začala lépe pro domácí tým, po brance Špačka se dostal Slovan do vedení 3:0. Poté už ale začala vystrkovat ouška i Chrudim, která si vytvořila několik nebezpečných šancí, utkání určitě není rozhodnuté. Poslední třetina začne zhruba v 16:15.

Za malou chvíli začne poslední perioda dnešního utkání, domácí začínají ještě dvacet vteřin v oslabení.

40:01

40:02
    Vhazování vyhrává domácí tým.

40:47
    Polata zkoušel pozornost gólmana střelou od modré, ten ale v klidu vyráží.

41:16
    Špaček dostal přihrávku do předbrankového prostoru, nedokázal ovšem vystřelit, jelikož mu hůl zablokoval jeden z beků.

43:14
    Hra nyní plyne dlouho bez přerušení, což určitě vyhovuje spíše domácímu týmu.

44:26
    Prýl teď dorážel pokus svého spoluhráče a Ježek měl co dělat, aby byl u tyče dřív než puk.

45:30
    Macek tvrdě narazil do mantinelu, rozhodčí hru přerušil. Ústecký hráč je už ale na nohou.

46:57
    V další šanci Prýl, gól nedal, ale byl faulovaný.

47:01
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Kušej – 2 min., hákování).

47:55
    Puk je na ústeckých hokejkách, hra se přitvrzuje.

48:15
    Zakázané uvolnění Chrudimi.

48:39
    V dobré šanci se v oslabení ocitl Macel, místo puku se ale za brankovou čáru dostal on i s brankařem hostí.

49:22
    Velká šance Helikara, dostal se k odraženému kotouči, přehodil brankaře, ale trefil pouze břevno.

50:28
    Pro přihrávku si sjel na levý kruh Kuchler, Batěk vyráží.

50:43
    Na druhé straně střílel Hrdlička, Ježek chytá lapačkou.

52:30
    Nedoma nyní vystavil Hrdličkovi výstavní strom u mantinelu, dále ovšem u puku hosté.

52:52
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Chrudimští se dlouho drželi v útočném pásmu, až se puk dostal k JOSEFU KUBÍČKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1! Asistence: Tomáš Jaša a Vojtěch Vašíček.

53:53
    Chrudim dále při chuti, Slovan trochu zapomíná na bránění.

54:27
    Ošklivý zákrok nyní předvedl jeden z chrudimských hráčů, když si na mantinelu počkal na Svobodu.

54:27
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (Vašíček – 2 min., nedovolené bránění).

54:46
    Chrudim vystihla rozehru domácích, branku soupeře ale neohrozila.

55:30
    Nejprve Polata vyslal tvrdou střelu od modré, která prosvištěla kolem Baťka, následně to ještě s bližší vzdálenosti zkoušel Tot, stav ovšem stále 3:1.

Dnešní utkání sleduje 83 diváků.

57:02
    Chrudim bojuje za ústeckou bránou.

57:14
    Asi rozhodující moment dnešního zápasu, Hrdlička musel faulovat ujíždějícího ústeckého útočníka. Vyloučení v týmu HC Chrudim (Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění).

57:27
    Chrudim to i přes oslabení zkouší dopředu. Střelu ale nevyprodukovala.

58:22
    Pohledná akce Slovanu, Nedoma ale na puk nedosáhl a vedení nenavýšil.

59:36
    Hora nahazoval od modré, Slovan si již zbytek utkání pohlídá.

Za stavu 3:1 skončilo mistrovské utkání Ligy juniorů, ve kterém zvítězilo domácí Ústí a připsalo první body do ligové tabulky. Za hosty ve třetí třetině snižoval Kubíček. (16:46:26)

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 7. Kušej (Kredl), 15. Tot (Macek), 25. Špaček (Bár, Macel) – 53. Kubíček (Jaša, Vašíček)

Rozhodčí: Mareš – Toman, Serbus