Montreal – Toronto 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 2:1 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Columbus Blue Jackets
Úterý 28.09.2021, 01:08 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

53:45
    Podrážení a další dvě minuty do domácích řad. Proti pravidlům hrál dnes podruhé levý křídelník Sam Laffety, a to proti střelci druhé branky Boqvistovi.

49:36
    Jen co skončila přesilovka Pittsburghu, zahraje si početní převahu i Columbus. Menší dvouminutový trest inkasoval Jan Drozg, jenž si pomohl hákováním proti Texierovi.

47:22
    Pokud chce Pittsburgh pomýšlet na vítězství, měl by nabídnutou příležitost v podobě přesilové hry využít. Rozhodčí vyloučili Justina Danfortha za držení.

27:57
    Svěřenci kouče Sullivana jsou za svou aktivitu odměněni přesilovou hrou. Menší trest za držení protihráče dostal obránce Andrew Peeke.

22:09
    Premiérová přesilová hra čeká na Columbus. Zbytečného faulu sekání se v útočném pásmu dopustil příliš snaživý Sam Lafferty.

19:46
    Do druhé třetiny vstoupí Columbus v oslabení, pokud tedy domácí ještě nezvládnou v krátkém časovém úseku přesilovou hru využít. Za sekání byl poslán na lavici hanby Cole Sillinger.

12:40
    V rohu kluziště přijel Adam Helewka pozdě do souboje s Ruhwedelem, navíc jej trefil loktem. Muži v pruhovaném přečin viděli a hostujícího hráče poslal na trestnou lavici.

02:08
    První přesilovou hru si zahrají domácí. Ve středním pásmu se nedovoleným bráněním provinil centr čtvrté formace Josh Dunne.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 17. Činachov (Harrington, Sillinger), 45. A. Boqvist (Texier, Danforth), 58. Bemström (Danforth)

Pittsburgh Penguins: Jarry (32. Lindberg) – Ruhwedel, Marino, Lee, Reilly, Riikola, Friedman, Joseph, Drozg – Rodrigues, Boyle, Lafferty – Polin, Legare, Kapanen – Heinen, Gruden, Simon – Robert, Bellerive, Almeida.
    Columbus Blue Jackets: Berube (32. Greaves) – Boqvist, Holm, Peeke, Lehtonen, Svozil, Harrington – Bemström, Texier, Danforth – Činachov, Sillinger, Hofmann – Helewka, Gaunce, Foudy – Stenlund, Dunne, Mutter.

Rozhodčí: Kea, Rooney – Apperson, Baker

Diváci: 12 979