Montreal – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 0:0 (zruš.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 1:3 (kon.)
Dallas Stars
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Colorado Avalanche
Pátek 08.10.2021, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Příprava NHL

Zápas je za námi a přestože jsme v poslední části mohli vidět dvě branky, byla perioda jednoznačně méně atraktivní. Utkání se ale nejvíc vyrovnalo právě v této části hry. J.T. Compher na konec ještě vykřesal naději pro Colorado, ale tu zahodil pouhých jedenáct sekund poté svou brankou do prázdné svatyně Roope Hintz. (04:32:48)

58:48
    Ne, ne a ne. Žádné drama se konat nebude. ROOPE HINTZ po přihrávce Pavelského už jen poslal kotouč do odkryté klece a podtrhuje dnešní utkání. Asistence: Joe Pavelski.

58:34
    Že by drama na konec? J.T. COMPHER se prosadil při power play bez brankáře a snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Andre Burakovsky a Samuel Girard.

58:33
    Colorado v posledních minutách hodně tlačí. Burkaovsky se už málem prosadil po střele zápěstím z pravé strany. Na poslední chvíli se Chudobin přesunul.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny prívě probíhají.

57:23
    Joe Pavelski pálil z pravého kruhu, ale jeho rána byla zablokována Pavelskum

57:18
    Roope Hintz zavezl míč od útočné třetiny, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepřijel, a tak ho jen odevzdal.

56:22
    Jamie Benn se před brankou soupeře postavil na vhazování a vyhrál ho. Dallas tak kombinuje v brance.

56:04
    Radek Faksa pálil z mezikruží, ale těsně nad!

55:26
    Arťom Anisimov zase kotouč přenechal a daroval Dallasu Starts před střední pásmem Colorada.

54:41
    Andrej Sekera nebezpečně přenechal soupeři kotouč za svou brankou.

53:21
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hákování).

53:02
    O kotouč skvěle zablokoval Andrej Sekera, který nakonec dojel až do útočné třetiny.

52:52
    Roope Hintzova rána mířila jen nad branku Colorada.

51:45
    Hit zopakoval Radek Faksa, který sestřelil Jacka Jonsona.

51:06
    Martin Kaut si připsal velmi dobrý druhý hit, tentokrát se jeho obětí stal Joel Hanley.

50:15
    Střele Denise Gurianova byla zablokována Megnou, Logan O'Connor zase střílel jen do boční tyče.

50:04
    Druhá polovina třetí třetiny se nám vyrovnává. Začalo zase hrál i Colorado, které očividně nakopla přesilovka.

49:44
    Benn vyhrál vhazování proti Jaysonu Megnovi.

49:02
    Luke Glendening v obranné třetině parádně přebral kotouč.

48:56
    Tentokrát boční síť nastřelil hostující Artěm Anisimov.

47:38
    obrovský tlak v přesilovce vyvíjí Colorado na Dallas. Chudobin ale vyráží jednu ránu za druhou, a je už jedno či od Comhera, Ranty nebo Burakovského.

47:19
    Compher vyhrál buly na pravé straně. Kotouč se po chvíli dostal k Girardovi, který ale neuspěl.

47:01
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hákování).

47:00
    Po dlouhé době si zachytal i Chudobin, a to v rychlém sledu hned dvě rány. Nejprve od Burakovského, následně taky od Megny.

46:15
    Esa Lindell potáhnul kotouč a vypálil ho na branku, ovšem za záda gólmana Colorada ho nedostal.

45:25
    Další ostrý hit Girarda, tentokrát na Joela Kivirandtu.

45:12
    Samuel Girard ostře trefil Jason Robertsona, který se pomalu zvedá z ledu.

44:55
    Jason Robertson se také trefil pouze do boční sítě! Dallas pokračuje v brutální aktivitě.

44:05
    Denis Gurianov se dostal do výtečné pozice, ale byla z toho nakonec jen boční sítť.

43:41
    Megna se dostal až do mezikruží, kam taky dostal kotouč a pálil. Lindell ho ale zablokoval.

43:28
    Další hot v podání Esa Lindella na Tysona Josta.

43:00
    Glendening Martinu Kautovi oplatil hit ze druhé třetiny.

42:10
    I Hanley kootuč nechal za sebou a soupeři ho v podstatě daroval.

41:15
    John Klingberg kotouč přenechal soupeři při svém vlastním útoku

40:53
    Poslední perioda hned začala dvěma střelami Dallasu, se kterými si Kuemper poradil.

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny vyhrálo Colorado, přesněji Comher.

40:01

Druhá třetina je za námi. Obraz hry se úplně změnil a Dallas se dostal do tempa. Oproti první třetině střílel skoro pořád právě Dallas, byl na puku, nepouštěl soupeře skoro do ničeho. Coloradu povolil jen tři střely, sám vypálil čtrnáctkrát a přidal jednu branku

40:00

39:05
    Joel Kiviranta odevzdal kotouč před vstupem do třetiny.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:24
    Hanley ale Chudobina zahránil, když skočil do tvrdé rány Jacka Johnsona.

38:23
    Anton Chudobin nerozehrál vůbec dobře a poslal kotouč přímo k soupeři.

37:49
    Klingberg nebezpečně odevzdal kotouč před vlastní brankou. Nakonec z toho ale nic nebezpečného nebylo.

37:12
    John Klingberg pálil těsně nad svatyni hostujícího týmu.

36:22
    Kautova bomba srazila k zemi Mira Heiskanena.

35:45
    Kautova rána byla zablokována Joelem Hanleym.

35:19
    Bowen Byram se ani nesnažil a jen odevzdal kotouč soupeři za svou brankou.

34:45
    Kuemper se musí nyní v brance hodně obracet. V rychlém sledu ho prověřili Heiskanena a Suter.

34:06
    John Klingberg Pálil těsně nad branku Darcyho Kuempera.

33:30
    Hintzovo nahození z levého kruhu letělo mimo branku.

33:04
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alex Newhook – 2 min., nedovolené bránění).

32:44
    Ranta se parádně proletěl do střely Heiskanena a zablokoval ji.

31:34
    John Klingberg to zkoušel zápěstím od modré, ale neuspěl.

31:15
    Jason Robertson pálil od modré čáry. Kotouč skončil jen na boční síti Kuemperovy branky.

30:43
    Pavelsého rána zápěstím z mezikruží byla jednoduše vyražena Kuemperem.

29:16
    J.T. Compher vyhrál vhazování před svou brankou a okamžitě kotouč odpálil na druhou stranu.

29:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Jayson Megna – 2 min., nedovolené bránění).

28:26
    Dallas navyšuje a jde do dvoubrankového vedení! JASON ROBERTSON se prosadil technickou ránou z pozice kousek od levé tyče. Asistence Denis Gurianov a Joe Pavelski.

28:04
    Od modré to technicky zkusil John Klingberg, ovšem proti skvělému Kuemperovi neměl šanci.

27:18
    Alex Newhook se snažil protáhnout kolem levého mantinelu. To se mu ale nepovedlo a ještě přitom ztratil kotouč.

26:51
    Radek Faksa se prosadil na buly proti Alexi Newhookovi.

26:04
    Tvrdý hit zaznamenal Joel Kiviranta na Jacoba MacDonalda.

25:42
    Jamie Benn pálil, ale jeho bomba byla zablokována Tysonem Jostem

25:21
    Erik Johnson přenechal puk velmi zbytečně soupeři.

24:47
    Další dvě bomby zápěstím měl na svědomí Hintz. Kuemer je zatím hlavní hvězdou druhé třetiny.

24:07
    Helm vyhrál tváří v tvář Hintzovi buly.

24:06
    Klingbergova dělovka od modré byla zastavena v brankovišti Kuemperem.

23:39
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J.T. Compher – 2 min., držení).

23:26
    A další tvrdý bodyček, který zaznamenal Blake Comeaua na Bowena Byrama.

22:40
    Benn zablokoval parádně střelu Erika Johnsona.

22:10
    A následně s ostrým hitem předvedl Sampo Ranta proti Andreji Sekerovi.

21:48
    tyson Josh sestřelil k ledu Joela Hanleyho.

21:15
    Dallas má nástup do druhé třetiny opravdu dobrý. Burakovského ránu zablokoval Hintz a Stars jdou opět do útoku.

20:31
    Miro Heiskanen potáhl kotouč a vypálil ze středu, ovšem opět ho vychytal Kuemper.

20:29
    Blake Comeau pálil z pravého kruhu zápěstím, ale Kuemper ho pohodlně vychytal.

20:01

První třetina je minulostí. Viděli jsme v ní atraktivní ofenzivní hokej. Více střeleckých pokusů zaznamenal hostující tým, který byl i mírně lepším, ale branku nevstřelil, což se naopak Dallasu povedlo. Raffl rozvlnil sítě ve třinácté minutě. Zatím je ale ještě hodně času do konce.

20:00

19:31
    Jacob MacDonald se řítil do zajímavé akce, kterou ovšem nakonec řešil jen přenecháním kotouče.

19:00
    Zbávý už jen minutka z první třetiny.

18:39
    Jason Robertson parádně získal kotouč v útočném pásmu a z toho může dalas těžit. Střelu Klingberga vyrazil vyrážečkou Kuemper.

17:55
    Dallas odstřeluje v přesilovce bránu soupeře. Nyní se o to pokusil zase Hintz, ale kotouč letěl kousek nad břevno.

17:37
    Roope Hintz v přesilovce pálí už potřetí. Nyní byl nejblíže, ale kotouč poslal kousíček od horní tčky.

17:22
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Jacob MacDonald – 2 min., podrážení).

17:06
    Po chvíli Glendening ostře sestřelil Michaila Malceva.

16:38
    Dallas se po delší době dostal ke střele, kterou ale ani neposlal na branku. Byla totiž zablokována Jackem Johnsonem.

16:35
    Ale Newhook naopak kotouč parádně vybojoval z držení soupeře u mantinelu a okamžitě s ním vyjel dopředu.

16:14
    Samuel Girard po nepřesnosti poslal kotouč přímo na holi soupeře.

15:58
    Denis Gurianov tentokrát velmi tvrdě bodyčekoval Erika Johnsona.

15:10
    Murray si z levého kruhu sjel do mezikruží a prověřil zblízka pozornost Chudobina.

14:51
    Benn se rychle oklepal a vybojoval kotouč, který ale následně zase přenechal soupeři.

14:46
    Krásný hit předvedl Ryan Murray na Jamieho Benna.

-41:59
    Z mezikruží blízko brány napřáhl Joe Pavelski, ale Darcy Kuemper byl připraven.

13:34
    Roope Hintz se ujal vhazování proti J.T. Compherovi, který souboj o puk prohrál. Dallas ale při přechodu do pásma zastavil ofsajd.

12:44
    MICHAEL RAFFL zaznamenává první zápis do tabulky střelců a otevírá skóre dnešního zápasu. Bez asistence.

11:47
    Sampo Ranta zase pálil pouze mimo branku. Respektive do její boční sítě.

11:04
    Tak toto bylo nepříjemné! Erik Johnson nasadil brutální, leč v rámci pravidel, hit Joemu Pavelskému.

09:43
    Malcev ukradl kotouč ve vlastní třetině a okamžitě přejel do úniku. Pak si ale se spoluhráči nepohlídal postavení mimo hru.

09:28
    Další dva pokusy po střelách zápěstním měli na svědomí Malcev a Byram, ale oba si vylámali zuby na perfektně chytajícím domácím gólmanu.

08:15
    Newhookova rána z levého kruhu skoro od mantinelu byla opět vyražena Chudobinem.

07:37
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Michael Raffl – 2 min., hákování).

06:48
    Podobně to dopadlo při nynějším pokusu z vrcholku pravého kruhu od Jaysona Megny.

06:19
    Darren Helm to žkoušel z mezikruží rychle po přihrávce hned z první. Zápěstní střela byla vyražena Antonem Chudobinem.

05:32
    Dvě nepřesné střely měli na svědomí hráči Colorada Avalanche. Jak Sampo Ranta ta Michail Malcev vůbec netrefili zařízení.

04:02
    Alex Newhook parádně ukradl kotouč a poslal do šance Joshe, který byl po svém pokusu zlevého kruhu vychytán.

03:48
    Naopak z velkého úhlu nyní vyslal kotouč z nápřahu Roope Hinzt. Jeho silný pokus však skončil jen na gólmanovi.

03:36
    Rayn Murray si najel k modré čáře a odtamtud poslal zajímavou střelu zápěstím, kterou vykryl Chudobin.

03:11
    Benn vyhrál buly před svou brankou, ale následně Colorado získalo puk zpět do své moci.

02:47
    Snad první střela Dallasu v utkání. Dostal se ní Martin Kaut, kterého ale zablokoval Tanner Kero.

02:07
    Anisimov se postavil na buly proti Glendeningovi přd svou brankou a byl úspěšný. Kiviranta ho ale následně rychle odzbrojil.

01:10
    Colorado se dostalo do další střelecké pozice. Z mezikruží pálil Bowen Byram po velkém nápřahu, ale úspěšný nebyl.

01:02
    Bowen to zkusil dělovkou od modré čáry z levé strany od mantinelu. Jeho zápěstní střela ale byla Chudobinem vychytána.

00:31
    Oba týmy začaly ostrou hrou už od začátku utkání. Helm vrazil do Klingberga, chvíli předtím zase Kero do Erika Johnsona.

00:01
    První buly v utkání vyhrál Jamie Benn a tedy tým Dallasu Starts. Proti němu byl postaven J. T. Compher.

00:01

COLORADO AVALANCHE

Změn v kádru Coloráda bylo od června podstatně více. Dokonce až devatenáct hráčů už dres Avalanche neobleče. Z toho patnáct hokejistů ale bude nosit jiný dres ve stejné soutěži. Na velký odsun hráčů se logicky muselo zareagovat i hodně příchody, a proto se v Coloradu nově objevíc čtrnáct hráčů. Jedná se o Barrona, Fontaina, Englunda, Burkeho, Smithse, Anisimova, Olaussona, Murraye, Sikuru, Matteaua, Kuempera, Helma, McKeowna, MacDermida a Matseva.

Colorado zatím sehrálo čtyři přípravné zápasy a z toho hned ve třech z nich prohrálo. Nejprve těsně proti Vegas (3:4), následně vyhrálo s Minnesotou (6:4). Minnesota si ale v opakovaném zápase už s Coloradem poradila (3:1) a nakonec ho znovu porazilo Las Vegas (7:4).

DALLAS STARS

Tým Dallasu se po nepovedené loňské sezóně trochu promíchal. Deset hráčů ho opustilo. Fedun, Dowling, Pysyk, Cogliano, a Dickinson odešli do jiných týmů NHL. Oleksiaka si vybral v rozšiřovacím draftu Seattle. Bow odešel dokonce do kladna, Stephens je volný hráč a Vatanen a Mascherin se stěhovali do Evropy.

Naopak od června přišlo do týmu sedm hráčů, všichni z jiných týmů NHL. Jedná se o Holtbyho, Sutera, Petrovice, Borgmana, Glendeninga, Hakanpuu a Raffla.

Příprava týmu zatím není nejlepší. Z pěti zápasů vyhrál Dallas jen dva. Nejdříve přišla prohra St. Louis Blues, následně 3:4 a 3:6 s Floridou Panthers. Poslední dva duely ale úspěšné byly. Domácí výhry 6:3 a 3:1 Dallas zaznamenal s Arizonou, respektive St. Louis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 13. Raffl, 29. Robertson (Gurianov, Pavelski), 59. Hintz (Pavelski) – 59. Compher (Burakovsky, Girard)

Dallas Stars: Chudobin (Hotlby) – Benn, Comeau, Faksa, Glendening, Gurianov, Hanley, Heisanen, Hintz, kero, Kiviranta, Klingberg, Lindell, Pavelski, Radulov, Raffl, Robertson, Sekera, Suter
    Colorado Avalanche: Kuemper (Johansson) – Anisimov, Bowers, Burakovsky, Byram, Compher, Girard, Helm, E. Johnson, J. Johnson, Jost, Kaut, MacDonald, Malcev, Megna, Murray, Newhook, O'Connor, Ranta