Riders Univerzita Pardubice – BO Ostrava 3:6 (kon.) | Black Dogs Budweis – HC MUNI 1:2 (kon.) | North wings Ústí – UK Kings Prague 7:6 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
BO Ostrava Vítkovice Steel
Pondělí 18.10.2021, 18:00 • Pardubice - Enteria arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 4. kolo

Riders se ve třetí třetině snažili o vyrovnání, ke kterému se nakonec nedostali. Ovčaři udělal několik dobrých zákroků a hlavně dobře pracovala celá sestava Steel. Ovšem během třetiny došlo k několika sporným situacím, které dle rozhodčích proběhly bez faulu. Hráči a fanoušci Riders však byli vždy jiného názoru a ve třetí třetině jsme mohli vidět i emoce. Kupříkladu Maťátko se tak naštval, že hodil svou rukavici na led a odjel vztekle na střídačku. (20:15:00)

58:47 Viliam BÉREŠ - 3:6

58:47
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Po skrumáži před brankou Ovčařiho se hostům podařilo dostat hru na druhou stranu a VILIAM BÉREŠ dává puk do opuštěné klece. Bez asistence.

58:35
    Riders už to zkouší bez svého brankáře.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:23
    Ovčaři nyní vyrazil puk a vůbec následně nevěděl, kde se nachází. Nakonec se zkoncentroval ve své brance a proti další střele předvedl důležitý zákrok.

57:48
    Ve středním pásmu spadl po souboji další hráč Riders a rozhořčení fanoušků je nyní až vulgární.
    57:21 Marek KOVALSKI - 3:5

57:21
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Hosté nakonec rozhodují utkání svou přesilovou trefou, kdy se prosadil MAREK KOVALSKI. Asistence: David Sysala.

56:53
    Steel mají tak v závěrečných minutách šanci rozhodnout zápas, ale Riders srdnatě brání.

56:09
    Rozhodčí takové chování nepřehlédli a Maťátko dostává 2+2 minuty.

55:59
    Emoce na ledě jiskří! Maťátko se pokoušel ujet na branku, ale u modré čáry byl zastaven. Následně sebral svou rukavici a rozhořčeně ji hodil na led a odjel vztekle na střídačku.

55:19
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Strnad – 2 min., příliš mnoho hráčů).

54:14
    Riders postupně otevírají svou obranu a snaží se o vyrovnání. Steel se naopak zkouší prosadit v rychlých protiútocích do otevřenější obrany.

52:39
    A nyní nebyli daleko skutečně od vyrovnání! Ovčaři si počkal na střelu z pravé strany a bezpečně zachytil puk!

52:05
    Riders stále živí naději na nějaký bodový zisk, ovšem čas se neúprosně blíží ke svému závěru.

51:31
    Béreš se už skoro dostal do šance, ale neprošel přes posledního bránícího hráče!

49:19
    Riders mají nyní dobrou pasáž hry a tentokrát už musel zasahovat Ovčaři.

48:57
    Maťátko se dostal do kleští dvou hráčů Steel a ti s ním měli velké problémy. Nakonec Maťátko padá na led a i nyní to bylo dle rozhodčích čisté.

48:01
    Fanoušci ožili a hned z toho byla šance v oslabení, ale Ovčaři si celou situaci dokázal pohlídat.

47:37
    Až teď se hostům podařilo dostat ke kombinaci a po ní přišlo dobré zakončení z pravé strany. Sodomka s menšími obtížemi zkrotil tuto střelu.

47:20
    Tato přesilová hra je z pohledu domácích trochu neuhlazená a spíše sledujeme souboje o puk.

46:05
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Králíček – 2 min., podrážení).

45:44
    Kovařík zavezl puk a zadovkou oslovil svého spoluhráče a ten z první poslal puk na Sodomku, ten byl připraven.

44:55
    Muška se chtěl prokličkovat přes bránícího hráče, ale to mu nevyšlo. Fanoušci si následně žádali odpískání faulu. Rozhodčí jsou však jiného názoru.

44:02
    Riders nakonec zvládlo závěr oslabení mimo své pásmo a ubránilo své další oslabení.

43:33
    Sodomka vyrazil puk do vzduchu a následně se již domácím daří dostat hru od své branky.

43:13
    Pardubice jsou pod tlakem a nedaří se jim dostat puk ven ze svého pásma.

42:58
    Moravčík už mohl možná střílet, ale ještě hledal přihrávkou spoluhráče před brankou. Tomu byla zablokovaná hůl a nevystřelil.

42:34
    Ihned po buly se puk dostal do blízkosti branky Riders a jejich gólman raději přikryl puk pod svou lapačku.

42:00
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Jindra – 2 min., podrážení).

41:38
    Moravčík zkoušel lehkou otočku a poslal puk do betonů Sodomky.

41:16
    Riders zvládlo dohrát oslabení bez inkasování. Ovšem mají stále problémy se dostat z tlaku soupeře.

40:40
    Steel dohrávají přesilovku z konce druhé třetiny. Dobrou střelu zastavil Sodomka svým betonem a následně se o puk postaral spoluhráč před ním.

40:01

I na začátku druhé třetiny nám padaly branky. Nejprve si své vedení zpět vzali domácí, ale to netrvalo dlouho, neboť hosté brzy vyrovnali. Ti se vzápětí dostali další brankou poprvé v zápase do vedení. Ve zbytku třetiny jsme sledovali hru nahoru a dolů, kdy byli nebezpečnější hlavně hosté.

40:00

39:52
    Dobrá střela, která šla jen kousek mimo branku Pardubic.

39:13
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Hrdlička – 2 min., podrážení).

38:17
    Střela z levé strany si nenašla cestu do sítě Vítkovic. Riders se snaží v závěru třetiny taky zahrozit.

37:05
    Riders nyní vyhodili jen na zakázané uvolnění a skutečně jsou v závěru třetiny pod menším tlakem.

35:45
    V krátké době musel Sodomka opět úřadovat a drží puk někde pod sebou.

35:35
    Nahození od modré čáry nadělalo problémy domácímu brankáři. Ten nakonec dokázal před brankou najít puk a přikrýt.

34:05
    Druhá třetina je jako přes kopírák té první. I ve druhé padly nejprve branky a nyní spíše sledujeme aktivitu hostí.

33:37
    Sodomka dobře zareagoval na střelu ze středu kluziště a vyrazil puk!

32:23
    Voltner střílel jen do bloku soupeře a ten rychle otočil hru na druhou stranu. Výsledkem byl zákrok Sodomky, který so pohlídal svou pravou tyčku.

31:34
    Další minuty přesilovky se Pardubicím moc nedaří a jejich soupeř se pohodlně brání.

30:56
    Ovčaři nyní zabránil vyrovnání! Jindra byl sám před brankou a z pokleku zamířil do připraveného brankáře!

30:29
    Kombinace Riders skončila nepřesnou střelou mimo branku, následně došlo k vyhození puku z pohledu soupeře.

29:53
    Komplikace pro hosty, kteří jdou do tří. Faulem podrážením se provinil podrážením.

28:54
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Kovalski – 2 min., krosček).

28:30
    Jindra si nedokázal lépe zpracovat puk na modré čáře a dostat tak svůj tým do přečíslení. Na středu mu dobře najížděl spoluhráč, ale Jindra o puk u mantinelu přišel.

27:40
    Oproti úvodním minutám, se moc nepřerušuje a hra má spád.

26:59
    Hejný mohl potrestat špatnou rozehrávku soupeře, ale nakonec to hosté zvládli velmi rychle uhasit.

26:16
    Pardubice nahodily puk do útočného pásma a tam o něj bojují u mantinelu.

25:42
    Hosté jsou opět aktivnější směrem do útoku. K dobré střele se dostal Kovalski a jeho ránu chytil Sodomka.

24:34
    Tak i v začátku druhé třetiny jsme svědky branek, což je jen dobře pro samotné utkání.
    23:22 Vojtěch KOVAŘÍK - 3:4

23:22
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Autorem branky je VOJTĚCH KOVAŘÍK, který si jako první našel odražený puk před brankou a zametl jej do sítě. Asistence: David Janiczek.

23:04
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Tomin – 2 min., podrážení).
    22:49 Emil ADAMCZYK - 3:3

22:49
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Autorem branky je EMIL ADAMCZYK, který jen u pravé tyčky zasunul puk do branky. Velkou práci na této brance měl právě Béreš, který projel cele hřiště a dobře adresoval přihrávku na Adamczyka. Asistence: Viliam Béreš.
    21:56 Jan STOLÍN - 3:2

21:56
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAN STOLÍN, který nevystřelil hned a počkal si na svou ránu. To se mu nakonec oplatilo a dostal přízemní trefou puk za záda Ovčařiho. Asistence: Jakub Muška a Lukáš Bezděk.

21:11
    Hosté vyhazují puk až k brance soupeře a tam se jim daří dobře napadat další rozehrávku Riders.

20:33
    Fejko si ke svým 2+2 minutám z první třetiny připíše další dvě minuty. Nyní je vyloučen za hákování.

20:28
    Hráč hostí se dvakrát pokoušel dostat puk před branku, ale ani jednou se mu to nepovedlo.

20:01

Riders Univerzita Pardubice měla velmi dobrý vstup do první třetiny, kdy se jim povedlo vstřelit dvě rychlé branky. To však probudilo hostující celek, který následně svými dvěma rychlými brankami (jedna v oslabení) dokázal vyrovnat na 2:2! BO Ostrava Vítkovice Steel mělo od vyrovnaného stavu rozhodně více ze hry a v těsném závěru je mohl dostat do vedení Pawliczek, ten však nezužitkoval únik na Sodomku.

20:00

19:14
    Pawliczek šel nyní sám na Sodomku a ten jeho ránu švihem chytil!

18:19
    Ovčaři vyrazil svým betonem nahození ze středního pásma. Jeho spoluhráči následně získávají puk.

17:59
    Hráč hostí se pokoušel před brankou dostat k puku, ale přes dva bránící hráče Riders neuspěl.

17:19
    Hra se nyní přelévala z jedné strany na druhou a to bez střely na branku.

15:58
    Sodomka si poradil s tvrdou střelou ze středné vzdálenosti. Na puk dobře viděl a bezpečně jej zkrotil ve své výstroji.

15:19
    Oba celky již hrají v plném počtu a opět se ozývají fanoušci Riders. Ti si žádají branku.

15:00
    A nyní opět Sodomka, který musel zastavovat puk těsně před svou brankovou čarou!

14:30
    Sodomka nyní zachytil puk! Ostrava Vítkovice Steel má jasně navrch.

14:12
    Hosté nyní kombinují v pásmu soupeře a zvláště jedna střela byla hodně nebezpečná, která nakonec skončila na brankové konstrukci.

13:04
    Hejný nyní trochu zbytečně zahákoval soupeře na útočné modré čáře.

12:12
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Králíček – 2 min., držení).

12:04
    Vítkovice Steel nyní hrají zcela opačně, než na začátku zápasu. I přes své oslabení dokážou v poklidu bránit ataky Riders.
    10:47 David SYSALA - 2:2

10:47
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Riders dostává vyrovnávací branku ve vlastní přesilové hře! DAVID SYSALA utekl obráncům a před brankou si zpracoval přihrávku a kličkou do pravé strany překonal Sodomku v jeho brance. Asistence: Marek Kovalski a David Gřesík.

10:32
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Fejko – 2 min., faul loktem + 2 min., nesportovní chování).
    09:55 Jan BERNÁT - 2:1

09:55
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! A nyní skandují "nevadí...", neboť jejich povzbuzování spíše povzbudilo hosty, kteří dávají kontaktní branku. Autorem branky je JAN BERNÁT, který obdržel přihrávku zpoza branky a umístil puk pod horní tyčku. Asistence: Emil Adamczyk a David Gřesík.

09:36
    Riders mají na tribuně své fanoušky, kteří nyní skandují "Riders do toho!"

08:55
    Muška střílel od modré čáry, ale mimo pravou tyčku. Následně soupeř vyhazuje puk a nejspíše zvládne toto oslabení.

07:56
    Hráčům Vítkovice Steel se daří nyní dobře nabourávat kombinaci domácího celku, který se nemlže dostat do nějakého tlaku.

07:02
    Hosté nevstoupili do zápasu ideálně. Již prohrávají o dvě trefy a nyní půjdou podruhé do oslabení. Adamczyk je vyloučen za podrážení.
    05:52 Josef HEJNÝ - 2:0

05:52
    Riders velmi rychle využívají svou přesilovou hru. Autorem branky je JOSEF HEJNÝ, který z levé strany trefil poloodkrytou branku soupeře. Asistence: Martin Maťátko a Oliver Obr.

05:37
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Baca – 2 min., podrážení).

04:32
    Pardubičtí hráči získali puk za svou brankou a rozjíždí svůj další útočný pokus.

03:28
    Pawliczek se sympaticky rozjel po pravé straně a vystřelil. Ovšem minul vzdálenější levou tyčku.

02:43
    Hostující celek zatím naráží na dobře bránícího soupeře, který je vůbec nepouští do zakončení.
    01:04 Dominik BUREŠ - 1:0

01:04
    Autorem branky je DOMINIK BUREŠ, který se rozjel do pásma a svou střelou otevírá skóre zápasu. Následně však v rychlosti narazil do zadního mantinelu a až za pomocí spoluhráčů se postavil na nohy a v předklonu odjíždí na střídačku. Asistence: Lukáš Bezděk a Jakub Muška.

00:46
    Domácí se jako první dostali k ohrožení branky Vítkovic a jeden z hráčů se dokázal natlačit před jeho branku, ale puk nezasunul za Ovčařiho.

00:01

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka (Vaněk) – Vacek (C), Obr, Muška, Tomin, Bezděk, Voltner, Lenoch, Šrámek, Kmoníček, Bureš, Stolín, Hejný, Strnad, Teuber, Hrdlička, Králíček, Maťátko, Skála, Jiruška, Jindra.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Ovčaři – Janiczek, Gřesík, Baca, Szturc, Ficek, Moravčík, Sysala (C), Adamczyk, Béreš, Fejko, Kovařík, Bernát, Pawliczek, Kovalski (A).

Rozhodčí: L. Veinfurter – J. Řezníček, P. Hofman.

Pardubice mají po třech zápasech dva body a to za vítězství v prodloužení proti UP Olomouc. Ostatní zápasy prohrály – vysoko 12:1 s Engineers Prague a 3:1 s Masarykovou univerzitou.

BO Ostrava odehrála zatím jen dvě utkání. To první prohrála 6:2 na ledě Akademiků Plzeň, druhé utkání nakonec zvítězila 5:4 na ledě UK Prague. Dnes tedy sehrají třetí venkovní utkání v řadě za sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 2. Bureš (Bezděk, Muška), 6. Hejný (Maťátko, Obr), 22. Stolín (Muška, Bezděk) – 10. Bernát (Adamczyk, Gřesík), 11. Sysala (Kovalski, Gřesík), 23. Adamczyk (Béreš), 24. Kovařík (Janiczek), 58. Kovalski (Sysala), 59. Béreš

Rozhodčí: L. Veinfurter – J. Řezníček, P. Hofman