Tampa – Arizona 5:1 (kon.) | Carolina – Boston 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 0:4 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 1:2 (kon.) | Seattle – Minnesota 4:1 (kon.)
Anaheim – Buffalo 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Winnipeg 2:3 (kon.) | San Jose – Montreal 0:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Calgary Flames
Pátek 29.10.2021, 01:07 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (03:39:16)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 17 743 diváků.

1. Jacob Markström (CGY) – 45 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
    2. Johnny Gaudreau (CGY) – 1+1
    3. Blake Coleman (CGY) – 1+0

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) – 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 11:30

Kdo se postavil do brankoviště?

Casey DeSmith (PIT) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6%, odchytal 60:00
    Jacob Markström (CGY) – 45 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:32

Střely na branku: 45 – 35

Je konec! Calgary nakonec vítězí na ledě Pittsburghu vysoko 4:0. Ve třetí části hosté podtrhli svůj triumf. Druhou branku přidal hned v úvodu třetiny Blake Coleman. Domácí se poté sice snažili ukončit, ale deset minut před koncem potrestal chybu v rozehrávce Dillon Dubé. O minutu později pak přidal poslední zásah Milan Lucic.

59:39
    Danton Heinen se v samotném závěru prokličkoval do střelecké pozice, jenže v klíčovou chvíli zakončil kousek nad branku. Calgary už pomalu slaví.

59:06
    Brian Dumoulin nahodil puk po mantinelu za branku Calgary, kde v souboji znovu uspěli pouze hosté. Pittsburghu se dnešní duel vůbec nepovedl.

58:26
    Dominik Simon se z levé strany dostal do útočného pásma, obhodil si prvního obránce, ale jeho ránu z levé strany zablokoval další zadák v bílém.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:28
    Další akce Penguins skončila nepřesným nahozením. Zadáci Calgary se následně dostali ke kotouči a obloučkem jej poslali za modrou čáru.

57:06
    Pittsburgh se usadil v útočném pásmu, jenže domácí kombinovali v prostorech u mantinelu a nikdo v černém dresu se nedostal do zakončení.

56:26
    Další povedený zákrok hostujícího brankáře, který si dal pozor na zakončení od modré čáry a schoval puk mezi betony.

56:06
    Drew O'Connor střílel od modré čáry, ale do rány se mu postavil Monahan, který bruslí srazil kotouč někam k mantinelu.

55:36
    Hostům se nepovedl další přechod do útoku a puk skončil u zadáků Penguins. Pittsburgh už se v závěru duelu nikam nežene.

55:03
    Noah Hanifin střílel příklepem od modré čáry, ale DeSmith jeho pokus viděl a vyrazil kotouč pravým betonem. Pittsburgh kotouč následně vyhodil.

54:56
    Po další akci skončil kotouč na střídačce domácího mužstva. Sudí tentokrát nařídil vhazování ve středním pásmu.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 8. J. Gaudreau (M. Tkachuk), 42. Coleman (Kylington, Backlund), 51. D. Dubé (J. Gaudreau, Kylington), 52. Lucic

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Marino, Dumoulin (A), Ruhwedel, Matheson, Friedman, M. Pettersson – Kasperi Kapanen, Rodrigues, Guentzel (A) – D. Heinen, D. O'Connor, Zucker (A) – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Boyle, D. Simon.
    Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, Mangiapane, D. Dubé.

Rozhodčí: South, Pochmara – Brisebois, MacPherson

Diváci: 17 743