Tampa – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 0:4 (kon.)
NY Islanders – Toronto 0:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 0:1 (kon.) | Seattle – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Arizona 1:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Chicago Blackhawks
Pondělí 22.11.2021, 02:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:39:14)

Dominik Kubalík (CHI)
    – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:50.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Thatcher Demko (VAN)
    – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8%, odchytal 58:22
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 40 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:57.

Statistiky
    Střely na branku: 40 – 24 (15:6, 15:7, 10:11)
    Zablokované střely soupeře: 16 – 18
    Trestné minuty: 8 – 8
    Využité přesilové hry: 0/3 – 0/3
    Vyhraná vhazování: 54 % – 46 %
    Bodyčky: 22 – 22.

Blackhawks oslavují pátý výhru z šesti posledních zápasů. Kromě toho vystřídali Vancouver na třináctém místě Západní konference.

Vancouver byl čtyřicet minut lepší, ale doplatil na neschopnost proměnit šance. Kanadskému mužstvu nepřály ani tyče v Rogers Areně, které snad v pěti případech napomohly Fleurymu k čistému kontu. Rozhodla třetí třetina, v níž předvedlo Chicago rapidně zlepšený výkon. Soupeři za patnáct minut povolilo pouhé tři střely a mezitím dosáhlo na vítězný gól z teče Brandona Hagela. V závěru se Fleury dost zapotil, dohromady lapil čtyřicet puků a vychytal 68. čisté konto v kariéře.

59:59
    Toews po delší době vyhrál vhazování nad Horvatem. Khaira dost netakticky vyhodil na icing, nicméně to už na časomíře zbývá jedna jediná vteřina.

59:47
    Petterssonova přihrávka přes osu byla ztečována mimo hrací plochu. Canucks si berou oddechový čas. Fleuryho dělí od čistého konta posledních třináct vteřin.

59:46
    Znovu to domácí sehráli na pravý kruh k Petterssonovi. Další jeho střelu nohou zablokoval Seth Jones.

59:42

59:15
    A zase Fleury, který levým betonem vychytal příklep Eliase Petterssona. Frustrace a beznaděj Kosatek stoupá.

59:01
    Fleury vyškrábl projektil Petterssona za svou levou tyč. Jestřábi jevyhodili a zůstávají pod zámkem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Miller dlouho kombinoval s Hughesem. Nakonec přenesl hru na levý kruh ke Garlandovi, nicméně nepříliš rychlá střela na překonání přesouvajícího se Fleuryho nestačila.

58:24
    Demko odjel na střídačku a pustil do hry šestého hráče. V ten samý okamžik měl v pravém kruhu napřaženo Miller, ale Fleury včas pokryl bližší tyč.

58:05
    Garland posílal přihrávku k brankovišti. Horvat ve zmatku nedostal puk do brány, stejně tak vzápětí zprava Miller.

57:42
    Velká komplikace pro Chicago na závěrečné dvě minuty! Právě tak dlouhý trest dostává Jake McCabe za nedovolené bránění Pearsona. To si určitě mohl odpustit.