Chicago – Washington 5:4 (po pr.) | Arizona – NY Rangers 2:3 (kon.) | Anaheim – Seattle 4:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:4 (0:0, 3:2, 1:2 - 1:0)
Washington Capitals
Čtvrtek 16.12.2021, 02:15 • United Center, Chicago • NHL

53:42
    Ve středním pásmu T. J. Oshie podrazil Toewse a byť se hodně diví, tak po právu inkasoval dvě minuty. Chicago má velkou šanci strhnout vedení znovu na svou stranu v přesilovce.

44:59
    Entwistleovi nezabránil v zakončení ani Lars Eller, který protihráče sekl přes hokejku. Mužům v pruhovaném tato skutečnost neunikla, dánskému forvardovi udělili menší trest.

40:50
    MacKenzie Entwistle za bránou soupeře ztratil stabilitu a přitom podrazil Fehérváryho. Střelec zatím rozhodující branky beze slova odjel na lavici hanby.

36:50
    Šance pro Capitals, ti mají možnost dostat se na kontakt. Za podrážení Shearyho si odjel dvě minuty odsedět Calvin de Haan.

33:48
    Jestřábi mají k dispozici sedmnáctivteřinovou přesilovou hru pěti proti třem! U pravého mantinelu totiž Nic Dowd smolně podrazil Caleba Jonese, pravice rozhodčího okamžitě vyletěla vzhůru.

32:05
    Krátce po velké příležitosti Capitals trest na hostující straně. Proti pravidlům hrál Martin Fehérváry, hákováním si pomohl k puku na úkor Kanea.

22:21
    Premiérovou početní převahu si vyzkouší hráči Capitals. V útočném pásmu se zbytečného faulu dopustil kapitán Jonathan Toews, při bekhendovém vyhození van Riemsdyka protihráče zahákoval.

12:51
    A právě Daniel Sprong je druhým vyloučeným hokejistou druhé třetiny. Po levém mantinelu jedoucího de Haana zastavil držením.

04:06
    První přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Menší dvouminutový trest vyfasoval Alexandr Ovečkin, ruský harcovník zahákoval Caleba Jonese.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 34. DeBrincat (P. Kane, D. Kubalík), 35. Kurashev (Dach, C. Jones), 35. Entwistle (Hagel, J. Toews), 55. DeBrincat (Hagel, D. Strome), 62. C. Jones (Dach, P. Kane) – 24. Ovečkin (Oshie, Bäckström), 40. Sprong (Eller), 52. Eller (Oshie, Sheary), 60. Sheary (Ovečkin, Carlson)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, C. Jones, McCabe, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – Brett Connolly, J. Toews (C), Hagel – Kurashev, Dach, D. Kubalík – R. Carpenter, Jo. Slavin, Entwistle.
    Trenér: Derek King

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Protas, Eller, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Sheary – Sprong, Sgarbossa, McMichael – Malenstyn, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Dwyer, O'Rourke – Toomey, Cherrey

Diváci: 18 260