KHL
Chabarovsk – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Petrohrad 3:4 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 3:4 (po pr.) | Soči – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
SKA Petrohrad
Sobota 25.12.2021, 11:30 • Sibir Arena, Novosibirsk • KHL

Je za námi utkání mezi Novosibirskem a Petrohradem. Šťastnější dnes byli hosté, kteří nakonec berou dva body po výhře 4:3. Sledovali jsme ale velmi vyrovnané utkání. Petrohrad vedl už ve 21. minutě o dvě branky po trefách Lea Komarova a Nikity Guseva. Následně však kuriózně snížil Nick Shore, avšak hned poté vrátil dvoubrankové vedení na hokejky SKA kapitán Anton Burdasov. Ve zbytku druhé třetiny byl Sibir lepší, po zásluze tedy vyrovnal na 3:3 díky brankám Jyrkiho Jokipakky a Nikity Setdikova. Rozhodnutí přišlo ve 49. minutě. Krásnou přihrávku Guseva totiž proměnil v gól Michail Vorobjov.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:02:17)

59:55
    K vidění byl obrovský závar, který ale gólem neskončil. Hosté už znovu vyhazují, takže je jasné, že dva body bude brát Petrohrad.

59:46
    Petrohrad vyhodil na zakázané uvolnění. Domácí střídačka si bere oddechový čas.

59:32
    Do skvělé pozice na pravé straně si najel Jyrki Jokipakka. Finský zadák svou druhou branku v utkání ale nevstřelil, těsně minul bránu.

59:11
    Hosté už hrají v plném počtu, ale tlak domácího celku i nadále trvá.

59:01
    Ránu z levé strany vyslal Šarov, ale Johansson si prostor u přední tyče dokonale pokryl.

58:33
    Domácí už jsou v šesti. Jokipakkaovi ale kotouč na modré čáře přeskočil hokejku.

57:56
    Úvod oslabení hrají hosté velice dobře. Dvakrát už touš vyhodili, mezitím stačili i prostřídat.

57:30
    Domácí mají k dispozici pár minut před koncem třetí třetiny přesilovku. Z kruhu hned pálil Vadim Kudako, jenže jeho pokus byl zablokován.

57:11
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Zachar Bardakov – 2 min., nedovolené bránění).

56:52
    Necelé čtyři minuty se hrálo bez přerušení, až nyní přikryl Lars Johansson kotouč ve své lapačce.

56:26
    Obrovskou rychlost už v obranném pásmu nabral Nikita Gusev, který ale okolo hned čtyř hráčů soupeře proniknout nedokázal.

55:45
    Aktivitu v útočné třetině přebrala i Volkovova formace. Čas se domácím hokejistům neúprosně krátí.

55:12
    Žabičku Kuzmenka si nezpracoval Burdasov. Přečíslení hostů tří proti dvěma tedy vyšlo vniveč.

54:31
    Harri Säteri za svou bránou odehrával před dotírajícím útočníkem. SKA ale pošetřilo další sekundy v útočném pásmu.

53:48
    Následné vyhození Petrohradu bylo velmi chytré. Kotouč doputoval tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, takže Ilja Morozov se musel celkem rychle vracet zpět.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 26. N. Shore, 30. Jokipakka (D. Bodrov, Pjanov), 33. Setdikov (Čajkovský, K. Alexejev) – 5. L. Komarov (Fantenberg), 21. N. Gusev (Kuzmenko), 27. Burdasov (Fantenberg, N. Gusev), 49. M. Vorobjov (N. Gusev)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, D. Bodrov (A), K. Alexejev, Čajkovský, Kudako, Ilja Morozov, N. Jefremov, D. Ovčinnikov – N. Shore, Litovčenko, O. Li – Pjanov, N. Korotkov, Šarov (A) – Goluběv, Česalin (C), Setdikov – A. Jakovlev, V. Komarov, Nikita Šaškov.
    Trenér: Andrej Martemyanov

SKA Petrohrad: Lars Johansson (D. Nikolajev) – Fantenberg, N. Sedov, M. Lehtonen, Kamalov, Pylenkov, Soljannikov, Lisov – Kemppainen, Kuzmenko, Burdasov (C) – N. Gusev (A), Danila Moisejev, M. Vorobjov – V. Zykov, Bardakov, L. Komarov (A) – Alexandr Volkov, Cicjura, Ketov – K. Marčenko.
    Trenér: Valerij Bragin

Rozhodčí: Fatejev, Beljajev – Antonov, Kanifadin

Diváci: 4 600