KHL
Chabarovsk – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Petrohrad 3:4 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 3:4 (po pr.) | Soči – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
HK Soči
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Spartak Moskva
Sobota 25.12.2021, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:33:54)

Trestné minuty: 12:12

Je dobojováno. Ačkoliv to po dvou třetinách vypadalo docela jasně, tak Spartak ve třetí části polevil, hrál na jistotu a málem se mu to nevyplatilo. Ve 48. minutě totiž Soči dvakrát udeřilo, nejprve po rychlé kombinaci skóroval Martin Bakoš a o malou chvíli později překvapivou střelou Amir Garajev. Další šance už pak ale Zavgorodnij, Jaks, či Nikolajev neproměnili a duel tak skončil výsledkem 2:3. Soči je po této porážce desáté s 39 body, Spartak je sedmý s 49 body.

59:39
    Bakoš nabízel přihrávku před brankoviště, zahuštěný prostor však puk před Danska nepustil.

59:16
    I když se vhazuje ve středním pásmu, tak jdou domácí do risku a začíná jejich power-play.

59:16
    Domácí tým si bere oddechový čas.

58:29
    Hosté zavezli puk za červenou čáru a pouze nahodili před Treťjaka. Soči se stále nemůže dostat k power-play.

57:42
    V další šanci byl Feoktisov, Dansk jeho prudký pokus z levého kruhu skryl mezi chrániči.
    57:28 Nikolajev nevyrovnal

57:28
    Pěknou kličkovanou předvedl domácí Nikolajev a v pokleku se dokonce dostal ke střele. Trefil ale přesně postoj gólmana Danska!

57:03
    Pozvolná rozehra Spartaku zpoza vlastní branky, hosté zase nikam nepospíchají.

56:09
    Už je ale po přesilovce, faulu u mantinelu se dopustil právě Janis Jaks a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

55:52
    Aktivní jsou teď hlavně Bakoš s Jaksem, Dansk se má na svém brankovišti co ohánět...

55:27
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na straně Spartaku. Dvě minuty za podrážení dostal Jori Lehterä.

55:04
    Přesilovka velice rychle utekla, oba celky jsou již zase v plném počtu.

54:27
    Šance domácích v oslabení, náznak přečíslení však skončil pouze nepřesným pokusem. Každopádně to ale bylo další varování pro obranu Spartaku.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 48. Bakoš (Feoktistov, Glotov), 48. Garajev (A. Nikolajev) – 13. Nikišin (Chochlačov), 26. I. Baranov (Drozdov), 29. Drozdov (Emil Pettersson, Ručkin)

HK Soči: Hellberg (29. Treťjak) – Jaks, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Baldajev, Zorkin – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Peťkov – Žabrejev, Točickij (C), Zavgorodnij – Feoktistov, Glotov, Bakoš – Lipon, Alijev, Gordin – Averšin.
    Trenér: Andrej Nazarov

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Heed, Nikišin, Ručkin, D. Višněvskij (A), N. Sokolov, J. Jeřábek, Bryncev, Jevenko – Chochlačov, Lehterä (A), Širokov (C) – Drozdov, Emil Pettersson, I. Baranov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Čebykin – Švyrjov, Chafizov, Soloduchin.
    Trenér: Boris Mironov

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Kuprijanov, Sadovnikov

Diváci: 2 802