Colorado – Toronto 5:4 (po pr.) | Tampa – Boston 2:5 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:3 (po pr.)
Carolina – Florida 3:4 (po pr.) | Columbus – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 2:4 (kon.)
Minnesota – Washington 3:2 (2:0 po s.n.) | Vancouver – Ottawa 0:0 (odl.) | Vegas – Chicago 1:2 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 1:4 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:0 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Washington Capitals
Neděle 09.01.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:11:58)
    Zachary Fucale obdržel první gól v NHL až po 138 odchytaných minutách, čímž stanovil nový ligový rekord

Martin Fehérváry (WSH)
    – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:33.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Kaapo Kähkönen (MIN)
    – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 63:54
    Zachary Fucale (WSH) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 64:36.

Statistiky
    Střely na branku: 22 – 31 (9:10, 4:11, 7:8, 2:2)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 17
    Trestné minuty: 10 – 2
    Využité přesilové hry: 0/1 – 1/5
    Vyhraná vhazování: 49 % – 51 %
    Bodyčky: 15 – 8.

Washington podeváté z jedenácti případů prohrál nastavovaný zápas. Padl potřetí za sebou a zase nevyužil možnost dotáhnout se z páté pozice na čelo Východní konference. V době ukončení utkání je na Západě pátá také Minnesota.

Capitals opanovali druhou třetinu a od 23. minuty byli blíže vítězství. Po trefách McMichaela a Kuzněcova si ale sami zkomplikovali život vlastním gólem v ponechané výhodě, který hosty dvojnásobně zamrzel v poslední minutě základní hrací doby. Za Minnestou v power-play srovnal na 2:2 Mats Zuccarello a vynutil si nezvykle klidné prodloužení. Na programu tak byly i nájezdy, v nichž si vítěznou trefu připsal Kevin Fiala.

Kevin FIALA - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Autorem vítězné branky je KEVIN FIALA.

3. série
    2:0
    Frédérick Gaudreau prostřelil Fucaleho z mezikruží a zápas je u konce!

2. série
    1:0
    Daniel Sprong si částečně položil Kähkönena, jenže puk nezvedl dostatečně vysoko, aby mu proletěl nad ramenem.

2. série
    1:0
    Kevin Fiala nabral velkou rychlost a parádně zavěsil k horní tyčce. S tímto Fucale nepočítal.

1. série
    0:0
    Jevgenij Kuzněcov střílel mezi beton a pravou ruku Kähkhönena a trefil tyč!

1. série
    0:0
    Zuccarello ztratil kontrolu nad pukem, když dělal finální blafák do forhendu.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 34. M. Foligno, 60. Zuccarello (Dumba, K. Fiala), rozh. náj. K. Fiala – 23. McMichael (Nick Jensen, Sheary), 26. Kuzněcov (Ovečkin, Eller)