Martin – Žiar nad Hronom 6:2 (kon.)
HK VITAR Martin
6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
MŠK Žiar nad Hronom
sk Neděle 09.01.2022, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V piatok si zaknihoval Žiar nad Hronom vysoké víťazstvo na ľade Slovana, jeho hráči zvíťazili 2:7. K strelcom sa postupne zapísali Halama, Romanov, Valent, Novotný, Gašpar, Jakúbek a Babeliak.

Martin doma nestačil na Topoľčany, ktorým podľahol vysoko 1:6. Jediný presný zásah zaznamenal Poliaček.

Aktuálne má Martin na svojom konte 59 bodov a patrí mu tretia priečka. Žiar nad Hronom má 43 bodov a uzatvára prvú osmičku.

V tejto sezóne sa dnešní súperi stretli už dvakrát. Martin najskôr podľahol Žiaru nad Hronom 1:4, následne na ľade súpera zvíťazil 2:4.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Glosár (Maťovčík) – Charvát, Dvořák – Lavička, Pacalaj – Burzík, Krempaský – Nátny, Bartoš A. – Tiainen, Murček, Paulíny – Toma, Dírer, Ďurina – Novák, Huhtela, Poliaček – Bartoš J., Babka, Juščák
    Trenér: Daniel Babka

HK Indian Žiar nad Hronom: Šimo (Mosný) – Pač, Kobolka – Halama, Polukhin – Nadašdi, Buianov – Čulík – Jakúbek, Valent, Václav – Pulščák, Srnka, Magdolen – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár
    Trenér: Norbert Javorčík

Rozhodca: Moller, Smerek – Ščurka, Riš, Majling (inštruktor).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:34
    Václav za bránkou domáceho tímu. Hostia začali aktívne.

01:02
    Magdolen z pravej strany. Ďalší náznak príležitosti.

01:30
    Dírer v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

02:00
    Huhtela na Poliačeka. Zakončenie z ľavej strany.

02:42
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Vhadzovať sa bude pred Glosárom.

03:12
    Kobolka tvrdo odstavený od puku. Charvát ho následne nastreľuje na zadný mantinel.

03:34
    Murček spoza brániaceho hráča. Jeho pokus vyráža Šimo.

04:30
    Žiar nad Hronom dáva gól! Tomášom Nadašdim nastrelený puk pred bránku, kde ho tečoval KIRILL ROMANOV. Druhú asistenciu si pripisuje Martin Novotný.

05:06
    Fafrákov pokus od modrej. Šimova lapačka.

05:42
    Babkom zachytená rozohrávka na Valenta. Domáci to skúsia po pravej strane.

06:14
    Dvořák trafail Pača. Paulín bol pritom voľný.

06:28
    Strela Srnku. Vyrazená Glosárom.

07:01
    Ďurina z pravej strany. Betón brankára.

07:06
    Vladislav Buianov (ZNH) inkasuje dve minúty za sekanie.

07:58
    Kobolka z ľavej strany. Vystrelil v oslabení na domácu bránku.

08:22
    Tiainen na Murčeka. Tomu sa stavia do cesty Halama.

08:50
    Václavom vyhodený puk. Hostia sa oslobodzujú.

09:01
    Paulíny na Huhtelu. Ten netrafil krížnou strelou prázdnu bránku.

09:07
    Hostia v plnom počte. Buianov na ľadovej ploche.

09:50
    Toma z ľavej strany. Mohol voliť prihrávku na Ďurinu.

10:24
    Václav z ľavej strany. Glosár sa ešte stihol otočiť a zasiahnuť.

10:51
    Tiainen dozadu na Charváta. Ten od modrej triafa brankára.

11:23
    Dlhá prihrávka tečovaná Buianovom. Ten sa po získaní puku snaží nájsť Gašpara.

11:56
    Pacalaj pred hosťujúcou bránkou. Do korčule ho triafa Ďurina.

12:33
    Babeliak presunul hru na ľavú stranu. Tatár môže zakončiť z prvej.

13:04
    Tatár z pravej strany. Vedľa bránky.

13:57
    Nahodený puk od modrej. Zásluhou Kobolku.

14:24
    Paulíny zakladá akciu. V rohu má voľného Tiainena.

14:35
    Michal Murček (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

15:02
    Gašparom nahodený puk. S pokusom o teč zo strany Nadašdiho.

15:42
    Novotného pokus preletel popred bránku. Domáci sa následne pokúšajú puk vyhodiť.

16:05
    Kobolka z prvej. Bočná sieť.

16:25
    Žiar nad Hronom dáva gól! Využitá presilová hra. MARTIN JAKÚBEK mal priveľa priestoru pri pravej Glosárovej žŕdke a mal aj dosť času vyvesiť puk po asistencii Petra Valenta. Druhú asistenciu si pripisuje Boris Babeliak.

16:53
    Martin dal gól!
    Okamžitá odpoveď domáceho tímu kedy Michal Murček najskôr vysúval Adama Paulínyho, aby ten pripravil ideálnu pozíciu pre RIKU PETTERIHO TIAINENA.

17:31
    Kirill Romanov (ZNH) inkasuje dve minúty za hákovanie.

18:01
    Huhtela spoza Tatára. Vedľa bránky.

18:34
    Charvátov pokus spoza kruhu. Hostia vyhadzujú puk zásluhou Nadašdiho.

19:20
    Toma cloniaci pred bránkou. Avšak bez strely domáceho hráča.

19:32
    Hostia v plnom počte. Romanov na ľadovej ploche.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej tretine mali hostia výborne nakročené k bodom zásluhou dvoch gólov. Domácim sa však v závere podarilo znížiť a dať tak zabudnúť na zlý úvod.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:32
    Paulínyho jedovatá strela z pravej strany. Tesne minula bránku.

21:02
    Potiahnutá akcia v podaní Tomu. Chýbali mu možno tri kroky, aby zakončil v ideálnej pozícii.

21:43
    Pravá žŕdka zachránila Glosára od inkasovaného gólu. Smoliarom Pulščák.

22:12
    Ďurina na útočnom výlete. Juščák sa mu ukazoval na pravej strane.

23:01
    Tiainen z pravej strany. Stále bez zakončenia.

23:57
    Riku Petter Tiainen (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

24:19
    Tomom vyhodený puk. Domáci sa hneď v úvode presilovej hry súpera oslobodzujú.

24:56
    Jakúbekov pokus zastavil na bránkovej čiare Pacalaj. Glosár bol v tom čase bez hokejky.

25:07
    Gól v oslabení. ADAM PAULÍNY získal puk ešte pri rozohrávke súpera a so stoickým pokojom nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Asistenciu pri góle si pripisuje Matúš Lukáš Lavička.

25:58
    Domáci v plnom počte. Tiainen na ľadovej ploche.

26:38
    Babka za bránkou v súboji s Buianovom. Domáci sú teraz aktívnejší.

27:02
    Krempaský z rohu klziska hľadal spoluhráča. Tí sú však veľmi dobre pokrytí.

27:32
    Babeliakom rozbehnutá akcia. K puku sa dostáva Rajčan.

28:23
    Daniel Babka (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

28:33
    Zblokovaný Jakúbekov pokus. Zásluhou Charváta.

29:25
    Novotného zakončenie spoza brániaceho hráča. Glosár zachytil puk pod pazuchou.

29:45
    Juščák vyváža puk len do stredného pásma. Domáci tak nedostriedali.

30:04
    Domáci v plnom počte. Murček na ľadovej ploche.

30:28
    Pacalajom nahodený puk. Nad bránku.

31:02
    Pulščák zakončil v páde. Pekný pokus.

31:32
    Tiainen pri zakončení padá. Nedokáže tak ani prihrať.

31:44
    Marek Pač (ZNH) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Faulovaný Murček medzitým odhadzuje prilbu.

32:11
    Gašpar v úniku. Prestrelil však bránku ponad brankárovo rameno.

32:25
    Dírer z prvej. Hra je prerušená.

33:10
    Paulíny sa tlačil do zakončenia. Nadašdi pred ním vyhadzuje puk do bezpečia.

33:31
    Charvát len do rohu klziska. Puk získal Toma, ktorý triafa pravú Šimovu žŕdku.

33:45
    Hostia v plnom počte. Pač na ľadovej ploche.

34:15
    Pacalaj triafa Halamu. Ďalšia zo striel domáceho tímu.

34:45
    Ďurina pred bránku. Šimo radšej prerušil hru.

34:58
    Krempaského pokus od modrej skončil vedľa bránky. Puk následne upratal Kobolka.

35:03
    Peter Valent (ZNH) inkasuje dve minúty za podrazenie.

35:13
    Gašparovi sa zlomila hokejka. Ďalšia nevýhoda pre hostí.

36:01
    Poliačekov pokus zblokovaný Halamom. Nasleduje vyhodenie puku.

36:34
    Paulíny na Murčeka. Tlačenica pred bránkou.

37:03
    Riku Petter Tiainen (MAR) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie. Za bránkou hostí medzitým leží Buianov.

37:04
    Hostia v plnom počte. Valent na ľadovej ploche.

37:30
    Toma vyrobil snehový závar pred Šimom. Ten sa hnevá.

38:04
    Jakúbek z prvej. Pacalaj jeho pokus blokuje.

38:44
    Romanov nevpustený do pásma. Hrá sa naozaj tvrdo.

39:01
    Dostatočný priestor pre MARTINA KREMPASKÉHO, ktorý pohotovo nadvihol puk, aby ho dopravil do bránky po asistenciách Michala Juščáka a Viktora Ďurinu.

39:49
    Paulínyho pokus v závere tretiny. Nič sa však už nestane.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Otočenie skóre v prospech domáceho tímu. Martinu sa v druhej časti podarilo streliť dva góly a zatiaľ má bližšie k bodovému zisku ako jeho súper.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:37
    Novák v rohu klziska. Snaží sa nájsť Charváta.

41:03
    Pacalaj si poradil s Magdolenom. Glosár nemusel zasiahnuť.

41:23
    Tečovaná strela Františka Poliačeka z hokejky LUKÁŠA TOMU. Druhú asistenciu si pripisuje Matej Dírer.

42:38
    Pri avizovanom vylúčení na strane súpera si puk od Adama Paulínyho prevzal MICHAL MURČEK a po obkrúžení bránky zvyšuje na rozdiel troch gólov.

43:17
    Marek Pacalaj (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie a dve minúty za nešportové správanie. Navyše inkasuje aj osobný 10-minútový trest.

43:56
    Pulščák sa tlačil do bránky. Glosár si pozíciu obhájil.

44:25
    Dírer s Václavom v potýčke. Hra je prerušená.

44:55
    Novák po súboji padá v obrannom pásme. Dožaduje sa vylúčenia.

45:23
    Jakúbek priamo do Glosára. Hostia naďalej v útočnom pásme.

45:56
    Nadašdi si pripravoval pozíciu. Strela letela vedľa ľavej žŕdky.

46:20
    Marek Charvát (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

46:56
    Jakúbek vedľa bránky. Hra je prerušená.

47:18
    Domáci so štyrmi hráčmi. Ján Bartoš sa vrátil namiesto Pacalaja.

47:58
    Romanov na Gašpara. Opäť tesne vedľa.

48:21
    Domáci v plnom počte. Charvát na ľadovej ploche.

49:08
    Tomáš Nadašdi (ZNH) inkasuje dve minúty za podrazenie.

49:40
    Využitá presilová hra. MAREKOVI CHARVÁTOVI sa od modrej podarilo dopraviť puk do bránky. Asistencie si pripisujú Adam Paulíny a Michal Murček.

50:23
    Krempaský na Ďurinu. Bude však z toho zakázané uvoľnenie.

50:43
    Matej Dírer (MAR) inkasuje dve minúty za nešportové správanie.

51:17
    Nadašdi z prvej. Václavova dorážka.

51:43
    Toma s Tiainenom v prečíslení. Toma sa napokon ulakomil na strelu.

52:44
    Domáci v plnom počte. Dírer na ľadovej ploche.

52:51
    Zakončujúci Dírer. Po návrate z trestnej lavice.

53:24
    Babeliak sa dostáva k puku. Po jeho strele sa k dorážke dostával aj Rajčan.

53:54
    Nátny zastavuje Václava. Vhadzovanie v tretine domácich.

54:36
    Paulínyho pokus zrazený. Hra je prerušená.

55:26
    Novotný po prihrávke Romanova zahodil vyloženú príležitosť. Z ľavej strany prenikol až do zakončenia.

56:07
    Nátny sa musí vrátiť po puk. Domáci sa však nikam neponáhľajú.

56:47
    Burzíkova strela tečovaná Ďurinom. Tesne nad bránku.

57:08
    Burzík na dvakrát. Bude sa vylučovať.

57:12
    Vladislav Buianov (ZNH) inkasuje dve minúty za hákovanie.

57:46
    Tiainen už nestihne puk. Pač ho vyhadzuje.

58:44
    Murček si pridlho chystal pozíciu. Opäť vyhodený puk.

59:13

59:36
    Dírerova prihrávka dozadu. Poliaček ju nečakal.

Martin v tretej tretine drámu nedostupil. Pridal tri góly a zvíťazil 6:2. Góly: 17. Tiainen (Paulíny, Murček), 26. Paulíny (Lavička), 40. Krempaský (Juščák, Ďurina), 42. Toma (Poliaček, Dírer), 43. Murček (Paulíny), 50. Charvát (Paulíny, Murček) – 5. Romanov (Nadašdi, Novotný), 17. Jakúbek (Valent, Babeliak).

Vyjadrenia po zápase:

Norbert Javorčík (tréner HK Indian Žiar nad Hronom): "Po našom rýchlom vedení sme akoby stratili energiu v pohybe, súbojoch, tvrdosti, rýchlosti prihrávok. Vo všetkých týchto ukazovateľoch nás súper od druhej tretiny predčil a zaslúžene zvíťazil. Vedenie síce bolo pozitívnym impulzom pre naše mužstvo, i napriek tomu ale treba priznať, že súper bol lepším tímom a gratulujeme mu k víťazstvu. Po zápase musím triezvo zhodnotiť, že nám chýbala energia ako aj pohyb počas presilových hier. Ustúpenie do strán, uvoľnenie sa na malom priestore, prudké prihrávky, toto všetko v týchto momentoch chýbalo. Presilové hry sme hrali predvídateľne a súper v štvorici alebo trojici nemal problém vykrývať našich strelcov. Tu nám chýbala rýchlosť pohybu i prihrávky. Z tohto dôvodu sme z tak vysokého množstva presilových hier strelili iba jeden gól. Január je určite z pohľadu zápasovej záťaže náročný nielen pre náš tím, pre všetky. Bude preto dôležité zvládať najmä regeneráciu. V budúcom týždni nás opäť čakajú tri zápasy. Máme k dispozícii len krátky oddych. Určite si chceme rozobrať aj dnešné stretnutie, povedať si, na ktorých záležitostiach musíme popracovať. Potrebujeme sa výsledkovo odraziť, máme pred sebou náročných súperov. Energia v hre, ktorú chceme mať, sa nám musí vrátiť, aby sme boli úspešní a bodovali."

Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin): "Po predchádzajúcej vysokej prehre sme sa potrebovali opäť nakopnúť. V úvodnej tretine bolo stále vidieť, že to ešte nie sme my. Inkasovali sme dva góly a bolo potrebné si povedať nejaké veci. Takisto hráči si niečo povedali, najmä tí starší, čo nám ako tímu pomohlo. Samozrejme, dôležitý bol kontaktný gól, ktorý sme zaznamenali ešte pred koncom prvého dejstva a ktorý nás povzbudil. Potrebovali sme ale oveľa viac energie, rovnako tak vyburcovať tím. Našu hru sme stiahli na tri päťky, začali sme hrať fyzickejšie, dohrávať súboje. Niektoré boli hraničné, podarilo sa nám vyrovnať. Dôležitý bol najmä tretí gól Maťa Krempaského. V tretej tretine sa nám podarilo odskočiť na vyšší rozdiel, vedenie sme si ale zdramatizovali zbytočnými vylúčeniami, na ktoré si musíme dávať pozor. V budúcnosti by sa nám mohli vypomstiť, najmä v play-off. Hru v oslabení sme ale zvládli veľmi dobre, najmä počas vylúčenia o dvoch hráčov. Nakoniec sme stretnutie dohrali v dobrej nálade. Bolo to však naozaj poučné, najmä z dôvodu nezvládnutej úvodnej tretiny. To, že sa nám podarilo zlepšiť hru, nakopnúť náš stroj a predviesť výkon, aký si predstavujem, nám môže len pomôcť. I napriek niektorým okienkam v tretej tretine, kedy sme si nedokázali pokryť hráča pred bránkou, však hráčov treba za dve tretiny pochváliť. Určite je vabankom na konci tohto náročného týždňa pustiť mužstvo na tri lajny, museli sme to však skúsiť. Niekedy sa tá únava preklopí do nasadenia, tým že sa hra rozpumpuje. Chalani to zvládli, z dôvodu náročného týždňa sme však vyťaženejším hráčom dali k dispozícii voľbu dobrovoľného tréningu. Hráči tak majú možnosť si odpočinúť, doliečiť si zranenia. Od utorka sa už ako tím pripravujeme na Humenné. V piatok nás čaká doma Brezno, v nedeľu máme ďalší zápas so Žiarom nad Hronom. Uvidíme, ako na tom budú niektorí chalani, napríklad Miloš Fafrák ale aj ostatní. Miško Dvořák sa napríklad necítil dobre a musel odstúpiť. Veríme, že nás neprekvapí nejaká choroba a budeme pohromade."

Martin Jakúbek (útočník HK Indian Žiar nad Hronom): "Jediné, čo ma môže po tomto stretnutí tešiť, je aspoň strelený gól. Z nášho pohľadu krutý výsledok, najmä po dobre odohranej úvodnej tretine. Neviem si však vysvetliť, z akého dôvodu sa nevieme ako tím vyvarovať vylúčení. Hráči, ktorí sú viac vyťažovaní pri hre v oslabení, sú tak viac v tempe, my – čo hráme presilové hry, zväčša stojíme a ťažšie sa dostávame do hry. Z nášho pohľadu si musíme určite dávať oveľa väčší pozor na vlastné vylúčenia. Martin bol z pohľadu štandardných situácií na tom lepšie ako náš tím. Je to šport, neberieme to ako tragédiu. Dnes to nevyšlo, veríme, že už v najbližšom zápase sa to podarí. Osobne patrím k hráčom, ktorí radšej hrajú ako trénujú. Aj keby mali byť budúci týždeň naplánované štyri stretnutia namiesto troch, vôbec mi to nevadí. Aj napriek prehre ale ako tím ideme ďalej. Do play-off sa verím, že dostaneme. Zároveň existuje šanca i na prvú šestku. Nevidím najmenší dôvod, prečo by sa tak nemalo stať."

Martin Krempaský (obranca HK VITAR Martin): "Pre mňa to bolo druhé stretnutie za Martin v tomto týždni nakoľko som vo štvrtok hral za Liptovský Mikuláš a v piatok zápas s Topoľčanmi vynechal. Úvod bol z našej strany rozháraný, nevedeli sme sa dostať do tempa. V šatni sme si pred druhou tretinou povedali, čo musíme zlepšiť a od tohto dejstva sa naša hra zlepšila. Teší ma strelený gól, za ktorý musím poďakovať Juščovi. Po jeho prihrávke na stred, kedy som si zbehol do otvoreného priestoru padol náš tretí gól, ktorý bol už len takou čerešničkou na torte, v podobe dorážky do bránky. Po prvej tretine sme ako tím mali čo zlepšovať. Góly, ktoré postupne padli boli odmenou za našu zlepšenú hru. Každé víťazstvo určite poteší, body do tabuľky sa vždy zídu. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať. V každom zápase však pred play-off treba poctivo pracovať. Ťažko z môjho pohľadu hovoriť o tom, či budem počas budúceho týždňa pôsobiť v Liptovskom Mikuláši alebo Martine. Ak budem k dispozícii Martinu, budem odvádzať maximum pre tento tím. Čo sa týka našej hry, určite musíme zapracovať na úvodných tretinách, ktoré nám veľmi nevychádzajú a ak ich zvládneme, bude to ešte lepšie." (20:57:20)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 17. Tiainen (Paulíny, Murček), 26. Paulíny (Lavička), 40. Krempaský (Juščák, Ďurina), 42. Toma (Poliaček, Dírer), 43. Murček (Paulíny), 50. Charvát (Paulíny, Murček) – 5. Romanov (Nadašdi, Novotný), 17. Jakúbek (Valent, Babeliak)

MŠK Žiar nad Hronom: Šimo (Mosný) – Pač, Kobolka – Halama, Polukhin – Nadašdi, Buianov – Čulík – Jakúbek, Valent, Václav – Pulščák, Srnka, Magdolen – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

Rozhodčí: Moller, Smerek – Ščurka, Riš, Majling (inštruktor)