Kobra – Cheb 4:1 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Tábor – Příbram 0:2 (kon.)
Kopřivnice – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Letňany – Děčín 5:4 (2:0 po s.n.)
HC Kobra Praha
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
HC Stadion Cheb
Středa 19.01.2022, 18:00 • Zimní stadion HC Kobra Praha, Praha-Braník • 2. liga skupina Jih (ČR) • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer všem fanynkám a fanouškům 2. hokejové ligy! Dnes nás čeká souboj mezi Kobrou Praha a Stadionem Cheb v rámci skupiny Jih. Program druhé ligy se blíží pomalu ke konci. Pražané s největší pravděpodobností tak budou hrát playoff díky umístění na třetí pozici. Naopak Cheb je na 6. místě a na čtvrtý Havlíčkův Brod ztrácí 10 bodů. Pro Západočechy je teď tak nezbytné bodovat, pokud chtějí být ve vyřazovací části.

Úvodní buly je naplánováno na příjemných 18 hodin, zápasem vás budu provázet přímo ze stadionu v pražském Braníku. Přeji příjemnou počtenou!

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Kobra ve všech čtyřech dosavadních střetnutích s Chebem bodovala. Třikrát v této sezóně potvrdila roli favorita a zvítězila za plný počet bodů, jediný zápas (28.10.) ztratila v prodloužení. Uvidíme, jestli se dnes Západočechům podaří Branické překvapit podruhé.

31 Z, 19–1–3–8, 137:100 (+37), 62 bodů

Domácí se dnes budou snažit o pátou domácí výhru v řadě, naposledy se před nimi sklonil i lídr z Tábora. Braničtí se ale propadli na 3. pozici za Příbram díky porážce od posledních Řisut, chuť si spravili v posledním kole proti Písku (6:4). Pokud se chtějí se Středočechy i nadále držet v kontaktu, nesmí dovolit návštěvě z německého příhraničí bodovat.

Poslední odehrané zápasy
    10. 1.: HC Kobra Praha – HC Tábor 4:3pp.

31 Z, 9–3–0–19, 103:140 (-37), 33 bodů

Hosté v roce 2022 ještě nebrali tři body za plné vítězství, pouze přetlačili Klatovy 4:3 v prodloužení. Spadli tak na 6. pozici za farmu Plzně a Havlíčkův Brod utekl dokonce o 10 bodů. Defenziva Stadionu teče, v posledních 5 utkáních vždy inkasovala minimálně 3 branky. Naposledy ale tým od hranic s Německem předvedl dobrý výkon a téměř zaskočil Tábor, který nakonec udolal urputné Západočechy 4:3. Předvedou hosté také stejně dobrý výkon? Sledujte s námi dnešní mač...

8. 1.: HC Stadion Cheb – HC Příbram 6:9
    12. 1.: SHC Klatovy – HC Stadion Cheb 3:4pp.
    15.1.: HC Stadion Cheb – HC Tábor 3:4

Radek PROŠEK – 23 Z, 34 bodů (18+16)
    David HOLUB – 30 Z, 25 bodů (12+13)
    Martin TRAPL – 30 Z, 24 bodů (12+12)

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Holý, Svach, Ženíšek, Knesl, Duda, Janda – Bříška (C), Havrda, Ksandr, Čech, Novák, T. Šťastný, Petrák, Hlinka, Tondr, Janča, Heldák, Petrov.
    Trenér: M. Šeba

HC Stadion Cheb: Kašpar (Horák) – Troška, Stejskal (A), Kořán, Kulhánek, Vasilijev, Šik, Pohanka – Trapl (C), Fečo, Prošek, Rozhon, Novotný, Krejsa, Lijutov, P. Šťastný, Krutina, Seidler, Vašíček.
    Trenér: Jäger

Rozhodčí: Jílek – Štěpánek, Thuma.

Ještě jednou dobrý den přímo ze stadionu v pražském Braníku! Na led Kobry dorazila i početná skupina fanoušků z Chebu. Zápas za pár minut začne před nepříliš zaplněným hledištěm.

00:01

00:13
    Kobra právě vstřelila branku!
    To je začátek! První formace domácích udeřila hned v prvním střídání, konkrétně KAMIL BŘÍŠKA došťoural kotouč mezi výstrojí Kašpara do sítě hostů! Asistence: Daniil Petrov, Tomáš Šťastný.

01:05
    Kobra pokračuje v útočném snažení, Hlinka donutil Kašpara k dalšímu zákroku.

01:47
    Teď mohli zahrozit hosté, ale Krejsa se do zakončení jen tak tak neprobil.

02:18
    Po lehkém nahození Trapla raději Sochůrek ukryl kotouč do své rukavice.

02:35
    Další obrovská šance Kobry! Šťastný dostal kotouč mezi kruhy, ne ideálně jej však zakončil a číhající Tondr se k dorážce nedostal.

03:30
    Kašpar čelí stále tlaku domácích, ti jej zásobují častými pokusy.

04:31
    Tondr napřáhl z pravé strany, jeho pokus chytá brankář Chebu do lapačky.

05:09
    Vašíček si našel cestičku mezi dvojicí obránců domácích, Sochůrek jeho technickou střelu našel ve výstroji.

05:51
    Stejskal se snažil ohrozit branku Kobry, gólman Pražanů vyrazil jeho pokus do ochranné sítě. Hosty žene velmi početná podpora, která vytváří pro ně téměř domácí atmosféru.

06:30
    Cheb zkouší překvapit Sochůrka ranami z dálky, ty ale nejsou zatím příliš přesné.

07:15
    Velmi blízko brance byl Dominik Novák! Sám před Kašparem bekhendovým pokusem nastřelil horní tyčku!

08:37
    Rychlý mladík Rozhon zavezl kotouč do obranného pásma Kobry, tam si na něj ale domácí počíhali a puk mu sebrali.

09:21
    První formace domácích dnes dominuje! Tomáš Šťastný si všiml volného KAMILA BŘÍŠKY v předbrankovém prostoru, který pak usměrnil hrací předmět za záda bezmocného Kašpara. Je to druhý gól v zápase pro kapitána Pražanů. Asistence: Tomáš Šťastný, Tomáš Duda.

10:37
    Holého nahození Kašpar rychle rozehrál, a tak zamezil dalšímu možnému tlaku.

11:10
    Tondrovi nevyšla přihrávka na Bříšku, následuje buly před Sochůrkem.

11:20
    Bříška byl velmi blízko hattricku! Ocitl se úplně sám, nikým nehlídaný, před Kašparem a zkusil prostřelit jeho betony, ten se štěstím udržel kotouč u sebe!

11:49
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Janda – 2 min., podrážení).

12:31
    Stadion začíná nepříjemně kousat, nebezpečný pokus zvládli domácí odrazit mimo hrací plochu.

12:45
    Rozhon si to rychlým krokem namířil k Sochůrkovi, ten na jeho kličku vyzrál.

13:13
    Kamil Bříška uklidil kotouč do bezpečí, domácí si mohou oddychnout.

13:50

14:05
    Heldákův pokus byl zblokován obránci Chebu tak vysoko, až se kotouč dostal ke stropu haly.

14:30
    Janda málem napravil své vyloučení, jeho tvrdou střelu od modré ale zvládl Kašpar vyrazit.

15:05
    Hosté si nerozuměli při přechodu do útoku, a tak se hra opět přesune před hostujícího strážce svatyně.

15:15
    Také Duda, který nabírá na Kobře zápasovou praxi ze Slavie, ohrozil Kašpara, ten má stále hodně práce.

15:55
    Bříška vyslal do velké šance Šťastného, jenž se ale nestihl rychle obtočit s pukem před hostujícím brankářem.

16:53
    Cheb váhal dlouho s rozehrávkou, nakonec je opět na kotouči Kobra, stejně jako většinu první třetiny.

17:59
    Kašpar předvedl ukázkový zákrok lapačkou proti střele Petrova, jež mířila do levé části branky.

18:35
    Ženíšek založil další útočnou akci Kobry, hostující obrana byla však perfektně připravena.

19:01
    Probíhá poslední minuta první části.

19:30
    Novák získal kotouč od Feča, domácího útočníka pak ale hokejisté Chebu zastavili.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Je za námi první dějství dnešního mače, po kterém vedou domácí zásluhou Kamila Bříšky o 2 branky. Obě dvě zařídil právě kapitán Kobry, přičemž první padla už po 13 vteřinách. Cheb zatím nestíhá bránit skvěle sehranou hvězdnou formaci Pražanů.

20:01

20:30
    Úvodní buly pro domácí, puk se rychle dostává od jednoho týmu ke druhému.

21:33
    Rozhon ukázal skvělou technickou vybavenost, když se prosmýkl hned mezi trojicí obránců Kobry a zakončil do připraveného Sochůrka.

22:07
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Heldák – 2 min., držení).

22:49
    Šik si řekl o přihrávku, dostal jí a pak hledal Rozhona, jehož pokus opět kryje Sochůrek.

23:43
    Hosté se dostali do ofsajdu, i přesto, že Kořán protestuje.

24:08

24:35
    Daniil Petrov si nabruslil velmi rychle až do blízkosti brankoviště, kde hledal Heldáka, jehož usměrnění kotouče vyráží Kašpar!

25:45
    Šik našel křižným pasem volného spoluhráče před brankou Kobry, i proti němu si Sochůrek poradil.

26:18
    Stadionu chybí přesnější rozehrávka, už dvakrát v krátkém časovém úseku, se pískalo zakázané uvolnění.

26:49
    Petrov se šikovně vytočil až před Kašpara, ten stále drží svůj tým nad vodou.

27:19
    Bříška opět zkoušel štěstí, ale ani tentokrát hattrick nezavršil. Jeho pokus hostující brankář vyrazil betonem.

28:30
    Havrda obětavě skočil do střely, zamezil tak možnému nebezpečí pro svůj tým.

29:30
    Kobra stále udržuje svou pozici favorita, Chebu se nedaří držet tempo s Pražany.

30:06
    Holého nahození od modré čáry nebylo pro Kašpara nebezpečné, v pohodě jej chytil.

30:41
    Mladík Rozhon ale dělá domácím problémy, jeho rychlost a technika jsou opravdu vynikající.

31:30
    Novák se prodral do zakončení, i jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.

32:21
    Sochůrek právě podržel Kobru! Do nájezdu proti němu se dostal Prošek, který nedokázal zvednout kotouč přes betony domácího brankáře.

33:30
    Šťastného přihrávka do odkryté branky našla jen protihráče, kterým trvalo než kotouč odehráli mimo nebezpečí.

34:16
    Domácí si poradili s nátlakem Západočechů jen za cenu icingu.

34:35
    Knesl se dostal do nezvyklé pozice, kdy mohl překonat Kašpara střelou zápěstím, jenže hostující brankář je stále v dobré formě.

35:39
    S ubíhajícími minutami se také zbržďuje tempo hry, jedna nepřesnost střídá druhou.

36:35
    Šťastný vysokým obloučkem založil další zakázané uvolnění, takže hra je opět přerušená.

37:39
    Po Novákově souboji s obránci Chebu, se puk odrazil do vnější části klece, pak už jej hosté sebrali.

38:30
    Kašpar přidržel kotouč před dotírajícím Petrovem, 90 sekund před koncem druhé třetiny.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé části.

39:21
    Šťastný o centimetry způsobil další ofsajd.

39:31
    Novákův pokus z levé strany byl sražen mimo tři tyče.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:34.

Je za námi druhé dějství, ve kterém žádná branka nepadla. Domácí i hosté byl však blízko změny skóre. Jak dopadne třetí část? Sledujte s námi i dále tento napínavý souboj 2. ligy.

40:01

40:10
    Novák si to po vhazování namířil hned na Kašpara, ten byl na něj připraven a zamezil brance.

41:05
    První icing třetí třetiny přišel velmi rychle, postarala se o něj Kobra.

41:33
    Cheb v úvodu tlačí domácí, ti se osvobozují jen za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

41:46
    Během jedné minuty "vyrábí" Pražané další, už třetí icing, tempo hry je tak stále bržděno.

42:45
    Stále se opakuje stejný motiv: Cheb zatlačí domácí v jejich obranném pásmu, ti vyhodí kotouč přes všechny čáry. Tento kolotoč stále pokračuje.

43:37
    Místo tak dnes oblíbeného icingu přišel na řadu ofsajd, zápas je poměrně často přerušován.

44:05
    Trochu svěžího větru do utkání přinesl Petrov, jeho výpad z levé strany skončil zakončením, jež chytá Kašpar do své lapačky.

44:32
    Sochůrek rychle upaloval za volným pukem, kterého se mohl zmocnit Prošek. Domácí brankář byl rychlejší a zamezil obrovské šanci.

45:17
    Střelu od modré čáry, kterou vyslal řízný obránce Knesl, kryje opět připravený Kašpar.

46:30
    Hlinka s Petrovem se rvali v útočném pásmu, obránci Chebu je odzbrojili od hracího předmětu.

47:21
    Vašíček se řítil sám na Sochůrka, zkusil jej překonat bekhendovým blafákem, ale nedokázal domácího brankáře překonat!

48:35
    Domácí pořád čekají na větší šanci, ve třetí třetině jsou aktivnější hosté z Chebu, kteří dost kousají.

49:25
    Teď byl v akci opět Kašpar, který několika rychlými zákroky v brankovišti udržel dvoubrankový náskok.

49:52
    Znovu Kašpar podržel svůj tým! Tomáš Šťastný jel na něho zcela nehlídaný, a hostující gólman se položil tak, že chytil kotouč.

50:51
    Krátký tlak Kobry byl přerušen dalším útokem Chebu, s postupujícím časem jsou hosté stále nebezpečnější.

51:41
    Bříškův pokus se odrazil od mantinelu do vnější strany branky, první formace opět zatápí Stadionu.

52:38
    Od modré čáry napřáhl tvrdě Troška, jeho ránu Sochůrek nejprve vyrazil do vzduchu, pak ale volný kotouč chytil do své rukavice.

53:34
    Stadion Cheb právě vstřelil branku!
    Tlak hostů byl stále větší a větší, z čehož plyne tento gól na 2:1. Prosazuje se PETR ROZHON, který vymetl pravý horní roh klece Kobry, Sochůrek se za pukem jen ohlédl. Asistence: Radek Prošek, David Novotný.

54:57
    Hosté se dostali na dohled vyrovnání, a tak v následujících minutách budou určitě ještě více útočit.

55:36
    Na ledové ploše ležel delší dobu střelec první branky Chebu Petr Rozhon, nakonec jej spoluhráči odvezli na střídačku.

56:30
    Havrda měl co dělat, aby odehnal Proška od kotouče, Západočeši jsou stále aktivnější.

57:12
    I Kobra vyzkoušela pozornost Kašpara, ten určitě je jedním z nejlepších hráčů Stadionu v dnešním zápase.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    To byla geniální souhra první lajny domácích! Lukáš Tondr objel s pukem branku Chebu, pak našel volného TOMÁŠE ŠŤASTNÉHO, který doklepl kotouč za Kašpara. Asistence: Lukáš Tondr.

59:01
    Běží poslední minuta třetího dějství.

59:20
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Cheb se chystá zřejmě k powerplay, i přes pouhých 40 sekund do závěru!

59:20
    Kašpar je na střídačce, hosté hrají s odkrytou klecí.

59:51
    Z vlastní třetiny trefuje prázdnou klec Chebu DANIIL PETROV. Asistence: Václav Svach.

Je hotovo! Domácí potvrdili roli favorita a rozhodly dvě branky Kamila Bříšky už v první třetině. Hvězdná formace Kobry byla nezastavitelná – třetí gól přidal ještě Tomáš Šťastný, definitivní tečku za utkáním udělal Daniil Petrov.

To je ode mě z ledového paláce Kobra vše, děkuji za sledování a napočtenou!

Dnešní utkání sledovalo 87 diváků. (20:21:54)

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 1. Bříška (Petrov, T. Šťastný), 10. Bříška (T. Šťastný, Duda), 59. T. Šťastný (Tondr), 60. Petrov (Svach) – 54. Rozhon (Prošek, Novotný)

Rozhodčí: Jílek – Štěpánek, Thuma