Ottawa – Buffalo 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – Vegas 4:3 (po pr.)
New Jersey – Dallas 1:5 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:3 (kon.) | Winnipeg – Florida 3:5 (kon.)
Vancouver – Edmonton 2:3 (po pr.) | Seattle – Nashville 2:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 26.01.2022, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Carolina Hurricanes byla v tomto zápase lepším týmem, a tak bere dva body za výhrou v prodloužení. Vegas vydřelo ve třetí třetině bod. Dva góly v zápase dal domácí Sebastian Aho, dobře hrál také Martin Nečas. (03:57:11)

Carolina právě vstřelila branku!
    Zaslouženě vyhrávají domácí, protože Vegas nedokázalo puk dostat ze svého pásma. Před brankou byl zcela volný a v pohodě zakončující SEBASTIAN AHO. Asistence: Andrej Svečnikov.

63:34
    Vhazovat se bude ve středním pásmu po šarvátce za brankou domácích.

63:26
    Martin Nečas neuspěl, dostal se před branku, ale trefil jen brankáře. Následně Vegas neproměnilo velkou šanci.

63:07
    Vegas mělo znovu šanci dva na jednoho, ale přihrávka byla nepovedená.

62:50
    Teuvo Teräväinen pálil, obrana Vegas dokázala kotouč zblokovat do ochranné sítě nad brankou.

62:40
    Andrej Svečnikov se tlačil do branky, ale jeho akci zastavila obrana Vegas. Následně branka vypadla ze svého postavení, bude se vhazovat.

62:12
    Domácí mají kotouč za svou brankou, odkud rozehrávají.

62:09
    Nicolas Roy měl rozhodnout tento zápas, vedl situaci tři na jednoho. Jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat.

61:47
    Vincent Trocheck byl volný před brankou, ale nevypálil přesně.

61:17
    Laurent Brossoit má kotouč za svou brankou, Vegas se pokouší hrát aktivně a dostat soupeře pod tlak.

60:50
    Shea Theodore čeká na vystřídání spoluhráčů.

60:30
    Domácí hokejisté hrají aktivně, Vegas se brání tlaku soupeře.

60:18
    Andrej Svečnikov minul branku po pěkné individuální akci.

60:01
    Buly pro domácí, prodloužení začalo.

60:01

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Niederreiter (J. Staal, Fast), 26. Trocheck (A. Svečnikov, Stepan), 49. Aho (A. DeAngelo, T. Teräväinen), 64. Aho (A. Svečnikov) – 39. Patrick (Kolesar), 54. B. Howden (Theodore, Patrick), 58. Hague (W. Carrier, Janmark)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin, A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, Jarvis – A. Svečnikov, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter, J. Staal, Fast – Lorentz, Kotkaniemi, Stepan.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lehner) – Hague, Pietrangelo, Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – W. Carrier, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, Dadonov – Janmark, N. Roy, Kolesar – B. Howden, Patrick, Amadio.
    Trenér: Pete Deboer

Rozhodčí: Rehman, Luxmore – Nagy, Kelly

Diváci: 15 288