Florida – San Jose 5:4 (po pr.) | Tampa – Vegas 2:3 (3:4 po s.n.) | Carolina – New Jersey 2:1 (kon.)
Montreal – Edmonton 2:7 (kon.) | Detroit – Toronto 4:7 (kon.) | Arizona – Buffalo 1:3 (kon.)
Calgary – Vancouver 1:0 (po pr.) | NY Rangers – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 3:4 (kon.)
Carolina – San Jose 2:1 (kon.)
Detroit Red Wings
4:7 (1:1, 3:1, 0:5)
Toronto Maple Leafs
Neděle 30.01.2022, 01:15 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:16:40)

Trestné minuty: 6:4

Utkání je u konce a Detroit musí být z konečného výsledku hodně rozmrzelý. Domácí ještě v úvodu 50. minuty vedli o dva góly, jenže poté se Toronto nadechlo a Michael Bunting dnes druhým sklepnutím ze vzduchu vrátil hosty do hry. V 52. minutě Michael Bunting dokonce zkompletoval hattrick a nalomené domácí pak v 58. minutě dorazil Rasmus Sandin. Detroit v úplném závěru zkusil power-play, ta však byla narušena Fabbriho vyloučením a hosté svou výhru potvrdili dvěma góly do prázdné branky, o což se postarali Mitchell Marner a John Tavares. Konečný výsledek tak zní 4:7, Detroit je po této prohře v Atlantické divizi na pátém místě s 44 body, Toronto je ve stejné divizi na třetím místě s 57 body.

59:49 John TAVARES - 4:7

59:49
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jeden gól do prázdné branky. Postaral se o něj přesným obloučkem ze středního pásma JOHN TAVARES a je to 4:7! Asistence: David Kämpf.
    59:40 Bertuzzi a jeho zákroky na brankovišti

59:40
    Hosté chtěli pojistit výhru dalším gólem, na brankovišti se však blýskl skvělý Bertuzzi a hned dvakrát se nebojácně vrhl proti puku.
    58:46 Mitchell MARNER - 4:6

58:46
    Patrně je rozhodnuto. Hosté se dostali k puku, Kerfoot jej ve středním pásmu poslal na MITCHELLA MARNERA, ten si zpracoval rukavicí a přes Sutera upravil na 4:6. Asistence: Alexander Kerfoot, Morgan Rielly,

58:20
    Domácí si vybojovali puk a Nedeljkovic zase spěchá na střídačku.

58:09
    Velká potíž pro Detroit, neboť faulu se dopustil Robby Fabbri a dostal dvě minuty za hákování.
    57:59 Raymond trefil Mrázkovo břevno

57:59
    Přihrávku na levou stranu dostal Raymond a jeho švih trefil Mrázkovo břevno!

57:47
    Nedeljkovic je na střídačce, je tu power-play Detroitu!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Dylan Larkin (Naměstnikov), 22. Naměstnikov (Dylan Larkin, Seider), 23. Bertuzzi (Fabbri, Seider), 36. Dylan Larkin (Fabbri, L. Raymond) – 17. Engvall (Rielly, Spezza), 33. Bunting (Holl, Kämpf), 50. Bunting (Matthews, Holl), 52. Bunting (Marner, Matthews), 58. R. Sandin (Tavares, Kerfoot), 59. Marner (Kerfoot, Rielly), 60. Tavares (Kämpf)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Pickard) – Seider, Oesterle, G. Lindström, Leddy, Hronek, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Givani Smith.
    Trenér: Jeff Blashill

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – O. Kaše, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), I. Michejev – W. Nylander, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Spezza, Engvall.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Dunning, Sutherland – Berg, MacPherson

Diváci: 19 515