Augsburg – Freiburg 1:2 (kon.) | Bielefeld – Union Berlín 1:0 (kon.) | Stuttgart – Bochum 1:1 (kon.)
Wolfsburg – Hoffenheim 1:2 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Frankfurt 1:0 (kon.)
VfB Stuttgart
1:1 (0:0)
VfL Bochum
Sobota 19.02.2022, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 23. kole německé Bundesligy se střetnou dva týmy, které se nacházejí v nižších patrech tabulky. Do Stuttgartu dorazí Bochum.

VfB Stuttgart se nachází na předposledním sedmnáctém místě tabulky se skóre 26:42. Ve dvaadvaceti odehraných kolech získali svěřenci Pellegrina Matarazza 18 bodů a každý získaný bod má pro ně cenu zlata v záchranářských dostizích. V domácím prostředí získal Stuttgart jedenáct bodů, přičemž poslední tři zápasy borci ze Stuttgartu prohráli a nezískali ani bod.

VfL Bochum
    VfL Bochum se nachází na jedenáctém místě se ziskem osmadvaceti bodů. Na sestupové příčky má Bochum šestibodový náskok, a tak pro ni zápas na hřišti předposledního celku bude velmi důležitý z hlediska možnosti se ještě více vzdálit sestupovým příčkám. Naposledy na hřišti soupeře Bochum zvítězila v prosinci minulého roku na hřišti Augsburgu. Od té doby Bochum získala z hřišť soupeře pouze jeden body z devíti možných. V minulém kole Bochum senzačně přehrála Bayern Mnichov 4:2

Vzájemné zápasy
    Poslední vzájemný zápas obou celků se odehrál v šestém kole a zápas skončil bez branek 0:0. Už je to velmi dlouhá doba, kdy Bochum dokázala na hřišti Stuttgartu zvítězit. Museli bychom jít více než 35 let zpátky. Stuttgart má jedinečnou příležitost tuto sérii prodloužit, ukončit sedmikolové čekání na ligové vítězství a zabojovat o setrvání v nejvyšší soutěži.

VfB Stuttgart: F. Müller – Stenzel, Mavropanos, W. Anton, Sosa – Silas, Endo (C), Karazor, Mangala, Führich – Tomás.
    Náhradníci: Bredlow – N. Ahamada, Beyaz, Förster, Ito, Kalajdžić, Klimowicz, Thommy, Marmúš.
    Trenér: Pellegrino Matarazzo

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Bella-Kotchap, Leitsch, Soares – Pantovič, Losilla (C), Osterhage – Antwi-Adjei, Locadia, Holtmann.
    Náhradníci: Esser – Asano, Bockhorn, Bonga, Löwen, Mašović, Polter, Stafylidis, Tesche.
    Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.

1

2
    První akci rozehrává domácí mužstvo, které dnes nastoupilo v bílých dresech.

3
    První dlouhý nákop na Tiaga Tomáse byl příliš dlouhý. Pro balón si došel Manuel Riemann.

4
    Balón mají ve své moci hostující hráči a mohou rozjet také oni svou první útočnou akci.

5
    Centr z levé strany od Danila Soarese až do pokutového území nedoletěl. Stuttgartský obránce centr zblokoval.

6
    Tiago Tomás poprvé ukázal svou rychlost, ale na začátku zápasu má i Maxim Leitsch dost sil a tak dokázal útočníka Stuttgartu ubránit.

7
    Stuttgart začal aktivněji než jeho soupeř. Domácí útočníci se snaží napadat rozehrávku a donutit obránce k chybě.

8
    Bochum má prozatím problém se kombinační hrou dostat na polovinu soupeře a musí volit dlouhé nákopy na křídla.

9
    Velká šance pro Bochum. po levém křídle se dokázal v souboji prosadit Holtmann a náhravkou do malého území hledal svého spoluhráče. Našel Pantoviče, ale ten trestuhodně přestřelil.

11
    Se střelou ze střední vzdálenosti přispěchal Chris Führich, ale jeho střela letěla jen vedle pravé tyče.

12
    Danilo Soares ztratil míč uprostřed hřiště. Rozhodčí faul nezapískal, i když je Danilo Soares ošetřován. Ke kontaktu muselo určitě dojít. Následovat po ošetření bude rohový kop pro domácí.

14
    Rohový kop vzrušení nepřinesl. Balón se odrazil do zámezí. Odkop od brány.

15
    Další ošetřování na hřišti. Lékařskou péči potřebuje kapitán hostů Anthony Losilla.

16
    Silas ukázal své rychlé nohy. Dokázal si odstavit Danila Soarese, ale jeho následný centr se stal kořistí obránců Bochumi.

17
    Silas se ocitl na hřišti a volá si k sobě lékaře. Hráči Bochumi na to nereflektují a hrají dále.

18
    Další útočná akce hostů jde z levé strany, ale centr přelétl všechny a všechno a skončil na druhé straně hřiště.

19
    Nepovedené vysunutí Jürgena Locadii. Balón se dostal až k Florianu Müllerovi.

20
    Silas už se do hry nevrátí. Jeho zranění bylo vážnějšího charakteru.

21
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas, přichází Umar Marmúš.

22
    Christopher Antwi-Adjei udržel na útočné polovině míč pro své hráče, kteří ale rychle míč ztratili.

23
    Bochum pomalu rozjíždí další akci. Stuttgart je ale dobře zformován a nenabízí možnosti k průnikovým přihrávkám.

24
    Žlutou kartu dostává Patrick Osterhage (VfL Bochum).

25
    Trenér Matarazzo povzbuzuje své svěřence, kteří získali autové vhazování a dostávají se na polovinu soupeře.

26
    Rychlý návrat Umara Marmúše, ale pouze za cenu nedovoleného zákroku se mu podařilo zastavit Danila Soarese.

27
    Armel Bella-Kotchap se snažil dlouhým nákopem najít svého spoluhráče. Balón se odrazil k Jürgenovi Locadiovi. Jeho střela si nenašla cestu do sítě, protože letěla nad branku.

28
    Bochum pomalu přebírá otěže zápasu. Další střelecký pokus. Tentokrát Danilo Soares si navedl míč na střed hříště, ale jeho střela letěla hodně vysoko.

29
    Tiago Tomás háčkuje mezi obránci okolo pokutového území, ale prostor ke střele si nenašel. Obránců bylo kolem něj mnoho a balón mu odebrali.

31
    Borna Sosa unikal po levé straně, ale jeho centr byl velmi nepřesný. K brejku okamžitě zavelel Miloš Pantovič, ale jeho snažení zastavil odpískaný faul.

32
    Hráči se diví rozhodnutí hlavního rozhodčího, ale ten své rozhodnutí už nevrátí zpátky.

33
    Pasáž hry, kde domácí hráči hledali skulinu v obraně Bochumi. Průniková přihrávka však byla nepřesná a skončila až u gólmana Manuela Riemanna.

34
    Stuttgart nyní ovládá poslední minuty a drží míč na svých kopačkách více. Ale ne a ne dostat se k pokutovému území a vytvořit si nadějnou střeleckou pozici.

35
    Dlouhý nákop na Bornu Sosu skončil až v zámezí. Autové vhazování pro Cristiana Gambou.

36
    Rohový kop pro Stuttgart po nepřesvědčivém zákroku Cristiana Gamboy.

37
    Další rohový kop domácích byl rozehrán nakrátko, takže se Stuttgart připravil o možnost ohrozit branku Manuela Riemanna.

38
    Řada nepřesností na obou stranách. Situaci uklidnil Danilo Soares přihrávkou brankáři.

39
    Bochum vytáhla své napadání vysoko, donutila Stuttgart k dlouhému nákopu, který už Armel Bella-Kotchap pohodlně zpracoval.

40
    Christopher Antwi-Adjei předvedl nápaditou akci. Překonal prvního obránce, ale druhý mu míč dokázal vzít.

42
    Centr Pascala Stenzela našel pouze hlavu Maxima Leitsche, který míč odhlavičkoval daleko od svého pokutového území.

43
    Snahu o vysunutí Jürgena Locadii zastavil včasným zákrokem Waldemar Anton a už hledá možnost, jak dostat míč na své útočníky.

44
    Ke střele se dostal Umar Marmúš. Nenechal se odstavit od míče a zpoza šestnáctky se opřel do balónu. Střela letěla vedle branky. Odkop od brány pro Manuela Riemanna.

45
    Blíží se konec prvního poločasu. Příležitost ke vstřelení gólu budou mít hráči Stuttgartu. Rohový kop.

45+1
    Roh nepřinesl žádné vzrušení. Čtvrtý rozhodčí ukázal tabuli s nastavením, které bude trvat dvě minuty.

45+2
    První střela na branku pro Stuttgart přišla až v závěru poločasu. ale hlavička Konstantinose Mavropanose mířila doprostřed branky.

45+2

Máme za sebou první poločas duelu mezi VfB Stuttgart a VfL Bochum. Gól jsme zatím neviděli. Stav je tedy 0:0. Mnoho vzrušení jsme před oběma brankami neviděli. Pouze v deváté minutě měl obrovskou příležitost Miloš Pantovič, ale branku přestřelil. Utkání je prozatím velmi vyrovnané a rozhodovat ve druhém poločase budou detaily. Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

46

47
    Do druhého poločasu vstupujeme nedovoleným zákrokem Atakana Karazora.

48
    Rychlý protiútok Stuttgartu, ale ve skluzu skvělým obraným zákrokem zabránil zakončení Armel Bella-Kotchap.

49
    Statistiky po prvním poločase nám ukázaly, že Bochum k útočení využívala obě strany. Stuttgart útočil převážně po levé straně nebo středem.

50
    Konstantinos Mavropanos nákopem přes celou šíři hřiště nenašel vůbec nikoho. Aut rozehraje Borna Sosa.

51
    Umar Marmúš si zpracoval přiklepnutý balón a pálil nebezpečně. Jeho střela jen těsně minula zařízení.

52
    Christopher Antwi-Adjei pronikal po pravé straně, dostal se ke střele, ale balón letěl mezi diváky na tribuně.

53
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Takuma Asano.

54
    Orel Mangala udržel svého obránce na zádech a nepustil ho k balónu. Míč rozehrál do strany, kde Borna Sosa pokračuje v útočném snažení.

55
    Takuma Asano se hned uvedl střelou. Ale jak je v dnešním utkání zvykem, střela šla mimo tři tyče.

56
    Tiago Tomás utekl obráncům, prvním dotykem si připravil míč k zakončení, ale skvělý zákrok Manuela Riemanna drží Bochum ve hře. Bude z toho rohový kop.

57
    Stuttgart právě vstřelil branku!

Armel Bella-Kotchap si nechtěně srazil míč ve snaze ho odvrátit do vlastní branky po rohovém kopu a posílá tak Stuttgart do vedení 1:0.

58
    Faul Stuttgartu a Danilo Soares rozehraje přímý volný kop.

59
    Umar Marmúš běží do rychlého protiútoku a jen za cenu faulu je zastaven.

60
    Žlutou kartu dostává Christopher Antwi-Adjei (VfL Bochum).

61
    Manuel Riemann zasahuje proti střele Borny Sosy, která mířila přímo doprostřed.

62
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Konstantinos Stafylidis.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Eduard Löwen.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Jürgen Locadia , přichází Sebastian Polter.

64
    Cristian Gamboa zastavil akci jen za cenu hraní rukou. Rozhodčí tasí kartu.

64
    Žlutou kartu dostává Cristian Gamboa (VfL Bochum).

65
    Rozehraný volný kop odhlavičkoval Maxim Leitsch do bezpečí.

66
    Florian Müller se nenechal nachytat , pokus o jeho přehození si pohlídal a balón chytil ze vzduchu.

67
    Armel Bella-Kotchap si pomohl faulem, který neunikl pozornosti rozhodčího a balón přisuzuje Stuttgartu.

69
    Ke střele se dostal Chris Führich. Ta se mu ovšem nepovedla, protože mířila hodně vedle pravé tyče.

70
    Takuma Asano dostával míč do pokutového území, kde se o něj svedl tuhý boj. Rozhodčí ukazuje odkop od brány.

71
    Stuttgart je ve druhém poločase aktivnějším týmem a byl po zásluze odměněn gólem. Bochum se ve druhém poločase zatím prosadit nedokázala.

72
    Christopher Antwi-Adjei se teď tlačil do hlavičkového zakončení, ale byl skvěle bráněn Bornou Sosou, který ho do nebezpečného zakončení nepustil.

73
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Hiroki Ito.

74
    Armel Bella-Kotchap opět fauluje Tiaga Tomáse, který je ve druhé půli velmi aktivní a dělá obraně Bochumi velké problémy.

76
    Situace v pokutovém území Bochumi, po které Wataru Endo reklamuje faul a žádá si pokutový kop. Rozhodčí nereaguje a penalta z toho nebude.

78
    Orel Mangala se teď drží za hlavu. Ocitl se tváří v tvář Manuelu Riemannovi, který skvělým reflexivním zákrokem zabránil jistému gólu.

79
    Bochum se po delší době dostala do pokutového území Stuttgartu, ale nepřesná přihrávka Sebastiana Poltera pod sebe zhatila všechny naděje, protože byla nepřesná.

80
    Stuttgart si je vědom, že se blíží konec zápasu a nechce ztratit dobře rozehraný zápas. A tak s rozehrávkou nepospíchá a sbírá cenné sekundy.

82
    Chyba Maxima Leitsche vybídla Stuttgart k rychlému protiútoku. Atakan Karazor si všimnul vyběhnutého brankáře, ale jeho lob z půlky hřiště byl krátký.

83
    Sebastian Polter se dostal k hlavičce. Jeho střela pouze orazítkovala levou tyč branky. Tohle nevypadalo jako velká šance, ale Bochum byla blízko ke srovnání stavu.

85
    Wataru Endo se dostal k zakončení v krkolomné pozici, ale Manuel Riemann byl včas na svém místě. Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou a oba týmy chtějí vstřelit gól.

86
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Philipp Förster. Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich , přichází Erik Thommy.

88
    Bochum si je vědoma, že ztrácí a hráči se už nezdržují kombinací a jen dlouhými nákopy hledají své útočníky na polovině Stuttgartu.

89
    Offside, ve kterém se objevil Konstantinos Stafylidis.

90
    Žlutou kartu dostává Sebastian Polter (VfL Bochum).

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyří minuty.

90+2
    Bochum už nemá moc času a musí všechny síly vrhnout dopředu. O to se snaží, ale hlavičkové souboje vyznívají pro obránce.

90+2
    Útočný faul Sebastiana Poltera a Stuttgart sbírá další sekundy k dobru.

90+3
    Konstantinos Mavropanos jen odkopává míč, co nejdále od své brány.

90+3
    Penalta pro Bochum! Konstantinos Mavropanos fauluje Sebastiana Poltera nešetrným skluzem a rozhodčí ukazuje na puntík.

90+4
    Bochum právě vstřelil branku!

Bochum se dočkala. Eduard Löwen si vzal míč a poslal ho k levé tyči. Brankář skočil ke druhé a balón skončil v síti.

90+5

Máme za sebou zápas, ve kterém stříleli góly pouze hráči Bochumi, ale výsledek je 1:1. Vlastní gól si vstřelil po rohovém kopu v 57. minutě Armel Bella-Kotchap. Vyrovnat se Bochumi podařilo až v poslední minutě zásluhou Eduarda Löwena, který prokázal pevné nervy a proměnil pokutový kop. Stuttgart sice v dnešním zápase po delší době bodoval, ale po takto rozehraném zápase je pro něj zisk jednoho bodu málo.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:17.

Děkuji vám za pozornost a u dalšího textového přenosu se na vás těším. Na počtenou! (17:31:55)