Cagliari – Neapol 1:1 (kon.) | Bologna – Spezia 2:1 (kon.)
Bologna FC
2:1 (1:1)
Spezia Calcio
Pondělí 21.02.2022, 21:00 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 26. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:13. (23:02:08)

Bologna dokázala otočit utkání se Spezií, když po Manajově vedoucí brance dvakrát udeřil Marko Arnautović, na jeho vítězný zásah v 84. minutě bídně hrající Spezia nedokázala nijak zareagovat a z Bologni odjíždí bez bodu.

Domácí zůstávají třináctí, výrazně se ale dotáhli na celky ve středu tabulky, Spezia je po dnešních dohrávkách šestadvacátého kola na patnáctém místě.

90+6

90+5
    Tentokrát domácí budou rozehrávat volný kop po faulu Gyasiho na Soriana.

90+4
    V době, kdy se nastavený čas překlenul do své druhé poloviny, Adama Soumaoro vybojoval autové vhazování a domácí mohou v klidu hrát poblíž středové čáry.

90+2
    Domácí teď zahráli velmi nedůsledně ve vlastním pokutovém území, z čehož ale Gyasi nedokázal vytěžit střelecký pokus.

90+2
    Následný centr Bastoniho ze standardní situace přeletěl všechny fotbalisty v bílém.

90+1
    Marinelli teď domlouvá De Silvestrimu po jeho zákroku u postranní čáry.

90+1
    Rozhodčí Marinelli dokonce přidává ještě o minutu více, tedy šestiminutové nastavení.

90
    V běžící devadesáté minutě už se může ve hře pokračovat, dá se ale čekat tak pětiminutové nastavení.

89
    Po Bastoniho centru Gyasi velmi nebezpečně vletěl do brankáře Skorupskiho, oba aktéři tohoto souboje musí být ošetřeni.

88
    Spezia byla v držení míče na útočné polovině, hosté se ale stáhli až k brankáři Provedelovi, navíc se trápí při přihrávkách i u vlastního pokutového území.

87
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Michel Aebischer.

86
    K Agudelově centru z levého křídla měl Hickey blíže než z druhé vlny dobíhající Gyasi a odkopl míč od bezpečí.
    84. Marko ARNAUTOVIĆ - 2:1

84
    Bologna právě vstřelila branku!
    Dlouho jsme ve druhém poločase čekali na nějakou šanci a rovnou je z toho vstřelená branka! Nicola Sansone potáhl míč z vlastní poloviny k rohu pokutového území, pak si na jeho perfektní přetažený centr naskočil MARKO ARNAUTOVIĆ a přesnou hlavičkou do protipohybu nedal nejmenší šanci zasáhnout brankáři Provedelovi!

82
    Další z řady nepovedených střel, tentokrát z kopačky Nicoly Sansoneho.

80
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází M'bala Nzola.

80
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Aurélien Nguiamba.

Tomáš Kohlmann

Branky: 41. Arnautović (Musa Barrow), 84. Arnautović (N. Sansone) – 11. Manaj (Reca)

Karty:   19. Binks (BLG) – 22. Manaj (SPZ)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:13.
    Bologna FC: Skorupski – Bonifazi (64. Soumaoro), Binks (71. Vignato), Theate – De Silvestri, R. Soriano (C), J. Schouten, Hickey – Orsolini (87. Aebischer), Musa Barrow (71. N. Sansone), Arnautović.
    Náhradníci: F. Bardi, Molla – Aebischer, Dijks, Falcinelli, Kasius, Mbaye, N. Sansone, Soumaoro, Vignato, Viola.

Trenér: Siniša Mihajlović

Spezia Calcio: Provedel – Ferrer, Erlić, Nikolaou, Reca (58. Bastoni) – Kiwior, Sala (80. Nguiamba) – E. Gyasi, Maggiore (C) (65. K. Agudelo), D. Verde – Manaj (80. Nzola).
    Náhradníci: Zoet, Zovko – K. Agudelo, Antiste, Bastoni, Bertola, Bourabia, E. Colley, P. Hristov, Nzola, Nguiamba, Kovalenko.

Trenér: Thiago Motta