Cagliari – Neapol 1:1 (kon.) | Bologna – Spezia 2:1 (kon.)
Bologna FC
2:1 (1:1)
Spezia Calcio
Pondělí 21.02.2022, 21:00 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký pondělní večer při dohrávce utkání 26. kola italské Serie A, do Boogni k souboji tabulkových sousedů z druhé poloviny tabulky přijíždí Spezia.

První letošní vzájemný souboj ve Spezii rozhodl jedinou brankou z penalty během závěrečné desetiminutovky Marko Arnautović a Bologna se z vítězství nad svým dnešním soupeřem radovala také v posledním zápase na tomto stadiónu, kdy loni v dubnu Bologna zvítězila hladce 4:1.

Bologna FC

U Bologni to do začátku prosince vypadalo, že by letos mohla bojovat o evropské poháry. V posledních devíti kolech ale vybojovala pouhé čtyři body a tabulkou rázem klesla až na třinácté místo se ziskem 28 bodů ze čtyř zápasů.

Domácím budou kvůli žlutým kartám chybět Chilan Medel se Švédem Svanbergem, mimo hru i zranění Domínguez, Michael a Santander.

Spezia prožila skvělé období v lednu, kdy vyhrála tři ligové zápasy v řadě včetně senzačního triumfu na trávníku AC Milán, k tomu porazila i oba janovské týmy a i přes jediný bod z dalších dvou zápasů proti Salernitaně (2:2 venku) a Fiorentině (1:2 doma), disponuje pětibodovým náskokem na pásmo sestupu, což je jasným cílem tohoto klubu pro tuto sezóny.

Hostům kvůli kartám chybí Amian, ve stavu zraněných pak jsou Bastoni, Leo Sena a Sher.

Bologna FC: Skorupski – Bonifazi, Binks, Theate – De Silvestri, R. Soriano (C), J. Schouten, Hickey – Orsolini, Musa Barrow, Arnautović.
    Náhradníci: F. Bardi, Molla – Aebischer, Dijks, Falcinelli, Kasius, Mbaye, N. Sansone, Soumaoro, Vignato, Viola.
    Trenér: Siniša Mihajlović

Spezia Calcio: Provedel – Ferrer, Erlić, Nikolaou, Reca – Kiwior, Sala – E. Gyasi, Maggiore (C), D. Verde – Manaj.
    Náhradníci: Zoet, Zovko – K. Agudelo, Antiste, Bastoni, Bertola, Bourabia, E. Colley, P. Hristov, Nzola, Nguiamba, Kovalenko.
    Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Marinelli – Pretti, Di Iorio.

Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

1

1
    Bologna oblékla tradiční červeno-modrou kombinaci, hosté hrají v bílých dresech.

1
    První střelecký pokus zapisuje do statistik Daniele Verde, jeho pokus zpoza pokutového území mířil nad domácí branku.

3
    Neúspěšná souhra Spezie u postranní čáry, Maggiore tam byl přistižen v postavení mimo hru.

4
    Spezii vyšla zajímavá akce, kdy Verde dostal dlouhý aut do běhu, potáhl si míč kolem Theateho a ránou ke vzdálenější tyči pořádně protáhl brankáře Skorupskiho!

5
    O další střelu hostů se pak postaral Jacopo Sala, z dálky ale mířil velmi nepřesně.

6
    První velká šance domácích! Reca podklouzl při držení míče ve středu hřiště, z čehož Orsolini vytěžil rychlý přechod k pokutovému území a přihrávce na Marka Arnautoviće, jenž pořádnou pumelicí takřka přepůlil břevno soupeřovy branky!
    6. Marko Arnautović napálil břevno.

8
    Schouten na pravém křídle dokázal v tísni udržet míč, následný Orsoliniho centr hosté nebezpčně prodloužili přes předbrankový prostor na rohový kop.

8
    Po premiérovém rohu zápasu se do zakončení nedostal Arnautović a Bologna musí zase začít od středu hřiště.

10
    S nákopem Orsoliniho do pokutového území si poradil Ivan Provedel a hostující brankář už hledá, komu by rozehrál.

11
    Spezia právě vstřelila branku!
    Spezia se ujímá vedení! Arkadiusz Reca dostal velké množství prostoru na levém křídle, posadil přesný centr na hlavu REYE MANAJE, jenž prudkou hlavičkou nedal brankáři Skorupskimu šanci zasáhnout! Hostujícího útočníka bránil velmi nedůsledně především Arthur Theate.
    11. Rey MANAJ - 0:1

13
    Po odrazu míče do zámezí na hostující polovině vhazuje Spezia, ujme se toho Reca.

14
    Barrowův centr trochu nešťastně odkopl Nikolaou jen na rohový kop.

15
    Barrow pak od praporku centroval přímo k brankáři Provedelovi, jenž snadno zachytil míč do svých rukavic.

17
    Po Sorianově přihrávce se do zakončení dostal Arnautović, mířil ale jen do náruče Ivana Provedela.

18
    Aaron Hickey na třiceti metrech od branky hlavičkoval směrem k vlastní brance na Manaje, ten se do zakončení nedostal.

19
    Útočná snaha Bologni končí jen zablokovanou střelou Barrowa, Manaje pak ve středu hřiště fauloval Luis Binks. Rozhodčí Marinelli mu pak udělil žluté napomenutí, když karta mu při této aktivitě vypadla, sám faulovaný Manaj mu ji ale podal.

21
    Bologna drží míč ve středu hřiště, zatím se domácí jen stěží dokáží protlačit do nějakého zakončení.

22
    Manajovi nevyšel průnik po ose hřiště k pokutovému území, po ztrátě míče navíc poslal k zemi Theateho a také vidí žlutou kartu.

24
    Orsolini si v plném běhu zpracoval dlouhý pas na pravém křídle, pak ale nepřesně centroval před branku.

25
    Daniele Verde se těžce zvedá z trávníku po souboji s Binksem, to už ale byl Verdemu máván ofsajd.

27
    Další ofsajd, tentokrát z něj vybíhal domácí útočník Riccardo Orsolini.

29
    Do hry obou týmů se vkládá řada nepřesností, poslední minuty tak nepřinášejí zrovna pohledný fotbal.

29
    Při Schoutenově pasu na Marka Arnautoviće rakouského útočníka odblokoval od míče Martin Erlić a následovat bude rohový kop.

30
    I další rohový kop Barrowa snadno stáhl ze vzduchu Ivan Provedel.

32
    Další standardní situaci Bologni rozehrál Orsolini, ten ale nasměroval svůj nákop až za branku Spezie.

33
    Dosud poslední střelou je pokus Marka Arnautoviće ze sedmnácté minuty, od té doby se žádný tým ke střele nedostal.

33
    Po zákroku Maggioreho na Soriana bude Bologna zahrávat další standardní situaci.

34
    Přetažený centr Barrowa vracel před branku De Silvestri, Nikolaou odehrál míč na třetí rohový kop domácího celku.

35
    Z nakrátko rozehraného rohu fotbalisté Bologni nijak nezahrozili.

36
    Maggiore na vlastní polovině vypíchl míč Arnautovićovi, ten pak přisedl nohu hostujícímu kapitánovi a je mu tak pískán nedovolený zákrok.

36
    Barrow potáhl míč po levé straně pokutového území, pak jeho přízemní střelu k bližší tyči Provedel vyrazil na roh.

37
    I třetí rohový kop Barrowa, který mířil do předbrankového prostoru, zachytil ze vzduchu Ivan Provedel.

39
    Bologna hraje s míčem ve středu hřiště, domácím se ale ani nadále nedaří založit nějakou kloudnou kombinační akci.

41
    Bologna právě vstřelila branku!
    Teď už to domácím vyšlo! Po souhře se Sorianem ve středu hřiště Barrow narýsoval výbornou kolmici do pokutového území na MARKA ARNAUTOVIĆE, jenž dokázal prostřelit brankáře Provedela!
    41. Marko ARNAUTOVIĆ - 1:1

43
    Barrow nejdříve neudržel stabilitu při rychlém útočném výpadu, pak se k dalekonosné střele z točky dostal Orsolini a byť jeho pokus zřejmě mířil za vzdálenější tyč, tak brankář Provedel raději vytáhl míč na rohový kop.

44
    Ještě před ním ale musí být ošetřen Marko Arnautović, což by pro Bolognu byla obrovská ztráta, pokud by rakouský útočník nemohl pokračovat.

44
    Arnautović dostal zřejmě nějakou ránu do oblasti žeber, nejspíše ale bude schopen pokračovat.

45
    Barrow poprvé nacentroval z rohu do pokutového území mimo dosah Ivana Provedela, ovšem také mimo dosah svých spoluhráčů.

45
    Lorenzo De Silvestri v souboji s Gyasim vybojoval rohový kop, byť hostující fotbalista vůbec nechápe rozhodnutí sudích.

45+1
    Rozhodčí Marinelli k prvnímu poločasu přidává tři nastavené minuty.

45+1
    Sorianův rohový kop odvrátil Erlić, po chvíli ale bude následovat další roh domácích.

45+2
    Po nakrátko rozehraném rohu a následném centru se k hlavičce dostal Kevin Bonifazi, ovšem prodloužil míč jen nad branku.

45+3
    V závěru toho tříminutového nastavení byl Marko Arnautović faulován u rohového praporku, rozhodčí Marinelli už ale nenechal domácí tým rozehrát standardní situaci a ukončil první poločas.

45+3

Úvod zápasu nabídl zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách. Hosty už v jedenácté minutě poslal do vedení přesnou hlavičkou Rey Manaj, pak jsme dlouho sledovali bitvu s mnoha nepřesnostmi, až v 41. minutě se domácím povedla akce zakončená Markem Arnautovićem a do šaten se jde za nerozhodného stavu.

46

46
    Poločasová přestávka se oproti předpokladům protáhla o nějaké dvě-tři minuty a ve hře už se může pokračovat.

46
    Oba týmy se vrátily ze šaten beze změn v sestavách.

48
    De Silvestri u postranní čáry vybojoval jen autové vhazování, domácí pak brzy o míč přišli.

50
    Po faulu na Manaje ve středu hřiště se Spezia poprvé ve druhém poločase dostane na soupeřovu polovinu.

51
    Po Sorianově přihrávce se Barrow pokusil proniknout před branku, nevyšel mu ale první dotyk s míčem, když mu skákající balón odskočil až k brankáři Provedelovi.

53
    Orsolini se dokázal uvolnit před pokutovým územím Spezie, pak ranou ze střední vzdálenosti nedokázal trefit Provedelovu branku.

55
    Barrowova střela z dálky doprostřed branky Provedelovi nebezpečně vypadla, hostující brankář ale zachytil odražený míč.

57
    Jacopu Salovi se nelíbilo odpískání faulu ve středu hřiště, hostující fotbalista ale šel do souboje viditelným šlapákem.

58
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Simone Bastoni.

59
    Bastoni se hned zapojil do útoku, nákopem na pravé křídlo ale našel Salu v postavení mimo hru.

60
    Hickeyho sražený pas končí za brankou Spezie, rozehrávky se ujme Ivan Provedel, neboť Musa Barrow byl posledním hráčem, který se ve hřišti dotkl míče.

61
    Orsolini dravě pronikl do pokutového území Spezie, přes bránícího Kiwiora ale zakončoval výrazně vedle branky.

62
    Na chvíli zaútočila Spezia, přetažený centr Ferrera ale mířil zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.

62
    Dopředu tak zase mohla Bologna, Soriano připravil možnost pro Arnautoviće, jeho střelecký pokus srazil na rohový kop Dimitris Nikolaou.

63
    Musa Barrow adresoval před branku svůj zatím nejlepší centr z rohového kopu, hosté se ale dokázali ubránit.

64
    Arnautovićova tečovaná přihrávka doputovala k Hickeymu, jenž běžel z druhé vlny, jeho rána je sražena na rohový kop, když brankář Provedel už nedokázal udržet míč ve hřišti.

64
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Kevin Bonifazi, přichází Adama Soumaoro.

65
    Bologna zahrávala další dva rohy v rychlém sledu, ohrozit Provedela se ale domácím fotbalistům nepovedlo.

65
    Trápící se Spezii se pokusí oživit Kevin Agudelo, Spezia od vstřelené branky v 11. minutě stále vůbec nevystřelila.

65
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Kevin Agudelo.

67
    Rychlý přechod domácích zakončil Musa Barrow střelou vysoko nad branku.

68
    Další útočnou snahu Bologni zakončil ofsajd Orsoliniho, ten byl v nedovoleném postavení o dobrých pět metrů.

70
    Drobné přerušení, když ošetřen musí být Musa Barrow. Mezitím se chystají změny na domácí lavičce, do hry by měly přijít hned dvě nové tváře.

71
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Luis Binks, přichází Emanuel Vignato.

71
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.

72
    Po dlouhých šedesáti minutách se Spezia dostala ke střeleckému pokusu, no nutno dodat, že Manajova střela měla snad blíže k rohovému praporku než k brance.

74
    Gyasi si vynutil faul u postranní čáry, hosté už rychle rozehráli z místa přestupku.

76
    Po Arnautovićově přihrávce Soriano střílel z hranice pokutového území placírkou jen přímo k Ivanu Provedelovi.

77
    Hickeyho střílený centr z levé strany nadvakrát zlikvidoval Ivan Provedel.

78
    Po Sorianově ztrátě míče se k rychlému protiútoku nadechl Kevin Agudelo, svoji individuální akci ale nedokázal zakončit střeleckým pokusem.

79
    Další rychlý přechod hostů dopředu, po Manajově přihrávce byla střela Verdeho zablokována.

80
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Aurélien Nguiamba.

80
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází M'bala Nzola.

82
    Další z řady nepovedených střel, tentokrát z kopačky Nicoly Sansoneho.

84
    Dlouho jsme ve druhém poločase čekali na nějakou šanci a rovnou je z toho vstřelená branka! Nicola Sansone potáhl míč z vlastní poloviny k rohu pokutového území, pak si na jeho perfektní přetažený centr naskočil MARKO ARNAUTOVIĆ a přesnou hlavičkou do protipohybu nedal nejmenší šanci zasáhnout brankáři Provedelovi!
    84. Marko ARNAUTOVIĆ - 2:1

86
    K Agudelově centru z levého křídla měl Hickey blíže než z druhé vlny dobíhající Gyasi a odkopl míč od bezpečí.

87
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Michel Aebischer.

88
    Spezia byla v držení míče na útočné polovině, hosté se ale stáhli až k brankáři Provedelovi, navíc se trápí při přihrávkách i u vlastního pokutového území.

89
    Po Bastoniho centru Gyasi velmi nebezpečně vletěl do brankáře Skorupskiho, oba aktéři tohoto souboje musí být ošetřeni.

90
    V běžící devadesáté minutě už se může ve hře pokračovat, dá se ale čekat tak pětiminutové nastavení.

90+1
    Rozhodčí Marinelli dokonce přidává ještě o minutu více, tedy šestiminutové nastavení.

90+1
    Marinelli teď domlouvá De Silvestrimu po jeho zákroku u postranní čáry.

90+2
    Následný centr Bastoniho ze standardní situace přeletěl všechny fotbalisty v bílém.

90+2
    Domácí teď zahráli velmi nedůsledně ve vlastním pokutovém území, z čehož ale Gyasi nedokázal vytěžit střelecký pokus.

90+4
    V době, kdy se nastavený čas překlenul do své druhé poloviny, Adama Soumaoro vybojoval autové vhazování a domácí mohou v klidu hrát poblíž středové čáry.

90+5
    Tentokrát domácí budou rozehrávat volný kop po faulu Gyasiho na Soriana.

90+6

Bologna dokázala otočit utkání se Spezií, když po Manajově vedoucí brance dvakrát udeřil Marko Arnautović, na jeho vítězný zásah v 84. minutě bídně hrající Spezia nedokázala nijak zareagovat a z Bologni odjíždí bez bodu.

Domácí zůstávají třináctí, výrazně se ale dotáhli na celky ve středu tabulky, Spezia je po dnešních dohrávkách šestadvacátého kola na patnáctém místě.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:13. (23:02:08)

Tomáš Kohlmann

Branky: 41. Arnautović (Musa Barrow), 84. Arnautović (N. Sansone) – 11. Manaj (Reca)

Karty:   19. Binks (BLG) – 22. Manaj (SPZ)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:13.
    Bologna FC: Skorupski – Bonifazi (64. Soumaoro), Binks (71. Vignato), Theate – De Silvestri, R. Soriano (C), J. Schouten, Hickey – Orsolini (87. Aebischer), Musa Barrow (71. N. Sansone), Arnautović.

Spezia Calcio: Provedel – Ferrer, Erlić, Nikolaou, Reca (58. Bastoni) – Kiwior, Sala (80. Nguiamba) – E. Gyasi, Maggiore (C) (65. K. Agudelo), D. Verde – Manaj (80. Nzola).

Rozhodčí: Marinelli – Pretti, Di Iorio