Ottawa – Montreal 1:2 (kon.) | Detroit – Toronto 7:10 (kon.) | Nashville – Tampa 2:3 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 7:3 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 5:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 0:4 (kon.) | Arizona – Winnipeg 3:5 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Neděle 27.02.2022, 01:45 • Nissan Stadium, Nashville • NHL

Zápěstní pokus Kučerova nebyl pro Sarose problémem. Point pak vyhrál buly před domácí svatyní když o kotouč přišel, poslal k zemi Granlunda. (05:12:37)

3. Juuse Saros (NSH) – 30 zákroků, úspěšnost 90,9%

Tampa dokázala i ve třetí třetině přidal další branku. A přestože pouze jednu, nakonec jí to stačilo. Na Stamkosův gól reagoval v 53. minutě Forsberg, ovšem to bylo vše, na co se domácí zmohli. Před několika desítky tisíc fanoušků na otevřeném stadionu Tampě podlehli 2:3.

59:37
    V pásmu je v posledních sekundách Tampa, McDonaghova střela byla ale zlikvidována finským brankářem.

58:29
    Granlund prohrál buly se Stamkosem, kterému pak ale mistrně kotouč ukradl. Poslal ho Forsbergovi, jenž pak soupeři vyprášil rukavici.

57:46
    Tampa nejdříve zablokovala střelu, do které se postavil Victor Hedman, který následně rozehrával na Pointa, jenž prověřil zápěstím domácího gólmana.

55:45
    Sissons vyhrál buly a předal kotouč Jeannotovi, který ho ale zbytečně ztratil.
    52:29 Filip FORSBERG - 2:3

52:29
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí se ale ještě nevzdávají a necelých osm minut před koncem se přibližují na rozdíl jediného gólu. FILIP FORSBERG využil parádní přihrávky od levé tyčky od Granlunda, kdy si sjížděl do mezikruží a už pro něj nebylo problémem zakončit.. Asistence: Mikael Granlund a Ryan Johansen.

52:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., hákování).
    51:31 Steven STAMKOS - 1:3

51:31
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí znovu zvyšují a rozdíl mezi týmy už je tříbrankový. STEVEN STAMKOS se dostal k odraženému puku po Cirelliho střele, a zasunul o jednoduše do domácí svatyně.. Asistence: Anthony Cirelli a Alex Killorn.

46:57
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., nedovolené bránění).

43:11
    Sissons si sjel do mezikruží, ale svou tečí branku netrefil. Při následném souboji o kotouč Trenin našel tvrdým zákrokem Coltona, který se složil k ledu.

42:34
    Raddyhova rána byla odražena vyrážečkou Sarose. Následně Sissons tvrdě hitoval Cala Foota.

41:10
    Ke střeleckému pokusu se dostal i Nasville, ale Granlundovi byl proti skvěle chytající Vasilevskij.

40:45
    Antony Cirelli se snažil pálit backandem, ovšem jeho střela byla jedndoduše zachycena.

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny vyhrál znovu Nashville.

40:01

Druhá třetina je za námi. Prostřední perioda úplně změnila předchozí chod zápasu. Tampa totálně převzala otěže. Prosadila se už necelou minutu po začátku v přesilovce, kdy skóroval Point. V další početní výhodě pak Kučerov svou brankou utkání otočil. Od toho momentu to vypadalo, jako by Tampa hrála až do konce třetiny přesilovou hru. Byla jednoznačně lepší, skoro pořád v útočném pásmu, kam naopak soupeře vůbec nepouštěla. Obrovský tlak ale nedokázala přetavit ještě v jednu branku, a tak ještě není nic rozhodnuto. Zbývá posledních dvacet minut.

40:00

39:38
    Nashvillu se podařilo znovu vyhodit a zatím v této početní nevýhodě hraje velice dobře.

39:27
    Hedman předal kotouč v mezikruží Kučerovovi, který ovšem svou razantní střelou branku vůbec netrefil.

39:00
    Probíhá poslední minutka prostřední části zápasu.

38:35
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Philippe Myers – 2 min., podrážení).

38:35
    Sergačjov pálil od modré čáry, Maroon se snažil ještě kotouč dorazit za brankáře, ale to se mu nepodařilo.

38:08
    Tampa skoro vypadá, jako by hrála přesilovou hru, a to už několik minut vkuse.

37:20
    Joseph si chtěl obhodit protihráče v útočné třetině, a byl přitom podražen. sudí ale nepískal. Hráč doklouzal až k mantinelu, kde narazil.

36:21
    Domácí vyslali puk přes všechny čáry, ovšem o zakázané utkání se nejednalo. Pomalu se pohybující herní pomůcku totiž dojel jeden z hostů.

35:57
    Killorn nahodil před branku, kde se nacházel jeho spoluhráč. Ten by mohl dorážet, ale puk nedokázal zachytit.

35:16
    Sergačjov nahodil před branku, kde ještě jeden z jeho spoluhráčů usměrňoval kotouč, ovšem Saros sevřel betony a nepustil ho za svá záda.

34:23
    McDonagh se dostal ke kotouči poté, co přijel do pásma, na levé straně. Nic nevymýšlel a rychle ho poslal na branku. Soupeřův gólman pak okamžitě přerušil hru.

34:07
    Ani další Sergačjovova rána neskončila úspěšně v síti. Kotouč si tentokrát Saros schoval do rukavice.

33:53
    Sergačjov pálil od modré čáry, ovšem jeho střela dopadla jen úspěšným blokem jednoho z hráčů Nashvillu.

33:18
    Tampa se nyní hodně snaží. Střílí o sto šest a soupeře skoro ani nepouští do útočného pásma. ól visí ve vzduchu.

32:50
    Palát se snažil předat zpoza branky Pointovi nebo Kučerovovi, ovšem to se mu nepovedlo, soupeř získal kotouč a otočil hru.

32:02
    Cirelli se snažil dohnat soupeře s pukem až tak, že za ním skočil "rybičku".

31:33
    McCarronovu střelu pokryl Vasilevskij s velikou lehkostí. Kotouč ale přesto podržel v rukavici a hru přerušil.

30:58
    Tampa mohla jít do akce dva na jednoho, ovšem zastavilo ji v tom pravidlo o ofsajdu.

30:49
    Vasilevskij se nyní parádně přesunul zachytil jednu ze střel soupeře.

29:53
    Palát vyjel mezi tři hráče, kteří ho ale zmáčkli mezi sebe a rychle a jednoduše mu kotouč odebrali.

29:05

28:49
    Sissons zkusil vypálit z velké blízkosti hostujícího gólmana, který ale sevřel betony a černou pryž vyrazil.

28:10
    Tampa zatím oslabení brání velice dobře. Soupeře nepouští ke střelám, i když ten je stále usazen v pásmu.

27:05
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hrubost).
    26:18 Nikita KUČEROV - 1:2

26:18
    Bolts otáčí zápas! Kotouč v parádní kombinaci v přesilovce Tampy doputoval až k NIKITA KUČEROVOVI, který si chvíli počkal a následně vyslal parádní střelu, velice přesnou střelu, k tyči. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.

25:15
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Tanner Jeannot – 2 min., vysoká hůl).

25:06
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Pierre-Édouard Bellemare – 5 min., bitka).

25:06
    Po vhození buly kotouč získali domácí a okamžitě ho poslali na branku. Vasilevskij znovu podržel a hra se tak znovu přerušuje.

24:58
    Nashville se udržel v pásmu na poslední chvíli, když jeden z hráčů dokázal shrábnout přihrávku na modré čáře.

24:42
    Nashville si vůbec nepohlídal, odkud vyhazuje. Jednalo se o zakázané uvolnění a tak se bude hra přesouvat k Sarosovi.

23:58
    Josi pálil opravdu velice tvrdě od modré čáry, ale jeho rána se k Vasilevskému nedostala. Schytal jí jeden z hráčů před ním.

23:39
    Predators získali kotouč, ale stáhli si h o za svou brankou, kde zatím na cosi vyčkávají.
    20:58 Brayden POINT - 1:1

20:58
    Je srovnáno! V úvodní minutě druhé třetiny dokázal dostat kotouč do sítě BRAYDEN POINT, který pálil po bekhendové přihrávce Kučerova z mezikruží. Asistence: Nikita Kučerov.

20:41
    Stamkos dostal skvělou přihrávku a z první pálil z levého kruhu. Jeho střelu ale fantastickým zákrokem odmítl Saros.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Nashville.

20:01

První třetina tohoto speciálního zápasu hraného pod širým nebem je u konce. Nashville se ujal vedení už v deváté minutě, kdy se dokázal dostat k dorážce Jeannot. Oba týmy měly několik šancí, ale žádnou nevyužily. Viděli jsme taky několik bitek a postrkovanic, ovšem všechny se nějak vyřešily a do druhé třetiny půjde v lepší výchozí pozici Nashville.

20:00

19:50
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Benning – 2 min., nedovolené bránění).

19:13
    McDonagh se do toho docela brutálně opřel a jeho tvrdá rána bolestivě skončila na hrudi domácího gólmama.

19:00
    Zbývá poslední minutka z první třetiny.

18:37
    Colton se s toušem dostal do útočné třetiny. Byl tam ale sám, a tak zkusil vypálit. Jeho rána na zadní tyčku nebyla nejhorší, Saros ji ale vychytal.

18:02
    Saros je už delší dobu bez práce. Tedy ne bez práce, jako bez zaměstnání, pochopitelně, ovšem nemusel předvést žádný zákrok v předchozích několika minutách. To Andrej Vasilevskij je na tom jinal.

17:19
    Rutta vystartoval z lavice, dostal se do pásma a okamžitě zlikvidoval jednoho ze svých soupeřů v útočném pásmu.

16:40
    I Vasilevskij si zahrál hokejkou. Nebo spíše zachytal. Kotouč ale trefil jeho dolní část hole.

16:08
    Vasilevskij má další zákrok, a to po tečované střele, jíž usměrňoval na brankáře jeden z hostů.

15:32
    Lightning za se chybovali před brankou a nabídli v těsné blízkosti puk svému soupeři. Ten se ale tentokrát vůbec netrefil.

15:08
    Stamkos vypálil z velké blízky, ovšem gól nevstřelil. Saros dokázal zareagovat hokejkou, a to její horní části. Dnes už podruhé. Stamkos tomu nemůže uvěřit.

14:38
    Tampa se snažila o kombinaci v šanci tři na dva, ovšem vše si zkazila zbytečně zkaženou přihrávkou.

14:06
    Cirelli se snažil dorážet před brankou soupeře, kde se ale žádná dorážka nakonec nekonala, protože měl Saros kotouč bezpečně v držení.

13:40
    Predators se dostali do ofsajdové pozice, a tak se bude vhazovat před modrou čarou.

12:59
    Několik hráčů obou týmů se sjelo do rohu u Sarosovy branky, kde vytvořili skrumáž a následně kotouč dlouho dolovali.

12:32
    Ani tentokrát hostům útok nevyšel, ba dokonce ani nevystřelili. Jen se dostali do pásma, odevzdali kotouč a jeli zpět.

11:46
    Další slabé vyhození Lightning, které jen na chvíli osvobodilo Blesky, asi na pět sekund.

11:21
    Tampa si nerozumí, vysílá kotouče na hokejky soupeřů a nebo se zbytečně dostává pod tlak.

10:44
    Černák si vyjel pro kotouč nezvykle vysoko. Následně to zkoušel z rohu, ovšem trefil jen vnější část tyčky.
    09:55 Maroon a McCarron shodili rukavice

09:55
    Pat Maroon shodil rukavice! A s ním McCarron. Oba si dali několik ran, mírně navrch měl hráč Nashvillu, ovšem byla to jen taková "sranda" bitka.
    08:20 Tanner JEANNOT - 1:0

08:20
    Domácí se ujímají vedení v přesilové hře! Tomasino vyslal střelu, kterou Vasilevskij dokázal v pohodě vyrazit. Ovšem k brance si nečekaně sjel TANNER JEANNOT, který kotouč rychle přeposlal do odkryté klece. Asistence: Philip Tomasino a Colton Sissons.

08:03
    Další vyhození až k brance Sarose. Následně Tampa ještě dokázala podržet soupeře ve středním pásmu.

07:42
    Po zákroku Vasilevského se kotouč svezl mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude před brankářem Tampy.

07:19
    Tampě se podařilo dvakrát v rychlém sledu vyhodit kotouč až k Sarosovi.

06:34
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., vysoká hůl).

05:56
    Perry nyní parádně zareagoval v obraně, kdy soupeř najížděl do šance dva na jednoho, ale Perry se položil na zem a zablokoval klíčový pas.

05:12
    Point si sjel ze středního pásma až k brance a následně vypálil. Jeho rána byla ale sražena jednou z holí.

04:38
    Cirelli spadl před brankou a kotouč neúmyslně přenechal soupeři. Ten přímo z předbrankového prostoru pálil, ale Vasilevskij ho excelentně přečetl a vychytal.

04:10
    Rutta pálil od modré čáry. Jeho střela tahem ale nebyla až tak silná, aby se dostala až k Sarosovi.

03:45
    Corey Perry se dostal k brance a zkusil zakončit. Jeho ránu vychytal Saros. Colton se snažil dorážet, ale kotouč poslal mimo branku.

03:19

01:25
    Nashville vyhodil, ovšem následně Tampa kotouč ve středním pásmu dostihla a následně započala přesilovkovou kombinaci.

01:19
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

00:41
    Tampa získala kotouč, ale stáhla si ho za svou branku, kde ho zatím drží.

00:01
    Úvodní řádné buly první třetiny vyhrál tým Nashvillu.

00:01

Úvodní buly zápasu vhodí bývalý brankář Nashvillu Pekka Rinne.

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), Benning, Ekholm (A), P. Myers, A. Carrier – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Tomasino, Johansen, Kunin – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, McCarron, Tolvanen.
    Trenér: J. Hynes

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), C. Foote, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, T. Raddysh.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: F. L'Ecuyer, D. O'Rourke.

Česká a slovenská stopa

David Rittich (Nashville) – 8 zápasů, 88,99% úspěšnost zákroků
    Jan Rutta (Tampa) – 46 zápasů, 12 bodů (2+10)
    Andrej Šustr (Tampa) – 13 zápasů, 1 bod (1+0)
    Erik Černák (Tampa) – 23 zápasů, 7 bodů (1+6)
    Ondřej Palát (Tampa) – 45 zápasů, 33 bodů (15+18)

Vzájemné zápasy

Oba celky se v soutěžním zápase naposledy potkaly v minulé sezoně. Tampa tehdy prohrála na ledě Nashvillu vysoko 2:7.

TAMPA BAY LIGHTNING

Obhájci Stanley Cupu se i v této sezoně zařadili mezi užší špičku celé soutěže. Momentálně patří Tampě za Floridou a Carolinou třetí místo ve Východní konferenci, svěřenci trenéra Coopera nasbírali 72 bodů v padesáti duelech. Z uplynulých pěti duelů se čtyřikrát radovali, kromě San Jose zdolali i Arizonu, New Jersey a naposledy i Edmonton. Vynikající fazónu má v této sezoně kapitán Steven Stamkos, jenž je v tuto chvíli na 24 brankách a 32 asistencích.

NASHVILLE PREDATORS

Nashville nedávno nezažil zrovna nejlepší období, avšak v posledních dvou zápasech se už dokázal vrátit zpět na vítěznou vlnu. Poměrem 6:4 ovládl utkání na Floridě a následně si po nájezdech doma poradil s Dallasem. V tabulce Západní konference je na páté příčce se ziskem 64 bodů po 52 zápasech, kupříkladu na druhé St. Louis ztrácí jen čtyři body. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Roman Josi s třiapadesáti kanadskými body na kontě

Hezké nedělní brzké ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na duel mezi Nashvillem Predators a Tampou Bay Lightning. Začínáme krátce po 1:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 9. Jeannot (Tomasino, Sissons), 53. F. Forsberg (Mikael Granlund, Johansen) – 21. B. Point (Kučerov), 27. Kučerov (Hedman, Stamkos), 52. Stamkos (Cirelli, Killorn)

Rozhodčí: F. L'Ecuyer, D. O'Rourke